گالری ما

اطلاعات تماس

میز

همگي ما هر روز با ميز سروكار داريم و بنابراين بخوبي با آن مانوس هستيم. امروزه در هر فضا و مكاني ميزي وجود دارد كه براساس نوع كاربري مي توان آن را تعريف و از آن استفاده كرد. ميزها كاربري متفاوتي دارند ولي مي توان گف كه هركسي با كاركرد ميز آشنايي دارد.

كاربري ميز حتي در ساير بخش هاي جامعه نيز مشخص شده است.

ميزها در انواع و اقسام مختلف وجود دارند و شما بايد متناسب با كاركرد خود، ميز مورد علاقه خودتان را خريداري كنيد.

برخي مواقع پزشك مي تواند از گلدان هايي روي ميز كار خود يا بر روي پارتيشن هاي ديگري استفاده كند و فضاي اتاق را سرسبز كند تا روح زندگي در اتاق جريان داشته باشد.

حتي پزشكان و ورزشكاران ميزهاي حرفه اي و كاري خود را دارند و مي توان به خوبي به نوع كاربري آن ها پي برد.

ارتفاع و سطح ميزها متفاوت است و شما بايد متناسب با كاربري خودتان، ميز مورد علاقه را مشخص كرده و خريداري كنيد.

هرچقدر كه ميز با مواد اوليه مرغوبي ساخته شود به همان اندازه دوام بيشتري خواهد داشت. لازم است كه ميز كارمندي با MDF مرغوبي ساخته شود كه اين در ساخت ميز بسيار مهم است. هر چقدر كه مواد اوليه مرغوب تر باشد به همان اندازه مي تواند وزن كامپيوتر و ساير وسايل اداري را تحمل كند.

ميز بايد به نحوي باشد كه شما راحت باشيد و هرگز مشكلات جسماني و فيزيكي نيز به سراغ شما نيايند.

البته ميزها در انواع و اقسام گوناگوني ساخته مي شوند و به همين دليل نوع استفاده و كاربرد آن ها هم متفاوت خواهد بود.

ما در زندگي روزانه با انواع و اقسام ميزها سروكار داريم و ميز باعث ايجاد نظم و ترتيب در محيط خانه و كار مي شود. متناسب با نوع كاربري هم رنگ ميز متفاوت خواهد بود.

گاهي اوقات ميز مديريت بنام ميزكارشناسي ناميد مي شود ولي بايد قبول كنيم كه اين دو ميز نسبت به هم تفاوت هايي دارند و بايد براساس تفاوت هايي كه در كارايي و كاربرد آن ها وجود دارد مي توان با اين نوع ميزها كار انجام داد.

ميز نهارخوري

اغلب خانواده هاي ايراني فقط به هنگام صرف غذا به سراغ اين نوع ميز مي روند و به همين دليل دكوراسيون اين ميز اهميت چنداني ندارد. شما مي توانيد با تزئين اين نوع ميز بر زيبايي دكوراسيون منزل خود بيفزاييد.

مي توانيد اين نوع ميز را در سالن پذيرايي با نشيمن خود قرار دهيد و يك فضاي صميمي را ايجاد نماييد.

ميز جلو مبلي

اين نوع ميز انواع و اقسام مختلفي دارد و مي توان انواع اكسسوري هاي آشپزخانه را روي آن قرار داد. براي پذيرايي از مهمانان بهترين گزينه بوده و حتي مي توانيد وسايل دكوري خود را روي آن قرار دهيد.

ميز تلفن

بهترين وسيله براي قراردادن تلفن روي آن است و همين عامل باعث مي شود كه سالن نشيمن خانه منظم و مرتب بوده و ساماندهي شده باشد. اگر ميز تلفن ، كشويي داشته باشد مي توان دفترچه تلفن را در كشو قرار داد و از بي نظمي هاي بوجود آمده جلوگيري كرد.

ميز عسلي دكوري

ميزهاي عسلي كه در همه خانه ها وجود دارد باعث نظم دهي بيشتر به فضاي خانه مي شود.

ميز آشپزخانه

اغلب اوقات ميز آشپزخانه با رنگ كابينت ها يكي مي شود و همرنگ آنهاست. ميز آشپزخانه بايد منظم و مرتب باشد و بهم خوردگي نداشته باشد تا دكوراسيون و فضاي آشپزخانه منظم و مرتب ديده شود.

امروزه در هر فضايي ميز و صندلي وجود دارد و باعث مي شود كه محيط اداري و كاري حرفه اي تر به نطر برسند.

شما بايد به نحوي جلوي ميز بنشينيد كه ستون فقرات شما اصلا آسيبي نبيند. امروزه برخي ميزها تاشو بوده كه باعث مي شوند تا فضاي كاربري بيشتري را بدست آورد و حتي براحتي آن ها را جابجا كرد.

ميزهاي اداري در طرح ها و اشكال مختلفي طراحي و توليد مي شوند. شما بايد متناسب با فضاي كاري خود، ميزهاي اداري خود را انتخاب كنيد.

ميز كامپيوتر در هر خانه و شركتي وجود دارد و بخاطر اين است كه امروزه استفاده از كامپيوتر جزء ضروريات زندگي شده و بايد اين چنين ميزي وجود داشته باشد.

البته در كنار ميزهاي خانگي مي توان به ميزهاي اداري هم اشاره كرد كه امروزه به دليل گسترش كارهاي اداري به فراواني استفاده مي شود.

ميز اداري بايد به نحوي باشد كه شما راحت باشيد و هرگز مشكلات جسماني و فيزيكي نيز به سراغ شما نيايند.

وجود كشوها و درايوها باعث مي شود كه براي بايگاني مدارك محل مناسبي باشند. اكثر ميزهاي اداري از MDF يا PVC ساخته مي شوند.

اگر ميزهاي اداري براساس اصول دكوراسيون و متناسب با ساختار بدن انساني ساخته شوند، كارايي كاركنان كاهش نخواهد يافت و آن ها مي توانند به مدت زمان طولاني كار كنند.

تناسب ميز و صندلي مديريت يك اصل انكارناپذير است و بايد بدان توجه شود تا راحتي كاربر حفظ شود. در ميز مديريت نبايد فلز يا تيزي به كاربرده شود.

ميزهاي كارمندي و ميزهاي كارشناسي در نظم بخشيدن به امور شركت نقش بسزايي دارند و بنابراين لازم است كه بادوام و زيبا ساخته شوند. عدم زيبايي ميزهاي كارمندي باعث خواهد شد تا محيط شركت زيبا و معتبر ديده نشود. دوام و زيبايي مهم ترين عوامل در طراحي ميزهاي كارمندي به شمار مي روند. رنگ هاي شاد و زيبا باعث خواهد تا ميزهاي كارمندي زيبا و جذاب به نظر برسند.

نورپردازي بايد به گونه اي باشد كه كاربر بتواند به راحتي روي ميز كار كند. ميزهاي اداري ساده بوده و براساس اصول ارگونوميك ساخته مي شود.

برخي مواقع هم ميزهاي كارمندي را به عنوان ميز كارشناسي مي شناسند. ميزهاي كارشناسي از چوب درختاني مانند گردو، راش، بلوط و ماهگوني ، ملچ، ونگه ساخته مي شوند. ميز كارشناسي بايد براساس اصول ارگونوميك ساخته شوند تا كارشناسان بيشترين كارايي را داشته باشند.

در ميز كارمندي بايد همه لوازم جانبي كامپيوتر مانند ماوس و كيبورد براحتي قرار گيرند و كاربر نيز بتواند با آن ها براحتي كار كند. ميز كارمندي بايد از هر جهت ساده و كاربردي باشد تا كاركنان براحتي بتوانند با آن كار كنند.

طرح و رنگ و اندازه ميز اداري در قيمت آن تاثير به سزايي دارد. اگر ميز هاي اداري به درستي در فضاي كاري قرار نگيرند، در اين صورت تاثير به سزايي نخواهند داشت. شما بايد ميزهاي اداري را به نحوي قرار دهيد كه براحتي بتوانيد در همان فضا و سالن تردد كنيد.

ميز كارمندي بايد به گونه اي باشد كه كارمند بتواند به همه بخش هاي ميز دسترسي داشته باشد. ميزكارمندي بايد به گونه اي ساخته شود كه براي كاربر مشكلات جسماني مانند كمردرد و گردن درد و ساير دردهاي فيزيكي بدني را موجب نشود.

ميزهاي كارشناسي با ابعاد استانداردي طراحي و توليد مي شوند، عرض بين 60 تا 76 سانتي متر، ارتفاع بين 75 سانتي متر، طول بين 139 تا 180 سانتي متر است و اين اندازه ها استاندارد است و هر گونه تغييري در اين اندازه ها مي تواند براساس سفارش كاربر و مشتري به انجام برسد.

ميزهاي ورزشي مانند ميز تنيس روي ميز ، بيليارد، ميز شطرنج ، از مهم ترين ميزهاي ورزشي هستند كه مي توان به آن ها اشاره كرد و هر كدام از اين ميزها بقدري مشخصات و ويژگي ها دارند كه مي توان براي هر كدام مقاله جداگانه اي را تدوين كرد.

هر صنعت و حرفه اي ميز حرفه اي و خاص خود را دارد كه براي انجام كار طراحي و توليد شده است.

از مهم ترين ميزهاي اداري مي توان به ميز مديريت اشاره كرد كه در طرح ها و اندازه هاي گوناگوني وجود دارد و در هر شركت و سازماني به چشم مي خورد.

ميز كنفرانس براي همه شركت ها و اداره ها لازم و ضروري است. ميز كنفرانس در اشكال گوناگون طراحي و ساخته مي شود و حتي مي تواند به صورت يك ميز كنفرانس شيشه اي هم طراحي و توليد شود. ميز كنفرانس به يك شركت و سازمان اعتبار و وجهه خاصي مي دهد.

ميز مديريت مي تواند به شكل ال باشد. در صورتي كه ميز مديريت خيلي بزرگ باشد بايد در وسط اتاق قرار داشته باشد تا كاربر بتواند در داخل اتاق تردد داشته باشد.

ميز مديريت نبايد به طور سنتي ساخته شود بلكه بايد به صورت مدرن و جديد طراحي و توليد شود طوري كه كاربر از هر جهت احساس راحتي كند.

ميز كنفرانس نيز شرايط خاص خود را دارد و بايد متناسب با فضاي كاري انتخاب شده و خريداري شود. برخي ميزهاي مديريت و كارمندي به شكل ال طراحي و توليد مي شوند.

ميزهاي مربوط به صنعت غذا كه در رستوران ها وجود دارد از ديگر كاربري هاي ميز است و همين گستردگي ميز را در هر عرصه اي نشان مي دهد.

ميز تحرير كه دانش آموزان در مدرسه و خانه استفاده مي كنند، نوع ديگري است كه همگي ما با آن آشنا هستيم.

به هنگام خريد ميزهاي اداري به متريال، اندازه و رنگ آن ها توجه كنيد بخاطر اين كه اين نوع ميزها باعث خواهند تا محيط شما حرفه اي به نظر برسد.

امروزه در بوستان هاي شهري نيز مي توان ميزهايي را مشاهده كرد كه نشانگر حرفه اي بودن طراح بوستان است.

ميزهاي چوبي بوستان ها به بوستان زيبايي خاصي مي دهند و همين باعث زيبايي هر چه بيشتر بوستان مي شود.

ميزهاي ورزشي بايد كاربردي و به گونه اي رنگ آميزي شده باشند كه ورزشكاران و كاربران براحتي بتوانند با آن ها كار كنند و چشم كاربران هرگز اذيت نشود.

ميزهاي رستوراني نيز بايد به قدري راحت باشند كه مشتريان راحت بوده و بعد از صرف غذا، رستوران را بدون ناراحتي هاي جسماني ترك كنند.

يكي از مهم ترين ميزهاي خانگي، ميز اتو است كه بسياري از كدبانو با آن لباس هاي اعضاي خانه را اتو كشيده تا روز بعد با سر و وضع مرتب به محل كار يا مدرسه بروند.

امروزه ميز اتو سبك و كاربردي تر طراحي شده و همين باعث مي شود كه كدبانوي خانه به هنگام اتو كشيدن هيچ ناراحتي جسماني را احساس نكند.

ميزها بايد كيفيت و دوام لازم را داشته باشد تا بتواند در مدت زمان طولاني مورد استفاده قرار گيرد. زيبايي ميزها خود عامل مهمي در جذب مشتري و كاربر در خريد ميز خواهد بود.

مهم ترين عامل ميز  نسب به مقاومت در برابر عوامل محيطي، ماده اوليه اي است كه از آن ساخته مي شود. ميزهاي فلزي در برابر رطوبت  و ضربه هاي فيزيكي مقاومت بسيار زيادي دارند ولي برعكس ميزهاي MDF خيلي سريع در برابر رطوبت واكنش نشان داده و سطح ميز برآمده مي شود.

ميزهاي مديريت در انواع و اقسام مدل ها ساخته مي شوند. رنگ ميز تاثير به سزايي در انجام كار دارد و بايد به رنگ ميز هم توجه و دقت كرد تا به هنگام نورپردازي مشكلاتي را ايجاد نكند.

نحوه قرارگيري ميزهاي كارمند كنارهم بسيار مهم است و بايد به آن توجه داشت. ميزها زياد نزديك هم قرار ندهيد، بخاطر اين كه بتوانيد بين ميزهاي تردد كنيد

اين چنين ميزهايي اكثرا از چوب ‌‌MDF ساخته مي شوند و بسيار بادوام هستند و البته ميزهاي كارشناسي در اندازه ها و انواع مختلفي هستند و بايد براساس اصول ارگونوميك ساخته شوند تا يك كارشناس بتواند در طولاني مدت كارهاي اداري را به انجام برساند.

البته در دوران گذشته اكثر ميزهاي اداري فلزي بودند، ولي با پيشرفت علوم دكوراسيون و طراحي داخلي ميزهاي چوبي و MDF جايگزين ميزهاي فلزي قديمي شد طوري كه امروزه كمتر كسي به سراغ ميزهاي فلزي رنگ و رو رفته مي رود كه به سختي جابجا مي شود.

شرکت ساجیران این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم کرده است که به صورت حضوری از انواع مبلمان اداری به‌ویژه ميز در انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بازدید کنند تا بتوانند با لمس آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین متریالی که در آن‌ها استفاده شده است را به‌خوبی احساس کنند و براساس معیارهای راحتی، استحکام، طراحی آرگونومیک و زیبایی منحصربه‌فرد که در تمامی محصولات این شرکت وجود دارد، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید مبلمان اداری به این مجموعه بیاييد و از تمامی محصولات برتر، در سبک‌ها و طراحی‌های گوناگون و منحصر‌به‌فرد دیدن کنید تا بتوانید با صرف هزینه مقرون‌به‌صرفه بهترین و شیک‌ترین مبلمان اداری را انتخاب کنید. با خرید محصولات ساجیران می‌توانید اتاق کار منحصربه‌فردی برای خود داشته باشید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاه (1)

  1. علی
    2023-02-13

    ممنون از محتوای مفیدتون حالا میتونم یک میز خوب انتخواب کنم با محتوای خوبتون

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *