گالری ما

اطلاعات تماس

در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع و مزایای پارتیشن اداری PVC بپردازیم. پارتیشن اداری بهترین گزینه برای خصوصی سازی فضای کاری میباشد.

 

مزیت پارتیشن اداری

امروزه برخلاف گذشته توجه زیادی به طراحی و دکوراسیون داخلی منزل، به‌ویژه طراحی و دکوراسیون داخلی اداره ‌جات و همچنین شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌شود.

چراکه یک شرکت و یا اداره با داشتن دکوراسیون اداری مدرن و شیک هم می‌تواند راندمان کاری کارمندان خود را افزایش دهد و زودتر به روند موفقیت و رشد برسد.

همچنین می‌تواند مشتریان بیشتری را به خود جذب کند و از این طریق فروش محصولات خود را افزایش دهد.

 • از پارتیشن اداری برای خصوصی سازی محیط استفاده میتوان کرد.
 • یکی دیگر از مزایای آن نیز عایق صدا بودن پارتیشن ها میباشد.

پارتیشن اداری PVC یکی از انواع پارتیشن اداری محسوب میشود.

 

مبلمان اداری و نقش آن در دکوراسیون 

در طراحی دکوراسیون اداری یک شرکت و یا اداره از مبلمان اداری در طرح‌ها و رنگ‌های متعددی استفاده می‌کنند.

به‌گونه‌ای که مبلمان اداری حرف اول را در تشکیل یک دکوراسیون اداری شیک و مدرن می‌زنند.

البته در کنار مبلمان اداری که نقش اصلی در دکوراسیون اداری دارند به یکسری تکنیک‌ها شامل:

نحوه چیدمان هر یک از مبلمان اداری در جایگاه مناسب

نورپردازی

رنگبندی محیط اداری و …

نیز اهمیت داده می‌شود.

 

انواع مبلمان اداری

مبلمان اداری دارای انواع متعددی می‌باشند که شامل: میز مدیریت

 •  میز کارمندی
 • میز کارشناسی
 • میز کانتر، میز مذاکره
 • میز کنفرانس
 • کتابخانه
 • فایلینگ
 • گیشه
 • و پارتیشن اداری (که پارتیشن اداری PVC یکی از انواع آن میباشد.)

 

در ادامه این مقاله قصد داریم به یکی از موثرترین اجزای مبلمان اداری در طراحی دکوراسیون اداری یعنی پارتیشن اداری PVC اشاره کنیم و مزایای آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

پارتیشن اداری 

شاید کلمه پارتیشن برای شما یک کلمه ناآشنا و غریبه باشد اما بدون اینکه حتی بدانید از آن در خانه خود نیز استفاده کرده‌اید.

بله درست است، رنگ و کاغذ دیواری که از آن‌ها بر روی دیوارهای خانه خود استفاده می‌کنید نوعی پارتیشن به حساب می‌آید.

بنابراین به پوششی که بر روی دیوار قرار می‌گیرد پارتیشن می‌گویند.

نکته که در انتخاب و استفاده از پارتیشن حائز اهمیت می‌باشد این است که پارتیشن‌ها متناسب با استفاده‌ای که از آن‌ها در جاهای مختلف می‌شود، دارای انواع متعددی می‌باشند.

برای مثال در خانه از یکسری پارتیشن استفاده می‌کنند و همچنین در اداره‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌های نیز از انواع دیگری از پارتیشن‌ها استفاده می‌کنند.

معمولا از پارتیشن‌های چوبی، چرمی، سه‌بعدی، سنگی، آجری، آلومینیومی و شیشه‌ای در طراحی دکوراسیون منازل استفاده می‌شود درحالی که تنها از پارتیشن اداری در طراحی دکوراسیون‌ اداره‌ها و شرکت‌ها استفاده می‌شود.

پارتیشن های اداری به صورت کلی به دو دسته تقسیم میشوند که شامل:

 • پارتیشن اداری MDF
 • پارتیشن PVC

بنابراین از پارتیشن اداری PVC و MDF در طراحی دکوراسیون اداری استفاده می‌شود که در ادامه به بررسی هر یک از این انواع پارتیشن ‌های اداری می‌پردازیم.

 

انواع پارتیشن‌های اداری

 • پارتیشن اداری MDF

در طراحی و ساخت پارتیشن اداری MDF، همانطور که از نام این پارتیشن پیداست از MDF استفاده می‌کنند.

اما از یک روکش PVC بر روی آن استفاده می‌کنند تا حداقل بتوان با یک دستمال نمدار این نوع پارتیشن را تمیز کرد.

چراکه به دلیل استفاده از MDF در ساخت پارتیشن اداری MDF،  قابل شست‌و‌شو نمی‌باشد.

عرض پارتیشن اداری MDF بین 20 تا 25 سانتی‌متر می‌باشد اما طول آن 80/2 متر است و همچنین ضخامت آن نیز برابر با 8 میلی‌متر می‌باشد.

 

 • پارتیشن اداری PVC

پارتیشن‌های PVC به این دلیل که از جنس PVC می‌شوند و بر روی آن‌ها نیز از روکش PVC استفاده شده است برعکس پارتیشن اداری MDF کاملا قابل شست‌وشو می‌باشند.

بنابراین به راحتی می‌توان آن‌ها را تمیز کرد.

یکی دیگر از مزیت‌های پارتیشن اداری PVC این است که دارای وزن کمی می‌باشد چراکه به شکل توخالی ساخته می‌شود.

البته این ویژگی توخالی بودن پارتیشن PVC تنها یک مزیت نیست بلکه در برخی از موارد به عنوان یک مشکل نیز محسوب می‌شود.

توخالی بودن این پارتیشن موجب می‌شود درصورت برخورد یک شیء سخت با آن دچار آسیب‌دیدگی و فرورفتگی می‌شود.

عرض پارتیشن‌های PVC چیزی بین 20 تا 25 سانتی‌متر می‌باشد اما طول آن بین 3 تا 6 متر است و همچنین ضخامت آن نیز برابر با 8 میلی‌متر می‌باشد.

نکته حائز اهمیت در خصوص این نوع از پارتیشن‌های اداری این است که به علت وزن سبکی که دارند در شاخه‌های 6 متری طراحی و تولید می‌شود از این‌رو برای فضاهایی که دارای ارتفاع زیادی نیز می‌باشند هم مناسب و مورد استفاده است.

حتی می‌توان از آن برای پوشش سقف نیز استفاده کرد.

پارتیشن اداری PVC خود نیز دارای دو نوع شامل:

 • پارتیشن اداری PVC روکش‌دار
 • پارتیشن اداری PVC چاپی می‌باشد

در ادامه به بررسی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

 

پارتیشن اداری PVC

 • پارتیشن اداری PVC روکش‌دار

پارتیشن اداری PVC روکش‌دار مانند پارتیشن MDF که بر روی آن از روکش PVC استفاده شده است تا حداقل بتوان آن را با یک دستمال نم‌دار تمیز کرد می‌باشد.

به‌گونه‌ای که در طراحی و ساخت این نوع از پارتیشن‌های اداری PVC از یک روکش جداگانه PVC استفاده می‌شود.

 

 • پارتیشن اداری PVC چاپی

همانطور که از نام این نوع از پارتیشن‌ اداری PVC مشخص است به پارتیشن‌های PVC که می‌توان بر روی آن‌ها طرحی را به‌عنوان نمای پارتیشن چاپ کرد پارتیشن‌های PVC چاپی می‌گویند.

درواقع شما می‌توانید نمای موردعلاقه خود را بر روی پارتیشن PVC چاپی، چاپ کنید.

در کنار اینکه این نوع پارتیشن PVC دارای زیبایی و جلوه خاصی می‌باشد دارای قابلیت شستشو نیز می‌باشد اما مسئله اینجاست که با چند بار شستشو این نوع پارتیشن PVCممکن است رنگ آن کمی از بین برود درواقع این مسئله طبیعی است و نباید با دیدن آن تعجب کنید.

 

مزایای پارتیشن اداری PVC

در ادامه به بررسی برخی از مزایای پارتیشن اداری PVC می‌پردازیم.

 

 • استحکام بالا

درواقع پارتیشن اداری PVC به جزء پارتیشن‌های توخالی PVC، دارای استحکام و مقاومت تقریبا بالایی در برابر ضربات هستند.

 

 • عایق دما و صدا

پارتیشن اداری PVC نه‌تنها نقش یک پارتیشن کاملا زیبا و منحصربه‌فرد را برای شما دارد بلکه نوعی عایق دما و صدا نیز می‌باشد. به‌گونه‌ای که از خارج شدن هوای گرم اتاق در فصل زمستان و یا وارد شدن هوای سرد به فضای داخل اتاق جلوگیری می‌کند.

از این‌رو موجب کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف آن می‌شود.

علاوه‌بر این نقش یک عایق صدا را نیز برای شما دارد به‌گونه‌ای از وارد شدن سروصدای سایر بخش‌های شرکت و یا اداره به اتاق شما جلوگیری می‌کند از این‌رو شما می‌توانید تمرکز بالایی بر روی انجام کار خود داشته باشید.

از این طریق بتوانید راندمان کاری خود را به صورت چشم‌گیری افزایش دهید.

 

 • نصب آسان

یکی از مزیت‌های مهمی که پارتیشن‌ اداری PVC دارند این است که نصب آن‌ها آسان است اما چرا؟

به این دلیل که پارتیشن‌های PVC نیازی به زیرسازی ندارند به آسانی نصب می‌گردند.

از این‌رو در مدت زمان کوتاهی بر روی دیوار توسط نیروهای مجرب نصب می‌گردند و هم موجب صرفه‌جویی در هزینه و هم موجب صرفه‌جویی در زمان می‌گردند.

 

 • پارتیشن‌ اداری PVC و تنوع در طرح و رنگ

مسئله‌ای که همیشه برای مشتریان وجود دارد این است که هنگام انتخاب یکی از انواع پارتیشن دچار محدودیت در زمینه طرح و رنگ می‌‌شوند. اما خبر خوب برای همه‌ کاربران طرفدار پارتیشن‌های اداری این است که پارتیشن‌ اداری PVC برخلاف سایر پارتیشن‌ها اداری طرح و رنگ متنوعی می‌باشند.

به‌گونه‌‌ای که کاربر پس از انتخاب یکی از انواع پارتیشن‌ اداری PVC از نظر طرح و رنگ هیچ‌گاه دچار محدودیت در انتخاب نمی‌شود و به راحتی می‌تواند با تنوع طرح و رنگی که در انواع پارتیشن‌های PVC وجود دارد به راحتی طرح و رنگ موردعلاقه خود را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که تنوع در طرح و رنگ پارتیشن‌های PVC موجب می‌گردد بتوانید از هر یک از آن‌ها در هر یک از بخش‌های شرکت و یا اداره خود استفاد کنید.

به‌گونه‌ای که می‌توانید برای اتاق مدیریت از یک پارتیشن PVC لاکچری و برای اتاق کارمندان از یک پارتیشن PVC با رنگ و طرح شد استفاده کنید.

 

 • دوام طولانی

پارتیشن‌ اداری PVC، معمولا دوام و طول عمر بالایی دارند اما این دوام و طول عمر بالا به نحوه استفاده از این پارتیشن‌ها بستگی دارد.

به‌گونه‌ای که اگر پارتیشن‌های PVC دائما در مرز تابش نور خورشید قرار داشته باشند و یا دائما دچار ضربه‌های شدید بشوند درنهایت آسیب خواهند دید و باید آن‌ها را تعمیر کرد.

اما در کل اگر در استفاده از پارتیشن‌ اداری PVC این موارد را به خوبی رعایت کنید به‌گونه‌ای که دائما آن را نشویید، اشیاء نوک تیز و سنگین را به آن نکوبید و از پارتیشن در جایی استفاده کنید که دائما نور خورشید به آن نتابد می‌توانید در مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید و لذت ببرید.

 

 • پارتیشن‌ اداری PVC قابل شستشو

همانطور که در ابتدای این مقاله نیز اشاره کردیم، پارتیشن‌ اداری PVC قابل شستشو هستند چراکه از روکش PVC برای طراحی و ساخت آن‌ها استفاده شده است بنابراین می‌توان آن‌ها را با خیال راحت شست.

اما نکته‌ای که در زمینه شستشو این نوع از پارتیشن‌های اداری وجود دارد این است که نباید برای شستشوی آن‌ها از مواد شیمیایی اسیدی استفاده کنید چراکه مواد شوینده شیمیایی اسیدی موجب می‌شوند رنگ پارتیشن‌های PVC از بین برود.

 

 • پارتیشن‌ اداری PVC نقشی موثر در زیبایی محیط

پارتیشن‌ اداری PVC نه‌تنها به دلیل تنوع بالا در طرح و رنگ دارای زیبایی خاصی می‌باشند و به محیطی که در آن از آن استفاده می‌کنید جلوه و زیبایی خاصی می‌دهند .

بلکه به این دلیل که تمامی تجهیزات ساختمان مانند لوله‌کشی، سیم‌کشی و … را پنهان می‌کنند موجب زیباسازی دو برابری فضای کار می‌شوند.

 

تفاوت پارتیشن‌ اداری PVC با پارتیشن‌ اداری MDF

 • درصورتی که تمایل دارید از زیباترین پارتیشن در محل کار خود استفاده کنید بهترین گزینه برای شما انتخاب پارتیشن MDF است چراکه پارتیشن MDF نسبت به پارتیشن PVC زیباتر است.
 • اما اگر قصد دارید پارتیشنی داشته باشید تا هم بتوانید از زیبایی آن در محل کار خود لذت ببرید و هم اینکه آن را پس از مدتی که کثیف شد با استفاده از آب بشویید بهترین گزینه برای شما انتخاب پارتیشن‌های PVC است.
 • پارتیشن‌های PVC از نوع روکش‌دار گران‌ترین نوع پارتیشن‌ها هستند از این‌رو این نوع از پارتیشن‌ها از پارتیشن‌های PVC چاپی و همچنین پارتیشن‌های MDF نیز گران‌تر هستند.
 • یکی از ویژگی‌های جالبی که پارتیشن‌های PVC نسبت به پارتیشن‌های MDF دارند این است که این نوع از پارتیشن‌ها در صورت آتش‌سوزی شعله‌ور نمی‌شوند بلکه تنها ذوب می‌شوند از این‌رو می‌توان گفت این نوع از پارتیشن‌های نیز در برابر آتش مستحکم هستند.
 • باوجود اینکه پارتیشن PVC هم عایق بسیار خوبی برای دما و هم عایق خوبی برای صدا است می‌توان از پارتیشن MDF به عنوان عایقی برای صدا و دما نیز استفاده کرد به‌گونه‌ای که قبل از نصب این نوع پارتیشن در پشت آن یک لایه فوم قرار می‌دهند تا بتواند نقش عایق صدا و دما را نیز برای شما ایفا کند.

 

استفاده از پارتیشن اداری در فضای مرطوب

درصورتی که دیوارهای شرکت و یا اداره شما دارای رطوبت می‌باشند بهتر است به جای استفاده از پارتیشن MDF از پارتیشن PVC استفاده کنید.

چراکه درصورتی که آب به پارتیشن MDF نفوذ کند موجب می‌شود که این پارتیشن باد کند و آسیب ببیند.

زیرا همانطور که اشاره کردیم در مغز پارتیشن MDF از MDF استفاده شده است.

درصورتی که پارتیشن PVC دارای روکش جداگانه PVC است از این‌رو در مقابل آب دارای مقاومت و استحکام بالایی می‌باشد.

همانطور که اشاره کردیم قابل شستشو نیز می‌باشد بنابراین درصورتی که رطوبت دیوار شما در این نوع پارتیشن نفوذ کند اتفاق خاصی برای آن نمی‌افتد و برعکس پارتیشن MDF باد نمی‌کند و آسیب نمی‌بیند.

 

خرید پارتیشن اداری PVC از شرکت ساجیران

شرکت ساجیران این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم کرده است که به صورت حضوری از انواع مبلمان اداری به‌ویژه پارتیشن‌های اداری مثل پارتیشن اداری PVC در انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بازدید کنند.

با این امکان مشتریان مبتوانند با لمس آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین متریالی که در آن‌ها استفاده شده است را به‌خوبی احساس کنند.

براساس معیارهای راحتی، استحکام، طراحی آرگونومیک و زیبایی منحصربه‌فرد که در تمامی محصولات این شرکت وجود دارد، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشند.

از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید مبلمان اداری به این مجموعه بیاید و از تمامی محصولات برتر، در سبک‌ها و طراحی‌های گوناگون و منحصر‌به‌فرد دیدن کنید تا بتوانید با صرف هزینه مقرون ‌به صرفه بهترین و شیک‌ترین مبلمان اداری را انتخاب کنید.

با خرید محصولات ساجیران می‌توانید اتاق کار منحصربه‌فردی برای خود داشته باشید.

 

 

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.