گالری ما

اطلاعات تماس

مزایای پارتیشن اداری

از مزایای پارتیشن اداری میتوان به فضاسازی خصوصی برای کارمندان و اجتناب از سرو صدا در محیط اشاره کرد. در این مقاله مفصل به تشریح این مزایا میپردازیم:

 

عدم استفاده از پارتیشن اداری و معایب آن

یکی از تکنیک‌هایی که امروزه اکثر شرکت‌های بزرگ سعی می‌کنند در محیط کاری خود رعایت کنند تا به رشد و توسعه بیشتری در زمینه کسب‌و‌کار خود دست پیدا کنند، افزایش راندمان کاری کارمندان است.

اما سوال مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که دقیقا برای افزایش راندمان کاری کارمندان چه کاری باید انجام داد؟

از کدام مزایای پارتیشن اداری میتوان استفاده کرد؟

یکی از معیارهایی که ارتباط مستقیمی با افزایش و یا کاهش راندمان کاری کارمندان در یک شرکت به ویژه شرکت‌های بزرگ دارد، فضای محیط کار است.

مطمعنا تاکنون شرکت‌هایی را دیده‌اید که محیط کاری کارمندانشان در مسیر رفت‌و‌آمد سایر افراد است و بی‌نظمی‌ها و سرو‌صداهای زیادی در آن وجود دارد.

به نظر شما راندمان کاری کارمندان چنین شرکتی با این فضای کاری نامناسب چگونه خواهد بود؟

تنها چیزی که در چنین فضای کاری به کارمندان داده می‌شود، تنش و مزاحمت‌های ناشی از سرو‌صداست.

چرا که تمرکز حواس هر یک از کارمندان می‌تواند با رفت‌و‌آمد سایر افراد در محیط و سرو‌صدا کاملا از بین برود .

درنتیجه کارمندان نتوانند تا پایان تایم کاری تمامی وظایف و مسئولیت‌های خود را افزایش دهند و دچار نگرانی و استرس بشوند که قرار است کارفرمای آن‌ها فردای آن روز چه رفتاری با آن‌ها میکند.

درنهایت راندمان کاری آن‌ها به طرز چشم‌گیری کاهش پیدا کند. پس از مهمترین مزایای پارتیشن اداری بالا رفتن کارمندان است.

 

از مزایای پارتیشن اداری بالا رفتن راندمان کاری کارمندان

فضای کاری متضاد با چنین فضای شلوغی را در ذهن خود تصور کنید.

همه چیز سر جای خود قرار دارد، کارمندان دارای تمرکز حواس بالایی هستند چراکه هیچ عاملی وجود ندارد که موجب شلوغی محیط و از بین رفتن تمرکز حواس کارمندان بشود.

درنتیجه راندمان کاری آن‌ها به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند و همانطور که اشاره کردیم با افزایش راندمان کاری کارمندان یک شرکت، کسب‌و‌کار آن شرکت با سرعت بیشتری به رشد و توسعه خواهد رسید.

با تمامی این توضیحات مطمعنا با خودتان می‌گویید در هر محیط کاری رفت‌و‌آمد وجود دارد به ویژه شرکت‌هایی که دارای ارباب‌رجوعان زیادی می‌باشند و یا اینکه در هر محیط کاری ممکن است چندین نفر با یکدیگر صحبت کنند و موجب ایجاد سرو‌صدا بشوند.

پس واقعا چطور می‌توان محیط کاری آرامی را برای کارمندان شرکت فراهم کرد؟

برای یافتن پاسخ این سوال باید به سراغ مبلمان‌ اداری برویم که دارای انواع متعددی هستند که شامل: میز مدیریت، میز کارمندی، میز کارشناس، میز مذاکره، میز کنفرانس، کتابخانه، گیشه، کانتر و پارتیشن اداری می‌باشند.

اما به نظر شما کدام یک از این اجزای مبلمان اداری می‌توانند فضای کاری آرامی را برای کارمندان یک شرکت ایجاد کنند؟

بله، درست حدس زدید، تنها راه حل مشکل بهم‌ریختگی محیط کاری و جلوگیری از ایجاد سروصدا، استفاده از پارتیشن می‌باشد.

البته ایجاد یک محیط کاری منظم و بدون سروصدا که باعث افزایش تمرکز حواس کارمندان می‌شود تنها یکی از قابلیت‌ها و دلایل استفاده از پارتیشن اداری می‌باشد.

در ادامه شما را با دلایل بیشتری برای استفاده از مزایای پارتیشن اداری در محیط کاری شرکت آشنا خواهیم کرد.

 

دلایل استفاده از پارتیشن اداری

  • ایجاد جلوه‌ای زیبا در محیط کار

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم پارتیشن اداری موجب ایجاد یک فضای کاری کاملا مرتب و بدون سروصدا می‌شود چراکه هر یک از بخش‌های یک شرکت را می‌توان با پارتیشن‌بندی از بخش‌های دیگر جدا کرد.

به‌گونه‌ای که در هر پارتیشن گروهی از کارمندان قرار بگیرند.

از دیگر مزایای پارتیشن اداری موجب می‌شود فضای کار زیبایی برای کارمندان ایجاد گردد.

درواقع بهترین و ایده‌آل‌ترین محیط کاری، محیطی است که پاسخگوی تمامی نیازهای کارمندان باشد.

در کنار محیطی آرام که یکی از نیازهای کارمندان است داشتن محیط کاری زیبا و شیک نیز یکی دیگر از نیازهای کارمندان است بنابراین می‌توان این نیازها را با پارتیشن اداری برطرف نمود.

از آن‌جایی که پارتیشن‌های اداری در انواع طرح و مدل‌ها طراحی و ساخته می‌شوند می‌توان با استفاده از آن‌ها در محیط کار، به فضای کاری روح بخشید و با زیباتر کردن محیط کاری تاثیر مثبتی بر روی کارمندان گذاشت.

مجموعه ساجیران با سابقه کار طولانی مدتی که در زمینه طراحی و ساخت مبلمان اداری به ویژه انواع پارتیشن‌های اداری در طرح‌های مختلف دارد بهترین طرح و مدل پارتیشن اداری را به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید محیط کاری زیباتر و منحصربه‌فردتری داشته باشید.

 

  • صرفه‌جویی در زمان و هزینه از مزایای پارتیشن اداری

از آن‌جایی که پارتیشن اداری  از انعطاف بالایی برخوردار می‌باشد به راحتی می‌توانید با استفاده از آن در دکور محیط کاری خود بدون اینکه بخواهید زمان و هزینه زیادی را صرف کنید تغییراتی را ایجاد کنید.

توجه داشته باشید که تغییر دکور و فضای کاری می‌توانند تاثیر مثبتی بر کارمندان شما بگذارند بنابراین این پیشنهاد را جدی بگیرید و هرازچندگاهی دکور فضای کاری شرکت خود را تغییر دهید.

 برای این‌کار از مبلمان اداری انعطاف‌پذیر مانند پارتیشن‌اداری استفاده کنید.

چراکه پارتیشن اداری متحرک را در هر فضایی از محیط کاری می‌توان قرار داد و به نحوی کمی تغییر در دکور فضای کاری ایجاد کرد.

 

مزایای پارتیشن اداری
مزایای پارتیشن اداریمزیت
  • اصلی‌ترین المان در فضای کار

جالب است بدانید که یکی از اصلی‌ترین المان‌های اداری که موجب تقسیم فضای کار به بهترین شکل می‌شود و جزء اصول اصلی مهندسی فضای اداری می‌باشد.پارتیشن اداری است.

چراکه مزایای پارتیشن اداری می‌تواند آسایش را در فضای کاری ایجاد کند و از تنش‌های کارمندان در ساعات طولانی که در شرکت حضور دارند و در حال انجام وظایف خود هستند بکاهد.

 

  • عدم ایجاد اختلال هنگام خرابی از مزایای پارتیشن اداری

یکی از بهترین ویژگی‌هایی که یک پارتیشن اداری دارد این است که درصورتی که بخشی از آن دچار آسیب‌دیدگی و یا خرابی شود تنها آن بخش به تعمیرات نیاز دارد .

این مسئله هیچ‌گونه اختلالی در کار کارمندان و یا شرکت به وجود نخواهد آورد.

 

  • تغییر فضای کار بدون هزینه

از دیگر مزایای پارتیشن اداری با استفاده از پارتیشن‌بندی متحرک در فضای کار شرکت خود می‌توانید هر زمان که دوست داشتید دلتان را به دریا بزنید و محیط کاری خود را با جابه‌جا کردن پارتیشن‌ها تغییر دهید.

از این‌رو شما می‌توانید بدون اینکه نیازی به خریدن وسیله‌ای داشته باشید با جابجایی پارتیشن‌ها به طور کلی محیط کاری را تغییر دهید و در آن تنوعی ایجاد کنید.

مجموعه ساجیران انواع مختلف پارتیشن‌های اداری را هم به صورت ثابت و هم به صورت متحرک طراحی و تولید می‌‌کند از این‌رو می‌توانید بهترین دکور در محیط کاری خود را با پارتیشن‌های اداری مجموعه ساجیران تجربه کنید.

 

  • مقاوم در برابر خراشیدگی از مهمترین مزایای پارتیشن اداری

مجموعه ساجیران در طراحی و ساخت تمامی مبلمان اداری خود به ویژه پارتیشن‌های اداری از بهترین متریال و همچنین بهترین نوع رنگ استفاده می‌کند.

از این‌رو پارتیشن‌های اداری که توسط این مجموعه طراحی و ساخته می‌شوند دارای مقاومت بسیار بالایی به ویژه در برابر خراشیدگی می‌باشند.

برای انتخاب و خرید هر یک از انواع پارتیشن‌های اداری مجموعه ساجیران می‌توانید به صورت حضوری از این مجموعه بازدید کنید و با لمس پارتیشن‌های اداری این مجموعه بهترین متریالی که برای ساخت و تولید آن‌ها مورد استفاده قرار گرفته است را حس کنید.

حتی اگر خودتان ایده خاصی برای طراحی و ساخت پارتیشن اداری دارید می‌توانید ایده خود را با کارشناسان مجموعه ساجیران در میان بگذارید.

آن‌ها ایده شما را در قالب طراحی و ساخت پارتیشن اداری که مدنظر دارید پیاده‌سازی کنند و در مدت زمان کوتاهی به شما تحویل دهند.

 

  • بهترین راهکار برای محیط‌های کاری مدرن

همانطور که می‌دانید یک محیط کار به خصوص محیط کار شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ باید دارای اتاق‌های زیادی جهت انجام کارهای مختلف باشد.

برای مثال برای مذاکره و بستن قراردادهای مختلف، یک شرکت به اتاق مذاکره نیاز دارد و یا برای برقراری جلسات کاری و کنفرانس‌های مختلف به اتاق کنفرانس نیاز دارد .

در کنار این اتاق‌ها حتما به اتاق مدیریت، اتاق کارشناسان و همچنین اتاق کارمندان نیز احتیاج دارد حتی برخی از شرکت‌ها کارکنان حیطه‌های مختلف را در اتاق‌های مختلف قرار می‌دهند .

برای مثال اتاق کارکنان اداری از اتاق کارکنان حسابداری جداست.

اما مسئله‌ای که در این زمینه ایجاد می‌شود این است که شرکت‌هایی که دارای تعداد زیادی اتاق نیستند چطور باید جلسات خود را برگذار کنند و یا چطور باید کارکنان هر حیطه را از حیطه‌های دیگر جدا کنند؟

بهترین راهکار استفاده از مزایای پارتیشن اداری به ویژه پارتیشن‌های اداری متحرک است.

می‌توان در یک فضای Flat که دارای اتاق نیست فضای کاری را تقسیم‌بندی کرد برای مثال یک بخش را به اتاق مدیریت، بخش دیگر را به کارمندان حسابداری و … تقسیم کرد.

از این‌رو بهترین گزینه برای محیط‌های کاری که دارای کمبود فضا می‌باشند استفاده از پارتیشن  که میتواند یک فضای Flat بزرگ را به چندین فضای کوچک تقسیم‌بندی کند.

تا کارمندان بتوانند با آسایش و تمرکز کامل به انجام وظایف خود بپردازند و یا جلسات اداری و کنفرانس‌ها در فضاهای  مدرن و شیک برگذار گردد.

 

پارتیشن اداری مناسب برای محیط کار شما

همانطور که اشاره کردیم پارتیشن‌های اداری دارای انواع متعددی هستند که باید در یک مقاله جداگانه به بررسی آن‌ها بپردازیم چراکه از نظر انواع مدل‌هایی که دارند تقریبا دارای گستردگی خاصی هستند.

از این‌رو وقتی تصمیم دارید محیط کاری شرکت خود را پارتیشن‌بندی کنید پس از بررسی مزایای پارتیشن اداری ابتدا هدف دقیقا خود را از پارتیشن‌بندی شرکت خود تعیین کنید.

تا درنهایت بتوانید گزینه مناسبی را از بین پارتیشن‌های اداری انتخاب کنید. در ادامه به برخی از نکات استفاده از انواع پارتیشن‌های اداری اشاره می‌کنیم تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

انتخاب نوع پارتیشن اداری تنها به این مسئله بستگی دارد که شما از محیط کاری شرکت خود چه می‌خواهید؟

به عنوان مثال پارتیشن‌هایی که قابلیت جداسازی دارند یکی از مناسب‌ترین گزینه‌های پارتیشن‌های اداری در محیط کار هستند چراکه به راحتی می‌توان آن را از یکدیگر جدا کرد و یک بخش از فضای کار را گسترش داد.

 

مزایای پارتیشن اداری
مزایای پارتیشن اداری

پارتیشن اداری متحرک

 اگر تمایل دارید که یک محیط کاری کاملا منعطفی داشته باشید و دائما ظاهر آن را تغییر دهید:

بهترین انتخاب برای شما پارتیشن‌های متحرک و یا ریلی می‌باشد که با استفاده از آن‌ها بدون صرف هیچ‌گونه هزینه اضافی به راحتی می‌توانید فضای کاری خود را متحول کنید و در آن تنوع ایجاد کنید.

اگر علاقه دارید تا در بخشی از شرکت خود یک اتاق کنفرانس یا مذاکره داشته باشید اما فضای کافی برای این کار را ندارید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از پارتیشن اداری چوبی استفاده کنید.

چراکه متریال چوب کاملا رسمی و ایده‌آل است از این‌رو بهترین متریالی است که می‌توان از آن در اتاق مدیریت، مذاکره و کنفرانس استفاده کرد.

استفاده از متریال چوبی از دیگر مزایای پارتیشن اداری میباشد.

بنابراین برای ایجاد پارتیشن‌بندی جهت شکل‌گیری یک اتاق مذاکره یا کنفرانس از پارتیشن اداری استفاده کنید که متریال آن چوب باشد.

بهتر است بدانید که متریال چوب نسبت به سایر متریال‌ها که در طراحی و ساخت پارتیشن‌های  اداری استفاده می‌شوند هم زیباتر هستند و هم دارای مقاومت و استحکام بالایی می‌باشند.

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *