گالری ما

اطلاعات تماس

نکات لازم در طراحی پارتیشن اداری

نکات لازم در طراحی پارتیشن اداری بسیار متنوع هستند و در صورتی که قصد ایجاد تغییر در محیط کاری خود را دارید بد نیست با در نظر گرفتن مواردی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، فضای مطلوب و زیبایی را برای فعالیت های تجاری خود، فراهم سازید. شما با کمک پارتیشن های اداری می توانید محیط در اختیار خود را به بخش ها یا فضاهای مختلفی تقسیم بندی کرده و برای اهداف گوناگون مورد بهره برداری قرار بدهید. بنابراین اگر از نکات مهم و موثری که در این رابطه مطرح هستند، آگاهی داشته باشید، می توانید با کمترین چالش و دردسرهای احتمالی، محیط اداری خود را به بهترین شکل تفکیک و طراحی کنید. به همین دلیل در ادامه این مطلب با ارائه نکات لازم در طراحی پارتیشن اداری در خدمت شما خواهیم بود.

نکات مهم در طراحی پارتیشن های اداری

نکات مهم در طراحی پارتیشن های اداری

در شرایطی که لزوم استفاده از پارتیشن برای یک محیط اداری احساس می شود، بهتر است متناسب با فضای موجود از بهترین و مناسب ترین انواع این سازه های موقت استفاده کنید. درواقع برای کسب بهترین نتایج، ضروری است در ابتدا اهداف خود را از تقسیم بندی فضا توسط این دیوایدرها، مشخص نموده و سپس در همان راستا اقدام به تهیه پارتیشن مورد نظر کنید. لذا توصیه می شود به برخی راهنمایی ها یا بهتر بگوئیم، نکات لازم در طراحی پارتیشن اداری توجه داشته باشید.

به همین منظور در ادامه به مهم ترین نکاتی که در طراحی این جداکننده ها مطرح هستند، اشاره خواهیم داشت.

کاربردی بودن پارتیشن

کاربردی بودن پارتیشن

برای داشتن یک انتخاب خوب و مناسب و طراحی بهترین پارتیشن برای فضای اداری خود، باید به کاربردی بودن آن اهمیت زیادی بدهید. درواقع همانطور که اشاره شد، ابتدا هدف خود را از ایجاد این جداکننده ها مشخص نموده و تعیین کنید که قصد شما از تهیه و ساخت پارتیشن، عایق بندی صوتی است و یا اینکه تنها برای تفکیک محیط خود از آنها استفاده خواهید داشت.

بنابراین اگر تصمیمی برای عایق کردن صوتی فضای کاری خود و استفاده از پارتیشن های دوجداره ندارید و تنها هدف شما جداکردن بخش هایی از محیط است، می توانید پارتیشن های تک جداره را انتخاب کنید. به این ترتیب علاوه بر وزن و ابعاد کم و امکان جابه جایی، از نظر هزینه نیز به صرفه تر خواهند بود که از نکات لازم در طراحی پارتیشن اداری محسوب می شود.

دارای قابلیت جدا شدن

دارای قابلیت جدا شدن

قابلیت جدا شدن برخی از پارتیشن ها را می توان برای فضاهای اداری یک امتیاز دانست. به طوری که امکان جداسازی و جابه جایی آنها در هر شرایطی وجود داشته و یا در صورت لزوم می توان طراحی محیط را مجددأ تغییر داد. معمولا این پارتیشن ها از نوع تک جداره و دارای ظرافت بیشتر و ابعاد کمتری هستند. از طرفی امکان ایجاد فضایی زیباتر نیز به واسطه ترکیب آنها با شیشه های رنگی وجود دارد. بنابراین قابلیت جابه جایی نیز از نکات لازم در طراحی پارتیشن اداری به شمار می رود.

انتخاب بهترین جنس پارتیشن

انتخاب بهترین جنس پارتیشن

در صورتی که تنها هدف شما برای تهیه و نصب این جداکننده ها، بخش بندی فضای کاری است، انتخاب جنس از اهمیت چندانی برخوردار نبوده و تنها بایستی به مرغوبیت متریال به کار رفته در ساخت و همچنین امکان شستشوی آنها دقت داشته باشید.

تناسب سبک و همخوانی رنگتناسب سبک و همخوانی رنگ

تناسب پارتیشن اداری با رنگ و سبکی که برای دیزاین دفتر کار خود برگزیده اید نیز موضوع بسیار با اهمیتی است که تاثیر فوق العاده ای در زیبایی هرچه بیشتر محیط دارد. درواقع بهتر است در هنگام انتخاب پارتیشن، به همخوانی آنها با سایر لوازم و وسایل و همچنین رنگ دیوارها، توجه داشته باشید. با این توضیح که از نکات لازم در طراحی پارتیشن اداری است، می توان افزود؛ هرچه پارتیشن دارای طراحی و سبک ساده تری باشد، برای دکوراسیون اداری مناسب تر خواهد بود.

توجه به ابعاد و ارتفاع پارتیشنتوجه به ابعاد و ارتفاع پارتیشن

انتخاب پارتیشن در ابعاد و ارتفاع مناسب، یکی دیگر از نکاتی است که در طراحی های اداری، حائز اهمیت فراوان می باشد. به این معنی که علاوه بر توجه به کاربردی بودن پارتیشن، امکان جابه جایی، انتخاب بهترین جنس و همچنین تناسب رنگ و سبک، باید به ارتفاع و ابعاد مورد نیاز محیط خود نیز دقت ویژه به خرج داد. مثلا اگر پارتیشن به عنوان عایق به کار برده می ‌شود، نصب آن تا سقف الزامی است. البته پارتیشن ‌های بلند قابل جابه جایی نیستند که یکی دیگر از نکات لازم در طراحی پارتیشن اداری به حساب می آید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *