پارتیشن شیشه ای تک جداره مدل لاندا

(دیدگاه 2 کاربر)

 • خانواده: لاندا
 • جنس: تمام شیشه, شیشه و چوب
 • آکوستیک: خوب, متوسط
 • جداره: تک جداره
 • ارتفاع: تمام, متوسط
 • جنس شیشه: سکوریت, لمینیت
 • در: شیشه, شیشه و چوب
 • رنگ آلومینیوم: آنودایز - نقره ای, شامپاینی, طلایی, مشکی
 • پرده کرکره: ندارد
 • طرح چوب: ساده, شیاردار
 • پنل پارچه ای: دارد, ندارد

توضیحات

پارتیشن تک جداره، شیشه ای، فریم لس

در گذشته استفاده از پارتیشن رایج نبود، به همین دلیل به جای آن از سیمان و گچ و دیوار استفاده ‌‌می‌کردند و با ایجاد ستون، سعی در تقسیم اتاق داشتند. اما پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت ایده‌های معماران باعث ایجاد این پارتیشن بندی‌‌ها شد. وظیفه اصلی این پارتیشن‌‌ها تفکیک و جداسازی و تقسیم بندی قسمت‌‌های داخلی ساختمان به صورت عملی بود. بیشتر پارتیشن بندی‌‌های قدیمی ‌ترکیبی از چوب و پارچه بوده‌است. پارتیشن بندی به زبان ساده یعنی استفاده بهینه از فضا. به این نکته باید توجه کنیم که پارتیشن بندی بیشتر در محیط‌‌های گسترده کاربرد دارد. این پارتیشن‌‌ها به دو صورت ثابت و متحرک موجود هستند. شرکت ساجیران با 28 سال تجربه در حوزه مبلمان اداری و پارتیشن‌‌های اداری پیشنهاد ما به شما است. پارتیشن بندی ثابت به این صورت است که به وسیله پیچ و مهره به زمین متصل ‌‌می‌شود و در دو نوع کوتاه و بلند ساخت شده‌است.

در پارتیشن بندی متحرک، پارتیشن­ها را می‌توان به سادگی جابه جا کرد و همچنین متناسب با ایده معمار آن را تغییر داد. پارتشین‌‌ها انواع مختلفی دارند که موجب توجه بسیار زیاد معماران داخلی به آن‌ها شده‌است. در پایین به انواع مختلف این پارتیشن‌‌ها اشاره ‌‌می‌کنیم:

 • پارتیشن شیشه ای
 • پارتیشن فریم لس
 • پارتیشن تک جداره

پارتیشن‌‌هایی که در بالا گفته شد، خود دارای بخش‌‌های مختلفی هستند که جلوتر درباره آنها صحبت ‌‌می‌کنیم. پارتیشن‌‌ها یکی از کاربرد‌ترین موارد سازه‌‌ها در دکوراسیون داخلی برای ایجاد فضا در محیط‌‌های کوچک یا دارای فضا‌‌های کاذب، برای ترکیب محیط‌‌های مختلف داخلی و خارجی هستند. پارتیشن بندی را برای محیط‌‌هایی با اندازه کوچک (Small) تا بزرگ (Large) می‌توان استفاده کرد. از دیگر نکات مهم در پارتیشن بندی این است که بافت‌‌های قدیمی تا مدرن را حفظ کرده و از طرفی پارتیشن باعث پدید آوردن فضا‌‌های جداشده و موجب تقسیم بندی دلخواه فضا ‌‌می‌شود. همچنین امروز نقشه دکوراتیو یا تزیینی آن رو به افزایش است. در تهیه پارتیشن‌‌ها از متریال‌‌های مختلفی استفاده ‌‌می‌شود که دارای ویژگی‌‌های منحصر به فرد و دارای نما و طرح‌‌های مختلف و زیبا هستند.

از کاربردی‌ترین متریال‌‌ها ‌‌می‌توان به کنف، شیشه، چوب، پی وی سی، ام دی اف، پارچه‌‌های خاص و فریم لس اشاره کرد. از بین پارتیشن‌‌های شیشه ای نمونه های مات و براق ام دی اف و پی وی سی دارای محبوبیت بیشتری نسبت به بقیه هستند. پارتیشن‌‌های امروزه قابل شستشو، ضد حریق، ضد آب، عایق صدا و آکوستیک هستند. این پارتیشن‌‌ها باعث ایجاد محیط‌‌های صمیمانه و ایجاد تعامل افراد با هم و دارای ویژگی‌هایی با کاربرد‌های مختلف هستند. پارتیشن‌‌ها دارای رنگ‌‌های متنوع و خیره کننده بوده و باعث زیبایی منحصر به فرد فضا ‌‌می‌شوند. طرح‌‌های مختلفی از جمله طرح‌‌های هندسی منظم، طرح‌‌های انتزاعی، نقش‌‌های ملایم روی شیشه، فرم‌‌های سه بعدی و برجسته نمونه‌ای از این دست هستند. همچنین ایده‌‌ها و طرح‌‌های مشتری نیز در این موضوع تاثیر گذار است.

پارتیشن و مدت زمان ماندگاری آن

پارتیشن تک جداره، شیشه ای، فریم لس

پارتیشن‌‌ها ‌‌می‌توانند در جاهای مختلف استفاده شوند. برای مثال پارتیشن اداری، پارتیشن شیشه ای منزل و… نمونه‌‌هایی از این دست هستند. پارتیشن‌‌های اداری عمر بسیار زیادی داشته و به سرعت نصب ‌‌می‌شوند و همچنین از نوع معمولا ثابت هستند. یکی از علت‌های استفاده زیاد از این نوع، طول عمر زیاد پارتیشن شیشه است. به این دلیل که جنس شیشه سکوریت است که باعث عدم آسیب به محیط ‌‌می‌شود. پارتیشن یک محصول مقاوم است و ماندگاری و مقاومت زیادی نسبت به دیگر اجزا دارد.

مزایا پارتیشن‌‌ها

پارتیشن تک جداره، شیشه ای، فریم لس

 • افزایش جذابیت و تاثیر بر زیبایی دکوراسیون داخلی(‌‌می‌تواند نقش عایق صوتی را داشته‌باشد و در برابر انواع صدا‌‌ها از خود مقاومت نشان دهد.)
 • تقسیم و تفکیک فضای داخلی و استفاده‌ی بهینه از آن
 • امکان حمل و جابه‌جایی و تغییر پارتیشن‌‌ها( صرفه جویی در وقت و هزینه‌‌ها)
 • ایجاد فضایی خصوصی‌تر برای کارمندان و مشتریان( با توجه به نوع کسب و کار)
 • نصب آسان بدون آسیب زدن به محیط داخلی
 • کیفیت مناسب در قبال پرداخت هزینه‌‎ی لازم برای خرید و نصب و استفاده از قابلیت شست و شو
 • بدون نیاز به استفاده از آجر و سیمان

معایب پارتیشن‌‌ها

پارتیشن تک جداره، شیشه ای، فریم لس

 • کاهش ارتباط بین افراد
 • کاهش روحیه کار تیمی
 • اگر به صورت درست و اصولی اجرا نشوند، ممکن است فضا را شلوغ و به هم ریخته نشان دهد.
 • بعضی از محیط‌‌های اداری اگر پارتیشن بندی نشوند کارآیی بیشتر و ظاهر بهتری دارند. برای اینکه بدانید آیا محیط شما نیاز به اجرای پارتیشن دارد یا خیر، بهتر است از کمک متخصصان و مشاوران در این زمینه استفاده کنید.

کاربرد استفاده از پارتیشن‌‌ها

 1. تفکیک کردن فضای داخلی به چند بخش
 2. تفکیک فضای داخلی منزل به چند بخش پر کاربرد
 3. پوشاندن بخش‌‌های ناقص و دیوار‌‌های کج در فضای داخلی و زیباتر جلوه دادن آن
 4. آسان بودن نظافت آن‌‌ها
 5. استفاده از حداکثر ظرفیت‌‌ها در پارتیشن ‌بندی

پارتیشن‌‌های اداری و خانگی و انواع گوناگون آنها از لحاظ نوع متریال و کاربرد

پارتیشن‌‌ها انواع مختلفی دارند که شامل پارتیشن های تک جداره، پارتیشن شیشه ای، پارتیشن فریم لس، پارتیشن دوجداره، پارتیشن آلومینیومی، پارتیشن شیشه ای فریم لس، پارتیشن فریم لس اداری، پارتیشن تک جداره شیشه ­ای، پارتیشن تکجداره اداری، پارتیشن شیشه­ ای طرح دار، پارتیشن شیشه ­ای فریم دار، پارتيشن شيشه اي اداري، پارتیشن شیشه ای مدرن، پارتیشن فریم لس شیشه ای، پارتیشن شیشه ای ریلی،  پارتیشن شیشه ­ای مات، پارتیشن شیشه­ای اداری و پارتیشن شیشه‌ ای ارزان است نکته مهم کاربرد این پارتیشن‌‌ها است.

انواع پارتیشن شیشه­ ای

پارتیشن تک جداره، شیشه ای، فریم لس

انواع پارتیشن شیشه ای به این صورت است:

پارتیشن بندی شیشه‌ای را طبق نظر مشتری ‌‌می‌توان به صورت تک جداره و دوجداره یا به صورت فریم دار یا بدون فریم یا حتی مات و غیر مات و همچنین به صورت تاشو و کشویی در انداره‌‌های مختلف و شکل‌‌های گوناگون استفاده کرد.

پارتیشن آلومینیومی

در مناطقی مثل گیلان که دارای رطوبت است، استفاده از پارتیشن آلومینیومی برای دكوراسيون دفتر كار یا برای اجرای دکوراسیون اداری یک پارتیشن مناسب و مقاوم است. همچنین با ترکیب آلومینیوم و شیشه زیبایی خاصی به محیط داده ‌‌می‌شود. از معایب این پارتیشن‌‌های شیشه‌ای که با آلومینیوم ترکیب شده‌اند، این است که آلومینیوم فلزی رسانا و دلیلی بر ایجاد برق گرفتگی است؛ بنابراین از متخصصان حرفه ای در این زمینه استفاده کنید.

پروفیل

پروفیل یکی از بخش‌‌های مهم در ساخت پارتیشن‌‌های قوی و با کیفیت است. پروفیل می‌تواند از جنس شیشه و غیره باشد. پروفیل‌ها به دو دسته سبک و سنگین تقسیم بندی ‌‌می‌شوند. پروفیل سبک به صورت افقی و پروفیل سنگین به صورت عمودی به عنوان ستون استفاده ‌‌می‌شوند. به همین سبب پروفیل‌‌ها دارای کاربرد‌‌های فراوان هستند. از رایج‌ترین پروفیل‌‌ها ‌‌می‌توان به پروفیل­هایی با سطح مقطع دایره توپر اشاره کرد که دارای آج هستند. این پروفیل در ساخت اسکلت بتنی ساختمان کاربرد دارد. از انواع پروفیل ‌‌می‌توان شکل‌های گوناگونی را نام برد اما اینجا به سه نوع تک جداره، شیشه­ای و فریم لس اشاره ‌‌می‌کنیم. همچنین قیمت، نحوه اجرای، نصب، خرید این پارتیشن‌‌ها را به شما توضیح خواهیم داد.

پارتیشن تک جداره

پارتیشن تک جداره، شیشه ای، فریم لس

پارتیشن تک جداره چیست؟ مشخصات پارتیشن تک جداره و قفل پارتیشن تک جداره چیست؟ پارتیشن تک جداره برای تفکیک فضاهای مسکونی، آموزشی، اداری و… استفاده ‌‌می‌شود. با استفاده از پارتیشن تک جداره ‌‌می‌توانیم بخش‌‌های بزرگ را به بخش‌‌های کوچک‌تر تبدیل کنیم. پارتیشن تک جداره کاربردهای مختلفی دارد. از نمونه‌‌های آن ‌‌می‌توان به جدا کردن هال و پذیرایی، ایجاد دو کلاس در یک کلاس و پنهان کردن بخش‌‌های مهم ساختمان از دید عموم و مواردی از این دست اشاره کرد.

نصب و اجرای پارتیشن تک جداره

نصب و اجرای پارتیشن تک جداره بدین گونه‌است که ابتدا باید اصول اولیه و مهم معماری و اصول دکوراسیون داخلی را در نظر داشته باشیم. همچنین برای اجرای پارتیشن تک جداره باید به بودجه مورد نظر برای اجرا پارتیشن تک جداره توجه کرد. هر مجموعه موفقی علاوه بر ارائه خدمات از نظر ساختار معماری اداری باید مشتری را جذب کند. امروز استفاده از پارتیشن تک جداره علاوه بر جداسازی و تفکیک محیط باعث ارتقا عملکرد پرسنل و کارمندان می‌شود. همنیطور جنبه زیبا و دکوراتیوی را به محیط می‌بخشد.

خرید پارتیشن تک جداره

اگر قصد خرید پارتیشن تک جداره را دارید توجه کنید که قیمت پارتیشن شیشه ای تک جداره به نوع متریال و پروفیلی که در ساخت این پارتیشن به کار رفته‌است، بستگی دارد. علاوه بر آن مقدار مساحتی که در آن می‌خواهید از پارتیشن تک جداره و پروفیل پارتیشن تک جداره استفاده کنید، در قیمت پارتیشن تک جداره تاثیر گذار می‌باشد. انواع پارتیشن تک جداره به صورت زیر است:

 • پارتیشن تک جداره اداری شیشه ای
 • پارتیشن اداری تک جداره ام دی اف MDF
 • پارتیشن اداری تک جداره آلومینیومی
 • پارتیشن اداری شیشه ای

از این پارتیشن‌ها می‌توان به پارتیشن تک جداره با جنس (MDF) اشاره‌کرد که بین بقیه محبوب‌تر و مناسب‌تر است.

پارتیشن فریم لس

اگر برای شما سوال است که پارتیشن فریم لس چیست، پارتیشن‌ شیشه‌ای یکی از ابزارهای مهم طراحی دکوراسیون داخلی امروزی محسوب می‌شود. وظیفه اصلی پارتیشن‌ شیشه‌ای فریم لس این است که  فضای موجود را تفکیک و با افزایش مفید بودن فضا باعث عملکرد بهتر افراد شود. به همین سبب در دفاتر معماری و محیط کاری که رفت و آمد زیادتر است، از این نوع پارتیشن‌ها یعنی پارتیشن فریم لس استفاده می‌شود. استفاده از این پارتیشن سبب نشان دادن اعتماد به نفس و تمرکز بالا و همچنین دقت و نظم درون شرکت برای مشتری می‌شود.

نصب و اجرای پارتیشن فریم لس

برای اجرای پارتیشن فریم لس ابتدا با شرکت ساجیران برای ثبت سفارش تماس بگیرید. سپس افراد متخصص از این شرکت برای بازدید و اندازه‌گیری حضور پیدا می‌کنند. اندازه‌گیری بخش بسیار مهمی از این پروژه است. به این دلیل که ممکن است در هنگام نصب پارتیشن فریم لس نواقصی ایجاد شده و باعث متناسب نشدن این پارتیشن‌ها ‌شود. برای اجرای بهتر فریم لس لازم است که نوع پروفیل پارتیشن فریم لس و همچنین جنس آن با دقت و طبق اصول معماری انتخاب شود که از نظر دکوراسیون داخلی با مشکلی مواجه نشویم.

خرید پارتیشن فریم لس

قیمت پارتیشن فریم لس بستگی به عوامل زیادی دارد که به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • یراق آلاتی که در طراحی آن‌ها استفاده می‌شوند.
 • جنس و مارک قفل و لولاهایی که روی درب نصب می‌شوند.
 • طرح‌های ساتین و یا سند بلاستی که روی شیشه‌های پارتیشن اجرا می‌شوند.
 • جنس پروفیل‌هایی که به کار برده می‎شوند.
 • مات بودن یا نبودن شیشه‌ها

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ‌ای امروزه خیلی در پروژه‌های مختلف استفاده می‌شود زیرا ظاهر لوکس و جذابی به ساختمان می‌دهد.

پارتیشن‌های شیشه‌ ای دارای انواع زیر هستند:

 • پارتیشن شیشه ای تک جداره
 • پارتیشن شیشه ای دو جداره
 • پارتیشن شیشه ای هوشمند

از مزایای این نوع پارتیشن می‌توان به نور طبیعی و هزینه اجرای پایین‌تر نسبت به دیگر پارتیشن‌ها اشاره کرد. انعطاف پذیری و طول عمر بالا باعث محبوبیت این پارتیشن‌ها شده‌است. از معایب این پارتیشن می‌توان به این موضوع اشاره کرد که استفاده از این نوع پارتیشن باعث می‌شود محیط به صورت عمومی باقی بماند و باعث ایجاد یک محیط شخصی نمی‌شود. همچنین امکان شکستگی در اثر ضربه در صورت استفاده از نوع شیشه‌های معمولی نیز وجود دارد. اما شیشه‌‌ی تک جداره یا دو جداره بسیار کم دچار شکستگی می‌شوند.

نصب و اجرای پارتیشن شیشه ‌ای

جهت اجرای پارتیشن شیشه ای ابتدا باید می‌بایست اندازه و همچنین محل مورد نظر را به درستی تعیین کرد. در اجرای پارتیشن شیشه‌ای از اتصالات فلزی و آلومینیومی و پیچ استفاده می‌شود. برای نصب پارتیشن شیشه ای از افراد متخصص کمک بگیرید تا از ایجاد خطرات احتمالی چه از نظر جانی و چه از نظر مالی جلوگیری کنید.

خرید پارتیشن شیشه ‌ای

قیمت پارتیشن شیشه‌ ای بستگی به اندازه‌ شیشه‌های استفاده شده و همچنین به جنس وسایل به کار رفته‌شده در آن دارد.

سخن پایانی

در این مقاله راجع به انواع و اقسام پارتیشن‌‌ها و مزایا و معایب هر کدام و چگونگی نصب و همچنین نحوه اجرای آن‌ها و… صحبت کردیم. امیدواریم این مقاله مورد پسند شما واقع شده‌باشد و  توانسته‌باشیم شما را در گرفتن بهترین تصمیم کمک کرده‌باشیم. از شما ممنونیم که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید.

4.7/5 (3 نظر)

2 دیدگاه برای پارتیشن شیشه ای تک جداره مدل لاندا

 1. امیر یوسفی

  واقعا عالیه. در حد برندهای اروپایی و خدمات بسیار خوب شرکت ساجیران

 2. جلال تقی زاده

  خوب بود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.