جولای 6, 2019 میز کارمندی

ميز اداری چه ويژگي هايي دارد؟

ميز اداری همان ميز مديريت و ميز كارمندي است كه در هر شركت و سازماني وجود دارد . زماني كه ميز اداری مناسب باشد، شما از كاركردن لذت خواهيد برد. شما مي توانيد از ميز كارمندي هم در خانه استفاده كنيد و ميز مديريت شكوه و جلال خاصي دارد و مناسب محل كار است.

ميز مديريت در مقايسه با ميز كارمندي، بزرگتر بوده و به محيط كاري جلوه خاصي مي بخشد. ميز كارمندي كوچك بوده و نشانگر كار و تلاش در محيط كار است.

ميزهاي كارمندي اندازه و طرح هاي مختلفي دارند و بنابراين شما بايد متناسب با نيازهاي خودتان ميز كارمندي را خريداري كنيد.

از آنجايي كه ميزهاي مديريت و كارمندي در طرح ها و رنگ ها و اندازه هاي مختلفي توليد مي شوند، بنابراين شما بايد متناسب با نيازهاي خودتان ميز اداری را خريداري كنيد.

طرح و رنگ و اندازه ميز اداری در قيمت آن تاثير به سزايي دارد. اگر ميز هاي اداری به درستي در فضاي كاري قرار نگيرند، در اين صورت تاثير به سزايي نخواهند داشت. شما بايد ميزهای اداری را به نحوي قرار دهيد كه براحتي بتوانيد در همان فضا و سالن تردد كنيد.

ميزهاي مديريت و ميز كارمندي نبايد مانع باز و بسته شدن در شود و طوري در فضاي اداري و كار قرار بگيرند كه باعث نظم بيشتر در محيط اداري و كار مي شود.

ميز اداری مي تواند به شكل هاي مختلفي طراحي و توليد شود. ميزهاي مديريت و كارمندي و كنفرانس ميزهاي اداري هر شركتي را شكل مي دهند و اگر به درستي انتخاب شوند مي توانند اعتبار يك شركت را افزايش دهند و شما بايد با دقت هر چه تمام تر اين نوع ميزها را انتخاب كنيد.

به هنگام خريد ميزهاي اداری به متريال، اندازه و رنگ آن ها توجه كنيد بخاطر اين كه اين نوع ميزها باعث خواهند تا محيط شما حرفه اي به نظر برسد.

ميزهای اداری در طرح ها و اشكال مختلفي طراحي و توليد مي شوند. شما بايد متناسب با فضاي كاري خود، ميزهای اداری خود را انتخاب كنيد.

ميز اداری بايد به نحوي باشد كه شما راحت باشيد و هرگز مشكلات جسماني و فيزيكي نيز به سراغ شما نيايند.

متناسب با نوع كاربري ميز اداری، قيمت آن ها مشخص مي شود. تناسب ميز اداری و صندلي مهم ترين اصلي است كه بايد بدان توجه داشته باشيد.

به طور يقين ميزهای اداری در داخل فضاي پارتيشن اداري قرار مي گيرند و همين فضا باعث مي شود كه محيط اداري زيباتر به نظر برسند. قرارگيري كمد و درايوهاي اداري ، محيط شما را حرفه اي تر نشان مي دهند و بدين ترتيب پرسنل كارايي بيشتري خواهند داشت.

حتي كاركناني مانند منشي شركت به طور جداگانه كار مي كنند و بنابراين بايد متناسب با فضاي كاري خود، ميز اداری داشته باشند.

شما بايد براي هر يك از دستگاه هاي اداري خودتان، يك فضاي اداري ايجاد كنيد تا كاركردن با آن راحت باشد.

ميزهاي اداري شما بايد متناسب با پارتيشن موجود در فضاي اداري باشد در غير اين صورت كارايي كاركنان و مديريت كاهش خواهد يافت.

اگر ميزهاي اداری براساس اصول دكوراسيون و متناسب با ساختار بدن انساني ساخته شوند، كارايي كاركنان كاهش نخواهد يافت و آن ها مي توانند به مدت زمان طولاني كار كنند.

زيبايي و ارگونوميك بودن ميزهاي اداري نكات بسيار مهمي هستند كه نبايد فراموش شوند. شما بايد در ميزهاي اداري شركت براي جايگذاري سيستم هاي كامپيوتر، اسلات هاي لازم را قرار دهيد تا اين نوع سيستم ها براحتي جايگذاري شده و براحتي نصب شوند.

الزامات ايمني ميز اداری

 • تراز بودن ميز اداري و ثبات آن
 • بزرگ بودن و قرارگيري دستگاه كامپيوتر به همراه با لوازم جانبي آن
 • چيدمان منظم و مرتب و توجه به تردد در فضاي كاري محيط
 • راحت بودن كاربر به هنگام كار با ميز اداري و با دستگاه هاي موجود روي آن
 • راحتي اندام هاي بدن كاربر به هنگام كار با ميز اداري
 • عدم لنگر كردن وسايل موجود روي سطح ميز و دسترسي سريع و راحت كاربر به وسايل موجود

 

ابعاد سطح ميزهاي اداری

اكثر ميزهاي اداری به شكل مربع، مستطيل، دايره، بيضي، و شكل هاي مشخصي دارند.

 1. تناسب لبه جلوييي با بالاتنه كاربر
 2. عمق كافي ميز
 3. تناسب ميزهاي چهارگوش با بالاتنه كاربر
 4. حداقل طول ميز ۱۲۰۰ ميلي متر و حداقل عرض ۸۰۰ ميلي متر
 5. حداقل استاندارد طول ۱۶۰۰ و۸۰۰ ميلي متر براي عرض
 6. مضربي از ۱۰۰ براي طول و عرض ميز
 7. ارتفاع بين ۷۰ سانتي متر تا ۱ متر

نورپردازي بايد به گونه اي باشد كه كاربر بتواند به راحتي روي ميز كار كند. ميزهاي اداری ساده بوده و براساس اصول ارگونوميك ساخته مي شود.

مقاومت و استحكام ميزهاي اداري مهم ترين ويژگي هاي آن بوده و بايد به آن ها توجه داشت. كاركنان بايد به هنگام كار با ميزهاي اداري راحت باشند و برخي ديگر فقط براي انبار كردن و قراردادن وسايل روي آن ها طراحي و توليد شده اند.

ميزهای اداری در انواع و اقسام طرح ها طراحي و توليد شده اند و شما بايد متناسب با نياز خود آن ها را خريداري كنيد.

گاهي اوقات با تركيب چرم و چوب، ميز مديريت طراحي و ساخته مي شود و همين ويژگي مي تواند به ميز مديريت زيبايي خاصي بدهد.

ميزهاي كارشناسي، كانتر، ميزهاي آزمايشگاهي و كارگروهي و ساير ميزها، مهم ترين ميزهاي اداري هستند كه مي توان به آن ها اشاره كرد.

وجود كشوها و درايوها باعث مي شود كه براي بايگاني مدارك محل مناسبي باشند. اكثر ميزهاي اداري از MDF يا PVC ساخته مي شوند.

انواع ميز اداری

 • ميز مديريت
 • ميز كارمندي
 • ميز منشي
 • ميز كارگروهي
 • ميز پذيرش
 • ميز كنفرانس
 • ميز پذيرايي

هريك از اين ميزها ،كارايي و نقش خاصي دارند و پرسنل بايد متناسب با وظايف خود ، از ميزها استفاده كنند.

ميز كنفرانس نيز شرايط خاص خود را دارد و بايد متناسب با فضاي كاري انتخاب شده و خريداري شود. برخي ميزهاي مديريت و كارمندي به شكل ال طراحي و توليد مي شوند.

ميز كنفرانس براي همه شركت ها و اداره ها لازم و ضروري است. ميز كنفرانس در اشكال گوناگون طراحي و ساخته مي شود و حتي مي تواند به صورت يك ميز كنفرانس شيشه اي هم طراحي و توليد شود.

شما بايد ميزي را انتخاب كنيد كه در عين زيبايي، استحكام را هم داشته باشد. بايد يراق آلات ميز درجه يك باشد تا بتوان در مدت زمان طولاني بتوان از آن استفاده كرد.

فضاي اداري بايد به گونه اي باشد كه كاربران بتوانند براحتي با يكديگر ارتباط برقرار كنند. استحكام و دوام مبلمان اداري كار بسيار مهم است و بايد به آن توجه داشته باشيد.

ميزهاي ارگونوميك كنفرانس باعث راحتي كاربران مي شود و بسياري از شركت هاي سازنده مبلمان اداري به اين قضيه توجه مي كنند تا بتوانند محصولات جديد خود را مطابق خواسته مشتريان خود توليد كرده و به بازار عرضه كنند.

ارگونوميك بودن ميزهاي اداري باعث مي شود تا عضلات كاربر به هنگام كار خسته نشده و بتواند به مدت زمان طولاني كار كند.

رنگ ميز مديريت بايد با رنگ صندلي تناسب داشته باشد تا زيبا به نظر برسد. جادار بودن ميز مديريت بسيار مهم است و بايد جادار بودن آن رعايت شده و مدنظر گرفته شود.

در برخي مواقع اسلات هايي روي ميز كار گذاشته مي شود كه به طور معمول زماني كه كاربران تمايل به استفاده از وسايل صوتي و تصويري را داشته باشند ، اين چنين ميزي استفاده مي شود.

گاهي اوقات ميز كنفراس مي تواند به عنوان يك ميز آموزشي به كار برود. شما بايد متناسب با مقدار فضاي خود براي ميز كنفرانس پارتيشن جداگانه اي را مشخص كنيد و همين امر مي تواند به پيشبرد اهداف آموزشي شركت يا آموزشگاه كمك درخور توجهي كند.

توجه به نظافت و تميزي مبلمان اداري باعث مي شود كه هميشه تميز باقي بمانند. از آنجايي كه برخي مبلمان اداري از چرم ساخته مي شوند، بنابراين توجه به نظافت و تميزي مبلمان بسيار مهم است و بايد در صدر كارهاي روزانه قرار گيرد.

البته مشتريان مي توانند بنا به سليقه خودشان ميزهاي خاص تري را سفارش دهند كه در اين صورت متناسب با حجم كار، مي تواند در مدت زمان كوتاه تر يا بلندتري به انجام برسد.

ابعاد ميزهای اداری

مبل اداري: ارتفاع نشيمنگاه تا زمين بين ۳۸ تا ۴۰ سانتي متر، و عمق بين ۴۴ تا ۵۶ سانتي متر، ارتفاع تكيه گاه صندلي تا زمين ۳۸ تا ۴۶ سانتي متر

ميز كارشناسي: عرض بين ۶۰ تا ۷۶ سانتي متر، ارتفاع بين ۷۵ سانتي متر، طول بين ۱۳۹ تا ۱۸۰ سانتي متر

ميز مديريت: عرض بين ۶۰ تا ۷۶ سانتي متر، طول بين ۱۶۰ تا ۲۱۲ سانتي متر، ارتفاع بين ۷۵ سانتي متر

تناسب صندلي و ميز اداري مهم بوده و بايد بدان دقت شود تا كاربر بتواند براحتي كار كند. هر چقدر كه بين صندلي و ميز اداري تناسب وجود داشته باشد به همان اندازه كاربر راحت خواهد بود.

استايل ، راحتي و دوام و ماندگاري بيشتر مهم ترين مشخصات مبلمان اداري بوده است كه مبلمان اداري بايد داشته باشند. بايد هر كدام از مبلمان اداري مطابق ساختار بدن انساني طراحي و توليد شوند كه كاربر بتواند راحتي بيشتري را تجربه كند.

سبك و شيك بودن مبلمان اداري باعث جذابيت هر چه بيشتر‌آن ها مي شود و باعث مي شود كه كاربران به هنگام كار راحتي بيشتري را تجربه كنند. ميز و صندلي هاي اداري بايد مطابق بدن انساني طراحي و توليد شوند تا كاربران راحتي بيشتري داشته باشند.استفاده از رنگ هاي روشن و شاد باعث مي شود كه كاربران بتوانند با راحتي بيشتري با ميز و صندلي هاي اداري كار كنند و خستگي زيادي را تجربه نكنند.

بادوام بودن ميز و صندلي هاي اداري باعث مي شود كه آن ها در درازمدت مورد استفاده قرار بگيرند و خيلي زود از بين نروند.

مبلمان اداري هر چه قدر بادوام تر و شيك تر ساخته شود به همان اندازه باعث افزايش اعتبار شركت مي شود و شركت هاي سازنده بايد راحتي و دوام كاربران را به هنگام كار با مبلمان اداري مورد توجه قرار دهند تا هر روزه بر تعداد شركت هايي كه اين نوع مبلمان را سفارش مي دهند افزوده شود.

زيبايي و دوام ميزهاي اداري مهم بوده و باعث مي شود تا كاربران با راحتي بيشتري كار انجام دهند و دوام ميزهاي اداري نيز موجب مي شود كه در درازمدت قابل استفاده باشند. ميزهاي اداري بايد متناسب با فضاي كاري انتخاب شوند و خيلي كوچك يا بزرگ نيز انتخاب نشوند، بخاطر بزرگي زياد نه تنها مفيد نيست بلكه مي تواند آزاردهنده نيز باشد و شما بايد متناسب با فضاي كاري خودتان ميز اداري خودتان را انتخاب كنيد و از آن استفاده نماييد.

مبلمان صندلي هاي اداري نيز مثل اندازه ميز مهم است و به طور معمول چرم يا فوم سرد ساخته مي شود. بايد هر روز ميز اداري خود در دو نوبت صبح و شب تميز كنيد تا هيچ لكه اي روي ميز باقي نماند، نظافت و تميزي ميز باعث دوام هر چه بيشتر آن خواهد شد.

ميزهاي كامپيوتر هم همان ميز اداري است كه بايد در نگهداري آن ها دقت و توجه كرد تا دوام بيشتري داشته باشند. هرچه قدر كه ميز راحت و تميز و كاربرپسندانه باشد؛ نگهداري آن هم راحت تر است و شما مي توانيد در درازمدت از آن استفاده كنيد.

البته ميزها و مبلمان اداري در برندهاي مختلفي توليد مي شوند؛ ولي اين شماييد كه تصميم مي گيريد كه از كدام برند استفاده كنيد و هنگام كار با آن ها احساس راحتي بيشتري مي كنيد. ميزهاي خود را به هنگام ترك محل به گونه اي قرار دهيد كه براي روز بعدي آماده كاركردن باشد.

شرکت ساجیران این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم کرده است که به صورت حضوری از انواع مبلمان اداری به‌ویژه ميز اداري در انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بازدید کنند تا بتوانند با لمس آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین متریالی که در آن‌ها استفاده شده است را به‌خوبی احساس کنند و براساس معیارهای راحتی، استحکام، طراحی آرگونومیک و زیبایی منحصربه‌فرد که در تمامی محصولات این شرکت وجود دارد، بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید مبلمان اداری به این مجموعه بیاييد و از تمامی محصولات برتر، در سبک‌ها و طراحی‌های گوناگون و منحصر‌به‌فرد دیدن کنید تا بتوانید با صرف هزینه مقرون‌به‌صرفه بهترین و شیک‌ترین مبلمان اداری را انتخاب کنید. با خرید محصولات ساجیران می‌توانید اتاق کار منحصربه‌فردی برای خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
نیاز به راهنمایی دارید؟
سلام،
چطور می تونم کمکتون کنم؟