گالری ما

اطلاعات تماس

میز کارمندی

یکی از انواع میز اداری ، میز کارمندی است .بسياري از شركت ها و سازمان ها به ميز كارمندي نياز دارند. هر يك از كاركنان شركت در ميزهاي جداگانه كار مي كنند و همين امر به تفكيك فضاهاي كاري موجود در شركت كمك مي كند. ميز كارمندي باعث آرامش بيشتر كاركنان شده و هر كدام در ميز خود، كارهاي اداري خود را انجام مي دهند.

كاربرد ميز كارمندي

كارمندان و كاركنان از اين نوع ميز استفاده مي كنند. اندازه اين ميزها در مقايسه با ميزهاي مديريت كمتر بوده ولي در اكثر فضاهاي شركت مشاهده مي شوند. كاركنان بيشترين اوقات خود را پشت اين ميزها سپري مي كنند. ارباب رجوع و مشتريان به هنگام ورود به شركت ميزهاي كارمندي را مشاهده مي كنند.

كاربردي بودن ميز مديريت مهم ترين مشخصه ميز به شمار مي رود. ميز مديريت بايد در عين زيبايي، كارايي خود را حفظ كند تا بتواند در طولاني مدت قابليت كاركردن را داشته باشد.

نحوه ساخت و طراحي ميز كارمندي

مشتريان در مورد نحوه ساخت ميز كارمندي تصميم مي گيرند. البته شركت هاي سازنده و طراح در مورد زيبايي و دوام ميزهاي كارمندي تصميم گيري مي كنند. اكثر ميزهاي كارمندي از MDF ساخته مي شوند.

مهم ترين نكات در استفاده از ميزهاي كارمندي

  • ابعاد ميز كارمندي

ساخت استاندارد ميزهاي كارمندي مهم ترين اصل در ساخت آنهاست. فضاي اشغالي و محيط كار تعيين كننده ابعاد آن است. شما بايد متناسب با فضاي كاري خودتان ابعاد ميز را سفارش دهيد. ميز كارمندي بايد به نحوي ساخته شود كه بتوان يك سيستم كامپيوتر را روي آن قرار داد.

  • كشوي ميز كارمندي

شما مي توانيد در كشوهاي ميز كارمندي، مدارك و اسناد را بايگاني و نگهداري كنيد. كاركنان مي توانند وسايل اداري را در كشوهاي ميز كارمندي قرار دهند. طراحي و ساخت كشو براي ميز كارمندي مهم و ضروري است.

  • طراحي و ساخت با مواد اوليه باكيفيت

هرچقدر كه ميز كارمندي با مواد اوليه مرغوبي ساخته شود به همان اندازه دوام بيشتري خواهد داشت. لازم است كه ميز كارمندي با MDF مرغوبي ساخته شود كه اين در ساخت ميز كارمندي بسيار مهم است. هر چقدر كه مواد اوليه مرغوب تر باشد به همان اندازه مي تواند وزن كامپيوتر و ساير وسايل اداري را تحمل كند.

ميز مديريت بايد بزرگ و راحت باشد تا بتوان كارهاي زيادي را انجام داد. ميز مديريت را بايد متناسب با فضاي مورد استفاده انتخاب كرد تا بتوان كارهاي بيشتري را انجام داد. ميز مديريت مي تواند از چرم هاي مصنوعي هم ساخته شده باشد.

  • زيبايي

ميزهاي كارمندي و ميزهاي كارشناسي در نظم بخشيدن به امور شركت نقش بسزايي دارند و بنابراين لازم است كه بادوام و زيبا ساخته شوند. عدم زيبايي ميزهاي كارمندي باعث خواهد شد تا محيط شركت زيبا و معتبر ديده نشود. دوام و زيبايي مهم ترين عوامل در طراحي ميزهاي كارمندي به شمار مي روند. رنگ هاي شاد و زيبا باعث خواهد تا ميزهاي كارمندي زيبا و جذاب به نظر برسند.

  • سبك وزني

بادوام و سبك بودن براي يك ميزكارمندي ويژگي هاي منحصربفردي محسوب مي شوند. سنگين بودن ميز كارمندي باعث جابجايي هاي راحت در شركت نخواهد شد. ميزهاي كارمندي به هنگام نظافت جابجا مي شوند، به طور معمول در ميزهاي كارمندي شيشه استفاده نمي شود بخاطر اين كه باعث افزايش وزن ميز مي شوند.

البته به تازگي ميزهاي كارمندي گروهي نيز ساخته شده تا جمعي از كاركنان كنار يكديگر كار كنند. به طور معمول، تعداد كاركنان در يك شركت از يك تعداد مديران بيشتر است و به همين دليل، ميزهاي كامپيوتر نسبت به ميزهاي مديريت خيلي بيشتر است.

طول ميز كارمندي بين 70 تا 120 سانتي متر، عرض بين 60 تا 75 سانتي متر و ارتفاع نيز 75 سانتي متر است.

رنگ ميزهاي كارمندي مي تواند رنگ شاد يا تك رنگ انتخاب شود تا باعث شادي و افزايش روحيه كاركنان شود.

ميز كارمندي بايد براساس اصول ارگونوميك ساخته شود، از آن جايي كه كاركنان بيشتر اوقات خود را پشت ميز سپري مي كنند، عدم خستگي كاركنان اولين شرط طراحي و ساخت ميز كارمندي است.

ميز كارمندي بايد براساس اصول ساختار بدن انساني طراحي و توليد شود و رنگ بندي آن هم مهم است. شما مي توانيد ميز كارمندي را حتي در فضاهاي مسكوني هم استفاده كنيد و تمامي كارهاي اداري خود را به انجام برسانيد.

ميزهاي كارمندي در ابعاد و اندازه هاي گوناگوني ساخته مي شوند و بنابراين بايد متناسب با فضاهاي اداري ساخته شود.

كليه اجزاي ميز كارمندي بايد با بهترين چسب بهم بچسبند طوري كه به مدت زمان طولاني در شركت قابل استفاده باشد.

رنگ ميز كارمندي بايد با فضاي اتاق هماهنگ و متناسب باشد. ميز بايد به قدري سبك باشد كه بتوان آن را در سريع ترين زمان ممكن جابجا كرد.

ميز كارمندي بايد به گونه اي باشد كه كارمند بتواند به همه بخش هاي ميز دسترسي داشته باشد. ميزكارمندي بايد به گونه اي ساخته شود كه براي كاربر مشكلات جسماني مانند كمردرد و گردن درد و ساير دردهاي فيزيكي بدني را موجب نشود.

در ميز كارمندي بايد همه لوازم جانبي كامپيوتر مانند ماوس و كيبورد براحتي قرار گيرند و كاربر نيز بتواند با آن ها براحتي كار كند. ميز كارمندي بايد از هر جهت ساده و كاربردي باشد تا كاركنان براحتي بتوانند با آن كار كنند.

ميزهاي كارمندي جديد به رنگ هاي سياه و سفيد طراحي مي شوند. ميزهاي كارمندي بايد كاربرپسند و زيبا طراحي شوند تا كاركنان نيز نسبت به نشستن پشت ميز تمايل شديد داشته باشند.

ميز كارمندي را بايد طوري انتخاب كنيد كه كاركنان شما از انجام كار لذت ببرند و كمتر خسته شوند. خستگي كمتر كارمند مي تواند خبر خوشي باشد البته به شرطي كه ميز به صورت ارگونوميك ساخته شود و مطابق بدن انساني ساخته شده تا كاربر به هنگام كار، كمتر خسته شده و از كاركردن لذت ببرد.

ميز مديريت بايد كشوها و درايوهاي مختلفي داشته باشد تا بتوان مدارك و مستندات زيادي را در كشوها بايگاني كرد.

گاهي اوقات ميز كارمندي با صندلي متحرك ساخته مي شود كه باعث حيرت و شگفتي كاركنان مي شود. ميز كارمندي را بايد متناسب با فضاي كاري شركت خود انتخاب كنيد تا بتوانيد بين همه كاركنان تناسب و هماهنگي ايجاد كنيد تا آن ها با حداكثر توان و كارايي كار كنند.

در ميز كارمندي گروهي، گروهي از كارمندان دور هم مي نشينند و كارهاي اداري خود را انجام مي دهند. ميز كارمندي را بايد متناسب با شرايط جسماني خود انتخاب كنيد تا بتوانيد راحت كارهاي اداري خود را انجام دهيد.

نحوه قرارگيري ميزهاي كارمند كنارهم بسيار مهم است و بايد به آن توجه داشت. ميزها زياد نزديك هم قرار ندهيد، بخاطر اين كه بتوانيد بين ميزهاي تردد كنيد و در نهايت بتوانيد با همديگر جهت انجام كارها ارتباط داشته باشيد.

كارمندان لازم است كه جهت انجام بهينه كارها با يكديگر ارتباط داشته باشند. ارتباط مستمر كاركنان با يكديگر جهت انجام كارها يك ضرورت است و بايد تقسيم كار بين كاركنان صورت گيرد و حتي با مشاركت يكديگر بتوانند كارها را با سرعت و دقت بيشتري انجام دهند.

در ميزهاي كارمندي گروهي ميزان مشاركت كاركنان 90% افزايش مي يابد و كاركنان با همديگر ارتباط چهره به چهره دارند و بنابراين مي توانند مشكلات احتمالي را بررسي و حل كرده و در برخي مواقع از بروز مشكلات اداري جهت انجام كارهاي جلوگيري كنند.

شما مي توانيد كامپيوترهاي كاركنان را با سيستم كامپيوتري LAN بهم ديگر متصل كنيد تا برخي كارهاي از طريق سيستم LAN انجام شود و مشاركت كاركنان با همديگر نيز بيشتر خواهد شد و همين امر مي تواند به افزايش كارايي كاركنان منجر شود.

شما با كمي مخارج اداري مي توانيد يك سيستم ديجيتالي را براي انجام كارهاي اداري ايجاد كنيد طوري كه ديگر به استفاد از كاغذ مجبور نشويد و همه كارها به صورت ديجيتالي و آنلاين انجام خواهد شد.

بهترين زاويه نشستن پشت ميز كارمندي، 110 درجه است كه به بدن و كمر فشاري وارد نمي شود و شخص مي تواند با كامپيوتر كار كند.

كارمند مي تواند روي ميز كارمندي وسايل اداري ديگري مانند منگنه، تقويم اداري، و ساير لوازم اداري را بگذارد.

شركت ساجيران، ميز كارمندي را هم توزيع مي كند و شما مي توانيد با پرسنل اين شركت تماس گرفته و در ميز مورد علاقه خود را در سريع ترين زمان ممكن تحويل بگيريد.

متناسب با امكاناتي كه روي ميز كار گذاشته مي شود مي توان قيمت آن را مشخص كرد، بنابراين هر چه قدر كه ميز مجهزتر باشد به همان اندازه قيمت بالاتري خواهد داشت و هرچقدر كه امكانات كمتري كار گذاشته مي شود، به همان اندازه قيمت كمتر و پايين تري دارد.

هميشه ميزهاي كارمندي با بهترين كيفيت تهيه كنيد تا بعدها مجبور به تعويض ميز نشويد. ميزهاي كارمندي بي كيفيت به تدريج از بين مي رود و باعث مي شود كه كارمند نتواند روي كار خود متمركز كند.

البته بهتر است كه به جهت جلوگيري از كمردرد و گردن درد و ساير دردهاي جسماني هر چند وقت يكبار به خودتان استراحت دهيد و به مدت 2 دقيقه پياده روي كوتاه مدتي داشته باشيد تا بتوانيد با تمركز بيشتري كار را انجام داده و در نهايت كار را به انجام برسانيد.

شركت ساجيران، انواع و اقسام مبلمان اداري را در سطح ملي توزيع مي كند كه همه كاربران و دوست داران مبلمان اداري مي توانند مبلمان مورد علاقه خود را سفارش داده و در سريع ترين زمان ممكن تحويل بگيرند. كسب رضايت مشتريان و كاربران بزرگترين و مهم ترين اصل شركت ساجيران است كه آن را دنبال مي كند.

اين شركت با سابقه و متخصص در زمين توزيع مبلمان اداري از پيشنهادات شما مشتريان گرامي استقبال مي كند.

با اين روش مي توانيد از بروز دردهاي جسماني جلوگيري كرده و با تمركز بيشتر كارها را انجام دهيد. ميز كارمندي را كه از بهترين مواد تهيه شده است را خريداري كنيد تا به مدت زمان طولاني دوام و ماندگاري داشته باشد.

هرگز ميز كارمندي كه بي كيفيت است را خريداري نكنيد، هر چقدر به ضخامت استاندارد نزديك تر باشد به همان اندازه ماندگاري بيشتري خواهد داشت و مي تواند به مدت زمان طولاني از آن استفاده شود.

گاهي اوقات ميزهاي اداري كلاسيك و مينياتوري طراحي و توليد مي شوند كه بيشتر براي استفاده در منازل مناسب است و چندان براي محيط كار مناسبتي ندارد و بهتر است كه در صورتي كه نسبت به استفاده از اين ميزها تمايل و علاقه شديدي داريد، آن ها را در محيط خانه استفاده كنيد.

برخي ميزها بقدري ساده هستند كه فقط مي توان در نهايت يك سيستم كامپيوتر را روي ميز قرار داد تا كاربر بتواند ساده ترين كاربري را به انجام برساند و فراتر از آن هم نخواهد بود.

برخي ميزهاي كارمندي كه در اكثر اوقات يك ميز كامپيوتر هستند دو طبقه بوده كه سيستم كامپيوتر روي آن قرار مي گيرد و اين چنين ميزهايي از فايبرگلاس ساخته شده اند و فضاهاي بسيار زيادي جهت جايگذاري لوازم جانبي كامپيوتر دارذ و كاربر مي تواند از همه فضاها به نحو احسن استفاده كند.

اين نوع ميزهاي كارمندي همان ميز كامپيوتر بوده كه مي توانيد ساير لوازم اداري را در ساير فضاهاي ميز قرار دهيد و از آن ها استفاده كنيد.

در هر حال و در همه شرايط اين شماييد كه مي توانيد راجع به نحوه استفاده از ميز كارمندي تصميم گيري كنيد و اين شماييد كه مي توانيد نوع و مقدار فضاي استفاده لازم را برآورد كرده و ميز مورد علاقه خود را انتخاب كرده و خريداري كنيد.

در اكثر مواقع ميزهاي كارمندي چوبي با كف پاركت هماهنگ شده و تناسب دارند و همين عامل باعث مي شود كه شما در اتاق زيبايي دوبرابري را مشاهده كنيد و به لحاظ بصري لذت ببريد.

شرکت ساجیران این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم کرده است که به صورت حضوری از انواع مبلمان اداری به‌ویژه ميز كارمندي در انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بازدید کنند تا بتوانند با لمس آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین متریالی که در آن‌ها استفاده شده است را به‌خوبی احساس کنند و براساس معیارهای راحتی، استحکام، طراحی آرگونومیک و زیبایی منحصربه‌فرد که در تمامی محصولات این شرکت وجود دارد، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید مبلمان اداری به این مجموعه بیاييد و از تمامی محصولات برتر، در سبک‌ها و طراحی‌های گوناگون و منحصر‌به‌فرد دیدن کنید تا بتوانید با صرف هزینه مقرون‌به‌صرفه بهترین و شیک‌ترین مبلمان اداری را انتخاب کنید. با خرید محصولات ساجیران می‌توانید اتاق کار منحصربه‌فردی برای خود داشته باشید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاه (1)

  1. رضا
    2023-02-24

    طراحی جالبی داره فقط انگار یکم کو چیک به نظر میاد کسی خریداری کرده بهم بگه چجوری هست و مناسب هست یا ن ؟

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *