گالری ما

اطلاعات تماس

5511515

داشتن دفتر کار تمیز ، منظم و مرتب نه تنها نشان دهنده حرفه ای بودن میباشد، بلکه باعث افزایش بهره‌وری كاركنان هم مي شود. حفظ نظم و ترتیب در فضای فشرده امری مهم است اما با استفاده از چیدمان درست و ابزارهای ذخیره سازی و بايگاني مناسب میتوان از فضاي اداري بهترين استفاده را برد. كمد و فايل اداري مشخص ترين عامل براي ساماندهي اسناد و مدارك است. فايل هاي اداري علي رغم پيشرفت هاي تكنولوژيك تغيير نكرده اند. با وجود اين كه امروزه از فضاي ابري براي ذخيره سازي فايل ها استفاده مي شود ولي با اين وجود هنوز هم يك فضاي فيزيكي جهت ذخيره سازي اسناد و مدارك لازم و ضروي احساس مي شود.

شركت ها و ارگان ها و سازمان ها مهم ترين مشتريان فايل اداري هستند. مهم ترين كاركرد فايل اداري، بايگاني مدارك، اسناد و پرونده ها و اوراق اداري است. حتي شما با فايل اداري مي توانيد به كارهاي خود نظم و ترتيب بدهيد. فايل اداري نه تنها به كارهاي شما نظم و ترتيب مي دهد، بلكه باعث مي شود تا محيط اداري شما شيك و زيبا به نظر برسد. هميشه از جديدترين طرح ها استفاده كنيد تا كارهاي اداري شما با نظم و ترتيب خاص و مورد نظر شما پيش برود. اكثر فايل هاي اداري به صورت كشو طراحي شده و در محيط از آن ها استفاده مي شود. امروزه اكثر فايل هاي اداري هم ارتفاع ميز بوده و به صورت دو، سه يا چهار كشويي طراحي و استفاده مي شوند كه در زيبايي و نظم دهي كارهاي اداري نقش بسزايي دارد. حتي كشوهاي اداري نيز متناسب با محيط اداري طراحي و توليد مي شوند.

مهم ترين ويژگي هاي فايل هاي اداري

اندازه و سايز مناسب فايل اداري

اندازه و سايز فايل اداري بسيار مهم است و بايد در عين قابليت نگهداري اسناد و مدارك ، زيبايي نيز داشته باشد. هم ارتفاع بودن با ميز كار يكي از مهم ترين مشخصه هاي فايل اداري است. اندازه و تعداد كشوها نيز متناسب با بزرگي و حجم كارهاي سازماني مشخص مي شود. شما بايد پرونده هاي مشخصي را در يك كشو قرار دهيد تا به سرعت به آنه ها دسترسي پيدا كنيد.

حركت آسان كشوها

راحت حركت كردن كشوها مهم ترين مشخصه فايل هاي اداري است. ريل هايي كه كشوها روي آن حركت مي كنند، يكي مهم ترين مشخصه هايي است كه براي فايل هاي اداري مدنظر گرفته شده است. عدم دسترسي كاربران نامربوط و مردم متفرقه به اسناد و مدارك مهم ترين مشخصه كشوها و فايل هاي اداري است و بايد بعد از گذاشتن اسناد و مدارك در كشو، آن را قفل كرد. مشخص كردن جاي قفل روي كشوها هنگام طراحي و توليد كشوها و فايل اداري يك ضرورت است.

زیبایی و طراحی منحصر به فرد و خاص

اگر چه فایل های اداری برای نگهداری اسناد و مدارک مشخص شده اند، با این وجود كاركردهاي ديگري هم مي توان براي آن ها متصور شد. فايل هاي اداري در زيبايي  محيط اداري نقش به سزايي دارند. فايل اداري بايد به گونه اي ساخته شود كه بر زيبايي محيط بيفزايد. به طور معمول فايل هاي اداري از چوب MDF ساخته مي شوند و همين امر در زيبايي محيط نقش بسزايي دارد.

محكمي، مشخصه ديگر فايل هاي اداري

مقاومت و محكمي فايل هاي اداري در نگهداي اسناد و مدارك بسيار مهم بوده و بايد تا حد ممكن محكم ساخته شوند. كليه كارخانجات ساخت فايل؛ موظفند كه فايل هاي اداري را با متريال هاي محكمي طراحي و توليد كنند.

شركت ساجيران بهترين فايل هاي اداري را طراحي و توليد مي كند. شما مي توانيد فايل هاي اداري مورد نظر خود را از بين محصولات مشخص كرده و خريداري كنيد.

استاندارد و اصول ساخت فايل اداري

نظر و خواسته مشتريان در طراحي و ساخت فايل هاي اداري نقش به سزايي دارد. مهم ترين اصول براي ساخت فايل هاي اداري بدين شرح هستند:

 • ريل هاي نيمه بازشو براي كشوهاي بالايي و تمام بازشو براي كشوهايي پاييني
 • تناسب با ارتفاع ميز
 • مشخص كردن قفل مركزي

فايل هاي اداري در طرح و اندازه هاي مختلف و متنوعي طراحي و توليد مي شوند.شما بايد متناسب با فضاي اداري خودتان، فايل اداري را مشخص كرده و خريداري كنيد.

كاربردهاي فايل هاي اداري در ادارات و شركت هاي مختلف

فايل هاي اداري باعث ساماندهي اسناد و مدارك شده و از بهم ريختگي فضاي اداري جلوگيري مي كنند. فايل هاي اداري در زيبايي محيط اداري نقش بسزايي دارد.

تعداد اتاق ها محيط كار، عامل تعيين كننده در انتخاب فايل اداري

شما بايد متناسب با كارهاي اداري خودتان، از فايل هاي اداري استفاده كنيد. شما بايد در وهله اول جهت قرارگيري فايل هاي اداري خود را مشخص كنيد. برخي از فايل هاي اداري افقي و برخي عمودي هستند.

فايل هاي اداري افقي در مقايسه با عمودي فضاي خيلي بيشتري را اشغال مي كنند. فايل هاي اداري افقي براي سازمان ها و شركت هايي با حجم كاري بسيار بالا مناسب هستند و شما بايد پرونده ها را طوري بچينيد كه بتوانيد به همه آن ها دسترسي داشته باشيد.

فايل هاي اداري در رنگ هاي متنوعي طراحي و توليد مي شوند و شما مي توانيد متناسب با حجم و فضاي اداري خودتان از فايل اداري مناسب خود استفاده كنيد.

اكثر فايل هاي اداري به صورت 2 يا سه يا 4 كشويي توليد شده و در طرح و مدل هاي مختلفي طراحي و توليد مي شوند. حجم كار و فضاي اداري مهم ترين عوامل در تعيين فايل هاي اداري است.

هر شركتي بايد متناسب با كارهاي خود، فايل هاي اداري خود را انتخاب كرده و استفاده كند. حجم كارهاي شركت ها در اين زمينه يك عامل تعيين كننده بوده و بايد براساس فضاي اداري و حجم كارهاي خود، فايل هاي اداري را مشخص كرده و خريداري كند.

دلايل خريد فايل اداري

مهم ترين دليل مي توان به فضاي ذخيره سازي مناسب اشاره كرد. در صورتي كه هنوز به فناوري هاي بدون كاغذ مجهز نشده ايد، مي توانيد با خريد فايل اداري مي توانيد كارهاي اداري خودتان را ساماندهي كرده و از مزاياي خريد فايل اداري بهره مند شويد:

 • ساماندهي بهتر اسناد و مدارك
 • دسترسي آسان به اسناد و مدارك
 • امنيت اسناد و اطلاعات
 • مطابقت با انواع محيط كاري
 • جلوگيري از بي نظمي و درهم ريختگي

 

 

انواع مختلف فایل اداری

پهن

از فایل های اداری پهن برای نگهداری اسناد بزرگتر که به صورت افقی روی سطح نگهداری استفاده میشوند. این فایل های اداری دارای کشوهایی کوتاه و جادار بوده که می‌توانند برای نگهداری بوم نقاشی, نقشه ها و سایر اسناد عریض مورد استفاده قرار گيرند. با این کابینت ها نگران آسیب خوردن اسناد در اثر تاکردن یا لوله کردن نخواهید بود.

متحرک

جای تعجب نیست که کابینت های فایل متحرک به راحتی می‌توانند در محیط کار حركت كنند. این فایل های اداری چرخ یا گوی کوچکی دارند که بتوان آنها را راحت روی فرش یا دیگر سطوح حرکت داد. شما با اين نوع فايل مي توانيد كليه اسناد و مدارك را به هر محلي در فضاي كاري خود منتقل كنيد. اين نوع فايل در مقايسه با فايل اداري ثابت مزايايي داشته كه در حين كار به آن مزاياپي خواهيد برد.

عمودی

در كشوهاي مدلهای عمودی از سمت عرض باز می‌شوند و معمولا عمق بیشتری دارند.این نوع فایل اداری معمولا ارتفاع بیشتری نسبت به مدل‌های جانبی دارد و فضاي بيشتري را اشغال مي كنند و كاربران براحتي مي توانند به پرونده هاي موجود در كشوها دسترسي داشته باشند.

جانبی

در كشوي فایل اداری جانبی از سمت طول کابینت باز می‌شوند. معمولا کشوهایی پهن‌تري دارند ولي عمق مدل های دیگر را ندارند. مناسب فضاهای بوده در اين نوع فضاها، كشوهاي بلند به راحتي بيرون كشيده نمي شوند. كاركنان مي توانند به صورت نشسته به اسناد و مدارك دسترسي داشته باشند.

شما با فايل اداري ديگر نگران بايگاني كردن اسناد و مدارك خود نيستيد و مي توانيد در سريع ترين زمان ممكن كليه اسناد و مدارك خود را در فايل اداري بايگاني و ذخيره كنيد.

اهمیت خرید کمد بایگانی

با خرید کمد بایگانی مي توانيد فایل های کاغذی خود را ذخیره سازی کنید و هر زمان که به آن ها نیاز داشتید خيلي سريع به آن ها دسترسي داشته باشيد.

با وجود سیستم های رایانه ای و پیشرفت هایی که صورت گرفته، ولي بازهم فايل ها و كابينت هاي اداري در زمينه بايگاني كردن اسناد و مدارك مهم بوده و همچنان از امنيت بالايي برخوردارند. يك فايل و كابينت بايد ايمن بوده و كاركنان بايد بتوانند در سريع ترين زمان ممكن به اسناد و مدارك دسترسي داشته باشند.

انواع کمد بایگانی

کمد بایگانی در انواع مختلفی مانند مدرن و کلاسیک طراحی و توليد مي شود. از فلز، ام دی اف، شیشه و پولیش استفاده مي شود كه معمول ام دی اف برای این منظور بيشتر استفاده مي شود زیرا که کیفیت خوب و دوام بالایی داردو باعث خواهد شد در دراز مدت استفاده شود.

یکی از انواع کمد بایگانی نوع ریلی بوده که درب و قفل رمزی دارد ودر محیط هایی که امنیت بالا حساسيت خيلي زيادي داشته مورد استفاده قرار مي گيرد.

کمد بایگانی

از کمد بایگانی در محیط های اداری، مدارس، دانشگاه ها بسيار زياد استفاده مي شود زیرا در این محیط ها اسنادی هستند که نیاز به بایگانی شدن دارند و لازم است كه با كمدي كليه اسناد و مدارك بايگاني شوند. کمد بایگانی که از آن برای طبقه بندی و بایگانی کردن اسناد و اوراق استفاده می شود انواع مختلف و ابعاد متنوعی دارد و شما بايد متناسب با محيط اداري خودتان ، طرح و مدل مورد نظر خودتان را انتخاب كرده و استفاده كنيد .

مهمترین خصوصیتی که یک کمد بایگانی باید داشته باشد این است که برای نگهداری مدارک و زونکن ها مقاومت لازم را داشته باشد و از فضای کافی برخوردار باشد. این محصول در ابعاد مختلف قابل سفارش است و اندازه ثابتی ندارد.

فايل هاي اداري از نوع MDF زيبا بوده و موجب زيبايي محيط اداري مي شوند. البته هر چقدر كه تعداد كاركنان شما بيشتر باشد به همان اندازه، به فايل هاي اداري بيشتري نياز خواهيد داشت.

بخش هاي گوناگون اداري نيز باعث تنوع بيشتر فايل هاي اداري مي شود و شما بايد متناسب با همان بخش مورد نظر، فايل اداري را خريداري كرده و استفاده نماييد.

در زمان هاي قديم فايل هاي اداري فلزي بودند ولي امروزه با پيشرفت علم دكوراسيون، فايل ها نيز به MDFو ساير مدل ها ارتقاء پيدا كرده اند.

فايل هاي اداري در اندازه ها و مدل هاي مختلف طراحي و توليد مي شوند و هر شركتي بايد متناسب با حجم كارهاي اداري، فايل هاي اداري را خريداري و استفاده كند.

هر چند وقت يكبار بايد اسناد و مدارك سازماني خود را مرتب كنيد تا از بهم ريختگي جلوگيري كنيد. بياد داشته باشيد كه فايل هاي اداري براي حفظ و نگهداري اسناد و مدارك اداري است و بنابراين نبايد در فايل اداري بهم ريختگي پيش بيايد.

حتي در برخي از فايل هاي اداري مي توانيد پوشه ها را به طور جداگانه قرار داده و پوشه هايي با موضوعات مشابه را در يك محل از فايل قرار دهيد تا در سريع ترين زمان ممكن به آن ها دسترسي داشته باشيد.

بايد حتما همانطوري كه اسناد و مدارك را خارج كرده ايد همانطوري كه به محل خود در فايل برگردانيد تا محل آن در ذهن شما باقي مانده و در زمان ديگري بدان دسترسي داشته باشيد.

شرکت ساجیران این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم کرده است که به صورت حضوری از انواع مبلمان اداری به‌ویژه فايل اداري در انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بازدید کنند تا بتوانند با لمس آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین متریالی که در آن‌ها استفاده شده است را به‌خوبی احساس کنند و براساس معیارهای راحتی، استحکام، طراحی آرگونومیک و زیبایی منحصربه‌فرد که در تمامی محصولات این شرکت وجود دارد، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید مبلمان اداری به این مجموعه بیاييد و از تمامی محصولات برتر، در سبک‌ها و طراحی‌های گوناگون و منحصر‌به‌فرد دیدن کنید تا بتوانید با صرف هزینه مقرون‌به‌صرفه بهترین و شیک‌ترین مبلمان اداری را انتخاب کنید. با خرید محصولات ساجیران می‌توانید اتاق کار منحصربه‌فردی برای خود داشته باشید

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاه (1)

 1. محمد
  2023-01-30

  دنبال یک فایل خوب بودم ک ن داغون بشه با ضربه ن اسیب ببینه ک داخل سایت خوبتون دیدم واقعا عالی بود فقط شما امکان ارسال چند فایل باهم را دارین ؟

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *