گالری ما

اطلاعات تماس

Sandali Sajiran

داشتن کمر درد در صندلی اداری مسئله ی مهمی است که افراد بخاطر آن در جستجوی صندلی استانداردی هستند که آنها را از این موضوع برهاند. افراد یا خودشان به دلایل مختلف مبتلا به کمردرد هستند و یا به دلیل نشستن های بد دچار کمردرد شده اند. بهر حال به هر دلیل و علتی که باشد شما برای مراقبت از کمر و ستون فقرات خود لازم است تا در قدم اول بهترین صندلی با شرایط استادارد را برای خود تهیه کنید. شاید شما یک کارمند شرکت و سازمان باشید که اداره شما نتوانسته است برای شما صندلی مناسب را تهیه نماید تا شما دچار کمردرد نشوید. در این صورت شما برای حفظ سلامتی و اقدامات اساسی برای خودتان لازم است تا شرایط یک صندلی اداری مناسب را فراهم نمایید.

 

چگونه با انتخاب صندلی اداری مناسب کمردرد را کاهش دهیم؟

نشستن طولانی مدت روی یک صندلی اداری مطمئناً می تواند باعث کمردرد یا بدتر شدن مشکل موجود کمر شود. دلیل اصلی کمر درد در صندلی اداری این است که نشستن روی صندلی اداری، حالتی ایستا است که باعث افزایش تنش در پشت، شانه‌ها، بازوها و پاها می‌شود و به ویژه می‌تواند فشار زیادی را به عضلات پشت وارد کند.

هنگامی که شما در طولانی مدت روی صندلی اداری می نشینید بصورت کاملا طبیعی تمایل به این دارید که روی صندلی خود را رها کنید. این حالت و وضعیت موجب می شود که فشار از حد طبیعی بیشتر بر روی ستون فقرات و رباط های آن وارد شود.  در نتیجه با گذر زمان، وضعیت نشستن نامناسب می تواند به ساختارهای ستون فقرات آسیب برساند و به کمردرد یا تشدید آن کمک کند.

هنگامی که صندلی اداری موجب کمردرد شود در نتیجه نیاز به یک صندلی ارگونومیک و استاندارد احساس خواهد شد. قطعا صندلی اداری ارگونومیک نمی تواند برای کاهش کمر درد در صندلی اداری مفید واقع شود. طرز قرار گیری اندام افراد بر روی صندلی نیز موارد بعدی هستند که می بایست در کنار داشتن یک صندلی خوب آن را رعایت کرد.

قیمت و خرید انواع صندلی های اداری

نقش تکیه گاه بازوهای صندلی اداری در کاهش کمر درد

امروزه صندلی های اداری که ارگونومیک هستند دارای دسته های تکیه گاهی برای دستان شما طراحی شده اند تا بتوانید متناسب با فرم و نشستن بدن خود آن را تنظیم کنید. نحوه و نوع تنظیم کردن این بازوها مهم هستند و شما می بایست آن را به اندازه ای تنظیم کنید که شانه های شما را مستقیم نگه دارد و از حالت افتادگی خارج کند.

این تکیه گاه ها شاید به ظاهر بی اهمیت و غیر ضروری باشند اما شما می توانید با استفاده از تنظیمات درست آن درد های ستون فقرات و کمردرد های خود را کاهش دهید. چرا که کار اصلی آن این است که شما تا جایی که امکان دارد از خم شدن بر روی صندلی جلوگیری کند.

 

ارتفاع صندلی اداری موجب کمردرد می شود؟

یکی از موارد مهم و شاید اولین مورد در کمر درد در صندلی اداری ارتفاع آن می باشد. چرا که امروزه تمامی کارهای اداری با استفاده از رایانه انجام می شود و افراد با توجه به موقعیت صفحه مانیتور کامپیوتر خود سر را به سمت بالا یا پایین نگه می دارید. اگر ارتفاع صندلی اداری نسبت به کامپیوتر و اندارم شما کمتر و پایین تر باشد قطعا گردن شما به سمت بالا خواهد آمد و همین موجب می شود تا به ستون فقرات شما فشار وارد شود و موجب کمردرد شود.

حالتی دیگر که ممکن است برای شما بوجود بیاید ارتفاع بلند صندلی نسبت به موقعیت قرارگیری کامپیوتر به وضعیت اندام شما می باشد. درواقع شما در این حالت گردن شما در حالت خمیده و روبه پایین خواهد بود چرا که ارتفاع صدلی زیاد است و شما بالاتر از میزکار خود قرار خواهید گرفت و این همان درد در کمرد و ستون فقرات در مرور زمان خواهد شد.

بهترین و استاندارد ترین ارتفاع برای صندلی اداری حالتی است که سرتان در موقعیت راحت به سمت جلو باشد. درواقع هنگامی که چشمان شما مرکز صفحه مانیتور کامپیوتر را ببیند، در حالت استاندارد قرار دارد.

 

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *