جولای 6, 2019

آشنایی با کتابخانه اداری و کاربردهای آن

 

اگر شما به عنوان یک مراجعه‌کننده یا یک مشتری وارد دفتر، اداره و یا یک شرکتی بشوید، اولین چیزی که توجه شما را به خودش جلب می‌کند چه چیزی است؟ مطمعنا اولین چیزی که توجه شما و یا هر مشتری و یا مراجعه‌کننده دیگری را که وارد شرکت و یا دفتری می‌شود، به خودش جلب می‌کند، دکوراسیون داخلی آن محل کار می‌باشد. دکوراسیون داخلی یک محل کار شامل تمامی مبلمان اداری می‌باشد که در آن قرار گرفته است. مبلمان اداری نیز شامل: میز مدیریت، میز مذاکره، میز مذاکره متصل، میز کارمندی، میز کنفرانس، میز کنفرانس قابل توسعه، کتابخانه اداری، فایلینگ اداری، میز تلوزیون، کانتر و گیشه می‌باشد. تمامی این اجزای مبلمان اداری می‌توانند با طراحی زیبا و شیکی که دارند تاثیر فوق‌العاده زیادی بر روی روحیه خود کارمندان آن دفتر و یا شرکت داشته باشند و همچنین موجب جذب مشتری شوند اما توجه داشته باشید که برعکس این حالت نیز وجود دارد اگر مبلمان اداری دارای کیفیت پایینی باشند و همچنین از طرح و مدل خاصی در ساخت آن‌ها استفاده نشده باشد نمی‌توانند آنچنان تاثیرگذار باشند. از این‌رو مبلمان اداری با کیفیت در طرح و مدل مناسب و زیبا یکی از ملزومات یک محیط کاری می‌باشند. درواقع مبلمان اداری در دو دسته، قرار می‌گیرند اما توجه داشته باشید که همه اجزای مبلمان اداری مورد نیاز دفتر کار شما می‌باشد و این دسته‌بندی تنها اجزای فوق‌العاده مهم و اصلی را از اجزای فرعی جدا می‌کند. به‌گونه‌ای که مبلمان اداری اصلی شامل: میز مدیریت، میز کارمندی، میز مذاکره، فایلینگ اداری و صندلی می‌باشد اما مبلمان اداری فرعی شامل: کتابخانه اداری، میز کنفرانس، میز کنفرانس قابل توسعه، میز تلوزیون، کانتر و گیشه است. البته توجه داشته باشید که منظور از مبلمان اداری فرعی این نیست که به کار شما نمی‌آید، بلکه به این معناست که استفاده از مبلمان اداری فرعی خیلی ضروری نیست اما به هرحال ممکن است شما به آن نیاز پیدا کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم به یکی از انواع مبلمان اداری فرعی اما مورد نیاز شما بپردازیم، که این نوع مبلمان اداری، کتابخانه اداری می‌باشد.

آشنایی با کاربردهای کتابخانه اداری

مطمعنا در گذشته اهمیت دکوراسیون داخلی و مبلمان اداری شرکت‌ها به اندازه امروز نبود. به‌گونه‌ای که امروزه مبلمان اداری و نحوه چینش آن‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و برای برخی از دفاتر و اداره‌ها به یک دغدغه تبدیل شده است به‌گونه‌ای که از طراحان دکوراسیون راهنمایی می‌گیرند. یکی از اجزای مبلمان اداری که با طراحی خلاقانه خود می‌تواند زیبایی سایر اجزای مبلمان اداری را تکمیل کند، کتابخانه اداری می‌باشد. کتابخانه اداری از آن دسته از مبلمان اداری می‌باشد که فوق‌العاده پرکاربرد است و دارای زیبایی چشم‌نوازی می‌باشد. درواقع کتابخانه اداری می‌تواند به محیط کاری شما نظم ببخشد چراکه با داشتن قفسه‌ها و فضاهای زیاد می‌تواند تمامی پوشه‌ها، مدارک، اسناد و کتاب‌ها را نیز در خود جای دهد. از این‌رو از بهم‌ریختگی محیط کاری شما جلوگیری می‌کند و به تمامی پوشه‌ها، اسناد و کتاب‌ها نظم خاصی می‌دهد. به‌گونه‌ای که کارمندان می‌توانند با استفاده از کتابخانه اداری تمامی عواملی که می‌تواند موجب بهم‌ریختگی و آشفتگی محیط کار شود را سازمان‌دهی کنند و زمانی که مراجعه‌کنندگان و مشتریان وارد دفتر و یا شرکت شما می‌شوند نمی‌توانند عاملی که نظم محیط کاری را برهم زده باشد را مشاهده کنند و با دیدن نظم خاصی که در تمامی پرونده‌ها و کتاب‌های شما قرار دارد دیدشان به شما تغییر می‌کند. به همین دلیل است که کتابخانه اداری در عین حال که نوعی مبلمان فرعی به حساب می‌آید واقعا وسیله‌ای زیبا و کاربردی می‌باشد که مطمعنا به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

علاوه‌بر اینکه کتابخانه اداری می‌تواند نظم خاصی به پرونده‌ها و اسناد شما بدهد و موجب سازمان‌دهی مدارک شما بشود، شما می‌توانید کتاب‌های مرتبط با زمینه کاری خود را در آن قرار دهید. حتی می‌توانید کار خلاقانه‌تری انجام دهید به‌گونه‌ای که متناسب با حرفه و زمینه کاری هر یک از کارمندانتان کتاب‌هایی را در دسته‌بندی مشخصی قرار دهید و آن‌ها را در کتابخانه اداری خود بچینید تا هر یک از کارمندان شما در وقت استراحت خود سری به آن بزنند و کتاب‌های مرتبط با زمینه شغلی و کاری که انجام می‌دهند را مطالعه کنند. حتی شاید با قرار دادن کتابخانه اداری در محیط کار خود بتوانید کارمندان خود را به خواندن کتاب تشویق کنید.

جالب است بدانید که کتابخانه اداری تنها برای قرار دادن پوشه‌ها، اسناد و کتاب‌ها به کار نمی‌رود. چراکه شما می‌توانید از کتابخانه اداری خود به عنوان یک عنصر دکوراتیو در محیط کاری خود استفاده کنید. به‌گونه‌ای که بخشی از آن به پوشه‌ها، اسناد، مدارک و کتاب‌ها اختصاص دهید و از بخش دیگر آن استفاده دکوری بکنید. منظور از استفاده دکوری از کتابخانه اداری این است که، می‌توانید عکس‌هایی از خود و کارمندانتان را در قفسه‌های کتابخانه قرار دهید و یا افتخاراتی که کسب کرده‌اید را در قالب یک قاب در کتابخانه اداری خود قرار دهید. البته شما می‌توانید به هر شکلی که خواستید کتاب‌ها، اسناد و وسایل دکوری خود را در کتابخانه اداری خود قرار دهید چراکه در طراحی دکوراسیون مدرن قاعده و اصول خاصی برای چیدمان وسایل در کتابخانه اداری وجود ندارد و به هر شکلی که زیباتر باشد این چیدمان صورت می‌گیرد.

انواع کتابخانه‌های اداری

کتابخانه‌های اداری در انواع طرح‌ها و مدل‌های متنوع و همچنین در اندازه‌های گوناگون طراحی می‌گردند. یکی از شرکت‌های طراح و تولید‌کننده مبلمان اداری که تمامی اجزای مبلمان اداری به ویژه کتابخانه‌های اداری خود را در طرح‌ها و مدل‌های فوق‌العاده متنوعی تولید می‌کند، مجموعه ساجیران می‌باشد. این مجموعه از باکیفیت‌ترین متریال و همچنین مدل‌های منحصربه‌فردی برای طراحی و ساخت کتابخانه‌های اداری استفاده می‌کند. معروف‌ترین و زیباترین مدل کتابخانه‌ای که توسط مجموعه ساجیران طراحی و تولید می‌گردد، کتابخانه مدیریتی )کردنزا  (می‌باشد. اما در کل کتابخانه اداری به سه دسته  کلی: کتابخانه‌های اداری درب‌دار، کتابخانه اداری بدون درب و همچنین کتابخانه اداری دکوراتیوتقسیم می‌شود. از آن‌جایی که کتابخانه‌های اداری با کتاب‌خانه‌هایی که در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد نوع کاربری متفاوتی دارند به‌گونه‌ای طراحی و ساخته می‌شوند که بتوانند حجم وسیعی از پرونده‌ها، اسناد و کتاب‌ها را به خوبی پوشش دهند و در کنار این کاربرد بتوانند تاثیر چشم‌گیری در زیبایی دکوراسیون داخلی شرکت و یا دفتر داشته باشند. از این‌رو اکثر کتابخانه‌های اداری که برای دفاتر، شرکت‌ها و اداره‌ها طراحی و ساخته می‌شوند از نوع درب‌دار هستند. یکی از متریال‌هایی که مجموعه ساجیران برای طراحی و ساخت کتابخانه اداری مورد استفاده قرار می‌دهد که متریال فوق‌العاده باکیفیتی می‌باشد ام‌دی‌اف است. بیشترین نوع کتابخانه اداری که در طراحی و ساخت آن از متریال ام‌دی‌اف استفاده می‌شود کتابخانه اداری درب‌دار می‌باشد. کتابخانه‌های بدون درب و دکوراتیو معمولا کتابخانه‌های اداری خیلی بزرگی  شما می‌توانید بخشی از آن‌ها را برای قرار دادن اسناد، مدارک، پرونده‌ها و کتاب‌ها استفاده کنید و بخشی دیگر از آن‌ها را برای قرار دادن وسایل دکوری مانند افتخاراتی که بدست آورده‌‌اید و یا قاب‌های عکس خود استفاده کنید. بنابراین به دلیل بزرگی این نوع کتابخانه‌های اداری آن‌ها را بدون درب و یا دکوراتیو طراحی و تولید می‌کنند. مجموعه ساجیران هر یک از این کتابخانه‌های اداری را در انواع طرح‌ها و مدل‌ها طراحی و تولید می‌کند که برای دیدن انواع کتابخانه‌های اداری این مجموعه در انواع مدل‌ها و طرح‌ها می‌توانید به صورت حضوری از این مجموعه دیدن کنید و یا درصورتی که طرح و مدل خاصی را مدنظر دارید می‌توانید یک کتابخانه اداری با طرح و مدل مورد نظر خود را برای طراحی و تولید به این مجموعه سفارش بدهید. البته با تنوع طرح و مدلی که در انواع مبلمان اداری مجموعه ساجیران وجود دارد هنگام بازدید از محصولات این مجموعه دچار هیچ‌گونه محدودیتی نخواهید شد و می‌توانید بهترین مدل کتابخانه اداری را انتخاب و خریداری کنید.

اصول طراحی کتابخانه اداری

اولین و مهم‌ترین اصول طراحی کتابخانه اداری، متریالی است که در آن استفاده می‌شود. چراکه متریال مورد استفاده در طراحی و ساخت کتابخانه اداری، باکیفیت بودن محصول را تضمین می‌کند البته در صورت استفاده از متریال بی‌کیفیت، محصولی که درنهایت تولید می‌شود نیز بی‌کیفیت خواهد بود. بنابراین اگر قصد خرید هر نوع و یا مدلی از کتابخانه اداری را دارید، از متریالی که در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است اطلاع پیدا کنید و از نزدیک آن را لمس کنید. هرگز کیفیت محصول را فدای کمیت نکنید، شاید به فروشگاهی برای انتخاب و خرید کتابخانه اداری مراجعه کنید و با دیدن یک کتابخانه اداری ارزان‌قیمت و بدون اینکه بدانید از چه متریالی برای طراحی و ساخت آن استفاده شده است، تنها به دلیل قیمت ارزان آن تصمیم بگیرید آن را بخرید. متاسفانه باید به شما بگوییم که این یک انتخاب اشتباه است چراکه شما کیفیت محصول را فدای کمیت کرده‌اید و مطمعنا پس از مدتی که کتابخانه اداری ارزان‌قیمت شما دچار فرسودگی شد باید هزینه‌ای را برای تعمیر آن بپردازید. درصورتی که شما می‌توانید به‌جای پرداخت هزینه مجدد برای تعمیر و یا خرید یک کتابخانه دیگر می‌توانید از همان ابتدا یک کتابخانه اداری با قیمت مناسب اما باکیفیت خریداری کنید تا بتوانید از آن برای مدت زمان طولانی در محیط کاری خود استفاده کنید تا هم با استفاده از آن بتوانید پرونده‌های خود را سازمان‌دهی کنید و هم بتوانید از آن استفاده دکوری داشته باشید و به زیبایی هرچه بیشتر دکوراسیون داخلی شرکت خود کمک چشم‌گیری کنید. مجموعه ساجیران در عین حال که از متریال فوق‌العاده باکیفیتی در طراحی و ساخت کتابخانه‌های اداری خود استفاده می‌کند این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است که بتوانند به صورت حضوری از تمامی مبلمان اداری این مجموعه به ویژه کتابخانه‌های اداری دیدن کنند و با لمس آن‌ها متریال باکیفیتی که در آن‌ها استفاده شده است را حس کنند البته کارشناسان مجموعه ساجیران هنگامی که مشتریان به این مجموعه مراجعه می‌کنند و قصد خرید یکی از محصولات را دارند اطلاعات کاملی از آن محصول در زمینه سایز، مدل و متریالی که در آن استفاده شده است را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. به‌گونه‌ای که هنگام انتخاب و خرید مبلمان اداری به ویژه کتابخانه اداری از این مجموعه اطلاعات کاملی را در خصوص آن محصول دریافت خواهید کرد و با اطلاع از اینکه کتابخانه اداری مورد نظر شما دارای چه سایزی می‌باشد و در طراحی و ساخت آن از چه متریالی استفاده شده است می‌توانید آن را خریداری کنید. در صورت سفارش یک محصول به مجموعه ساجیران براساس مدل و طرحی که مدنظرتان است نیز می‌توانید انتخاب کنید که کتابخانه اداری شما در چه ابعاد و متریالی طراحی و ساخته شود.

یکی دیگر از اصولی که باید در طراحی کتابخانه اداری رعایت شود و مجموعه ساجیران کاملا بر این اصل پایدار است، طراحی استاندارد است. سوال اینجاست که چگونه باید متوجه شویم که طراحی یک کتابخانه اداری استاندارد است یا خیر؟نکته کلیدی که در طراحی استاندارد کتابخانه اداری وجود دارد این است، کتابخانه اداری استاندارد دارای قفسه‌هایی با فضای کاملا یکسان و قابل تغییر است و دارای پشت بسته می‌باشد. اصولا از کتابخانه‌های نردبانی که به دیوار تکیه داده می‌شوند و قفسه‌های آن‌ها پله‌ای می‌باشد در محیط‌های اداری استفاده نمی‌گردد و بیشترین استفاده‌ای که دارند استفاده خانگی می‌باشد. درکل همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم از سه نوع کتابخانه اداری، درب‌دار، بدون درب و دکوراتیو در محیط‌های اداری استفاده می‌شود.

مجموعه ساجیران انواع کتابخانه‌های اداری را در ابعاد و سایزهای مختلفی طراحی و تولید می‌کندو این شمایید که باید یک کتابخانه اداری متناسب با فضا و نوع کارایی که از آن توقع دارید را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اندازه کتابخانه اداری یکی از معیارهای حائز اهمیت در خرید کتابخانه اداری است به‌گونه‌ای که شما باید متناسب با فضایی که برای قرار دادن کتابخانه اداری در شرکت خود دارید و نوع استفاده‌ای که قرار است از آن کتابخانه بکنید، کتابخانه اداری خود را خریداری کنید.

شرکت ساجیران این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم کرده است که به صورت حضوری از انواع مبلمان اداری به‌ویژه کتابخانه‌های اداری بازدید کنند تا بتوانند با لمس آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین متریالی که در آن‌ها استفاده شده است را به‌خوبی احساس کنند و براساس معیارهای راحتی، استحکام، طراحی آرگونومیک و زیبایی منحصربه‌فرد که در تمامی محصولات این شرکت وجود دارد، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید مبلمان اداری به این مجموعه بیاید و از تمامی محصولات برتر، در سبک‌ها و طراحی‌های گوناگون و منحصر‌به‌فرد دیدن کنید تا بتوانید با صرف هزینه مقرون‌به‌صرفه بهترین و شیک‌ترین مبلمان اداری را انتخاب کنید. با خرید محصولات ساجیران می‌توانید اتاق کار منحصربه‌فردی برای خود داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

برو به واتس اپ
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Powered by