جولای 6, 2019

آشنایی با میز کارشناسی و تفاوت آن با میز کارمندی

تمامی اجزای گوناگونی که در کنار یکدیگر در محیط‌های اداری قرار می‌گیرند مجموعه‌ای از مبلمان اداری را تشکیل می‌دهند.شرکت ساجیران دارای اجزای متفاوتی می‌باشند که این اجزا شامل: انواع میزهای اداری ( میز مدیریت، میز مذاکره، میز مذاکره متصل، میز پذیرایی، میز کنفرانس قابل توسعه، میز کنفرانس مدولار، میز کارشناسی، میز کارمندی و میزهای گروهی )، کتابخانه، کانتر، گیشه، فایلینگ، کتابخانه مدیریتی، پارتیشن، دیوارپوش، مبل و صندلی می‌باشد. از هریک از این اجزا در بخش‌های مختلف یک اداره و یا شرکت مانند: اتاق مدیریت، اتاق کنفرانس، اتاق کارمندان، اتاق کارشناس، اتاق مذارکره، سالن انتظار و همچنین سایر قسمت‌ها با توجه به کارایی که دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت ساجیران هر یک از اجزای مبلمان اداری که به آن‌ها اشاره کردیم را در مدل‌ها، طرح‌ها و همچنین رنگ‌های متعددی طراحی می‌کند و به مشتریان خود ارائه می‌دهد. در مقالات قبلی اکثر اجزای مبلمان اداری مذکور را مورد بررسی قرار دادیم، اما در این مقاله قصد داریم میز کارشناسی را مورد بررسی قرار دهیم و همچنین تفاوت‌های این میز را با میز کارمندی بررسی کنیم چراکه برخی از افراد تصور اشتباهی از این دو نوع میز اداری دارند و با خود فکر می‌کنند که میز کارشناسی همان میز کارمندی است درصورتی که این دو نوع میز اداری با یکدیگر متفاوت هستند. از این رو ادامه این را دنبال کنید تا بیشتر با میز کارشناسی و تفاوت آن با میز کارمندی آشنا شوید.

همانطور که می‌دانید هر شرکت و یا اداره‌ای متناسب با فعالیتی که انجام می‌دهند دارای کارشناسی می‌باشند از کارشناس فروش گرفته تا کارشناس فناوری اطلاعات و … که هر یک از آن‌ها مسئولیت‌های مهمی را برعهده دارند که باید آن‌ها را انجام دهند، می‌توان گفت به همان میزان که کار و فعالیت هر یک از افراد یک مجموعه مانند مدیر، کارمندان و مسئول دفتر از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد کار و فعالیت کارشناس و یا کارشناسان یک شرکت و یا یک اداره نیز از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد علاوه بر این کارشناس یک شرکت باید مانند سایر افرادی که در آن شرکت کار می‌کنند و به وظایف خود عمل می‌کنند ۸ ساعت پشت میز خود بنشیند و به انجام وظایف و مسئولیت‌های خود برسد. از این رو میز کارشناس مانند میزهای مدیریت و میز کارمندی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد چراکه هم می‌تواند راندمان کاری کارشناس را افزایش دهد و باعث شود او بدون هیچ‌گونه خستگی به انجام کارهای خود ادامه دهد و هم می‌تواند موجب شود تا راندمان کاری کارشناس کاهش پیدا کند و خیلی زود از کار کردن خسته شود. تنها میز کارشناسی می‌تواند راندمان کاری یک کارشناس را افزایش دهد و از خسته شدن زود او جلوگیری کند که دارای طراحی آرگونومیک باشد. منظور از طراحی آرگونومیک، طراحی است که مطابق با آرگونومی بدن فرد باشد به‌گونه‌‌ای که شخص در استفاده طولانی مدت از آن دچار مشکلاتی مانند درد کمر و گردن نشود و همچنین ستون فقرات آن نیز دچار آسیب‌دیدگی نشود. تمامی مبلمان اداری به‌ویژه میزهای کارشناسی که توسط شرکت ساجیران طراحی و تولید می‌شوند دارای طراحی آرگونومیک هستند و دقیقا متناسب با آرگونومی بدن افراد طراحی شده‌اند. از این رو با خرید میز کارشناسی در انواع مدل‌ها و طرح‌های گوناگون از شرکت ساجیران، کارایی کارشناسان مجموعه خود را افزایش دهید و از آسیب‌دیدگی ستون فقرات آن‌ها در استفاده طولانی‌مدت از میز خود جلوگیری کنید. توجه داشته باشید که شرکت ساجیران میزهای کارشناسی آرگونومیکی را به شما ارائه می‌دهد که نه‌تنها کارایی کارشناسان شما را افزایش می‌دهند و از آسیب‌دیدگی ستون فقرات آن‌ها جلوگیری می‌کنند بلکه با افزایش کارایی کارشناسان شما موجب افزایش موفقیت شما در حیطه کاریتان و همچنین پیشی گرفتن شما از سایر رقبایتان می‌شوند.

میز کارشناسی که به میز کارمندی نیز مشهور است در انواع مدل ها و اندازه های مختلف طراحی و ساخته می‌شود.میز های کارشناسی مدرن ساجیران با عالی ترین کیفیت و قیمت ساخته و به فروش می‌رسند.

قیمت میز کارشناسی می تواند بر حسب طرح، ابعاد میز و سایر ویژگی ها متفاوت باشد زیرا با توجه به محیطی که مورد استفاده قرار می گیرد و جنس و نوع میز اداری که در انواع مختلفی تولید و عرضه می شود کارایی و مد روز بودن و داشتن استانداردهای لازم متناسب با اندام انسانی همه ان چیزیست که از میز کارشناسی خوب انتظار داریم.

میز کارشناسی ارزان یا میز اداری دست دوم هم می تواند قابل استفاده باشد و از طرف خریداران به دلیل ارزان قیمت بودن مورد استقبال قرار گیرد ولی هیچ تضمینی برای استاندارد بودن و بالا بودن کیفیت میز کارمندی وجود نخواهد داشت.

انواع میز کارمندی ساده و مدرن با استحکام و کیفیت بالا و قیمت مناسب در شرکت ساجیران تولید شده که شما می توانید با دیدن عکس های این میزهای اداری در وب سایت آفن بهترین انتخاب را از محصولات مبلمان اداری این شرکت داشته باشید.

ابعاد و اندازه استاندارد میز کارشناسی

ارتفاع استاندار میز کارشناسی از زمین ۷۵ تا ۸۵٫۵ سانتیمتر، و پایه های آن قابلیت تغییر ارتفاع میز کارشناسی را داشته باشد تا هر کارمند بسته به شرایط فیزیکی خود بتواند این میز اداری را تنظیم نماید. طول میز کارشناسی بین ۹۰ تا ۲۵۰ سانتی متر بسته به نوع استفاده متفاوت می باشد به طور کلی حداﻗﻞ ﻃـﻮل برای میز کارشناسی ﺑﺎﯾـﺪ ۱۲۰۰ ﻣﯿﻠﯿﻤﺘـﺮ و ﺣـﺪاﻗﻞ ﻋﺮض برای میز کارشناسی ﺑﺎﯾﺪ ۸۰۰ ﻣﯿﻠﯿﻤﺘﺮ ﺑﺎﺷﺪ. طول ۱۶۰۰ ﻣﯿﻠﯿﻤﺘﺮوﻋﺮض ۸۰۰ ﻣﯿﻠﯿﻤﺘﺮﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد طول وﻋﺮض ﺳﻄﺢ ﮐﺎر میز کارمندی ﺑﻬﺘﺮاﺳﺖ ﻣﻀﺮﺑﯽ از ۱۰۰ ﻣﯿﻠﯿﻤﺘﺮ ﺑﺎﺷﺪ

میز های کارشناسی شرکت شزکت ساجیران از بهترین طرح ها استفاده کرده که در عین سادگی با استحکام بوده و همچنین رعایت اصول ارگونومیک آن ها برای مشتریان عزیزمان لحاظ گردیده است.

یکی از موارد مهم در طراحی دکوراسیون مبلمان اداری , سازماندهی , تقسیم فضای کاری با رعایت ارتباطات بین کارشناسان سازمان میز کارمندی و میز اداری مدرن می باشد.

همان گونه که تصور می گردد می توان با نگاه صحیح به طراحی فضای کاری کارشناسان با طراحی میز اداری مدرن مناسب

, نوآوری, طراوت و تمرکز بیشتری را برای کارکنان به ارمغان آورد.

یک سازمان موفق قطعا به لطف مهارت , پویایی , خلاقیت و کارآفرینی کارشناسان خود توانسته به این امر دست پیدا کند .

مدیران این سازمان ها نیز با مهیا نمودن بستر های لازم در این عرصه گام مهمی را برداشته اند.

 

میز اداری مدرن کارکنان محل تمرکز و کارآیی کارکنان

 

یکی از این زیر ساخت ها مبلمان اداری ، طراحی میز کارشناسی و میز اداری مدرن مناسب برای فضای کاری کارشناسان می باشد.

میز کارشناسی  در حقیقت مرکز تمرکز و کارآیی , عملیات و در نهایت عرصه موفقیت این کارکنان می باشد.

 

 

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم تصور برخی از افراد و یا مدیران، کارمندان و کارشناسان یک اداره و یا یک شرکت از میز کارشناسی همان میز کارمندی است که باید بگوییم چنین تصوری کاملا اشتباه است چراکه میز کارشناسی نوعی از میز اداری است و میز کارشناسی نیز نوع دیگری از میز اداری است که در ادامه با آشنایی با میز کارشناسی و مقایسه آن با میز کارمندی متوجه تفاوت بین آن‌ها خواهید شد.

شرکت ساجیران میزهای کارشناسی خود را مانند سایر محصولات مبلمان اداری باتوجه به استانداردی که از پیش برای آن‌ها تعیین گشته است و موجب می‌شود کاملا آرگونومیک باشند طراحی و تولید می‌کند به‌گونه‌ای که ارتفاع استاندارد میزهای کارشناسی بین ۷۵ تا ۸۵ سانتی‌متر می‌باشد. البته باید اشاره کنیم که شرکت ساجیران پایه‌های میزهای اداری به‌ویژه میزهای کارشناسی خود را به‌گونه‌ای طراحی می‌کند که هر شخصی متناسب با میزان قدی که دارد بتواند کوتاهی و یا بلندی میز خود را تنظیم کند تا به راحتی پشت آن بنشیند و کارهای خود را انجام دهد. این قابلیت به تمامی افراد کمک می‌کند تا بدون اینکه اذیت بشوند میزان ارتفاع میز خود را متناسب با قد خود تنظیم کنند و از نشستن و کار کردن پشت آن لذت ببرند. باتوجه به چنین قابلیتی که میزهای اداری طراحی شده توسط شرکت ساجیران به‌ویژه میزهای کارشناسی دارند می‌توان گفت که شرکت ساجیران مهم‌ترین و بزرگ‌ترین اصل را در طراحی آرگونومیک میزهای اداری خود رعایت می‌کند. طول میزهای کارشناسی بین ۹۰  تا ۲۵۰ سانتی‌متر می‌باشد که مشتریان می‌توانند باتوجه به نوع استفاده‌ای که قرار است از این نوع میزها بکنند، میز کارشناسی خود را در اندازه مورد نظر خود خریداری کنند. اما میزهای کارمندی علاوه بر اینکه دارای طراحی متمایزی نسبت به میزهای کارشناسی می‌باشند نسبت به میزهای کارشناسی از تنوع بالاتری برخوردار هستند به‌گونه‌ای که مشتریان می‌توانند مطابق با سلیقه خود میز کارمندی با مدل و طرح مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند. برخلاف اندازه استانداری که برای طراحی و ساخت میز کارشناسی در نظر گرفته می‎شود، اندازه میز کارمندی متناسب با فضایی که در آن قرار می‌گیرد سنجیده می‌شود. یک کارشناس به فضای زیادی برای کار کردن نیاز دارد اما یک کارمند نه‌تنها به فضای زیادی احتیاج دارد بلکه به کشوها و کمدهای بیشتری برای قرار دادن اسناد و مدارک احتیاج دارد از این رو میزهای کارمندی نسبت به میزهای کارشناسی دارای کشوها و کمدهای بیشتری می‌باشند.

اهمیت مبلمان و دکوراسیون اداری بر همگان آشکار است. کارکانان وقت زیادی را در محیط اداری می‌گذرانند و به همین دلیل در چیدمان این فضاها اصول استاندارد باید در نظر گرفته شود. با استفاده از طراحی می‌توانید محیط را از یکنواختی خارج کنید و کارایی کارکنان را با ایجاد حس آرامش و امنیت بالا ببرید.

میز اداری از عناصر اصلی مبلمان اداری است که افراد مدام با آنها سر و کار دارند و بر اساس جنس، طرح و امکاناتشان از کاربردهای متنوعی برخوردارند. نامتناسب و غیراستاندارد بودن میزها موجب آسیب‌های جدی برای کارکنان می‌شود و راندمان آنها در طولانی‌مدت پایین خواهد آمد.

اهمیت به کارکنان در محیط اداری از رموز موفقیتی است که کمتر مدیر و کارفرمایی به آن توجه می‌کند. اینکه برای هر فرد با توجه به نیاز و حرفه‌اش برای او میز تهیه شود، اهمیت بسیار زیادی دارد. مثلاً میز یک مهندس معمار با یک برنامه‌نویس باید تفاوت‌هایی با هم داشته باشند. با کمی تحقیق و مشورت با متخصصان این حوزه می‌توانید میز مناسب خود را انتخاب کنید.

میز کارمندی

 

میزهای کارمندی به دلیل اینکه تعداد این افراد در فضاهای اداری بیشتر از بقیه است، از تنوع بیشتری نیز برخوردار هستند و مطابق با هر سلیقه و با داشتن هر هزینه‌ای می‌توانید میز دلخواه خود را انتخاب نمایید. اندازه میز کارمندی با توجه به اندازه فضا در نظر گرفته می‌شود. میزی بزرگ در یک فضای کوچک به بهانه اینکه کارمند استفاده‌کننده از آن وسایل زیادی دارد، به زیبایی محیط صدمه می‌زند و بهتر است با استفاده از کشوها و کمدها این مسئله را جبران کنید. میزهای کارمندی فضا و حریم کارکنان را از همدیگر مجزا می‌کند. میزهای کارمندی می‌توانند شکل و شمایل میزهای مدیریت را داشته باشند، ولی از آنها کوچک‌تر هستند.

علاوه بر راحتی و القای حس آرامش باید زیبا و هماهنگ با محیط باشند. این میزها از مواد اولیه گوناگونی با توجه به سلیقه سفارش‌دهنده ساخته می‌شوند. بهتر است میز خیلی سنگین نباشد تا جابه‌جایی آنها راحت باشد. در عین حال، بادوام هم باشد و بتواند فشار وارده از وسایل را تحمل کند. سازندگان در ساخت آنها باید اصول مهندسی و ارگونومی را در نظر داشته باشند.

خیلی از کارکنان علاوه بر سطح میز نیاز به فضاهای دیگر مانند کشو هم دارند که بتوانند اسناد و مدارک خود را در آنجا نگهداری کنند و در صورت لزوم از دسترس دیگران دور نگه دارند و قفل کنند. داشتن جای کیس و گاهی کیبورد در میز کاربردی خواهد بود.

میز کارشناسی

میزهای کارشناسی نیز که در محیط‌های اداری استفاده می‌شوند، دارای ویژگی‌هایی هستند که مجموع آنها راحتی کارمندان را فراهم می‌کنند.

ارتفاع استاندارد این میزها ۷۵ تا ۸۵ سانتی‌‌متر است. یکی از خصوصیات آن این است که پایه‌های آن قابلیت تغییر ارتفاع داشته باشند تا هر کارمند بتواند با توجه به شرایط خود آن را تنظیم کند.

طول این نوع میزها بین ۹۰ تا ۲۵۰ سانتی‌‌متر است که بسته به کارایی آن قابل تغییر است. اندازه طول میز دست‌کم ۱۲۰۰ میلی‌متر و عرض آن هم باید ۸۰۰ میلی‌متر در نظر گرفته شود. طول ۱۶۰۰ میلی‌متر و عرض ۸۰۰ میلی‌متر نیز برای این میزها استفاده می‌شود.

شرکت مبلمان اداری ساجیران با در نظر داشتن اصول ارگونومی میزهای اداری را طراحی و ساخته است و به ساعت کار طولانی که قرار است کارمندان از آنها استفاده کنند، توجه شده است. این میزها به وسیله دستگاه‌های برش خیلی دقیق و با ظرافت برش می‌خورند و لبه‌های آنها با نوار پی وی سی ۲ میلی‌متری عایق می‌شود. اگر حساسیت بیشتری در انتخاب میز دارید، می‌توانید سراغ میزهای کارشناسی بروید تا بهترین انتخاب را در خرید مبلمان اداری داشته باشید.

شرکت ساجیران این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم کرده است که به صورت حضوری از انواع میز اداری به‌ویژه میزهای کارشناسی بازدید کنند تا بتوانند با لمس آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین متریالی که در آن‌ها استفاده شده است را به‌خوبی احساس کنند و براساس معیارهای راحتی، استحکام، طراحی آرگونومیک و زیبایی منحصربه‌فرد که در تمامی محصولات این شرکت وجود دارد، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید مبلمان اداری به این مجموعه بیاید و از تمامی محصولات برتر، در سبک‌ها و طراحی‌های گوناگون و منحصر‌به‌فرد دیدن کنید تا بتوانید با صرف هزینه مقرون‌به‌صرفه بهترین و شیک‌ترین مبلمان اداری را انتخاب کنید. با خرید محصولات ساجیران می‌توانید اتاق کار منحصربه‌فردی برای خود داشته باشید.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

برو به واتس اپ
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Powered by