گالری ما

اطلاعات تماس

انواع پارتیشن‌ اداری

در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع پارتیشن اداری بپردازیم. در صورتی که قصد خرید پارتیشن اداری برای مجموعه ی خود را دارید بهتر است در ابتدا با انواع آن آشنا شوید تا انتخاب مناسب تری داشته باشید.

 

تاثیر انواع پارتیشن اداری در محیط کار

در دنیای کسب‌و‌کار امروزی به‌ویژه کسب‌و‌کارهای بزرگ، رقابت بین شرکت‌ها و سازمان‌های خیلی گسترده‌تر از گذشته شده است. به‌گونه‌ای که موفقیت و رشد آرزوی همه کسب‌و‌کارهاست.

یکی از عواملی که رابطه مستقیمی با رشد و موفقیت یک شرکت و یا یک سازمان دارد راندمان بالای کارمندان آن شرکت و یا آن سازمان می‌باشد.

مطمعنا تاکنون شرکت‌ها دولتی و خصوصی زیادی را دیده‌اید و حتی برای انجام کارهای اداری خود مجبور شده‌اید به آن‌ها مراجعه کنید.

همانطور که خود شما هم در برخی از سازمان‌های دولتی مانند بیمه شاهد بوده‌اید، راندمان کاری کارمندان خیلی پایین است اما برعکس در برخی از شرکت‌ها و یا سازمان‌های خصوصی راندمان کاری کارمندان خیلی بالا است.

اما چرا؟ محیط کاری که کارمندان یک شرکت در آن در حال فعالیت هستند در افزایش و یا کاهش راندمان کاری هر یک از کارمندان تاثیرگذار است.

استفاده از انواع پارتیشن اداری در محیط کار میتواند به شدت تاثیرگذار باشد.

درصورتی که محیط کاری به‌گونه‌ای باشد که ارباب‌رجوعان زیادی در آن رفت‌وآمد کنند و کارمندان از یکدیگر تفکیک نشوند که باعث ایجاد سروصدا و آلودگی صدا در محیط کار شود، کارمندان تمرکز حواس خود را از دست می‌دهند.

درنتیجه راندمان کاری آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

همانطور که اشاره کردیم راندمان کاری پایین موجب افت شرکت و یا سازمان می‌شود.

 

استفاده از انواع پارتیشن اداری در شرکت ها

شرکت‌ها و سازمان‌هایی که به کارمندان خود اهمیت می‌دهند سعی می‌کنند محیط کاری برای آن‌ها فراهم کنند که به تمامی نیازهای آن‌ها پاسخ دهد.

برای مثال کاملا آرام باشد تا کارمندان به هیچ‌وجه تمرکز حواس خود را از دست ندهند و در عین حال که فضای آرامی دارد از مبلمان اداری شیک و منحصربه‌فردی در آن استفاده شده باشد تا تنوعی در روحیه آن‌ها ایجاد گردد.

اما سوال مهمی که در این زمینه پیش می‌آید این است که برای فراهم کردن محیطی آرام و بدون سروصدا چه کاری باید انجام داد؟

می‌توان از پارتیشن اداری که یکی از انواع مبلمان اداری است در محیط کار استفاده کرد.

درواقع پارتیشن اداری امکان تفکیک هر یک از بخش‌های شرکت و یا تفکیک تعداد زیادی از کارمندان را دارد از این‌رو یک نظم و انسجامی در محیط کار ایجاد می‌گردد .

کارمندان هر بخش از بخش دیگر تفکیک می‌شوند و اینگونه سروصدای کمتری در محیط شرکت ایجاد می‌گردد.

پارتیشن‌اداری دارای انواع متعددی است که شامل: پارتیشن‌های اداری تک جداره، دوجداره، شیشه‌ای، ام‌دی‌اف، آلومینیومی و متحرک یا ریلی می‌باشد.

در ادامه این مقاله به بررسی کامل هر یک از این پارتیشن‌های اداری می‌پردازیم و تمامی مزیت‌های آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

انواع پارتیشن‌ اداری

انواع پارتیشن‌ اداری

پارتیشن اداری تک جداره

پارتیشن‌های اداری تک جداره، درواقع از نوع شیشه‌ای هستند که در ابعاد مختلف طراحی و تولید می‌گردند.

مجموعه ساجیران این نوع پارتیشن‌های اداری با مناسب‌ترین و بهترین متریال در ابعاد متنوعی شامل: کوتاه، نیمه‌بلند، بلند و تا متناسب با ارتفاعی که سقف دارد، طراحی و تولید می‌کند.

از این‌رو هیچ‌گونه محدودیتی در زمینه انتخاب ابعاد این نوع پارتیشن ندارید و با مراجعه به شرکت ساجیران می‌توانید پارتیشن اداری تک جداره را در هر نوع اندازه‌ای که مدنظر دارید ببینید و آن را سفارش دهید.

مجموعه ساجیران پارتیشن‌های اداری تک جداره را به‌گونه‌ای طراحی می‌کند که دارای ستون‌های متعدی هستند از این‌رو به‌راحتی بر روی زمین قرار می‌گیرند، به‌هیچ‌وجه نمی‌لغزند و حالت ایستاده دارند.

از آن‌جایی که مجموعه ساجیران خطوط زاید در طراحی پروفیل پارتیشن‌های اداری تک جداره را حذف کرده است این نوع از پارتیشن‌های اداری زیبایی چشم‌گیرتری را از خود نشان می‌دهند.

درواقع در انواع پارتیشن‌ اداری تک جداره که از انواع پارتیشن اداری محسوب میشود دارای استحکام بالایی می‌باشند چراکه در طراحی و ساخت آن‌ها از پروفیل ۴×۴ ، همراه با یک لایه آلومینیومی که دارای روکش آنادایز شده است، استفاده می‌شود.

پارتیشن‌های اداری تک جداره دارای انواع متعددی می‌باشند که شامل:

 • پارتیشن تک جداره شش میل،
 • پارتیشن تک جداره همراه با MDF 16 میلی‌متری 
 • پارتیشن اداری همراه با آلومینیوم تک جداره 

در ادامه به بررسی هر یک از این پارتیشن‌های اداری تک جداره می‌پردازیم.

 

 • پارتیشن تک جداره شش میل

پارتیشن تک جداره شش میل از: کلاف آلومینیوم هشت پری، پر‌کننده MDF شش میل دورو و  شیشه ۴ میل ساده (شیشه برفی) تشکیل می‌شود. این نوع پارتیشن اداری تک جداره دارای قابلیت‌های متعددی است که شامل: بازکردن آسان پارتیشن، نصب آسان آن، جابجایی و تغییر شکل آن می‌باشد.

 • پارتیشن تک جداره همراه با MDF 16 میلی‌متری

همانطور که از نام این نوع پارتیشن تک جداره مشخص است از MDF، ۱۶ میلی‌متری در طراحی و ساخت آن استفاده می‌گردد. مهم‌ترین و جالب‌ترین ویژگی این نوع پارتیشن تک جداره این است که تا هر ارتفاعی قابل نصب و پیاده‌سازی است.

 • پارتیشن اداری همراه با آلومینیوم تک جداره

انواع پارتیشن‌ اداری تک جداره آلومینیومی از ترکیب، فریم آلومینیوم، جداره‌های آلومینیوم و شیشه ساخته می‌شوند. مجموعه ساجیران در طراحی و تولید این نوع از پارتیشن‌های تک جداره، ابعاد جداره‌ها را باتوجه به سلیقه مشتری درنظر می‌گیرد و این نوع از پارتیشن‌ها را در ابعاد متعددی شامل کوتاه، نیمه بلند، بلند و تا ارتفاع سقف طراحی و تولید می‌کند. این نوع پارتیشن تک جداره نیز به دلیل ستون‌های زیادی که دارد به راحتی بر روی زمین قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید که برای اینکه تجهیزات قفل و یراق‌آلات را بتوان بر روی درب این نوع از پارتیشن‌های تک جداره قرار داد از فریم مخصوصی برای ساخت این نوع از پارتیشن‌ها استفاده می‌کنند.

 

 

  مزیت‌های استفاده از پارتیشن‌ اداری تک جداره

یکی از مزیت‌های پارتیشن اداری تک جداره این است که نسبت به دیگر انواع پارتیشن اداری دوجداره ارزان‌تر است و علاوه‌بر این دارای وزن سبکی نیز می‌باشد که جابجایی، نصب و باز کردن این نوع پارتیشن را راحت‌تر کرده است.

این امکان وجود دارد که بر روی پارتیشن اداری تک جداره از قفل و یراق‌آلات استفاده کرد و علاوه‌بر این، این نوع پارتیشن اداری مناسب‌ترین گزینه برای هک کردن لوگو بر روی آن می‌‌باشد چراکه شیشه‌های آن به صورت مات طراحی و ساخته می‌شوند.

 

انواع پارتیشن‌ اداری

پارتیشن اداری دوجداره

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های انواع پارتیشن‌ اداری دوجداره که موجب شده است شرکت‌ها، اداره‌جات و همچنین سازمان‌های زیادی از این نوع پارتیشن اداری استفاده کنند، این است که این نوع از پارتیشن‌های اداری عایق بسیار مناسبی برای سر و صدا هستند.

به‌گونه‌ای که از خارج شدن سر و صدا درون یک اتاق جلوگیری می‌کند.

پارتیشن‌های اداری دوجداره۱۲ سانتی‌متر است و ام دی افی که در ساخت این نوع از پارتیشن‌های اداری استفاده می‌شود نیز به ضخامت ۱۶ میلی‌متر می‌باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که موجب شده است این نوع پارتیشن اداری یکی از پرطرفدارترین پارتیشن‌های اداری باشد این است که:

زیبایی و جلوه خاصی به محیط اداری می‌بخشد که بسیاری از شرکت‌ها، سازمان‌ها و اداره‌ها ترجیح می‌دهند از این نوع پارتیشن اداری در محیط کاری خود استفاده کنند تا محیط کاری آن‌ها کاملا مدرن و شیک به‌نظر برسد.

ابعادی که این پارتیشن اداری متناسب با آن طراحی و تولید می‌گردند شامل:

 • ابعاد کوتاه
 • نیمه‌ بلند
 • بلند
 • و تا ارتفاع سقف میباشند.

انواع پارتیشن اداری دوجداره نه‌تنها دارای عایق صدا می‌باشد بلکه در آن عایق حرارت نیز به‌کار رفته است که موجب می‌شود در مصرف انرژی به طرز چشم‌گیری صرفه‌جویی شود و اتلاف انرژی نیز کاهش پیدا کند.

جداره‌های شیشه در این نوع پارتیشن اداری نیز به صورت دوجداره می‌باشد،

 

ساجیران تولید کننده انواع پارتیشن اداری دوجداره

مجموعه ساجیران در طراحی و ساخت این نوع پارتیشن اداری از شیشه‌هایی متناسب با سلیقه مشتری استفاده می‌کند.

البته در پارتیشن اداری دوجداره از پرده کرکره‌ای بین جداره‌ها نیز می‌توان استفاده کرد البته از شیشه‌هایی در دو سمت پرده کرکره‌ای استفاده می‌شود که این شیشه‌ها از نفوذ گردو‌غبار به داخل پرده کرکره‌ای جلوگیری می‌کنند.

یکی از بهترین ویژگی‌هایی که پرده کرکره‌ای دارد این است که می‌توانید با باز کردن و بستن کرکره‌های آن نور اتاق خود را تنظیم کنید.

انواع پارتیشن اداری دوجداره که دارای پرده کرکره‌ای می‌باشد یک نوع پارتیشن اداری دکوراتیو است که نسبت به مزیت‌هایی که دارد بیشتر نقش دکوراتیو در محیط کاری دارد.

 

انواع پارتیشن اداری دوجداره

 • پارتیشن دوجداره
 • پارتیشن دوجداره مدولار
 • پارتیشن دوجداره آکوستیک
 • پارتیشن دوجداره متحرک
 • پارتیشن دوجداره آلومینیومی
 • پارتیشن دوجداره ام دی اف

 

مزیت‌های انواع پارتیشن‌ اداری دوجداره

 • پارتیشن‌های اداری دوجداره دارای مسیرهایی برای عبور کابل‌های برق تلفن و شبکه می‌باشند از این‌رو به راحتی می‌توان کابل‌های برق، تلفن و شبکه را از این نوع پارتیشن‌های اداری عبور داد. علاوه‌بر این، پارتیشن اداری دوجداره هیچ‌گونه نویزی را در اتصالات ایجاد نمی‌کند.
 • در طراحی و ساخت پارتیشن‌های اداری دوجداره می‌توان از شیشه‌های ساده نیز استفاده کرد، در کل انتخاب نوع شیشه و طرح و مدل آن کاملا به سلیقه مشتری بستگی دارد.
 • این نوع پارتیشن اداری بدون اینکه به زمین متصل شود به راحتی به صورت ایستاده در محیط کار قرار داده می‌شود.
 • انواع پارتیشن‌ اداری دوجداره در کنار تمامی مزیت‌هایی که دارند فوق‌العاده مستحکم و مقاوم نیز هستند. نصب این نوع از پارتیشن‌های اداری کار آسانی می‌باشد.

 

پارتیشن اداری شیشه‌ای

درصورتی که دوست دارید محیط کاری مدرن و شیک داشته باشید بهترین گزینه برای شما استفاده از انواع پارتیشن‌ اداری شیشه‌ای است.

چراکه این نوع از پارتیشن‌های اداری نه‌تنها کاملا مدرن و زیبا به نظر می‌رسند و جلوه خاصی به محیط کار شما می‌دهند بلکه نسبت به سایر پارتیشن‌های اداری به خصوص پارتیشن‌های اداری دوجداره از قیمت مناسبی برخوردارند.

بنابراین با انتخاب و خرید انواع پارتیشن اداری شیشه‌ای دو گزینه پارتیشن اداری مقرون‌به‌صرفه و زیبا را در کنار یکدیگر تجربه کنید.

 

انواع پارتیشن‌ اداری شیشه‌ای

 • پارتیشن شیشه‌ای آلومینیوم استیل

در طراحی و ساخت این نوع پارتیشن شیشه‌ای از آلومینیوم و همچنین متریال پوششی شامل: شیشه‌های دوجداره و یا تک جداره استفاده می‌شود.

 • پارتیشن شیشه‌ای فریم لس (بدون فریم)

در ساخت انواع پارتیشن اداری شیشه‌ای فریم لس و یا بدون فریم از پروفیل‌های آلومینیومی استفاده می‌شود از این‌رو این نوع از پارتیشن‌های شیشه‌ای از مقاومت بالایی برخوردار می‌باشند. جالب است بدانید که سطح پروفیل‌های آلومینیومی که در ساخت این نوع از پارتیشن‌های شیشه‌ای استفاده شده است با رنگ‌ها RAL پوشانده شده است که این نوع رنگ موجب جلوگیری از هرگونه خراشیدگی بر روی این نوع پارتیشن اداری می‌شود.

 • پارتیشن شیشه‌ای رنگی

همانطور که از نام یکی دیگر از انواع پارتیشن اداری پیداست، از شیشه‌های رنگی در طراحی و ساخت این نوع از پارتیشن‌های اداری استفاده می‌شود که زیبایی محیط کاری را دوچندان می‌کند و موجب ایجاد تنوع در محیط کاری و افزایش انرژی در کارمندان می‌شود. اگر قصد دارید محیط کار خود را از حالت خشک و بی‌روح خارج کنید و در روحیه کارمندان خود تغییر ویژه‌ای ایجاد کنید تا از این طریق بتوانید راندمان کاری آن‌ها را افزایش دهید بهترین گزینه برای شما پارتیشن شیشه‌ای رنگی است.

 

 • پارتیشن شیشه‌ای دوجداره

همانطور که اشاره کردیم به طور کلی انواع پارتیشن اداری دوجداره نوعی عایق سرو‌صدا و حرارت می‌باشند. پارتیشن‌های شیشه‌ای دوجداره نیز دارای چنین مزیت‌هایی هستند از این‌رو بیشتر در محیط‌هایی مورد استفاده قرار می‌‌گیرند که دارای سرو‌صدای زیادی است تا از خروج سرو‌صدا به سایر بخش‌های شرکت جلوگیری گردد. در طراحی و ساخت این نوع از پارتیشن‌های شیشه‌ای از دو لایه شیشه سکوریت ۱۰ میل استفاده می‌کنند تا از ورود سر‌و‌صدا به داخل آن بخش به طرز چشم‌گیری خودداری شود. توجه داشته باشید که قیمت این نوع از پارتیشن‌های اداری متناسب با نوع شیشه‌ای که کاربر براساس انتخاب و علاقه خود سفارش می‌دهد تا در آن استفاده کنند تعیین می‌گردد.

 • پارتیشن شیشه‌ای تک جداره

پارتیشن شیشه‌ای تک جداره یکی دیگر از انواع پارتیشن اداری برخلاف پارتیشن شیشه‌ای دوجداره که در طراحی و ساخت آن از دو لایه شیشه سکوریت ۱۰ میل استفاده می‌شود، تنها دارای ی لایه شیشه سکوریت ۱۰ میل می‌باشد. این نوع پارتیشن شیشه‌ای دو انواع مختلف با فریم و بدون فریم طراحی و ساخته می‌شود. در این نوع از پارتیشن شیشه‌ای نیز می‌توان از هر نوع شیشه‌ای متناسب با سلیقه مشتری استفاده کرد.

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.