گالری ما

اطلاعات تماس

میز کارمندی

یکی از انواع میز اداری ، میز کارمندی است .بسیاری از شرکت ها و سازمان ها به میز کارمندی نیاز دارند. هر یک از کارکنان شرکت در میزهای جداگانه کار می کنند و همین امر به تفکیک فضاهای کاری موجود در شرکت کمک می کند. میز کارمندی باعث آرامش بیشتر کارکنان شده و هر کدام در میز خود، کارهای اداری خود را انجام می دهند.

کاربرد میز کارمندی

کارمندان و کارکنان از این نوع میز استفاده می کنند. اندازه این میزها در مقایسه با میزهای مدیریت کمتر بوده ولی در اکثر فضاهای شرکت مشاهده می شوند. کارکنان بیشترین اوقات خود را پشت این میزها سپری می کنند. ارباب رجوع و مشتریان به هنگام ورود به شرکت میزهای کارمندی را مشاهده می کنند.

کاربردی بودن میز مدیریت مهم ترین مشخصه میز به شمار می رود. میز مدیریت باید در عین زیبایی، کارایی خود را حفظ کند تا بتواند در طولانی مدت قابلیت کارکردن را داشته باشد.

نحوه ساخت و طراحی میز کارمندی

مشتریان در مورد نحوه ساخت میز کارمندی تصمیم می گیرند. البته شرکت های سازنده و طراح در مورد زیبایی و دوام میزهای کارمندی تصمیم گیری می کنند. اکثر میزهای کارمندی از MDF ساخته می شوند.

مهم ترین نکات در استفاده از میزهای کارمندی

  • ابعاد میز کارمندی

ساخت استاندارد میزهای کارمندی مهم ترین اصل در ساخت آنهاست. فضای اشغالی و محیط کار تعیین کننده ابعاد آن است. شما باید متناسب با فضای کاری خودتان ابعاد میز را سفارش دهید. میز کارمندی باید به نحوی ساخته شود که بتوان یک سیستم کامپیوتر را روی آن قرار داد.

  • کشوی میز کارمندی

شما می توانید در کشوهای میز کارمندی، مدارک و اسناد را بایگانی و نگهداری کنید. کارکنان می توانند وسایل اداری را در کشوهای میز کارمندی قرار دهند. طراحی و ساخت کشو برای میز کارمندی مهم و ضروری است.

  • طراحی و ساخت با مواد اولیه باکیفیت

هرچقدر که میز کارمندی با مواد اولیه مرغوبی ساخته شود به همان اندازه دوام بیشتری خواهد داشت. لازم است که میز کارمندی با MDF مرغوبی ساخته شود که این در ساخت میز کارمندی بسیار مهم است. هر چقدر که مواد اولیه مرغوب تر باشد به همان اندازه می تواند وزن کامپیوتر و سایر وسایل اداری را تحمل کند.

میز مدیریت باید بزرگ و راحت باشد تا بتوان کارهای زیادی را انجام داد. میز مدیریت را باید متناسب با فضای مورد استفاده انتخاب کرد تا بتوان کارهای بیشتری را انجام داد. میز مدیریت می تواند از چرم های مصنوعی هم ساخته شده باشد.

  • زیبایی

میزهای کارمندی و میزهای کارشناسی در نظم بخشیدن به امور شرکت نقش بسزایی دارند و بنابراین لازم است که بادوام و زیبا ساخته شوند. عدم زیبایی میزهای کارمندی باعث خواهد شد تا محیط شرکت زیبا و معتبر دیده نشود. دوام و زیبایی مهم ترین عوامل در طراحی میزهای کارمندی به شمار می روند. رنگ های شاد و زیبا باعث خواهد تا میزهای کارمندی زیبا و جذاب به نظر برسند.

  • سبک وزنی

بادوام و سبک بودن برای یک میزکارمندی ویژگی های منحصربفردی محسوب می شوند. سنگین بودن میز کارمندی باعث جابجایی های راحت در شرکت نخواهد شد. میزهای کارمندی به هنگام نظافت جابجا می شوند، به طور معمول در میزهای کارمندی شیشه استفاده نمی شود بخاطر این که باعث افزایش وزن میز می شوند.

البته به تازگی میزهای کارمندی گروهی نیز ساخته شده تا جمعی از کارکنان کنار یکدیگر کار کنند. به طور معمول، تعداد کارکنان در یک شرکت از یک تعداد مدیران بیشتر است و به همین دلیل، میزهای کامپیوتر نسبت به میزهای مدیریت خیلی بیشتر است.

طول میز کارمندی بین ۷۰ تا ۱۲۰ سانتی متر، عرض بین ۶۰ تا ۷۵ سانتی متر و ارتفاع نیز ۷۵ سانتی متر است.

رنگ میزهای کارمندی می تواند رنگ شاد یا تک رنگ انتخاب شود تا باعث شادی و افزایش روحیه کارکنان شود.

میز کارمندی باید براساس اصول ارگونومیک ساخته شود، از آن جایی که کارکنان بیشتر اوقات خود را پشت میز سپری می کنند، عدم خستگی کارکنان اولین شرط طراحی و ساخت میز کارمندی است.

میز کارمندی باید براساس اصول ساختار بدن انسانی طراحی و تولید شود و رنگ بندی آن هم مهم است. شما می توانید میز کارمندی را حتی در فضاهای مسکونی هم استفاده کنید و تمامی کارهای اداری خود را به انجام برسانید.

میزهای کارمندی در ابعاد و اندازه های گوناگونی ساخته می شوند و بنابراین باید متناسب با فضاهای اداری ساخته شود.

کلیه اجزای میز کارمندی باید با بهترین چسب بهم بچسبند طوری که به مدت زمان طولانی در شرکت قابل استفاده باشد.

رنگ میز کارمندی باید با فضای اتاق هماهنگ و متناسب باشد. میز باید به قدری سبک باشد که بتوان آن را در سریع ترین زمان ممکن جابجا کرد.

میز کارمندی باید به گونه ای باشد که کارمند بتواند به همه بخش های میز دسترسی داشته باشد. میزکارمندی باید به گونه ای ساخته شود که برای کاربر مشکلات جسمانی مانند کمردرد و گردن درد و سایر دردهای فیزیکی بدنی را موجب نشود.

در میز کارمندی باید همه لوازم جانبی کامپیوتر مانند ماوس و کیبورد براحتی قرار گیرند و کاربر نیز بتواند با آن ها براحتی کار کند. میز کارمندی باید از هر جهت ساده و کاربردی باشد تا کارکنان براحتی بتوانند با آن کار کنند.

میزهای کارمندی جدید به رنگ های سیاه و سفید طراحی می شوند. میزهای کارمندی باید کاربرپسند و زیبا طراحی شوند تا کارکنان نیز نسبت به نشستن پشت میز تمایل شدید داشته باشند.

میز کارمندی را باید طوری انتخاب کنید که کارکنان شما از انجام کار لذت ببرند و کمتر خسته شوند. خستگی کمتر کارمند می تواند خبر خوشی باشد البته به شرطی که میز به صورت ارگونومیک ساخته شود و مطابق بدن انسانی ساخته شده تا کاربر به هنگام کار، کمتر خسته شده و از کارکردن لذت ببرد.

میز مدیریت باید کشوها و درایوهای مختلفی داشته باشد تا بتوان مدارک و مستندات زیادی را در کشوها بایگانی کرد.

گاهی اوقات میز کارمندی با صندلی متحرک ساخته می شود که باعث حیرت و شگفتی کارکنان می شود. میز کارمندی را باید متناسب با فضای کاری شرکت خود انتخاب کنید تا بتوانید بین همه کارکنان تناسب و هماهنگی ایجاد کنید تا آن ها با حداکثر توان و کارایی کار کنند.

در میز کارمندی گروهی، گروهی از کارمندان دور هم می نشینند و کارهای اداری خود را انجام می دهند. میز کارمندی را باید متناسب با شرایط جسمانی خود انتخاب کنید تا بتوانید راحت کارهای اداری خود را انجام دهید.

نحوه قرارگیری میزهای کارمند کنارهم بسیار مهم است و باید به آن توجه داشت. میزها زیاد نزدیک هم قرار ندهید، بخاطر این که بتوانید بین میزهای تردد کنید و در نهایت بتوانید با همدیگر جهت انجام کارها ارتباط داشته باشید.

کارمندان لازم است که جهت انجام بهینه کارها با یکدیگر ارتباط داشته باشند. ارتباط مستمر کارکنان با یکدیگر جهت انجام کارها یک ضرورت است و باید تقسیم کار بین کارکنان صورت گیرد و حتی با مشارکت یکدیگر بتوانند کارها را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهند.

در میزهای کارمندی گروهی میزان مشارکت کارکنان ۹۰% افزایش می یابد و کارکنان با همدیگر ارتباط چهره به چهره دارند و بنابراین می توانند مشکلات احتمالی را بررسی و حل کرده و در برخی مواقع از بروز مشکلات اداری جهت انجام کارهای جلوگیری کنند.

شما می توانید کامپیوترهای کارکنان را با سیستم کامپیوتری LAN بهم دیگر متصل کنید تا برخی کارهای از طریق سیستم LAN انجام شود و مشارکت کارکنان با همدیگر نیز بیشتر خواهد شد و همین امر می تواند به افزایش کارایی کارکنان منجر شود.

شما با کمی مخارج اداری می توانید یک سیستم دیجیتالی را برای انجام کارهای اداری ایجاد کنید طوری که دیگر به استفاد از کاغذ مجبور نشوید و همه کارها به صورت دیجیتالی و آنلاین انجام خواهد شد.

بهترین زاویه نشستن پشت میز کارمندی، ۱۱۰ درجه است که به بدن و کمر فشاری وارد نمی شود و شخص می تواند با کامپیوتر کار کند.

کارمند می تواند روی میز کارمندی وسایل اداری دیگری مانند منگنه، تقویم اداری، و سایر لوازم اداری را بگذارد.

شرکت ساجیران، میز کارمندی را هم توزیع می کند و شما می توانید با پرسنل این شرکت تماس گرفته و در میز مورد علاقه خود را در سریع ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

متناسب با امکاناتی که روی میز کار گذاشته می شود می توان قیمت آن را مشخص کرد، بنابراین هر چه قدر که میز مجهزتر باشد به همان اندازه قیمت بالاتری خواهد داشت و هرچقدر که امکانات کمتری کار گذاشته می شود، به همان اندازه قیمت کمتر و پایین تری دارد.

همیشه میزهای کارمندی با بهترین کیفیت تهیه کنید تا بعدها مجبور به تعویض میز نشوید. میزهای کارمندی بی کیفیت به تدریج از بین می رود و باعث می شود که کارمند نتواند روی کار خود متمرکز کند.

البته بهتر است که به جهت جلوگیری از کمردرد و گردن درد و سایر دردهای جسمانی هر چند وقت یکبار به خودتان استراحت دهید و به مدت ۲ دقیقه پیاده روی کوتاه مدتی داشته باشید تا بتوانید با تمرکز بیشتری کار را انجام داده و در نهایت کار را به انجام برسانید.

شرکت ساجیران، انواع و اقسام مبلمان اداری را در سطح ملی توزیع می کند که همه کاربران و دوست داران مبلمان اداری می توانند مبلمان مورد علاقه خود را سفارش داده و در سریع ترین زمان ممکن تحویل بگیرند. کسب رضایت مشتریان و کاربران بزرگترین و مهم ترین اصل شرکت ساجیران است که آن را دنبال می کند.

این شرکت با سابقه و متخصص در زمین توزیع مبلمان اداری از پیشنهادات شما مشتریان گرامی استقبال می کند.

با این روش می توانید از بروز دردهای جسمانی جلوگیری کرده و با تمرکز بیشتر کارها را انجام دهید. میز کارمندی را که از بهترین مواد تهیه شده است را خریداری کنید تا به مدت زمان طولانی دوام و ماندگاری داشته باشد.

هرگز میز کارمندی که بی کیفیت است را خریداری نکنید، هر چقدر به ضخامت استاندارد نزدیک تر باشد به همان اندازه ماندگاری بیشتری خواهد داشت و می تواند به مدت زمان طولانی از آن استفاده شود.

گاهی اوقات میزهای اداری کلاسیک و مینیاتوری طراحی و تولید می شوند که بیشتر برای استفاده در منازل مناسب است و چندان برای محیط کار مناسبتی ندارد و بهتر است که در صورتی که نسبت به استفاده از این میزها تمایل و علاقه شدیدی دارید، آن ها را در محیط خانه استفاده کنید.

برخی میزها بقدری ساده هستند که فقط می توان در نهایت یک سیستم کامپیوتر را روی میز قرار داد تا کاربر بتواند ساده ترین کاربری را به انجام برساند و فراتر از آن هم نخواهد بود.

برخی میزهای کارمندی که در اکثر اوقات یک میز کامپیوتر هستند دو طبقه بوده که سیستم کامپیوتر روی آن قرار می گیرد و این چنین میزهایی از فایبرگلاس ساخته شده اند و فضاهای بسیار زیادی جهت جایگذاری لوازم جانبی کامپیوتر دارذ و کاربر می تواند از همه فضاها به نحو احسن استفاده کند.

این نوع میزهای کارمندی همان میز کامپیوتر بوده که می توانید سایر لوازم اداری را در سایر فضاهای میز قرار دهید و از آن ها استفاده کنید.

در هر حال و در همه شرایط این شمایید که می توانید راجع به نحوه استفاده از میز کارمندی تصمیم گیری کنید و این شمایید که می توانید نوع و مقدار فضای استفاده لازم را برآورد کرده و میز مورد علاقه خود را انتخاب کرده و خریداری کنید.

در اکثر مواقع میزهای کارمندی چوبی با کف پارکت هماهنگ شده و تناسب دارند و همین عامل باعث می شود که شما در اتاق زیبایی دوبرابری را مشاهده کنید و به لحاظ بصری لذت ببرید.

شرکت ساجیران این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم کرده است که به صورت حضوری از انواع مبلمان اداری به‌ویژه میز کارمندی در انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بازدید کنند تا بتوانند با لمس آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین متریالی که در آن‌ها استفاده شده است را به‌خوبی احساس کنند و براساس معیارهای راحتی، استحکام، طراحی آرگونومیک و زیبایی منحصربه‌فرد که در تمامی محصولات این شرکت وجود دارد، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید مبلمان اداری به این مجموعه بیایید و از تمامی محصولات برتر، در سبک‌ها و طراحی‌های گوناگون و منحصر‌به‌فرد دیدن کنید تا بتوانید با صرف هزینه مقرون‌به‌صرفه بهترین و شیک‌ترین مبلمان اداری را انتخاب کنید. با خرید محصولات ساجیران می‌توانید اتاق کار منحصربه‌فردی برای خود داشته باشید.

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.