مارس 17, 2021 دفتر کار مدرن

چطور می توان فضای کار قدیمی را به یک دفتر کار مدرن تبدیل کرد

اگر قصد بازسازی دفتر کار قدیمی خود و تبدیل آن به دفتر کار مدرن را دارید ، در ابتدا اینکه بدانید از کجا باید شروع کرد ، ممکن است برایتان دشوار باشد. حتی اگر فقط به دنبال یک سری تغییرات جزئی در محل کار باشید ، تصمیم گیری صحیح باز هم می تواند سخت باشد.

کار کردن در محیط­های کسل کننده و بی روح می­تواند راندمان کاری را پایین بیاورد. می­توان با استفاده از یک سری از ایده­ها و کارهای خلاقانه و منحصر به فرد ، علاقه افراد را به محیط افزایش داد.

اگر به دنبال طراحی و بازسازی دفتر کار خود در مسیر درست هستید، در این­جا چند نکته به شما خواهیم گفت که برای شروع کار بسیار به شما کمک خواهد کرد .

 

اقداماتی که برای داشتن یک دفتر کار مدرن به شما کمک خواهند کرد

 

فضا را باز کنید

مهم نیست فضایی که در آن کار می کنید بزرگ باشد یا کوچک ، شما همیشه می توانید با یک طرح مناسب آن را بازتر کنید و از آن نهایت استفاده را ببرید.

تغییر الگو پارتیشن اداری  ، جدا کردن مکعب ها  ، تغییر چیدمان میزها و مبلمان اداری از جمله کارهایی است که در این راستا می­توانید انجام دهید. چیدمان درست دفتر کار فضای بزرگ­ و مفیدتری را برای شما فراهم می­کند . این کار کارمندان را کارآمدتر خواهد کرد زیرا آن­ها آزادی و فضای بیشتری برای برقراری ارتباط و کار تیمی در اختیار دارند .

 

نور طبیعی را افزایش دهید

فضای کار هرچه پرنور و روشن­تر باشد بهتر است چرا که نور طبیعی باعث ایجاد شادی و در نتیجه افزایش بهره­وری در افراد می شود که در مورد ایجاد نیروی کار کارآمد می تواند بسیار مفید باشد. مطمئن شوید که نور طبیعی به اندازه کافی در دفتر کار شما وجود دارد .

از طرفی دیگر کاهش نیاز به نور مصنوعی می­تواند  هزینه های انرژی را در طولانی مدت کاهش دهد و در نتیجه وجه نقد اضافی بیشتری را برای تمرکز بر سایر عناصر دفتر کار فراهم می کند.

 

روی وسایل اداری با کیفیت خوب سرمایه گذاری کنید

مبلمان اداری هر روز مورد استفاده قرار می­گیرند و شروع به ساییدگی آن پس از مدتی اجتناب ناپذیر است . از طرفی دیگر جایگزین کردن آن­ها با زحمت و هزینه فراوانی همراه است . در واقع مثل خیلی از چیزهای دیگر  اگر ارزان بخرید ، دو باره هم باید خرید کنید.

برای سرمایه گذاری در مبلمان و میز اداری با کیفیت خوب از اکثریت بودجه خود استفاده کنید .  این گونه عمر وسایل شما هم افزایش خواهد یافت . از طرفی دیگر کیفیت بالاتر وسایل باعث ایجاد شرایط بهتر و راحت­تر برای کارمندان خواهد شد .

 

نظم کلید موفقیت است

فضای کوچکی که در آن افراد زیادی مشغول به کار هستند ، می تواند به سرعت نامنظم شود . باید از فضای محدود خود به نحو احسن استفاده کنید تا هرگونه درهم و برهمی ، شلوغی و بی نظمی به نظر نرسد. استفاده از قفسه بندی­ها فضا را سازماندهی می­کند و عین حال باعث می­شود دفتر کار به روز و مدرن­تر به نظر بیاید .

 

عناصر تقویت کننده روحیه

شاید متوجه شده باشید که ویژگی اصلی یک محیط اداری مدرن معمولاً بر افزایش انگیزه ، علاقه و کارآیی کارمندان متمرکز است . باید از این که محیط دفتر کار توانایی ایجاد انگیزه و علاقه را در کارمندان دارد اطمینان حاصل کنید.

عناصر تقویت کننده روحیه مانند گیاهان ، طبیعت ، هنرهای جالب ، حیوانات خانگی مانند آکواریم ماهی و سایر عناصر می توانند به ایجاد جو مثبت در دفتر و تقویت روحیه کارمندان کمک کنند.

بدون شک جو مناسب باعث ایجاد روحیه سالم و مفید می­شود که مولدی است برای نیروی کار ، چیزی که هر سازمانی به دنبال آن است .

 

 

کلام آخر

با استفاده از وسایل و مبلمان اداری می­توان فضای مناسب و محیطی جذاب برای کارمندان مهیا کرد که تاثیر به سزایی در افزایش کارآیی آن­ها و در نتیجه افزایش بهروری سازمان خواهد داشت .

تغییرات اساسی مانند تغییر نام تجاری یا تغییر مکان است دردسر­های خاص خود را برای سازمان به همراه دارد و نه تنها ممکن است مفید واقع نشود بلکه ممکن است ضرر­هایی را هم در پی داشته باشد .

تمامی مطالبی که گفته شدند روش­های تاثیرگذاری برای تازه کردن کسب و کار هستند . کارهایی ساده که بدون ایجاد تغییرات اساسی ، می­توانند باعث ایجاد حس و حالی تازه و مثبت در محیط کاری شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟