گالری ما

اطلاعات تماس

جلو مبلی

ميز جلوي مبلي يكي از مهم ترين عناصر دكوراسيون خانه است و در هر خانه اي اين ميز به فراواني وجود دارد. ميز جلوي مبلي به مبلمان خانه جلوه خاصي مي دهد و باعث مي شود كه خانه شما جلوه اي از زيبايي داشته باشد. ميز جلوي مبلي تاثير به سزايي در زيبا نشان دادن فضاي خانه مي شود و نقش آن را نبايد ناديده گرفت.

برخي از ميزهاي جلو مبلي كوتاه بوده و اين نوع ميز را در جلو كاناپه سه نفره قرار مي دهند. شما مي توانيد روي ميز جلوي مبلي انواع و اقسام وسايل دكوري را قرار دهيد و دكوراسيون خانگي خود را بهتر و آراسته تر كنيد. شما مي توانيد با اين كار زماني كه جلوي ميز نشسته ايد به مطالعه كتاب يا روزنامه مشغول شويد.

خريد ميز جلوي مبلي مدرن يا كلاسيك مي تواند در افزايش زيبايي خانه شما تاثير به سزايي داشته باشد. ميز جلوي مبلي خود را با توجه به فضاي منزل تان انتخاب كنيد. حداقل بين ميز جلوي مبلي و ميز تلويزيون فاصله بگذاريد تا بتوانيد در فضاي خانه تردد داشته باشيد.

ميزهاي جلو مبلي اندازه و ابعاد مشخصي دارند.ارتفاع استاندارد ميز جلوي مبلي بايد نسبت به مبلمان كناري خود 5 سانتي متر بالاتر باشد. ميزهاي جلو مبلي به اندازه 40 تا 50 سانتي متر ارتفاع دارند و درهر حالت بايد ارتفاع ميز جلوي مبلي از مبلمان بالاتر باشد.

شما بايد متناسب با هدف خود، ميز جلوي مبلي را خريداري كنيد. در صورتي كه براي دكوراسيون خانه آن را خريداري مي كنيد بايد متناسب با آن هزينه كنيد.

ميزهاي جلو مبلي با مواد اوليه مختلف و متفاوتي طراحي و تهيه مي شوند. متداول ترين ماده چوب است. از چوب هاي درختان راش، گردو، بلوط و افرا ميزهاي جلو مبلي را تهيه مي كنند. البته گاهي اوقات ميزهاي شيشه اي، فلزي و استيل هم انواع ديگري است كه طراحي و تهيه مي شوند. به طور معمول؛ در سالن پذيرايي از اين نوع ميز استفاده مي كنند، شما بايد متناسب با فضاي خانه خودتان، ميز جلوي مبلي را انتخاب كنيد. ميزهاي جلوي مبلي كلاسيك به دليل طرح ها و نفوش منبت كاري شده گران تر و ارزشمندتر هستند.

البته در صورتي كه سبك منزل شما روستيك باشد مي توانيد از  ميز جلوي مبلي روستيك كه چوب هاي ساده اي دارد استفاده كنيد.

ميزهاي جلوي مبلي بسيار كارآمد بوده و نبايد كارايي و عملكرد آن ها را ناديده بگيريد. ميزهاي جلوي مبلي نسبت به مبل كوتاه تر هستند و براي قراردادن وسايل دكوري يا كتاب و مجله روي آن به كار مي روند.

براي مطالعه مجله و كتاب هنگام نشستن روي مبل كاربرد دارد. هنگام خريد ميز جلوي مبلي به عوامل زير توجه داشته باشيد:

بودجه: شما بايد متناسب با بودجه خودتان، ميز جلوي مبلي را خريداري كنيد.

فرم: شما بايد متناسب با فضاي منزل تان، ميز جلوي مبلي را انتخاب كنيد. بايد بين ميز جلوي مبلي و سايز ميزها فاصله وجود داشته باشد تا بتوانيد به راحتي تردد كنيد.

اندازه و ارتفاع: ميز جلوي مبلي بايد به اندازه 5 سانتي متر از مبلمان كناري خود مرتفع و بلندتر باشد. ميزهاي جلوي مبلي به اندازه 40 تا 50 سانتي متر مرتفع هستند ولي در هر حال در هر نوع شرايطي بايد ميز جلوي مبلي بايد نسبت به مبلمان كناري خودشان مرتفع باشند.

عملكرد و كارايي: شما بايد هدف از خريد خودتان را از ميز جلو مبل مشخص كنيد. آيا براي نگهداري وسايل دكوري روي آن خريداري مي كنيد يا دوست داريد كه از آن براي هدفي استفاده كنيد.

متريال: ميزهاي جلو مبلي با مواد مختلفي مانند چوب، فلز ، شيشه و استيل طراحي و توليد مي شوند. شما بايد متناسب با فضاي كاري خودتان، ميز جلوي مبلي را خريداري كنيد.

ميز جلوي مبلي در مهماني ها نقش بسيار زيادي در ايجاد فضاي صميمي بازي مي كند و انواع نوشيدني ها و خوراكي ها روي آن قرار مي گيرد. شما بايد متناسب با فضاي منزل خود، ميز جلوي مبلي را خريداري كنيد.

ميز جلوي مبلي سنتي

در خانه هايي با سبك هاي كلاسيك و قديمي، مي توان از ميز جلوي مبلي كلاسيك و سنتي استفاده كرد، اين نوع ميزها به دليل طرح هاي سنتي و كلاسيك و منبت كاري شده گران هستند.

ميز جلوي مبلي مدرن

ميزهاي جلو مبلي مدرن با دكوراسيون بسياري از منازل تناسب دارند و طراحي و عملكرد آن ها با طراحي خانه يكي شده و باعث مي شود كه فضاي خانه زيباتر به نظر برسد.

ميز جلوي مبلي روستيك

دقيقا مثل ميز جلوي مبلي سنتي از چوب هاي باكيفيت ساخته مي شود ولي طرح هاي ساده تري نسبت به آن دارد.

ميز جلوي مبليصنعتي

اين نوع ميزها با تلفيق و تركيب چوب و آهن درست شده اند و تا حدي خشن بوده و بيشتر مناسب كارگاه ه و مراكز صنعتي هستند.

ميزهاي جلو مبلي فضاي خانه را زيباتر نشان مي دهند و اگر در خانه اي وجود نداشته باشد به نوعي دكوراسيون خانه نقصان دارد و بايد هر چه زودتر برطرف شود.

هميشه ميز جلوي مبلي همرنگي را با مبلمان خانه خود خريداري كنيد تا دكوراسيون منزل شما زيباتر ديده شود.

ميزهاي جلو مبلي در اندازه ها و اشكال منظمي طراحي و ساخته مي شوند، مي توانيد همزمان با تعويض مبلمان خودتان، ميز جلو مبلي خود را نيز عوض كنيد تا جلوه دكوراسيون منزل شما دگرگون شده و زيباتر به نظر برسند.

البته هر چقدر كه سالن پذيرايي شما بزرگ تر باشد بايد به همان اندازه ميز جلوي مبلي بزرگت تري را خريداري كنيد.

حتي مي توانيد چند ميز جلوي مبلي را كنار هم بگذاريد و فضاي رسمي تري را ايجاد كنيد يا اين كه جلويه هر مبلي كه مهماني نشسته است، از ميز جلوي مبلي استفاده كنيد و تا او بتواند به خوردني ها و‌ آشاميدني ها دسترسي داشته باشد.

ميزهاي جلو مبلي بيشتر در آپارتمان ها كاربرد دارد، و ساكنين واحدهاي آپارتماني مي توانند از ميزهاي جلوي مبلي استفاده مي كنند.

شما بايد متناسب با شرايط فضايي منزل خود، ميز جلوي مبلي را خريداري كنيد و از آن به نحو احسن استفاده كنيد.

پايه هاي ميز جلوي مبلي بايد به قدري محكم باشد كه بتواند وزن وسايلي كه روي آن گذاشته مي شود را تحمل كند.

شما بايد بتوانيد بين عناصر دكوراسيون و ميز جلوي مبلي هماهنگي ايجاد كنيد تا فضاي منزل شما زيباتر به نظر برسد.

با قراردادن وسايل تزئيني روي ميز مي توانيد بر زيبايي دكوراسيون منزل خود بيفزاييد. اندازه وسايلي كه روي ميز مي گذاريد در ايجاد زيبايي فضاي منزل تاثير به سزايي دارند و بايد بتوانيد بين عناصر هماهنگي ايجاد كنيد تا فضاي منزل شما زيباتر به نظر برسد.

هرگز اشيايي با ارتفاع خيلي بلند را روي ميز قرار ندهيد بخاطر اين كه ثبات كمتري دارند و حتي احتمال دارد كه سقوط كنند، از اشيايي استفاده كنيد كه ثبات لازم را داشته و سقوط نمي كنند و به ميز هم آسيب نمي زنند.

البته تزئين ميز جلوي مبلي بايد به گونه اي باشد كه ميز شلوغ و درهم و برهم به نظر نرسد بخاطر اين كه ميز شلوغ چندان هم زيبا نخواهد بود و مي توان گفت آراستگي بصري ميز مي تواند يك مشخصه منحصربفرد باشد كه هركسي نمي تواند از اين چنين آراستگي را ايجاد كند.

البته تزئين ميز جلوي مبلي هزينه بالايي ندارد و شما مي توانيد با خلاقيت و ابتكار، ميز جلوي مبلي را به گونه اي بياراييد كه زيبا به نظر برسد و در عين حال در برخي مواقع هم از آن در جهت اهداف خود استفاده كنيد.

هميشه به نظافت و تميزي ميز جلوي مبلي اهميت قائل شويد و آن را تميز و پاكيزه نگه داريد تا فضاي خانه  شما نيز زيباتر به نظر برسد.

اشياي روي ميز را نيز مانند ميز تميز نگه داريد تا هر دو تميز و مرتب به نظر برسند و در نهايت منزل شما پاك و تميز به نظر خواهد رسيد.

مي توانيد در برخي مواقع از ميز جلوي مبلي براي اهداف ديگري استفاده كنيد و اگر ميز تلفن روميزي را نداشته باشيد، مي توانيد به عنوان يك ميز تلفن از آن استفاده كنيد و تا مدتي اين هدف را دنبال كنيد تا زماني كه يك ميز تلفن روميزي را خريداري كرده و جايگزين ميز جلوي مبلي بنماييد.

مي توانيد از رديف پاييني ميزجلوي مبلي نيز براي نگهداري وسايلي مانند كتاب يا گلدان هاي كوچك هم استفاده كنيد.

ميز جلوي مبلي مي تواند مدرن باشد و پايه هاي فلزي داشته باشد كه در اين صورت بيشتر مناسب فضاهاي مدرن و جديدي است كه در اكثر خانه ها وجود دارد.

از ميز جلوي مبلي مي توانيد براي نگهداري كيك و ساير وسايل جشن و مهماني استفاده كنيد و براي مديريت وسايل استفاده كنيد.

برخي مواقع مي توانيد به عنوان ميز لپ تاپ استفاه كرده و در اين صورت اين چنين ميزي به عنوان يك ميز كار به شمار خواهد رفت.

شما بايد بين ميز جلوي مبلي و عناصر منزل خودتان ارتباط برقرار كنيد تا زيبا به نظر برسد. حتي براي مبلمان اتاق كودكان هم مي توان ميز جلوي مبلي را تهيه كرد تا اين چنين اتاقي زيبا به نظر برسد.

ميز جلوي مبلي تلفيقي كه از چوب و شيشه يا چوب و فلز ساخته شده اند، نماي خاصي به فضاي منزل شما مي دهند و باعث مي شوند كه به لحاظ بصري به يك نوع آرامش دست يابيد.

اين نوع ميزها، طراحي منحصربفردي داشته و خيلي سريع مونتاژ شده و مقاومت و استحكام بالايي داشته و مي تواند براي چندين مقصود و هدف به كار بروند.

حتي مي تواند به عنوان يك ميز به هنگام بازي شطرنج يا منچ و ساير بازي هاي فكري به كار برود كه در اين صورت يك فضاي تفريحي را ايجاد مي كند.

حتي مي توانيد جعبه شطرنج را به صورت باز و مهره چيده شده روي آن بگذاريد طوري كه وسيله بازي شطرنج به عنوان يك وسيله دكوري به كار مي رود و از طرف ديگر مي تواند به عنوان يك بازي آماده براي بازي دو طرف در همه حال و زمان به كار برود.

توازن و هماهنگي بين رنگ ميز و رنگ مبلمان اهميت دارد و مي تواند در زيبايي منزل نقش بسزايي داشته باشد.

ميز جلوي مبلي بايد پايه هاي محكمي داشته باشد، تا بتواند سنگيني وسايل را تحمل كند.  پايه هاي نازك باعث خواهد شد تا ميز دوام و ماندگاري نداشته باشد و پايه هاي آن بشكند و لازم است كه دوباره ميز جديدي را خريداري كنيد تا جايگزين آن شود.

ميزهاي جلو مبلي مي تواند در اندازه هاي بزرگ ، متوسط و كوچك طراحي و توليد شود و شما مي توانيد زماني كه تعداد مهمانان شما زياد باشد، از همه ميزهاي جلو مبلي خود استفاده كنيد تا همه مهمانان بتوانند به همه خوراكي ها و آشاميدني ها دسترسي داشته باشند.

در نگهداري ميزهاي جلو مبلي بسيار دقت و توجه داشته باشيد تا در اثر بي احتياطي ها، آسيب نبينند. هرگونه آسيبي باعث خواهد شد تا مجموعه ميزها دچار نقصان شده و شم ناچار خواهيد شد تا مجموعه ديگري را خريداري كنيد و جايگزين مجموعه قبلي نماييد تا فضاي دكوراسيون منزل شما همچنان حفظ شده و به زيبايي منزل شما هم لطمه اي وارد نشود.

حتي بازي هاي فيزيكي كودكان كه گاهي اوقات در فضاي داخلي منزل يا آپارتمان انجام مي شود مي تواند گاهي مواقع خطرناك بوده و مي تواند به وسايل خانگي كه هيچ گونه محافظي براي آن ها تدارك ديده نشده آسيب وارد كند و در نهايت موجب شكستگي و ترك خوردگي مواد اوليه آن ها شده و به ناچار ضررهاي مالي را متحمل خواهيد شد.

بنابراين ضرورت دارد كه براي جلوگيري از واردشدن آسيب به ميزهاي جلو مبلي، حتما يك مكان خاصي را براي آن ها قائل شويد، طوري كه به هنگام ضرورت از آن ها استفاده كرده و مانع وارد آمدن خسارت احتمالي به مجموعه ميزهاي جلوي مبل شويد تا به مدت زمان طولاني از آن ها استفاده كنيد.

يك مكان خاص مي تواند محل جداگانه اي براي نگهداري ميزهاي جلو مبلي باشد تا ميزها تا آن زمان در محل مشخص شده حفظ و نگهداري شود. اين چنين محلي را بايد به گونه اي باشد كه بچه ها به آن دسترسي نداشته باشد و در نهايت مجموعه ميزهاي رو مبلي سالم باقي بماند و ميزهاي جلو مبلي شما بتوانند زيبايي دكوراسيون منزل را حفظ كنند.

شرکت ساجیران این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم کرده است که به صورت حضوری از انواع مبلمان اداری به‌ویژه ميز جلوي مبلي در انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بازدید کنند تا بتوانند با لمس آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین متریالی که در آن‌ها استفاده شده است را به‌خوبی احساس کنند و براساس معیارهای راحتی، استحکام، طراحی آرگونومیک و زیبایی منحصربه‌فرد که در تمامی محصولات این شرکت وجود دارد، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید مبلمان اداری به این مجموعه بیاييد و از تمامی محصولات برتر، در سبک‌ها و طراحی‌های گوناگون و منحصر‌به‌فرد دیدن کنید تا بتوانید با صرف هزینه مقرون‌به‌صرفه بهترین و شیک‌ترین مبلمان اداری را انتخاب کنید. با خرید محصولات ساجیران می‌توانید اتاق کار منحصربه‌فردی برای خود داشته باشید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاه (1)

  1. علی
    2023-01-29

    مطالبتون عالی بود ممنون از سایت خوبتون واقعا من فایده میز جلوی مبل را نمیدونستم الان توجیح شدم . تصمیم گرفم از سایت خوبتون خریداری کنم

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *