ژانویه 27, 2019 پارتیشن اداری چوبی

بررسی انواع پارتیشن‌های اداری (بخش دوم پارتیشن اداری چوبی)

بررسی انواع پارتیشن‌های اداری (بخش دوم پارتیشن ام دی اف – پارتیشن اداری چوبی)

همانطور که در اولین بخش از این مقاله اشاره کردیم، عوامل متعددی در افزایش راندمان کاری کارمندان در یک شرکت و یا سازمان تاثیر‌گذار می‌باشد اما مهم‌ترین و موثرترین عاملی که می‌تواند موجب افزایش راندمان کاری کارمندان در شرکت بشود، محیطی است که آن‌ها در آن در حال انجام کارها و وظایف خود می‌باشند، اما محیطی که کارمندان در آن کار می‌کنند دقیقا باید چگونه باشد تا موجب افزایش راندمان کاری آن‌ها گردد؟ در محیط کاری کارمندان مهم‌ترین شاخص آرام بودن و بی‌سروصدا بودن آن است تا تمامی کارمندان بتوانند به خوبی بر روی تمامی کارها و ظایفی که باید انجام دهند تمرکز کنند و تمامی کارهای خود را با سرعت بالایی انجام دهند. اما چطور می‌توان یک محیط کاری بدون سروصدا و خیلی آرام را برای کارمندان شرکت فراهم کرد؟ این امر تنها با پارتیشن بندی اداری و پارتیشن اداری چوبی یا شیشه ای در بین انواع پارتیشن ها شدنی است.

به خصوص در شرکت‌های بزرگ که تعداد کارمندان آن‌ها زیاد است.

به‌گونه‌ای که هر گروه از کارمندان دارای یک مدیر می‌باشند؛

و فردی که کل شرکت را مدیریت می‌کند، مدیر کل است.

امروزه برای آوردن آرامش به محیط کار کارمندان در شرکت از انواع پارتیشن‌های اداری استفاده می‌کنند.

پارتیشن اداری چوبی

درواقع پارتیشن‌های اداری هم می‌توانند موجب زیبایی محیط کار شوند و هم با تقسیم کردن فضای بزرگ محیط کار به چندین محیط از انتقال سروصدا به داخل هر یک از بخش‌ها جلوگیری کرد. برای مثال می‌توان کارمندان بخش حسابداری را در یک پارتیشن اداری قرار دارد و کارمندان اداری را در پارتیشن اداری دیگری قرار داد. تا بتوان با یک تیر چند نشان زد، به‌گونه‌ای که با پارتیشن اداری هم محیط کار کارمندان را زیباتر کرد، هم می‌توان نظم خاصی به محیط کار داد.

و هم اینکه از ایجاد محیطی شلوغ و پرسروصدا جلوگیری کرد.

و یا از انتقال سروصدا به محیط کار جلوگیری کرد.

در بخش اول این مقاله شما را با انواع پارتیشن‌های اداری آشنا کنیم،

اگر بخاطر داشته باشید اشاره کردیم که پارتیشن‌های اداری دارای انواع متعددی شامل:

پارتیشن‌های اداری تک جداره،

پارتیشن‌های اداری دوجداره،

پارتیشن‌های اداری شیشه‌ای،

پارتیشن‌های اداری ام‌دی‌اف می‌باشند.

که در بخش اول این مقاله به طور کامل انواع پارتیشن‌های اداری تک جداره، دوجداره و شیشه‌ای اشاره کردیم از این‌رو در ادامه این مقاله نیز به بررسی پارتیشن‌های اداری ام‌دی‌اف و پارتیشن‌های اداری متحرک یا ریلی می‌پردازیم.

پارتیشن اداری چوبی
پارتیشن اداری چوبی

پارتیشن اداری ام‌ دی‌ اف

مطمعنا با دیدن نام این پارتیشن می‌توانید حدس بزنید که قاب‌های آن از نوع ام‌دی‌اف می‌باشند.

جالب است بدانید که خیلی از کاربران و مشتریان پارتیشن‌های اداری با خود فکر می‌کنند.

که مطمعنا گران‌ترین پارتیشن‌های اداری، پارتیشن‌های اداری از نوع ام‌دی‌اف هستند.

اما این تنها یک تصور غلط است چراکه ما به شما می‌گوییم ارزان‌ترین نوع پارتیشن اداری، پارتیشن اداری ام‌دی‌اف می‌باشد. یکی از مهم‌ترین و البته بهترین ویژگی‌هایی که پارتیشن ام‌دی‌اف دارد، تنوع رنگی بالای است چراکه در طراحی و ساخت پارتیشن‌های اداری از نوع MDF از روکش‌های متنوعی در رنگ‌های متعدد استفاده می‌کنند، مجموعه ساجیران نیز در طراحی و ساخت پارتیشن‌های اداری MDF از روکش‌هایی با تنوع رنگی بی‌نظیر استفاده می‌کند.

تا مشتریان این مجموعه هنگام انتخاب و خرید پارتیشن اداری از نوع MDF بتوانند بدون هیچ نوع محدودیتی با مراجعه حضوری به این مجموعه تمامی پارتیشن‌های اداری MDF با روکش‌های متفاوت را ببینند و متناسب با سلیقه خود پارتیشن اداری مناسبی را انتخاب کنند. یکی دیگر از ویژگی‌های حائز اهمیت پارتیشن‌های اداری MDF که لازم است به آن اشاره کنیم این است که این نوع پارتیشن‌ اداری برخلاف تصورات برخی از کاربران و مشتریان دارای وزن بسیار سبکی می‌باشد که این ویژگی مثبت نیز موجب حمل هر چه آسان‌تر این نوع پارتیشن اداری و نصب آسان آن می‌شود.

جالب است بدانید که MDF نوعی تخته فیبر است که روش تولید آن به شکل خشک می‌باشد که چگالی و یا دانسیته آن بین ۶۵۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب است. MDF دارای خصوصیات و ویژگی‌های متعددی است که باعث می‌شود از آن در صنعت‌های مختلف مانند طراحی و ساخت پارتیشن‌های اداری، کابینت و … استفاده کرد که این ویژگی‌ها شامل:

 • دارا بودن خصوصیات فیزیکی و مکانیکی بالا
 • دارای قابلیت ابزارخوری
 • دارای سطوح صاف و مستحکم
 • دارای قابلیت شکل‌پذیری
 • عدم معایب چوب در MDF
 • قابلیت طراحی و ساخت روکش‌های مختلف در رنگ‌های متنوع از MDF
 • دارای مقاومت و استحکام بالا در برابر فشار
 • طراحی شیک و مدرن
 • دارای قیمت مناسب نسبت به سایر متریال‌های مورد استفاده در ساخت انواع پارتیشن‌های اداری

می‌باشند.

پارتیشن اداری MDF نیز مانند سایر پارتیشن‌های اداری که هرکدام دارای انواع متعددی هستند، دارای چندین نوع است که شامل: پارتیشن اداری چوبی یا MDF دوجداره با شیشه سندبلاست مات، پارتیشن اداری MDF تک جداره با شیشه راه مات، پارتیشن اداری دو جداره تمام MDFو پارتیشن اداری دو جداره تمام MDF دو قسمتی می‌باشند که در ادامه به بررسی هر یک از این انواع پارتیشن‌های اداری MDF می‌پردازیم.

پارتیشن اداری چوبی
پارتیشن اداری چوبی

همانطور که از نام این نوع پارتیشن اداری پیداست، در طراحی و ساخت این نوع پارتیشن اداری چوبی MDF از شیشه سندبلاست و یا سندپلاست مات استفاده می‌کنند از این‌رو است که به این نوع از پارتیشن‌های اداری MDF، پارتیشن اداری MDF دوجداره با شیشه سندبلاست مات گفته می‌شود. شیشه‌های سندبلاست مات درواقع شیشه‌هایی هستند که با استفاده از روش یا تکنیک سندبلاست مات می‌گردند، لازم است اشاره کنیم که روش سندبلاست بهترین روش برای مات کردن شیشه است  که برای ساخت این نوع پارتیشن اداری MDF از آن استفاده می‌کنند.

شاید با خود فکر کنید که استفاده از شیشه مات در طراحی و ساخت یک پارتیشن اداری MDF موجب می‌شود از انتقال نور به داخل محیط کاری جلوگیری گردد درصورتی که چنین چیزی وجود ندارد، تنها درصورتی که برای مات کردن یک شیشه از روشی چزء روش سندبلاست استفاده می‌شد مطمعنا آن شیشه از عبور نور به داخل محیط کار جلوگیری می‌کرد.

انواع پارتیشن ام دی اف

اما همانطور که اشاره کردیم:

روش سندبلاست، بهترین روشی است که می‌توان از آن برای مات کردن یک شیشه استفاده کرد.

به‌گونه‌ای که وقتی بر روی یک پارتیشن اداری MDF پیاده‌سازی می‌شود.

به هیچ‌وجه از ورود نور به محیط کار کارمندان جلوگیری نخواهد کرد.

یکی ازمهم‌ترین ویژگی‌هایی که امروزه باید هر نوع پارتیشن اداری داشته باشد چراکه مشریان به آن نیاز پیدا می‌کنند:

امکان باز و بسته کردن راحت پارتیشن و تغییر مکان آن است.

پارتیشن اداری MDF دوجداره با شیشه سندبلاست مات نیز دارای چنین ویژگی می‌باشد.

به‌گونه‌ای که امکان باز و بسته شدن و همچنین جابجایی را برای کاربران فراهم می‌کند به‌گونه‌ای که کاربران با وزن سبکی که این پارتیشن دارد به راحتی می‌توانند با جابجایی آن دکور محیط کار کارمندان را تغییر دهند درواقع یکی دیگر از عوامل موثر در افزایش راندمان کاری کارمندان این است که در محیط کاری آن‌ها تنوع ایجاد گردد چراکه با این کار حس خوبی به آن‌ها دست می‌دهد.

بنابراین با این نوع پارتیشن اداری MDF براحتی می‌توانید آن را جابجا کنید.

و در محیط کار خود با تغییر دکور تنوعی ایجاد کنید.

درواقع شیشه راه مات به‌گونه‌ای طراحی و ساخته می‌شود که مانندیک لباس راه راه است به‌گونه‌ای که خط‌های راه راه آن به صورت افقی بر روی شیشه پیاده‌سازی شده‌اند درصورتی که ضخامت اولین خط مات ۲ سانتی‌متر باشد، ضخامت تمامی خط‌های مات بعدی نیز ۲ سانتی‌متر خواهد بود. از این‌رو ضخامت تمامی خطوط مات بر روی شیشه کاملا یکسان است جالب است بدانید که این خط‌های راه راه از داخل پارتیشن مات نیستند و تنها از بیرون مات هستند. این خط‌ها رده‌هایی راه راهی را ایجاد می‌کنند که به صورت یکی در میان فضای داخل پارتیشن مشخص و نامشخص است.

از این‌رو این نوع از این پارتیشن‌های اداری MDF برای محیط‌های کاری یک شرکت و یا یک سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرند که هیچ‌گونه محدودیتی برای دیده شدن فضای داخلی پارتیشن وجود نداشته باشد. همانطور که می‌دانید پارتیشن‌های اداری تک جداره نسبت به پارتیشن‌های اداری دوجداره ارزان‌تر هستند چراکه نسبت به پارتیشن‌های اداری دوجداره که متریال بیشتری در ساخت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد،

پارتیشن اداری چوبی یا ام دی اف

در پارتیشن‌های اداری تک جداره از متریال کمتری استفاده می‌شود.

از این‌رو پارتیشن اداری چوبی MDF تک جداره با شیشه راه مات دارای هزینه کمتری است.

بنابراین اگر در محیط کار خود صرفا پارتیشنی برای جداسازی فضا از یکدیگر می‌خواهید.

بهترین گزینه برای شما همین پارتیشن اداری MDF تک جداره با شیشه راه مات است اما اگر در کنار جداسازی فضای محیط کار جلوگیری از ورود سروصدا و خارج شدن گرما و هوای خنک از فضای کار برایتان اهمیت دارد بهترین گزینه برای شما استفاده از پارتیشن اداری MDF دوجداره با شیشه سندبلاست مات می‌باش چراکه در طراحی و ساخت این نوع پارتیشن از شیشه دوجداره استفاده می‌شود و همانطور که می‌دانید شیشه دوجداره مانع از اتلاف مصرف انرژی در محیط می‌گردد به‌گونه‌ای که از خارج شدن هوای گرم به محیط بیرون و از وارد شدن هوای سرد به داخل محیط جلوگیری می‌کند.

پارتیشن چوبی

 • پارتیشن اداری دو جداره تمام MDF

در طراحی و ساخت پارتیشن اداری دو جداره تمام MDF از MDF‌های ۱۶ میلیمتری استفاده می‌شود.

ویژگی جالب این نوع پارتیشن اداری MDF این است که در طراحی و ساخت آن از نوار PVC بر روی دور تا دور لبه‌هایش استفاده می‌شود. مجموعه ساجیران این نوع پارتیشن اداری MDF را مانند سایر پارتیشن‌های اداری در ابعاد مختلف طراحی می‌کند و می‌سازد به‌گونه‌ای که هیچ‌گونه محدودیتی در انتخاب پارتیشن‌های اداری برای کاربران و مشتریان وجود ندارد و مشتریان می‌توانند با بازدید حضوری از پارتیشن‌های اداری مجموعه ساجیران، به ویژه پارتیشن‌های اداری از نوع MDF در ابعاد مختلف، پارتیشن اداری موردنظر خود را در هر اندازه‌ای که بخواهند انتخاب کنند.

مجموعه ساجیران پارتیشن اداری دو جداره تمام MDF  را در ابعاد مختلف، کوتاه، نیمه بلند، بلند و همچنین تا میزان ارتفاع مجموعه شما طراحی می‌کند. جداره‌های این نوع پارتیشن اداری MDF نیز به صورت دو جداره است به‌گونه‌ای که هم از انتقال سروصدا به داخل محیط کاری جلوگیری می‌کند و همچنین میزان مصرف انرژی را به صورت چشم‌گیری افزایش می‌دهد.

یکی از بهترین قابلیت‌های پارتیشن اداری دو جداره تمام MDF این است که می‌توان به‌جای شیشه، از پرده کرکره‌ای هم بین جدارهای آن استفاده کرد، پرده کرکره‌ای بیشتر جنبه تزئینی و دکوراتیو دارد اما در کنار ایجاد زیبایی در محیط کار این امکان را به کارمندان می‌دهد که اگر دوست ندارند از بیرون فضای کار آن‌ها دیده شود و یا رهگذران دائما سر خود را به برای دیدن محیط کاری داخل پارتیشن خم کنند می‌توانند پرده کرکره‌ای را ببندد.

پارتیشن تمام ام دی اف

در غیر این صورت آن را باز کنند؛

و یا برای تنطیم میزان نوری که به داخل محیط کار وارد می‌شود از آن استفاده کنند.

البته زمانی که پرده کرکره‌ای بین جدارهای، پارتیشن اداری دو جداره تمام MDF  قرار می‌گیرد.

دو طرف آن را شیشه دربرمی‌گیرد تا از ورود هرگونه گردوغبار به داخل پرده کرکره‌ای جلوگیری شود.

از پرده کرکره‌ای در پارتیشن اداری دوجداره بیشتر در محیط‌های کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

که آن را به‌خاطر جنبه دکوراتیوی که دارد استفاده کنند.

 • پارتیشن اداری دو جداره تمام MDF دو قسمتی

پارتیشن اداری چوبی دوجداره تمام MDF دو قسمتی به این دلیل اینگونه نامیده شده‌اند.

که دارای استراکچر آلومینیومی هستند که پرکننده آن‌ها انواع MDF مانند:

ملامینه،

هایگلاس،

لمی گلاس و … است.

که به وسیله یک تراورس به دو قسمت تقسیم می‌شوند.

پارتیشن اداری چوبی ساجیران

البته این امر یعنی تقسیم‌بندی این نوع پارتیشن اداری چوبی MDF به دو قسمت یک امر کاملا سلیقه‌ای و دکوراتیو است که متناسب با سلیقه مشتریان صورت می‌گیرد. لازم است اشاره کنیم که ارتفاع این پارتیشن اداری چوبی دوجداره تمام MDF دو قسمتی حداقل ۲۲۰ و حداکثر ۳۰۰ سانتی‌متر است.

از آن‌جایی که در طراحی و ساخت این نوع از پارتیشن‌های اداری از استراکچر آلومینیومی استفاده شده است،

این نوع پارتیشن امکان عبور کابل‌های مختلف را برای کاربران و مشتریان فراهم می‌کند.

علاوه‌بر این، امکان استفاده از انواع مواد پرکننده مانند شیشه، ام‌دی‌اف، آلومینیوم و … در طراحی و ساخت این نوع پارتیشن اداری وجود دارد. البته باید به این مسئله اشاره کنیم که اگر از شیشه برای پرکردن این نوع از پارتیشن‌های اداری MDF استفاده شود درنهایت این پارتیشن اداری MDF می‌تواند امکان نصب پرده کرکره‌ای را برای کاربر فراهم کند.

بنابراین کاربران بااین قابلیت می‌توانند ازپارتیشن اداری دو جداره تمام MDF دو قسمتی هم استفاده دکوراتیو داشته باشند.

هم میزان نوری که از پنجره پارتیشن وارد محیط می‌شود را افزایش و یا کاهش دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟