گالری ما

اطلاعات تماس

خرید میز اداری

در صورتی که به فکر خرید میز اداری برای محیط کارتان هستید با خواندن این مقاله و نکات تخصصی موجود در آن میتوانید خریدی بدون درصد اشتباه و مناسب داشته باشید. در زیر به ده نکته ی مهم اشاره میکنیم:

 

1- تهیه ی لیست از اقلام مورد نیاز به صورت کلی

اولین کاری که میباست قبل از خرید میز اداری انجام داد تهیه لیست کلی از اقلام مورد نیاز با توجه به موقعیت های شغلی در محل کار خود است.

به طور مثال نیاز به:

 • میز مدیریت
 • میز کارشناسی
 • میز کنفرانس
 • کانتر منشی
 • امکانات مورد نیاز برای میز ها
 • کتابخانه
 • پارتیشن
 • و ….

پس از تهیه ی لیست به سراغ بودجه ی مورد نظرمان میرویم.

 

2- پیشبینی هزینه با توجه به بودجه ی مد نظر قبل از خرید میز اداری

از جمله الزامات پیش از خرید برآورد اولیه ی هزینه های پیش رو و تناسب آن با بودجه ی تخصیص داده شده است.

به عنوان یک راهکار پیشنهاد میگردد چنانچه با کسری بودجه مواجه شدید به جای صرف نظر از نیاز یا خرید کالای کم ارزش فرآیند تکمیل خرید را به صورت دوره ای و در یک بازه ی زمانی مشخص انجام دهید.

باید این مسئله را مد نظر داشته باشید که در صورتی که محصولی ارزان خریداری کنید به احتمال زیاد کیفیت پایین تری خواهد داشت و بعد از مدتی استفاده مجبور به تعویض آن هستید.

 

3- توجه به تناسب سبک طراحی با موقعیت شغلی و مکانی

اگرچه فراوانی سبک هنگام خرید میز اداری وجود دارد اما به اختصار به سه نوع سبک آن در جهت انتخاب محصول اشاره میکنیم.

 • سبک کلاسیک یا سنتی: چنانچه به طراحی های کلاسیک علاقه مند هستید و یا به عنوان مثال یک دفتر وکالت دارید انتخاب مبلمان و میز اداری کلاسیک با عناصری مانند چوب های طبیعی و همچنین ترکیبی از چوب و چرم با رنگ های گرم، به کار بردن المان های تاریخی مانند تابلوها و اکسسوری های کلاسیک در ایجاد فضایی مناسب با ماهیت شغلی تان بسیار کارآمد و موثر خواهد بود.

 

 • سبک صنعتی: در این نوع طراحی که یکی از سبک های محبوب به شمار میرود توجه به طراحی صنعتی محصول و عناصر به کار رفته ی فلزی و چوب های مصنوعی (MDF(   و تناسب آن با عناصر به کار رفته در ساختمان که نمایانگر عنصر صنعت نیز میباشد و همچنین زمینه ی شغلی از جمله الزاماتی است که میبایست مورد توجه قرار بگیرد.

 

 • سبک مدرن: طراحی مدرن دارای یک المان مشخص است: سادگی. با تمرکز بر روی حداقل سایه ها و دکوراسون جسورانه، سبک مدرن امروزه محبوبترین نوع طراحی با نگاه به زیبایی شناسی است. طراحی ساده مهندسی و در عین حال کاربردی و تناسب آن با دکوراسیون داخلی، عنصر اساسی این سبک میباشد.

 

e3ebbbd4 56b9 4582 b82f b63e6567b6eb خرید میز اداری4- توجه به کاربردی بودن امکانات:

در هنگام خرید میز اداری شایسته است به امکانات کاربردی موجود در محصول، تناسب آن با نیاز کاربر در موقعیت شغلی او توجه شود. به عنوان مثال برای انتخاب یک کتابخانه، فضای ذخیره سازی آن با نیاز در محیط کار مورد توجه قرار بگیرد و یا تعداد کشوها در یک میز چه تناسبی با نیاز واقعی کاربرش دارد.

اینکه میزی که انتخاب کرده اید دقیقا به چه فضایی احتیاج دارد و آیا مدیا باکس های تعبیه شده روی آن کافیست یا خیر؟

 

5- توجه به آرگونومی و راحتی محصولات

بدیهی است که امروزه در محیط کار قبل از خرید میز اداری توجه به آرگونومی، در سلامت و بازدهی هر چه بیشتر افراد موثر خواهد بود.

لازمه ی آن انتخاب محصول با ویژگی های آرگونومی و دریافت مشاوره مناسب از یک فروشنده ی خوب در این زمینه است.

کارمندان ساعات زیادی از طول روز را روی صندلی و پشت میزهای اداری میگذرانند. در صورتی که مناسب آرگونومی بدنشان نباشد خیلی زود آنها را خسته کرده و سبب بروز دردهای حاد در بدن میشود.

حتی ارتفاع میز اداری نیز به شدت حائز اهمیت است. از این جهت که میزهای با ارتفاع بالا و یا خیلی کوتاه سبب آسیب های جدی به کارمندان میشود.

 

6- توجه به انتخاب صحیح متریال و طول عمر آن

هنگام خرید میز اداری مسئله ای که به شدت حائز اهمیت است متریال های استفاده شده در آن میباشد. جنس پایه ها و دستگیره های میز و همین طور رنگ استفاده شده در آن.

چرا که اگر این متریال ها مرغوب نباشند به زودی کیفیت خود را از دست داده، دچار رنگ رفتگی شده و کاملا ظاهر محیط کار را تحت تاثیر خود قرار میدهند.

 

7- توجه به انتخاب رنگ و تناسب آن با محیط کار در زمینه ی شغلی و رنگ سازمانی

اصولا رنگ سازمانی المانی مهم در دکوراسیون داخلی محسوب میشود پس به هنگام خرید میز اداری حتما به این مسئله دقت کنید.

اگر رنگ محصولاتی که خریداری میکنید با محیط کاری شما همخانی نداشته باشد کاملا باعث به هم خوردن دکوراسیون و هماهنگی محیط میشود.

 

خرید میز اداری
خرید میز اداری

 

8- توجه به امکان تامین مجدد و توسعه ی محصولات خریداری شده

اصولا بعد از خرید میز اداری و یا محصولات مرتبط با آن در صورت گسترش کسب و کار و یا رضایت از محصول و تصمیم بر تکمیل دکوراسیون شما نیاز به تامین مجدد محصول داریدو در صورتی که قبل از خرید به این مورد توجه کافی نکرده باشید.

در این صورت مجبور هستید از برندهای دیگر خرید کرده و یکپارچگی دکوراسیون خود را کاملا از بین ببرید.

 

در این مورد خوب است اشاره کنیم چنانچه از شرکت های معتبر و صاحب نام به اصطلاح برند را خریداری نمایید،

چه بسا به این موضوع پیشتر پرداخته اند و زمینه های اسایش خیال شما را فراهم ساخته اند.

 

9- توجه به خدمات پس از فروش و گارانتی در خرید میز اداری

در این مورد نیز همچنان که در ردیف 8 اشاره شد چنانچه از شرکت های صاحب نام و گارانتی محصولات در بازه ی زمانی مناسب، فکر شده و نسبت به مشتری مداری در این زمینه ها متعهد خواهند بود.

 

10- ساجیران

مبلمان و پارتیشن اداری ساجیران به عنوان یکی از شرکت های پیشرو و با سابقه ، نزدیک به سه دهه است که با افتخار در زمینه ی طراحی و انتخاب محصول مناسب و تجهیز فضای اداری ، همواره در کنارتون بوده و موثر خواهد بود.

شما میتوانید در صورتی که قصد خرید میز اداری را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را به خوبی در این باره راهنمایی کنند.

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *