گالری ما

اطلاعات تماس

طراحی اتاق استراحت برای محل کار

وقتی که به بوی دم کشیدن قهوه یا چای تازه ، صندلی های راحت و مناسب برای استراحت و حتی بازی های ویدیویی فکر می کنید ، احتمالاً تصور می کنید آخر هفته در اتاق نشیمن خود باشید. اما اگر این امکانات در دفتر شما باشد چه می کنید؟ امروزه طراحی اتاق استراحت برای محل کار یکی از اولویت هایی است که هر سازمان باید آن را در نظر داشته باشد.

وقتی به کار فکر می کنید ، معمولاً به تفریح ​​و آرامش فکر نمی کنید. اما امروزه شرکت های بیشتری در فضاهایی سرمایه گذاری می کنند که کارمندان بتوانند در محل کارشان استراحت کنند. زیرا این کار ارتباط مستقیم با افزایش بهره وری کارکنان و سازمان دارد.

یک تصور غلط رایج وجود دارد که محیط کار آرام باعث کاهش بهره وری می شود. با این حال ، معمولاً عکس این قضیه صادق است. یک محل کار آرام با افزایش رضایت شغلی و کاهش استرس می تواند به سود تجارت شما باشد. همانطور که هر کارفرمایی می داند ، استرس زیاد در بین کارمندان می تواند برای یک کسب و کار مضر باشد.

راهکار هایی برای طراحی اتاق استراحت برای محل کار

استرس اغلب باعث فرسودگی شغلی ، مشکلات سلامتی ، عدم توانایی در تمرکز و درگیری در محل کار می شود. اختصاص دادن مکانی به کارمندان برای استراحت در شرایطی که سخت کار کرده اند ، راهی عالی برای کمک به کاهش استرس است.

در این مقاله برای طراحی یک اتاق استراحت مناسب و مفید در محل کار که به کاهش استرس در بین کارمندان کمک می کند ، به چند راهکار و روش اشاره می کنیم.

همچنین اگر یرای خرید مبلمان اداری و پارتیشن اداری به راهنمایی نیاز دارید به سایر مقالات سایت نگاهی بیندازید.

 

طراحی اتاق استراحت برای محل کار

عملکرد اتاق استراحت خود را تغییر دهید

طراحی اتاق استراحت برای محل کار – بسیاری از مشاغل دارای اتاق استراحت هستند اما گاهی اوقات این فضا به پتانسیل کامل خود نمی رسد. همه ما داستان های دلگیر اتاق های استراحت را شنیده ایم. آشپزخانه هایی که از نظر امکانات ضعیف هستند ، چراغ های بسیار پر نور و بی کیفیت ، صندلی های تاشو ناراحت کننده و مجلات قدیمی تجاری که هیچ کاربردی ندارند.

یک فضای استراجت به هیچ وجه لازم نیست که اینگونه باشد و در واقع نباید باشد. یک اتاق استراحت مناسب ، باید یک فضای پذیرایی و آرامش بخش باشد که در آن کارمندان بتوانند در آن راحت و برای دقیقی از فضای کار دور باشند. همچنین باسد بتوانند با همکاران خود ارتباط برقرار کنند و از استرس موجود در طول روز کاری دور باشند.

ممکن است به نظر برسد سرمایه گذاری برای طراحی اتاق استراحت برای محل کار هزینه زیادی خواهد داشت و لزوم چندانی برای صرف این هزینه وجود ندارد ؛ اما بدون شک این هزینه باید از الویت های هر سازمانی باشد.

بر خلاف آن چه شرکت های بزرگتر و ده ها مقاله و مجله می گویند ، برای سرگرمی و هیجان انگیز کردن فضای خود نیازی به یک میز فوتبال دستی ، دستگاه نوشابه ساز یا بازی های قدیمی ندارید. آن چه شما می خواهید این است که فضایی را برای آرامش مناسب کارمندان مهیا کنید.

اتاق استراحت خود را با صندلی های کیسه ای ، تلویزیون یا هر چیز دیگری که احساس می کنید کارمندانتان ، به آن نیاز دارند ، مجهز کنید.

 

طراحی اتاق استراحت محل کار

یک فضای اجتماعی در محل کار ایجاد کنید

طراحی اتاق استراحت برای محل کار – دادن فضایی برای کار کردن کارمندان با یکدیگر ، راهی عالی برای افزایش همکاری بین آنان است. تشویق به تعامل با سایر کارمندان می تواند باعث افزایش خلاقیت و ایجاد پیوند محکم تری در محیط کار شود. تهیه صندلی های راحت ، بازی های رومیزی راهی عالی برای تشویق کارمندان برای تعامل در یک محیط آرام است.

ایجاد فضایی که خلاقیت و رویاپردازی را بیدار کند

بله ، هدف یک دفتر کار این است که افراد به کار مشغول شوند ، اما حل مشکلات و خلاقیت می تواند شروع ایده پردازی در افراد باشد. به همین دلیل است که ما اغلب در هنگام دوش گرفتن یا هنگام ظرفشویی به ایده های عالی می رسیم.

طراحی اتاق استراحت برای محل کار – همین نوع تفکر را در دفتر کار خود تشویق کنید و به کارمندان خود مکانی برای انجام آن اختصاص دهید. خواه اتاق استراحت باشد با اتاق بازی ، کارمندان قدردان خواهند شد که به آنها مکانی برای خلاقیت می دهید.

محیطی را ایجاد کنید که کارمندان در هنگام خستگی و استرس بتوانند در آن استراحت کنند. کارمندان شما از این فکر و تلاش قدردانی خواهند کرد و احتمالاً در محیط کار شاهد استرس کمتر و بهره وری بیشتری خواهید بود.

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.