گالری ما

اطلاعات تماس

علی‌رغم اینکه تکنولوژی در محل کار پیشرفت بسیار زیادی داشته است، میزها هنوز هم بخش مهمی از فضای کاری محسوب می‌شوند. میز اداری، جایی است که کامپیوتر خود را بر روی آن قرار می‌دهید، اسناد و مدارک را بر روی آن دسته‌بندی می‌کنید و همچنین، بر روی آن یادداشت می‌نویسید. اگر برای محل کار خود نیاز به خرید میز اداری دارید، لازم است بدانید که گزینه‌های زیادی در دسترس شما وجود دارد که انتخاب از میان آن‌ها می‌تواند کمی دشوار باشد. به همین دلیل، ما در این مقاله شما را با انواع میز اداری و همچنین، نحوه انتخاب میز اداری مناسب آشنا می‌کنیم تا روند تصمیم‌گیری خرید میز اداری برای شما آسان‌تر شود.

خرید میز اداری

انواع میز اداری (از مدرن تا کلاسیک)

قبل از خرید میز اداری لازم است نوع آن را مشخص کنید. انواع میز اداری می‌توانند بسیار متنوع باشند. به همین دلیل، مهم است که انواع رایج میزهای اداری را با یکدیگر مقایسه کنید تا مشخص کنید که کدامیک از آن‌ها برای شرکت یا محل کار شما مناسب‌ترند. علاوه بر این، لازم است به یاد داشته باشید که قیمت انواع میز اداری متفاوت است. شما می‌توانید قیمت انواع میزهای ساجیران به‌عنوان یک تولیدی میز اداری را در سایت این شرکت مشاهده کنید. در ادامه با انواع میز اداری آشنا می‌شوید.

قیمت میز اداری

میز مدیریت

میزهای مدیریت معمولا در دفاتر بزرگ با فضای کافی استفاده می‌شود. این میزها که معمولا دارای پایه‌های بلند هستند برای نگهداری از اوراق و لوازم اداری نیز مجهز به کشو و کمدند. میزهای مدیریت معمولا دارای یک سطح صاف هستند که در مرکز اتاق قرار می‌گیرند اما این میزها به‌صورت L یا U نیز در دسترس قرار دارند و می‌توانند بسته به شکل اتاق مدیریت مورد استفاده قرار بگیرند.

خرید میز اداری

میز کنفرانس

میز کنفرانس میز بزرگی است که به‌منظور برگزاری جلسات در شرکت مورداستفاده قرار می‌گیرد. این میز به اشکال مختلفی در دسترس قرار دارد و شکل آن می‌تواند بسته به اندازه و نیازهای اتاق کنفرانس انتخاب شود. میز کنفرانس می‌تواند به شکل‌های گرد، مستطیلی، قایقی‌شکل، Uشکل و غیره باشد.

میز کارشناسی

میز کارشناسی و میز کارمندی که برای کارمندان شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد، در انواع مختلفی در دسترس است که شما می‌توانید بسته به نیاز خود میز اداری مناسب را از میان آن‌ها انتخاب کنید. برای مثال، برخی از این میزها دارای فضای اختصاصی برای کامپیوتر هستند و برخی از آن‌ها ساده طراحی شده‌اند و فضای اختصاصی‌ای برای کامپیوتر ندارند. از سوی دیگر، برخی از آن‌ها دارای فضای ذخیره‌سازی مثل کشو و کمد هستند. این میزها ازنظر اندازه نیز با یکدیگر متفاوت‌اند.

خرید انلاین میز اداری

میز کانتر و منشی

میز منشی معمولا شامل دو قسمت است و دراور در پایین و قفسه یا کابین در بالای آن قرار دارد. این میز که مخصوص منشی‌های ادارات طراحی شده است به این افراد امکان می‌دهد که علاوه بر کار با کامپیوتر یا نوشتن، محلی برای ذخیره کردن اسناد و مدارک داشته باشند.

میز کانتر میزی است که با استفاده از آن، تماس‌های تلفنی برقرار می‌شود، جلسات تنظیم می‌شوند و از مراجعین پذیرایی می‌شود. درواقع، میز کانتر همان میز پیشخوان و پذیرش است که در هنگام ورود به شرکت‌های مختلف، آن را می‌بینیم.

 

00:00
00:00

اهمیت خرید میز اداری مناسب برای شرکت

خرید میز اداری

بسیاری از مردم زمان زیادی را پشت میز اداری شرکتی می‌گذرانند که در این میان، انتخاب میز مناسب می‌تواند مزایای بسیار زیادی برای آن‌ها داشته باشد. بسیاری از ناراحتی‌های جسمی ازجمله گردن‌درد، کمردرد، درد عضلات و شانه‌ها ناشی از نداشتن فضای کاری مناسب است. به همین دلیل، برای پیشگیری از این صدمات، خرید میز اداری مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد.

از سوی دیگر، کارمندان ناراضی معمولا بهره‌وری کمتری دارند و افرادی که از میز اداری مناسبی برخوردار نیستند معمولا زمان کمتری را صرف کار کردن می‌کنند. به همین دلیل، خرید میز اداری مناسب اهمیت بسیار زیادی در افزایش بهره‌وری کارکنان دارد. وقتی میز کار کارمندان راحت باشد آن‌ها برای کار کردن در پشت میز رغبت بیشتری دارند.

راهنمای خرید میز اداری

خرید میز اداری می‌تواند سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای باشد که به‌نوبه خود باعث افزایش بهره‌وری افراد در شرکت می‌شود. با خرید میز اداری مناسب می‌توانید سریع‌تر و کارآمدتر کار کنید. بنابراین، در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه انتخاب میز اداری مناسب آشنا شوید.

اندازه مناسب را انتخاب کنید

خرید میز اداری

هنگام خرید میز اداری، اندازه فضایی که قرار است میز در آن قرار بگیرد را در نظر بگیرید تا بتوانید اندازه مناسب برای میز را تشخیص دهید. اگر میز اداری خیلی بزرگ باشد توانایی استفاده از سایر وسایل و مبلمان اداری مانند سطل زباله، مبل یا فایلینگ کاهش پیدا می‌کند. از سوی دیگر، اگر میز اداری کوچک باشد ممکن است فضای کافی برای کار کردن را در اختیار شما قرار ندهد. صرف‌نظر از اینکه برای انتخاب میز اداری لازم است فضای اتاق را در نظر بگیرید، مهم است که به داشتن فضای کافی برای کامپیوتر یا نوشتن و همچنین، وجود فضا برای میز و مبلمان اداری دیگر توجه داشته باشید.

ارتفاع میز را بررسی کنید

درعین‌حال که طول و عرض میز مهم است، ارتفاع آن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. بر طبق تحقیقات، ایده‌آل‌ترین ارتفاع برای میز، 70 تا 75 سانتیمتر است. این بدین معنی است که سطح بالایی میز اداری باید 70 تا 75 سانتیمتر با زمین فاصله داشته باشد. چرا توجه به ارتفاع در هنگام خرید میز اداری مهم است؟ این به این دلیل است که ارتفاع کوتاه یا بلند میز می‌تواند ناراحتی زیادی را ایجاد کند.

میز اداری بلند باعث می‌شود که در هنگام کار کردن مجبور شوید دست‌های خود را بالا بیاورید و برای مشاهده مانیتور کامپیوتر نیز گردن خود را به سمت بالا خم کنید. در مقابل، میز اداری کوتاه باعث می‌شود که پاهایتان به دلیل کمبود فضا دچار گرفتگی شود. در این میان خرید میز اداری قابل تنظیم می‌تواند کاربردی‌تر باشد و به شما کمک کند که در صورت نیاز ارتفاع میز را تغییر دهید.

سینی کشویی برای صفحه‌کلید و ماوس را در نظر بگیرید

قیمت میز اداری

اگر قصد دارید از میز برای کار با کامپیوتر استفاده کنید، یک میز اداری مدرن را انتخاب کنید که از سینی کشویی برای کیبورد و ماوس برخوردار باشد. بدون این سینی، لازم است کیبورد و ماوس را در سطح مانیتور کامپیوتر قرار دهید که این مسئله می‌تواند باعث خستگی چشمان شما و فشار بر روی مچ دست شما شود. سینی کشویی به‌خصوص یک ویژگی مفید برای میزهای اداری است که ارتفاع آن‌ها قابل‌تنظیم نیست.

مطمئن شوید که میز اداری بادوام است

در هنگام خرید میز اداری به کیفیت و دوام آن توجه کنید. برخی از میزهای اداری از مواد ارزان‌قیمتی ساخته شده‌اند که وقتی به‌صورت ضعیفی ساخته شده باشند می‌توانند خیلی زود آسیب ببینند. برای اینکه متوجه شوید یک میز اداری بادوام و باکیفیت است به این موضوع توجه کنید که میز اداری از چه چیزی ساخته شده است. میز اداری ارزان معمولا از مواد بی‌کیفیتی ساخته شده است و به همین دلیل از استحکام و دوام کافی برخوردار نیست. بنابراین، اگرچه مناسب بودن قیمت مبلمان اداری اهمیت زیادی دارد اما به یاد داشته باشید که میز اداری بسیار ارزان نیز احتمالا از کیفیت کافی برخوردار نیست.

برای مثال، اگرچه اجزای پلاستیکی هم در میزهای اداری ارزان و هم در میزهای اداری گران استفاده می‌شوند اما اجزای پلاستیکی‌ای که در میزهای گران‌قیمت استفاده می‌شوند کیفیت بالاتری دارند. از سوی دیگر، چوب لمینت باکیفیت از چوب جامد قوی‌تر است و به همین دلیل، برای میزهای اداری گزینه‌ای بسیار مناسب محسوب می‌شود. اگرچه لمینت از چوب واقعی ساخته شده است اما ازآنجایی‌که بر روی آن روکش مایع استفاده شده است، این روکش از چوب زیرین در برابر آسیب محافظت می‌کند.

رنگ میز اداری را با دکوراسیون محل کار هماهنگ کنید

رنگ در خرید میز اداری اهمیت بسیار زیادی دارد. برای اینکه دکوراسیون منسجمی در محل کار ایجاد کنید، مهم است به این موضوع توجه کنید که رنگ میز اداری با رنگ مبلمان، دکوراسیون و سایر عناصر بصری همخوانی داشته باشد. اگر رنگ میز اداری مناسب نباشد، ممکن است با دکوراسیون تضاد پیدا کند و درنتیجه، تاثیری منفی بر ظاهر محل کار بگذارد. بنابراین، قبل از خرید میز اداری، چند دقیقه زمان صرف کنید و رنگ‌های استفاده‌شده در دکوراسیون محل کار خود را در نظر بگیرید.

به گزینه‌های ذخیره‌سازی توجه داشته باشید

مطمئنا می‌دانید که فضای ذخیره‌سازی چقدر در محل کار اهمیت دارد. خبر خوب این است که همیشه نیازی نیست برای ذخیره کردن وسایل اداری، مبلمان جداگانه تهیه کنید. بسیاری از میزهای اداری دارای یک یا چند کشو هستند که می‌توانند نیاز شما به مبلمان جداگانه را رفع کنند. علاوه بر این، برخی از میزهای اداری از قفسه‌بندی برخوردار هستند که این قفسه‌ها نه‌تنها برای نگهداری از وسایل کمک‌کننده‌اند بلکه می‌توانند مکانی برای قرار دادن وسایل تزیینی نیز باشند.

امکان پشتیبانی از دستگاه‌ها را در نظر بگیرید

اگر می‌خواهید میز اداری را برای استفاده از کامپیوتر و سایر دستگاه‌ها مثل تلفن، دستگاه فکس و غیره بخرید، مهم است که امکان پشتیبانی میز از دستگاه‌ها را در نظر بگیرید. برای مثال، مهم است که میز دارای دریچه عبور سیم باشد. در این صورت، میز از نظم بهتری برخوردار خواهد بود و سیم‌ها و کابل‌ها نظم مشخصی خواهند داشت. قیمت میز اداری می‌تواند بر اساس امکانات میز متفاوت باشد.

گارانتی میز اداری را بخوانید

هرگز بدون مطالعه گارانتی، میز اداری نخرید. گارانتی نشان می‌دهد که سازنده مبلمان اداری به کیفیت و عملکرد محصولات خود اطمینان زیادی دارد. اگر میز اداری‌ای انتخاب کنید که گارانتی زیادی ندارد یا اصلا گارانتی ندارد ممکن است زود خراب شود. بنابراین، قبل از خرید صندلی اداری و میز اداری، نه‌تنها لازم است طول گارانتی را توجه داشته باشید، بلکه مهم است انواع آسیب‌ها و خرابی‌هایی نیز که تحت پوشش گارانتی هستند را در نظر بگیرید. بنابراین، اگر تصمیم به خرید اینترنتی میز اداری دارید، مهم است علاوه بر بررسی لیست قیمت میز اداری و مدل های میز اداری، گارانتی میزها را نیز مطالعه کنید.

درنهایت، خرید میز اداری باکیفیت، یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه است که باعث افزایش بهره‌وری کارمندان می‌شود. کارمندان یک شرکت با استفاده از میز مناسب می‌توانند سریع‌تر و کارآمدتر کنند. ازآنجایی‌که میز اداری انواع مختلفی دارد مهم است قبل از خرید میز اداری، نوع آن را انتخاب کنید. سپس مهم است به مواردی مثل اندازه، ارتفاع، جنس و گارانتی میز توجه داشته باشید. ساجیران یکی از برندهای شناخته‌شده در زمینه تولید و فروش میز اداری و مبلمان اداری باکیفیت است که دارای سال‌ها تجربه در این زمینه است. بنابراین، اگر تصمیم به خرید میز اداری دارید، بررسی محصولات ساجیران می‌تواند برای شما مفید باشد.

میز اداری چیست؟

آیا می دانستید که امروزه بیشتر افراد به دلیل عدم استفاده از میز اداری استاندارد، دچار آسیب های دردناکی در قسمت کمر، گردن و پا شده اند؟ شاید با خود بگویید که میز تنها برای گذاشتن وسایل استفاده می شود؛ در حالی که اصلی ترین کاربرد میز اداری، تضمین سلامت کارمندان است.

متاسفانه در حال حاضر بسیاری از شرکت ها با بهانه گران بودن قیمت میز اداری، به دنبال خرید میز اداری دست دوم یا غیر استاندارد می روند. اما اگر شما هم به زیبایی بیشتر دکوراسیون دفتر کار خود و سلامت کارمندان اهمیت می دهید، پیشنهاد می کنیم که برای خرید میز اداری استاندارد، در ادامه این مقاله از ساجیران همراه ما باشید.

به طور کلی افراد برای انجام کارهای اداری خود نیازمند میز اداری هستند. شاید با خود بگویید که میز اداری چه فرقی با میزهای عادی دارد؟ آیا بهتر نیست که با توجه به قیمت میز اداری کلاسیک، از همان میزهای ساده و معمولی استفاده کنیم؟ در پاسخ باید بگوییم که اگر می خواهید پس از مدتی کارمندان خود را با بیماری های مختلفی در ناحیه سر، گردن و کمر آشنا کنید، حتما این کار را انجام دهید.

قابل توجه است که میز اداری با توجه به استانداردهای ارگونومیک ساخته می شود که سبب حفظ سلامت کارمندان و افزایش بهره وری آن ها می گردد. اندازه میزهای اداری نسبت به میزهای معمولی بیشتر است؛ خرید میز اداری بزرگ سبب می شود که شما با خیال راحت و با نظم تمامی وسایل خود را روی میز اداری قرار دهید. همچنین اصولا میزهای اداری دارای کشوهای مختلفی هستند که امکان نگهداری وسایل را برای شما نیز فراهم می کنند.

انواع میز اداری چیست؟

امروزه با توجه به خلاقیت تولیدکنندگان برای ساخت تجهیزات اداری، انواع میز اداری ساخته شده است که در ادامه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم:

میز مدیریت

یکی از مهمترین و لوکس ترین انواع میز اداری است که ویژگی های خاص تری هم نسبت به میزهای دیگر دارد. همچنین با توجه به این که مدیران فضای بیشتری برای قرار دادن اشیا روی میز نیاز دارند، اندازه آن هم بزرگتر از میزهای دیگر است.

 از طرفی با توجه به این که مدیران زمان بیشتری را در پشت میز خود می گذرانند، راحتی و کارایی های میز مدیریت بیشتر از میز های عادی است. همه این موارد باعث می شود که قیمت میز اداری نیلپر اداری بیشتر از سایر میزها باشد.  لازم به ذکر است که میز مدیریت در رنگ های مختلفی ساخته می شود؛ اما رنگ های تیره طرفداران بیشتری دارند.

میز کارمندی

میز کارمندی جزو پر تعدادترین میزها در هر شرکت است. این میز ها دارای اندازه کوچکی هستند و نسبت به میز مدیریت، ظاهر بسیار ساده ای دارند. اصولا مدیران به دلیل تعداد زیاد این میز ها، توجه زیادی به ارگونومیک بودن آن ها ندارند و فقط به دنبال کمترین قیمت میز اداری فلزی یا چوبی هستند. در حالی که به غیر از کمر درد برای کارمندان، چیز دیگری وجود ندارد. بنابراین اگر شما هم قصد خرید میز اداری کلاسیک کارمندی کاملا استاندارد را دارید، حتما به دنبال میزهای ارگونومیک باشید. 

میز کارشناسی

میز کارشناسی برای کارشناسان هر شاخه در شرکت های بزرگ استفاده می شود که ارتفاع بیشتری نسبت به میزهای عادی دارند. همچنین نسبت به میزهای کارمندی دارای کشو کمتری هستند.

میز کنفرانس

برای برگذاری جلسات و همایش های مهم در اتاق کنفرانس، نیاز به خرید میز کنفرانس شیشه ای یا چوبی دارید. این میزها دارای ابعاد بزرگی هستند که نیاز به فضای بیشتری دارند؛ از همین رو قیمت میز اداری شیشه ای برای کنفرانس، تقریبا زیاد می شود.

میز کانتر

اگر دقت کرده باشید در ورودی هر شرکت، میز مخصوصی برای راهنمایی افراد وجود دارد که با عنوان میز کانتر شناخته می شود. این میزها دارای ظاهر بسیار جذابی هستند و رنگ بندی فوق العاده خاصی دارند. همچنین دارای امکانات مختلفی مانند کشو است و در انواع مختلفی وجود دارد. مثلا شما می توانید بنابر نیاز خود از کانتر وی آی پی، کانتر پذیرش و منشی و کامتر بانکی استفاده کنید.

نکات مهمی که برای خرید میز اداری باید به آن توجه کنید!

اگر می خواهید بهترین میز اداری را برای خود تهیه نمایید، به نکات زیر توجه کنید:

بر اساس بودجه خود خرید کنید.

قیمت انواع میز اداری بسیار متفاوت است؛ از همین رو در وهله اول باید به بودجه خود توجه کنید. اگر توانایی خرید میز اداری مدرن و خیلی خاص را ندارید، می توانید قیمت میز اداری دست دوم را در نظر بگیرید.

بر اساس نیاز خود خرید کنید.

این که شما چه نیازی دارید، عامل مهمی برای خرید میز اداری است. شما باید بر اساس نیاز اداره خود؛ انواع میزهای ذکر شده در قسمت قبلی را خرید کنید.

میز های منعطف را انتخاب نمایید.

اگر محیط اداری شما کوچک است، باید به فکر خرید میز اداری منعطف به جای میز اداری بزرگ باشید. مثلا پیشنهاد می کنیم که خرید میز اداری فلزی بزرگ را برای این مکان ها فراموش کنید. همچنین حتما به آسایش و راحتی افراد هم توجه داشته باشید.

بهترین کیفیت میز اداری را از کجا تهیه کنیم؟

خرید میز اداری در وهله اول گزینه خیلی پیچیده ای برای افراد به نظر نمی رسد؛ اما قطعا با توجه به تاثیر میز اداری روی سلامت افراد، باید به فکر خرید میز اداری مدرن و ارگونومی باشید. امروزه با توجه به استقبال افراد از خرید میزهای زیبا و خاص، تولیدی های زیادی دست به ساخت انواع میز اداری زده اند که یکی از بهترین آن ها شرکت ساجیران است.

ساجیران ارائه کننده انواع لوازم و تجهیزات اداری مختلف از جمله پارتیشن و میز و صندلی اداری است که به شما در زیبایی و حفظ سلامت کارمندان کمک می کند. بنابراین شما می توانید برای مشاهده قیمت میز اداری جلیس و قیمت میز اداری جوان، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

جان کلام

میز اداری جزو مهمترین لوازم و تجهیزات در هر اداره و شرکت است که در زیبایی دکوراسیون داخلی اداره شما هم تاثیر زیادی می گذارد. از طرفی با توجه به این که کارمندان زمان زیادی را در پشت میز اداری خود می گذرانند، استاندارد بودن میز بسیار مهم است. ما در این مقاله انواع میز اداری را به شما معرفی کردیم. شما می توانید برای خرید میز اداری ال، به وبسایت ساجیران مراجعه نمایید.

نظرات (4)

 1. همایونی
  2022-10-29

  سلام وقت بخیر مرسی از مجموعه خوب ساجیران لطفا اگر ممکنه یک لیست قیمت از برند ها و نوع میزهای موجود ساجیران بگذارید

 2. سینا
  2023-01-15

  سلام ممنون از سایت خوبتان اگر ممکنه تصاویر میز اداری شیک هم در سایت موجود کنید تا تصمیم گیری یکم راحت تر باشه برای مراجعه کنندگان

 3. حامد
  2023-01-15

  میز اداری ال برای شرکتم گرفتم خیلی راضیم بنظرم یکی از فاخر ترین محصولاتی هست که بنده دیده ام

 4. سمیرا
  2023-01-15

  یکی از دغدغه های من قیمت میز اداری مدرن هستش که هرجا رفتم عدد های بشدت بالایی رو گفتن تصمیم گرفتم فعلا خریداری نداشته باشم

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4.5/5 - (8 امتیاز)