گالری ما

اطلاعات تماس

Sandali tebi edari ویژگی صندلی اداری طبی

ویژگی صندلی اداری طبی – صندلی های ادراری طبی از جمله مبلمان اداری محسوب می گردند که علاوه بر زیبایی فضای کاری، رابطه مستقیمی با سلامت فیزیکی کارمندان نیز دارند. نشستن طولانی مدت بر روی صندلی مساله ای نیست که بتوان از کنار آن به راحتی گذشت. توجه به این مساله باعث پیدایش نسل جدیدی از صندلی های اداری طبی به نام صندلی های اداری ارگونومیک شد. استفاده از صندلی های طبی علاوه بر فراهم نمودن فضایی سالم و استاندارد، می تواند با بالا بردن سطح بازدهی کارمندان راندمان کار را هم افزایش دهد.

ویژگی مهم صندلی های اداری طبی

صندلی های اداری طبی دارای قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی هستند که آگاهی از آنها می تواند به هنگام خرید شما کمک کند. در ادامه به مهمترین ویژگی های به کار رفته در صندلی های اداری طبی اشاره می کنیم :

  1. ویژگی مهم صندلی های اداری طبیارتفاع صندلی طبی

ویژگی صندلی اداری طبی – ارتفاع بهترین صندلی طبی بایستی طوری باشد که فرد در موقع نشستن بر روی آن بتواند کف پاها را بر روی زمین قرار دهد. برای تحقق این هدف لازم است ارتفاع صندلی قابلیت تنظیم داشته باشد. در صورت وجود اهرم گازی نیز امکان دراز کردن پاها برای کاربر فراهم می شود. در حالت کلی ارتفاع صندلی اگر در رنج 40.45 تا 53.35 سانتیمتر باشد مناسب خواهد بود.

برای اطلاع از قیمت انواع  پارتیشن اداری  با ما همراه باشید .

  1. نشیمنگاه صندلی طبی

ویژگی صندلی اداری طبی – در صندلی اداری طبی عرض قسمت نشیمنگاه تقریبا بین 42 تا 50 سانتیمتر در نظر گرفته می شود. این میزان بهتر است به اندازه 2 تا 3 سانتیمتر از اندازه ران ها پهن تر باشد تا کاربر احساس راحتی نماید. طول نشیمنگاه هم در این نوع از صندلی ها مابین 37 تا 43 سانتیمتر خواهد بود. استفاده از روکش های مناسبی که از لیز خوردن کاربر جلوگیری نماید می تواند از دیگر ویژگی های نشمینگاه صندلی طبی باشد.

  1. تکیه گاه و گودی کمر در صندلی اداری طبی

ویژگی صندلی اداری طبی – ستون فقرات شکلی به حالت s دارد که در صندلی های اداری طبی این موضوع لحاظ شده است تا با حفظ گودی کمر از رسیدن آسیب به ستون فقرات جلوگیری گردد. پشتی صندلی های اداری طبی بایستی قابلیت تنظیم داشته باشند تا کاربر در هر زاویه ای که احساس راحتی نمود آن را تنظیم نماید. علاوه بر موارد ذکر شده روکش مناسب برای این قسمت از صندلی می تواند مانع از تعریق و بروز ناراحتی در ناحیه کمر شود.

  1. دسته صندلی

ویژگی صندلی اداری طبی – دسته های صندلی اداری طبی لازم است قابل تنظیم باشند. این موضوع می تواند برای از بین بردن خستگی در ناحیه شانه و دست ها شود. در طولانی مدت این قابلیت می تواند مانع از رسیدن آسیب به مچ ها شده و هرگز افتادگی شانه ها را سبب نخواهد شد.

  1. پایه صندلی اداری طبی

ویژگی صندلی اداری طبی – معمولا برای صندلی اداری طبی پنج چرخ طراحی شده است که جنس پایه آن بهتر است برای دوام بیشتر از فولاد و یا آلومینیوم تهیه شود. چرخ های دور پی یو یا همان بی صدا می توانند گزینه مناسب تری باشند. به منظور راحتی کاربر لازم است صندلی اداری طبی از پایه های متحرک ساخته شود.

 

ویژگی صندلی اداری طبی مخصوص دیسک کمر

ویژگی صندلی اداری طبی مخصوص دیسک کمر

نوعی از صندلی های اداری طبی که اخیرا به بازار عرضه شده است دارای یک مخزن آب است. از طریق این مخزن می توان دیسک کمر را به وسیله گرما درمانی بهبود داده و درد آن را تسکین داد.

جمع بندی

  • صندلی اداری طبی لازم است ویژگی های ذکر شده در بالا را داشته باشد.
  • توصیه می شود در بین انواع صندلی های طبی، نوع متناسب با فیزیک بدنی، شغل و محل کار خود را انتخاب کنید.
  • در صورتی که مبتلاء به دیسک کمر هستید از صندلی های اداری طبی که مخزن آب دارند استفاده کنید. گرمادرمانی می تواند به بهبود کمردردتان کمک کند.
  • صندلی اداری طبی بایستی به اندازه ای راحت باشد که گردش خون را در زانوها تسهیل نماید.

کلام آخر

نکته حائز اهمیت در مورد صندلی های اداری طبی این است که صندلی های بسیاری با نام طبی در بازار وجود دارند که اصلا ویژگی های نوع طبی را ندارند و تقلبی هستند. لازم است به هنگام خرید به این نکته توجه کنید زیرا انتخاب مناسب می تواند دردهای پا، زانو و گردن را که به دلیل نشستن طولانی مدت بر روی صندلی بروز می نماید، را برطرف نماید.

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *