گالری ما

اطلاعات تماس

hhs2421

کارمندان بیشترین زمان خود را در پشت میز خود در اداره و یا شرکت می‌نشینند و به انجام فعالیت‌ها و مسئولیت‌های خود می‌پردازند و پس از مدت زمان طولانی که بر روی صندلی غیراستاندارد می‌نشینند در نواحی مختلف بدن خود مانند: کمر و گردن خود احساس درد می‌کنند. درصورتی که این شرایط نامناسب طی سال‌ها متوالی و زیادی برای کارمند وجود داشته باشد، ستون فقرات کارمند صدمه خواهد دید و سلامتی او  به طرز چشم‌گیری به خطر می‌افتد. از طرفی درصورتی که کارمند دائما دچار کمر درد و گردن درد بشود، راندمان کاری او نیز به طرز چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند و همانطور که می‌دانید سرمایه‌های یک شرکت و یا هر کسب‌و‌کاری کارمندان آن هستند به‌گونه‌ای که کاهش راندمان کاری کارمندان، میزان موفقیت آن شرکت و یا سازمان نیز کاهش پیدا می‌کند. از این‌رو تهیه یک صندلی آرگونومیک اداری و استفاده از آن به‌جای یک صندلی غیراستاندارد و معمولی می‌تواند کمک فراوانی به حفظ سلامت و همچنین افزایش راندمان کاری شما بکند. در ادامه این مقاله به ویژگی‌هایی که یک صندلی آرگونومیک و استاندارد باید داشته باشد و همچنین مزایای بی‌نظیری که دارد اشاره خواهیم کرد.

آشنایی با صندلی اداری آرگونومیک، عملکرد و نحوه طراحی آن

برخی از کاربران به اشتباه فکر می‌کنند که صندلی‌های اداری هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند یعنی هر نوع صندلی اداری مناسب است و می‌توان آن را خریداری و از آن استفاده کرد اما باید بگوییم که تمامی صندلی‌های اداری که طراحی و ساخته  می‌شوند برای استفاده مناسب نمی‌باشند. علاوه‌بر این برخی از کاربران برای اینکه هزینه کمتری را برای خرید یک صندلی اداری پرداخت کنند کمیت را به کیفیت ترجیح می‌دهند درصورتی که نمی‌دانند در آینده‌ باید دو برابر همان هزینه را برای درمان آسیبی که به ستون فقرات آن‌ها رسیده است صرف کنند. مطمعنا این دسته از کاربران بدون اینکه مطلع باشند به خرید یک صندلی اداری معمولی و غیراستاندارد که هزینه بسیار پایینی دارد می‌پردازند بنابراین صندلی‌های اداری از نظر نوع طراحی به دو شکل معمولی و آرگونومیک طراحی و ساخته می‌شوند. صندلی استاندارد و آرگونومیک با هدف جلوگیری از واردشدن فشار به ساختار اصلی بدن یعنی ستون فقرات طراحی و ساخته می‌شود به‌گونه‌ای که کاربران در مدت زمان طولانی که بر روی این صندلی می‌نشینند و به انجام کارها و مسئولیت‌های خود می‌پردازند هیچ‌گونه خستگی و احساس دردی را در ستون فقرات، کمر و گردن خود احساس نمی‌کنند از این‌رو می‌توانند با احساس راحتی در مدت زمان طولانی به انجام کارهای خود بپردازند، راندمان کاری آن‌ها به صورت چشم‌گیری افزایش می‌‌یابد و از همه مهم‌تر سلامت آن‌ها حفظ می‌شود.

صندلی‌های اداری آرگونومیک از این نظر که در چه بخشی از یک شرکت و یا سازمان و برای چه فردی قرار است مورد استفاده قرار بگیرند دارای انواع مختلفی می‌باشند. برای مثال در اتاق مدیریت از صندلی آرگونومیک اداری که طرح و مدل آن با سایر صندلی‌های اداری آرگونومیک متفاوت است استفاده می‌شود و در اتاق مذاکره یا کنفرانس از صندلی اداری آرگونومیک مخصوص این اتاق استفاده می‌شود و برای کارمندان نیز از صندلی اداری آرگونومیک کارمندی استفاده می‌شود.

درواقع عملکرد صندلی اداری آرگونومیک که موجب می‌شود سلامت کاربران حفظ شود و آسیبی به ستون‌فقرات و همچنین کمر و گردن آن‌ها وارد نشود به این شکل می‌باشد که بخش عظیمی از وزن بدن شما را وقتی بر روی صندلی نشسته‌اید به نحو مطلوبی بین اجزای صندلی تقسیم‌بندی می‌کند از این‌رو فشاری به هیچ‌یک از اندام بدن وارد نمی‌شود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در این زمینه در تقسیم وزن شما بین اجزای صندلی تاثیرگذار می‌باشد ارتفاع صندلی است به‌گونه‌ای که صندلی اداری آرگونومیک در خیلی بلند و نه خیلی کوتاه و به شکل کاملا استاندارد با یک ارتفاع متناسب طراحی و ساخته می‌شود. چراکه درصورتی که ارتفاع  یک صندلی اداری بیش‌از‌اندازه بلند باشد در حین نشستن به نواحی درونی زانو فشار وارد می‌شود و این امر در طولانی‌مدت موجب می‌گردد به زانو شخص آسیب جدی وارد شود. البته در این حالت نه‌تنها به زانوی شما فشار وارد می‌شود بلکه به سایر قسمت‌های بدن شما نیز فشار وارد شده و در طولانی‌مدت موجب آسیب رسیدن به آن‌ها می‌شود. و برعکس اگر ارتفاع صندلی شما کم باشد نیز به استخوان‌های نشیمن‌گاه شما آسیب جدی وارد می‌شود. اما هیچ یک از این مسائل و مشکلات در صندلی اداری آرگونومیک وجود ندارد چراکه در صندلی اداری آرگونومیک از یک تشک مناسب برای نشیمن‌گاه و همچنین تکیگاه استفاده شده است از این‌رو درصورتی که در مدت زمان طولانی بر روی آن بنشینید کاملا  با قرار گرفتن استخوان‌های نشیمنگاه و همچنین ستون فقرات بر روی تشکی که در این نوع صندلی اداری قرار گرفته است کاملا احساس راحتی می‌کنید.

همانطور که می‌دانید هر شخصی دارای یکسری ویژگی‌های ظاهری منحصربه‌فرد است به‌گونه‌ای که ممکن است یک فرد دارای قدی خیلی کوتاه، کوتاه، متوسط، بلند و خیلی بلند باشد از این‌رو سوال مهمی که در این زمینه پیش می‌آید این است که چطور می‌توان صندلی آرگونومیکی طراحی کرد که برای هر فردی با هر نوع قدی مناسب باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در طراحی صندلی اداری آرگونومیک برخلاف صندلی اداری معمولی و غیراستاندارد، قابلیت تغییر ارتفاع صندلی و همچنین تکیه‌گاه صندلی فراهم شده است از این‌رو هر فردی می‌تواند ارتفاع صندلی اداری آرگونومیک خود را متناسب با میزان قدی که دارد تنظیم کند و همچنین تکیه‌گاه صندلی را به هر شکلی که دوست دارد و در آن احساس راحتی می‌کند تنظیم کند. در ادامه به مزایا و ویژگی‌های صندلی اداری آرگونومیک اشاره خواهیم کرد.

مزایای صندلی اداری آرگونومیک

 • احساس راحتی

همانطور که اشاره کردیم در بخش نشیمنگاه و همچنین تکیه‌گاه صندلی اداری آرگونومیک از تشکی استفاده شده است از این‌رو زمانی که بر روی صندلی اداری آرگونومیک می‌نشینیدتشک‌های استفاده شده در بخش تکیه‌گاه این نوع صندلی راحتی، به خوبی فضای خالی کمر شما را پر می‌کند. از این‌رو زمانی که بر روی صندلی‌های آرگونومیک می‌نشینید کاملا احساس راحتی می‌کنید و از نشستن بر روی این صندلی و انجام کارها و وظایف خود در اداره و یا شرکت لذت خواهید برد و پس از انجام کارها در ساعات طولانی به هیچ‌وجه احساس خستگی و کوفتگی را در نواحی گردن، کمر، زانوها، ستون فقرات و … را احساس نخواهید کرد.

 • امکان تنظیم ارتفاع و شیب

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که موجب می‌شود کاربران در حین استفاده از صندلی اداری آرگونومیک احساس راحتی بکنند و مهم‌تر از همه سلامتی آن‌ها به صورت چشم‌گیری حفظ شود این است که در طراحی و ساخت صندلی اداری آرگونومیک امکان تنظیم ارتفاع و شیب وجود دارد به‌گونه‌ای که به راحتی می‌توانید ارتفاع این صندلی را متناسب با میزان قد خود تنظیم کنید و علاوه‌بر این می‌توانید شیب و درواقع همان زاویه بخش تکیه‌‌گاه را نیز تنظیم کنید.

 • عدم ایجاد فشار به اندام‌های بدن

از آن‌جایی که صندلی اداری آرگونومیک دارای امکانی برای تنظیم ارتفاع و شیب می‌باشد و همچنین در بخش نشیمنگاه و تکیه‌گاه آن تشکی قرار داده شده است هیچ‌گونه فشاری به بخش ستون فقرات، گردن، کمر، زانوها و بخش نشیمنگاه برخلاف صندلی اداری معمولی و غیراستاندارد وارد نخواهد شد. چراکه خودتان در صندلی اداری آرگونومیک به راحتی می‌توانید تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌ها را استانداردسازی کنید.

 • حفظ سلامت

از هر شخصی که دچار آسیب‌دیدگی کمر و ستون فقرات به دلیل استفاده طولانی مدت از صندلی اداری غیراستاندارد است بپرسید می‌فهمید که هزینه‌های درمان خیلی بیشتر از هزینه خرید یک صندلی اداری آرگونومیک می‌باشد حتی خود این افراد نیز معتقدند که استفاده از یک صندلی اداری آرگونومیک می‌تواند از آسیب‌های جسمی جلوگیری کند و کاشکی در زمان مناسب به جای استفاده از صندلی‌های اداری غیراستاندارد از صندلی‌های اداری آرگونومیک استفاده می‌کردند. علاوه‌بر اینکه با استفاده از یک صندلی اداری معمولی و غیراستاندارد در طولانی‌مدت آسیب‌های جسمی را به خود وارد می‌کنید که جوب افزایش هزینه‌های شما به طرز چشم‌گیری می‌شود، موجب می‌شوید وقت و انرژی شما برای درمان اندام‌های آسیب‌دیده ناشی از استفاده از صندلی اداری غیراستاندارد به هدر برود. بنابراین از همین امروز تصمیم بگیرید با انتخاب یک صندلی اداری آرگونومیک از تمامی این صدمات و آسیب‌ها به طرز چشم‌گیری جلوگیری کنید.

شما می‌توانید صندلی اداری آرگونومیک خود را از مجموعه ساجیران که در زمینه ساخت انواع مبلمان اداری به ویژه صندلی‌های اداری با طراحی کاملا آرگونومیک فعالیت دارد تهیه کنید. شما می‌توانید به صورت حضوری به مجموعه ساجیران مراجعه کنید و از تمامی محصولات این مجموعه به ویژه انواع صندلی‌های اداری آرگونومیک در طرح‌های مختلف دیدن کنید و با نشستن بر روی هر یک از این صندلی‌های آرگونومیک آن‌ها را تست کرده و علاوه‌بر این سایر امکانات صندلی‌های اداری آرگونومیک این مجموعه را مورد بررسی قرار دهید و درنهایت بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید. در ادامه شما را با یکسری نکات که هنگام خرید صندلی اداری آرگونومیک باید به آن‌ها توجه کنید و براساس آن‌ها صندلی اداری آرگونومیک خود را انتخاب کنید، آشنا خواهیم کرد.

راهنمای انتخاب و خرید صندلی اداری آرگونومیک

 • صندلی اداری آرگونومیک دارای اهرمی برای تنظیم ارتفاع است

برای اینکه هنگام خرید یک صندلی اداری تفاوت صندلی اداری معمولی و غیراستاندارد را با یک صندلی اداری آرگونومیک متوجه شوید باید به نکاتی هنگام انتخاب و خرید صندلی اداری آرگونومیک  توجه کنید. اولین نکته‌ای که هنگام انتخاب و خرید یک صندلی اداری آرگونومیک باید به آن توجه کنید این است که آیا ارتفاع آن قابل تنظیم می‌باشد یا خیر؟ صندلی‌های اداری آرگونومیک به‌گونه‌ای طراحی و ساخته می‌شوند که مطمعنا ارتفاع آن‎‌ها همانطور که اشاره کردیم قابل تنظیم است. بنابران اگر هنگام خرید صندلی اداری متوجه شدید که صندلی قابلیت تنظیم ارتفاع ندارد شک نکنید که آن صندلی یک صندلی اداری معمولی و غیراستاندارد است. صندلی اداری آرگونومیک دارای یک اهرم تنظیم بادی است که با استفاده از آن می‌توان ارتفاع آن را افزایش و یا کاهش داد.

 • صندلی اداری آرگونومیک دارای اهرمی برای تنظیم شیب تکیه‌گاهاست

صندلی اداری آرگونومیک به‌گونه‌ای طراحی و ساخته می‌شود که شیب تکیه‌گاه آن مانند ارتفاعش قابل تنظیم باشد. به‌گونه‌ای که بتوان زاویه تکیه‌گاه آن را به سمت جلو و عقب تنظیم کرد. علاوه‌بر این تکیه‌گاه صندلی اداری آرگونومیک هیچ‌گاه به صورت صاف طراحی نمی‌شود به‌گونه‌ای که کاملا فضای خالی کمر شما را پر می‌کند تا هیچ آسیبی به ستون فقرات شما وارد نگردد. علاوه‌بر این صندلی اداری آرگونومیک به‌گونه‌ای طراحی شده است که دارای سیستم قفل ایمن می‌باشد تا از تغییر بیش‌از اندازه شیب تکیه‌گاه به سمت عقب جلوگیری کند زیرا درصورتی که شیب تکیه‌گاه از حد معمول بیشتر شود به ستون فقرات آسیب جدی وارد می‌شود. بنابراین پس از اینکه صندلی اداری آرگونومیک را از نظر قابلیت تنظیم ارتفاع مورد بررسی قرار دادید به سراغ قابلیت تنظیم شیب تکیه‌گاه آن بروید اگر صندلی اداری که شما مدنظر دارید دارای چنین قابلیتی نباشد مطمعنا آرگونومیک و استاندارد نیست چراکه تمامی صندلی‌های اداری آرگونومیک دارای چنین قابلیتی می‌باشند. برای اینکه مطمئن شوید صندلی اداری آرگونومیک دارای سیستم قفل ایمن است بهتر است بر روی آن بنشینید و سعی کنید شیب تکیه‌گاه را بیش از اندازه به سمت عقب ببرید درصورتی که نتوانستید چنین کاری را انجام دهید متوجه می‌شوید صندلی اداری که انتخاب کرده‌اید واقعا آرگونومیک است.

 • صندلی آرگونومیک ناحیه کمر را به خوبی پوشش می‌دهد

پس از بررسی اهرم‌های تنظیم ارتفاع و شیب تکیه‌گاه در صندلی اداری آرگونومیک باید به سراغ بررسی برخی از جزئیات برویم. همانطور که اشاره کردیم قسمت تکیه‎‌گاه صندلی اداری آرگونومیک به صورت صاف طراحی نمی‌شود چراکه ستون فقرات دارای یک تورفتگی می‌باشد و از آن‌جایی که صندلی اداری آرگونومیک به‌گونه‌ای کاملا متناسب با بدن ساخته می‌شود تورفتگی ناحیه کمر را پر می‌کند. بنابراین درصورتی که صندلی اداری مدنظر شما به‌گونه‌ای طراحی شده بود که تکیه‌گاه آن کاملا صاف بود بدانید که آن صندلی، یک صندلی اداری معمولی و غیراستاندار است.

شرکت ساجیران این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم کرده است که به صورت حضوری از انواع مبلمان اداری به‌ویژه صندلی‌های اداری آرگونومیک بازدید کنند تا بتوانند با لمس آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین متریالی که در آن‌ها استفاده شده است را به‌خوبی احساس کنند و براساس معیارهای راحتی، استحکام، طراحی آرگونومیک و زیبایی منحصربه‌فرد که در تمامی محصولات این شرکت وجود دارد، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید مبلمان اداری به این مجموعه بیاید و از تمامی محصولات برتر، در سبک‌ها و طراحی‌های گوناگون و منحصر‌به‌فرد دیدن کنید تا بتوانید با صرف هزینه مقرون‌به‌صرفه بهترین و شیک‌ترین مبلمان اداری را انتخاب کنید. با خرید محصولات ساجیران می‌توانید اتاق کار منحصربه‌فردی برای خود داشته باشید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاه (1)

 1. احمد نبوی
  2023-02-01

  صندلی آرگونومیک یک صندلی خوبی هست برای جلسه ها و میز های چند نفره ممنون از سایت خوبتون ک اینقدر تنوع محصولتون بالاست و خوب

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *