می 3, 2021 راهنمای تهیه وسایل برای دفتر کار خانگی

راهنمای تهیه وسایل برای دفتر کار خانگی

اگر قصد کار در منزل را داشته باشید و شروع به طراحی یک دفتر کار در خانه خود کنید ، تهیه وسایل برای دفتر کار خانگی یکی از اولین کارهایی است که باید انجام دهید. دفتر کار خانگی شما باید جایی باشد که در انجام کارهی روزانه خود احساس راحتی کنید و آن ها را به بهترین نحو انجام دهید.

برای طراحی یک دفتر خانگی به احتمال فراوان به پارتیشن اداری و مبلمان اداری نیازی ندارید اما وسایل دیگری هستند که به شدت به آن ها نیاز است . در این مقاله به معرفی چندی از وسایل برای دفتر کار خانکی می پردازیم. با ما همراه باشید.

تهیه وسایل برای دفتر کار خانگی

۱ – میز مناسب

در واقع یک میز اداری اولین وسیله ای است که به آن نیاز دارید. با ایجاد فضایی مناسب برای یک میز می توانید یک ایستگاه کاری برای انجام امور خود تهیه کنید.

بهترین میز برای دفتر کار خانه شما میزی است که بدن شما را به طور صحیح و درست برای قرار گرفتن در برابر ابزاری که استفاده می کنید قرار دهد. همچنین یک میز مناسب فضای کافی برای وسایلی که لازم دارید نزدیک آن ها باشید را فراهم می کند. منظور از این فضای کافی ، فضایی برای یک مانیتور ، صفحه کلید و ماوس است که به درستی قرار داده شده است.

همچنین میز را در محلی از خانه قرار دهید که از شلوغی به دور باشد. بهتر است میز را رو به پنجره بگذارید تا از مزایای نور طبیعی نیز بهره مند شود.

۲ – صندلی راحت و مناسب

تهیه وسایل برای دفتر کار خانگی – یک صندلی راحت و بادوام یکی از مهمترین اجزای هر اداره است ، زیرا افراد ساعت های متوالی زیادی را بر روی آن سپری می کنند و در واقع ارتباط زیادی با سلامتی افراد دارد.

کار در یک دفتر معمولاً شامل صرف زمان زیادی روی صندلی اداری می شود؛ موقعیتی که باعث ایجاد استرس در ساختار ستون فقرات خواهد شد. بنابراین ، برای جلوگیری از ایجاد یا تشدید مشکلات کمر ، مهم است که یک صندلی اداری ارگونومیک داشته باشید تا از قسمت تحتانی کمر پشتیبانی کرده و وضعیت خوبی را ایجاد کند.

بنابراین برای انتخاب ، خرید و سرمایه گذاری بر روی یک صندلی وقت بگذارید و با دقت فراوان انتخاب کنید. ارگونومی درست ، دوام و راحتی نکات مهمی حساب می شوند که در هنگام خرید باید مد نظر داشته باشید. بنابراین مطمئن شوید که قبل از خرید صندلی را تست کرده اید.

۳ – مقدار مناسبی از نور و روشنایی

تهیه وسایل برای دفتر کار خانگی – وجود نور مناسب و روشنایی کافی یکی دیگر از مواردی است که ارتباط مستقیم با سلامتی افراد دارد. علاوه بر آن وجود نور کافی و بهره گیری از نور طبیعی موجب افزایش روحیه و در نتیجه بهره وری می شود.

سطح روشنایی کافی برای ایجاد فضای کاری مولد و راحت بسیار مهم است. شما نمی خواهید با سردرد و خستگی چشم ناشی از کمبود نور مقابله کنید. از این رو نور مناسب را در دفتر کار خانگی خود ایجاد کنید.

 

۴ –  قفسه ای برای اسناد کاغذی

تهیه وسایل برای دفتر کار خانگی – حتی اگر هدف شما این است که از کاغذ استفاده نکنید ، همیشه برخی از اسناد چاپی وجود دارند که باید حفظ و نگهداری شوند. بهترین مکان برای نگهداری این اسناد ، ایجاد یک قفسه یا کابینتی است که اسناد کاغذی مرتب و سازمان یافته شود تا بتوان آن ها در صورت نیاز به راحتی پیدا کرد.

۵ – کامپیوتر به روز و مدرن

امروزه اکثر کار ها را بدون بهره گیری از کامپیوتر و تکنولوژی نمی توان انجام داد. شاید بهتر باشد بگوییم هیچ یک از صاحبان مشاغل کوچک که توانایی کار در خانه را دارند نمی توانند بدون کامپیوتر کار خود را به پایان برسانند. برای خرید یک کامپیوتر متناسب با نیاز های خود تحقیق کنید و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

۶ – وسایل اداری برای منظم سازی

تهیه وسایل برای دفتر کار خانگی – قلم ها ، کاغذ های یادداشت و معمولی ، پوشه ها ، جوهر ، کارت های بازرگانی و سایر وسایل خود را در کجا نگه دارید که باعث شلوغی و بهم ریختگی محیط شما نشود؟

خرید یک قفسه کتاب یا یک قفسه معمولی برای ذخیره وسایل کوچک ولی کاربردی بسیار مهم است. زیرا هر چه محیط کاری منظم تر باشد ذهن نیز راحت تر خواهد بود و به صورت مفید تری می توان مشغول به کار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟