گالری ما

اطلاعات تماس

میز کنفرانس

اتاق کنفرانس یکی از مکان های مهم در شرکت ها و محیط های اداری مختلف است وکه تصمیمات مهم درباره روند کار در این محل گرفته می شود. در این اتاق، میز بزرگی به همراه تعدادی صندلی کنفرانسی در اطراف آن قرار داده می شود و در نهایت تشکیل اتاق مخصوص به کنفرانس را می دهد. شاید با خود فکر کنید که چرا باید هزینه زیادی برای خرید صندلی های مخصوص به اتاق کنفرانس کنیم؟ در حالی که با صندلی های عادی هم می توانیم اتاق کنفرانس را طراحی کنیم. خرید صندلی کنفرانس از دو جهت اهمیت دارد. یکی این که کارمندان شرکت ممکن است که ساعت ها مجبور به نشستن روی صندلی های اتاق کنفرانس باشند؛ از همین رو صندلی های موجود در اتاق کنفرانس باید راحت باشد. از طرفی مهمانان شرکت، در این اتاق جلسات خود را برگذار می کنند و اگر صندلی کنفرانس زیبا نباشد، بر تصمیم آن ها درباره شرکت هم تاثیر می گذارد. بنابراین اگر می خواهید این مدل صندلی ها را برای اتاق کنفرانس خود تهیه کنید، در ادامه این مطلب از وبسایت ساجیران همراه ما باشید.

تماس با ما

صندلی کنفرانس چیست؟

افرادی که در جلسات مهم شرکت حضور پیدا می کنند، اصولا جزو مدیران و سرمایه گذاران کسب و کار هستند. از طرفی به دلایل مختلفی مانند عقد قرارداد جدید و بررسی روند فعالیت های شرکت، جلسات مختلفی به صورت ماهانه در اتاق کنفرانس شرکت ها برگذار می شود. دکوراسیون داخلی اتاق کنفرانس، با قسمت های دیگر شرکت متفاوت است و به شکل خاصی هم چیدمان می شود. صندلی های موجود در اتاق کنفرانس هم به یک شکل استفاده می شوند و نام آن ها صندلی کنفرانس است.

میز کنفرانس

صندلی کنفرانس با صندلی اداری چه تفاوت هایی دارند؟

بسیاری از مدیران فکر می کنند که همان صندلی های مخصوص به کارمندان، برای اتاق کنفرانس هم مناسب است. در حالی که صندلی کنفرانسی، با دیگر صندلی های اداری تفاوت دارند. برای همین برخی از تفاوت های بین این دو مدل صندلی را در ادامه معرفی می کنیم:

  • در ساخت صندلی اداری، از امکانات و طراحی های پیچیده تری استفاده می شود؛ چرا که صندلی های اداری دیگر باید با ارگونومی بدن هماهنگی داشته باشند تا آسیب های جسمی در مدت زمان طولانی به فرد وارد نشود. در حالی که صندلی کنفرانس، امکانات و پیچیدگی کمتری دارد.
  • قیمت صندلی کنفرانس مناسب تر از صندلی اداری است.
  • صندلی های پارچه ای اغلب از پارچه تولید می شوند؛ در حالی که صندلی های کنفرانس بیشتر از جنس چرم است.
  • شما به راحتی می توانید چند ساعت روی صندلی اداری بنشینید؛ اما صندلی های کنفرانس، امکان تنظیم با شرایط بدنی را ندارند و مناسب مدت زمان طولانی نیستند.
پیشنهاد ما برای مطالعه:  پاف مبل چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع و ویژگی های هر مدل

انواع صندلی کنفرانس چیست؟

در حال حاضر انواع صندلی کنفرانس با طراحی های مختلف به بازار عرضه می شود که شما می توانید متناسب با بودجه و نیاز خود، خرید کنید. طراحی صندلی های کنفرانس در انواع زیر انجام می شود:

۱.صندلی کنفرانس کوچک

صندلی های کوچک، برای اتاق هایی مناسب است که متراژ کمی دارند. با استفاده از این صندلی ها، از فضای اتاق به صورت بهینه استفاده می شود. از طرفی افراد بیشتری می توانند در جلسه حضور پیدا کنند.

۲. صندلی کنفرانس بزرگ

اگر سالن بزرگی را برای طراحی اتاق کنفرانس طراحی کرده اید، این مدل از صندلی ها برای شما مناسب است. صندلی های بزرگ، فضای بیشتری اشغال می کنند و بیشتر برای افراد سنگین وزن مناسب هستند.

۳. صندلی کنفرانس گردان

در ساخت این صندلی ها، از چرخ های گردان استفاده شده است؛ بنابراین شما با وجود این چرخ ها، می توانید بدون بلند شدن از صندلی، در قسمت های مختلف اتاق حرکت کنید. همچنین توجه داشته باشید که خاصیت چرخشی این صندلی ها، برای تغییر جهت به سمت افراد مختلف هم مناسب است.

۴. صندلی کنفرانس دسته دار

این مدل از صندلی های کنفرانس، برای نوشتن یادداشت مناسب است؛ چرا که دسته آن، فضای مناسبی را برای گذاشتن دفتر فراهم می کند. همچنین می توانید از دسته ها به عنوان صندلی آموزشی هم استفاده کنید.

بهترین صندلی کنفرانسی چه ویژگی هایی دارد؟

درست است که صندلی کنفرانس نسبت به مبل اداری در قسمت های مختلف، پیچیدگی کمتری دارند؛ اما باید با نشستن روی این مدل از صندلی ها هم احساس راحتی کنید. بسیاری از افرادی که تخصص کافی در زمینه نکات ارگونومیک انواع صندلی اداری ندارند، تفاوت بین صندلی استاندارد و غیر استاندارد را نمی دانند. بنابراین ما در این قسمت به شما ویژگی های صندلی کنفرانس مناسب را ارائه می کنیم:

پیشنهاد ما برای مطالعه:  رایج ترین اشتباهات در خرید مبلمان اداری

۱.استاندارد بودن پشتی صندلی

در وهله اول، باید به پشتی صندلی کنفرانس دقت کنید؛ چرا که این قسمت، ستون فقرات شما را درگیر می کند و اگر استاندارد نباشد، به کمر آسیب وارد می شود. زمانی که روی صندلی می نشینید، باید کمر شما در بهترین حالت ممکن قرار بگیرد و کاملا احساس راحتی کنید. گودی موجود در پشتی صندلی باید بر اساس انحنای کمر طراحی شده باشد. در این صورت، شما حتی بعد از ساعت ها نشستن روی صندلی، احساس خستگی در ناحیه کمر خود نمی کنید.

تصویر از صندلی کنفرانس استاندارد

۲. استاندارد بودن عمق صندلی

یکی دیگر از موارد مهم درباره خرید صندلی کنفرانس، عمق صندلی است. نشیمنگاه صندلی کنفرانس باید برای نشستن افراد با وزن های مختلف آمادگی داشته باشد. به این صورت که متریال محکمی در قسمت نشیمنگاه به کار رفته باشد. بهتر است که نشیمن گاه این صندلی ها، تخت و لبه های نرمی داشته باشد. همچنین پبشنهاد می کنیم که به دنبال صندلی هایی با قابلیت تنظیم فاصله نشیمن تا پشتی صندلی باشید.

۳. استاندارد بودن ارتفاع صندلی

با توجه به این که افراد با قدهای مختلف روی این صندلی ها می نشینند، باید صندلی قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد. در این صورت افراد می توانند آسان تر به میز کنفرانسی دسترسی پیدا کنند. البته ارتفاع میز هم باید استاندارد باشد تا بتوانید در نهایت، فاصله مناسبی را ایجاد کنید. همچنین توجه کنید که بهترین صندلی کنفرانس، قابلیت تنظیم در پشت گردن و شانه را هم دارد؛ چرا که باعث ایجاد گردش خون بهتر و احساس راحتی بیشتر می شود.

۴. استاندارد بودن دسته های صندلی

یکی از فاکتورهای صندلی کنفرانسی خوب، داشتن دسته هایی با ارتفاع و پهنای استاندارد است که افراد کمی به آن توجه می کنند. بازوهای افراد باید در حالت ۹۰ درجه روی دسته های قرار بگیرند تا فشار به کمر وارد نشود. همچنین جنس دسته های صندلی باید به شکلی باشند که دست ها عرق نکنند و از روی آن ها سر نخورند.

۵. جنس روکش صندلی

زمانی که برای چند ساعت روی صندلی می نشینید، قطعا بدن شما دچار تعریق می شود. حالا اگر جنس روکش صندلی هم باعث افزایش میزان تعریق شود؛ در نهایت حس ناخوشایندی را به وجود می آورد. زمانی که برای انتخاب صندلی کنفرانس اقدام می کنید، باید به دنبال جنسی باشید که هم استحکام و ماندگاری مناسبی دارد و هم راحت باشد. همچنین در بیشتر مبلمان اداری، از فوم سرد برای نشیمن استفاده می شود؛ چون این جنس، راحتی و نرمی بیشتری دارد.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بررسی انواع سبک مبلمان اداری، اهمیت انتخاب صحیح بر اساس کسب و کار

بهترین جنس صندلی کنفرانس را از کجا بخریم؟

با توجه به نکات مهم در انتخاب صندلی کنفرانسی، حتما در هنگام خرید این مدل از صندلی، باید به موارد مختلفی توجه بیشتری داشته باشید. اما چالشی که برای برخی از افراد وجود دارد، پیدا کردن تولیدی و فروشگاه معتبر برای خرید انواع صندلی اداری است. از طرفی زمانی که صندلی کنفرانس خرید می کنید، برای اطلاعات بیشتر در این مورد پیشنهاد میکنیم محتوای نکات طراحی اتاق کنفرانس را نیز مطالعه کنید. باید به فکر میز کنفرانس استاندارد هم باشید. بنابراین اگر می خواهید همزمان زیبایی، استاندارد و کیفیت را در خرید صندلی کنفرانس رعایت کنید، به فروشگاه ساجیران مراجعه کنید. ساجیران یکی از تولید کنندگان معتبر در ایران است که به ارگونومیک بودن انواع میز و صندلی اداری اهمیت می دهد. از طرفی با توجه به زیبایی محصولات این فروشگاه، قطعا طراحی اتاق کنفرانس شما زیباتر از قبل می شود.

جان کلام

خرید صندلی کنفرانس جزو ضروری ترین نیازهای هر شرکت است. بنابراین ما در این مطلب به شما معرفی کردیم که ویژگی های صندلی کنفرانس چیست به چه نکاتی برای خرید آن باید توجه کنید. همچنین با معرفی فروشگاه ساجیران، دیگر نیازی به جستجوی تولید کننده معتبر تجهیزات اداری اتاق کنفرانس وجود ندارد. بنابراین شما می توانید با مراجعه به وبسایت این فروشگاه، تمامی تجهیزات مربوط به اداره خود را تهیه کنید.

میز کنفرانس co60

سوالات متداول

صندلی کنفرانس مناسب با اتاق های مجلل چیست؟

اصولا برای اتاق هایی که دکوراسیون های بسیار مجلل و شیک دارند، صندلی های کنفرانس با روکش های چرمی استفاده می شود. همچنین سایز صندلی های مناسب با این مدل دکوراسیون، بزرگ و دسته دار است.

آیا امکان سفارشی سازی صندلی کنفرانس در ساجیران وجود دارد؟

بله. اگر تنوع مدل های موجود صندلی کنفرانس در سایت مورد قبول شما نبود، می توانید صندلی دلخواه خود را سفارشی سازی کنید.

استاندارد صندلی ثابت کنفرانسی چیست؟

این مدل از صندلی ها ماندگاری بیشتری دارند و باعث ایجاد فضای رسمی در اتاق جلسات می شود. از طرفی به دلیل این که کمتر تکان می خورد، نظم جلسه را حفظ می کنید.

چه عواملی در قیمت صندلی کنفرانس تاثیر می گذارد؟

موارد مختلفی از جمله مواد اولیه از جمله چوب، فلز و چرم، نوع طراحی، ارگونومیک بودن و فروشگاه ارائه کننده آن در تعیین قیمت صندلی کنفرانس تاثیر می گذارد.

ابعاد استاندارد صندلی کنفرانس چقدر است؟

اغلب صندلی هایی که در فروشگاه ها وجود دارد، با طول بین ۶۰ تا ۶۵ و عرض بین ۶۵ تا ۷۰ به بازار عرضه می شود. همچنین ارتفاع پشتی آن هم بین ۶۰ تا ۸۵ سانتی متر است.

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *