گالری ما

اطلاعات تماس

علی‌رغم اینکه تکنولوژی در محل کار پیشرفت بسیار زیادی داشته است، میزها هنوز هم بخش مهمی از فضای کاری محسوب می‌شوند. میز اداری، جایی است که کامپیوتر خود را بر روی آن قرار می‌دهید، اسناد و مدارک را بر روی آن دسته‌بندی می‌کنید و همچنین، بر روی آن یادداشت می‌نویسید. اگر برای محل کار خود نیاز به خرید میز اداری دارید، لازم است بدانید که گزینه‌های زیادی در دسترس شما وجود دارد که انتخاب از میان آن‌ها می‌تواند کمی دشوار باشد. به همین دلیل، ما در این مقاله شما را با انواع میز اداری و همچنین، نحوه انتخاب میز اداری مناسب آشنا می‌کنیم تا روند تصمیم‌گیری خرید میز اداری برای شما آسان‌تر شود.

خرید میز اداری

انواع میز اداری (از مدرن تا کلاسیک)

قبل از خرید میز اداری لازم است نوع آن را مشخص کنید. انواع میز اداری می‌توانند بسیار متنوع باشند. به همین دلیل، مهم است که انواع رایج میزهای اداری را با یکدیگر مقایسه کنید تا مشخص کنید که کدامیک از آن‌ها برای شرکت یا محل کار شما مناسب‌ترند. علاوه بر این، لازم است به یاد داشته باشید که قیمت انواع میز اداری متفاوت است. شما می‌توانید قیمت انواع میزهای ساجیران به‌عنوان یک تولیدی میز اداری را در سایت این شرکت مشاهده کنید. در ادامه با انواع میز اداری آشنا می‌شوید.

قیمت میز اداری

میز مدیریت

میزهای مدیریت معمولا در دفاتر بزرگ با فضای کافی استفاده می‌شود. این میزها که معمولا دارای پایه‌های بلند هستند برای نگهداری از اوراق و لوازم اداری نیز مجهز به کشو و کمدند. میزهای مدیریت معمولا دارای یک سطح صاف هستند که در مرکز اتاق قرار می‌گیرند اما این میزها به‌صورت L یا U نیز در دسترس قرار دارند و می‌توانند بسته به شکل اتاق مدیریت مورد استفاده قرار بگیرند.

خرید میز اداری

میز کنفرانس

میز کنفرانس میز بزرگی است که به‌منظور برگزاری جلسات در شرکت مورداستفاده قرار می‌گیرد. این میز به اشکال مختلفی در دسترس قرار دارد و شکل آن می‌تواند بسته به اندازه و نیازهای اتاق کنفرانس انتخاب شود. میز کنفرانس می‌تواند به شکل‌های گرد، مستطیلی، قایقی‌شکل، Uشکل و غیره باشد.

میز کارشناسی

میز کارشناسی و میز کارمندی که برای کارمندان شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد، در انواع مختلفی در دسترس است که شما می‌توانید بسته به نیاز خود میز اداری مناسب را از میان آن‌ها انتخاب کنید. برای مثال، برخی از این میزها دارای فضای اختصاصی برای کامپیوتر هستند و برخی از آن‌ها ساده طراحی شده‌اند و فضای اختصاصی‌ای برای کامپیوتر ندارند. از سوی دیگر، برخی از آن‌ها دارای فضای ذخیره‌سازی مثل کشو و کمد هستند. این میزها ازنظر اندازه نیز با یکدیگر متفاوت‌اند.

خرید انلاین میز اداری

میز کانتر و منشی

میز منشی معمولا شامل دو قسمت است و دراور در پایین و قفسه یا کابین در بالای آن قرار دارد. این میز که مخصوص منشی‌های ادارات طراحی شده است به این افراد امکان می‌دهد که علاوه بر کار با کامپیوتر یا نوشتن، محلی برای ذخیره کردن اسناد و مدارک داشته باشند.

میز کانتر میزی است که با استفاده از آن، تماس‌های تلفنی برقرار می‌شود، جلسات تنظیم می‌شوند و از مراجعین پذیرایی می‌شود. درواقع، میز کانتر همان میز پیشخوان و پذیرش است که در هنگام ورود به شرکت‌های مختلف، آن را می‌بینیم.

 

00:00
00:00

اهمیت خرید میز اداری مناسب برای شرکت

خرید میز اداری

بسیاری از مردم زمان زیادی را پشت میز اداری شرکتی می‌گذرانند که در این میان، انتخاب میز مناسب می‌تواند مزایای بسیار زیادی برای آن‌ها داشته باشد. بسیاری از ناراحتی‌های جسمی ازجمله گردن‌درد، کمردرد، درد عضلات و شانه‌ها ناشی از نداشتن فضای کاری مناسب است. به همین دلیل، برای پیشگیری از این صدمات، خرید میز اداری مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد.

از سوی دیگر، کارمندان ناراضی معمولا بهره‌وری کمتری دارند و افرادی که از میز اداری مناسبی برخوردار نیستند معمولا زمان کمتری را صرف کار کردن می‌کنند. به همین دلیل، خرید میز اداری مناسب اهمیت بسیار زیادی در افزایش بهره‌وری کارکنان دارد. وقتی میز کار کارمندان راحت باشد آن‌ها برای کار کردن در پشت میز رغبت بیشتری دارند.

راهنمای خرید میز اداری

خرید میز اداری می‌تواند سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای باشد که به‌نوبه خود باعث افزایش بهره‌وری افراد در شرکت می‌شود. با خرید میز اداری مناسب می‌توانید سریع‌تر و کارآمدتر کار کنید. بنابراین، در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه انتخاب میز اداری مناسب آشنا شوید.

اندازه مناسب را انتخاب کنید

خرید میز اداری

هنگام خرید میز اداری، اندازه فضایی که قرار است میز در آن قرار بگیرد را در نظر بگیرید تا بتوانید اندازه مناسب برای میز را تشخیص دهید. اگر میز اداری خیلی بزرگ باشد توانایی استفاده از سایر وسایل و مبلمان اداری مانند سطل زباله، مبل یا فایلینگ کاهش پیدا می‌کند. از سوی دیگر، اگر میز اداری کوچک باشد ممکن است فضای کافی برای کار کردن را در اختیار شما قرار ندهد. صرف‌نظر از اینکه برای انتخاب میز اداری لازم است فضای اتاق را در نظر بگیرید، مهم است که به داشتن فضای کافی برای کامپیوتر یا نوشتن و همچنین، وجود فضا برای میز و مبلمان اداری دیگر توجه داشته باشید.

ارتفاع میز را بررسی کنید

درعین‌حال که طول و عرض میز مهم است، ارتفاع آن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. بر طبق تحقیقات، ایده‌آل‌ترین ارتفاع برای میز، 70 تا 75 سانتیمتر است. این بدین معنی است که سطح بالایی میز اداری باید 70 تا 75 سانتیمتر با زمین فاصله داشته باشد. چرا توجه به ارتفاع در هنگام خرید میز اداری مهم است؟ این به این دلیل است که ارتفاع کوتاه یا بلند میز می‌تواند ناراحتی زیادی را ایجاد کند.

میز اداری بلند باعث می‌شود که در هنگام کار کردن مجبور شوید دست‌های خود را بالا بیاورید و برای مشاهده مانیتور کامپیوتر نیز گردن خود را به سمت بالا خم کنید. در مقابل، میز اداری کوتاه باعث می‌شود که پاهایتان به دلیل کمبود فضا دچار گرفتگی شود. در این میان خرید میز اداری قابل تنظیم می‌تواند کاربردی‌تر باشد و به شما کمک کند که در صورت نیاز ارتفاع میز را تغییر دهید.

سینی کشویی برای صفحه‌کلید و ماوس را در نظر بگیرید

قیمت میز اداری

اگر قصد دارید از میز برای کار با کامپیوتر استفاده کنید، یک میز اداری مدرن را انتخاب کنید که از سینی کشویی برای کیبورد و ماوس برخوردار باشد. بدون این سینی، لازم است کیبورد و ماوس را در سطح مانیتور کامپیوتر قرار دهید که این مسئله می‌تواند باعث خستگی چشمان شما و فشار بر روی مچ دست شما شود. سینی کشویی به‌خصوص یک ویژگی مفید برای میزهای اداری است که ارتفاع آن‌ها قابل‌تنظیم نیست.

مطمئن شوید که میز اداری بادوام است

در هنگام خرید میز اداری به کیفیت و دوام آن توجه کنید. برخی از میزهای اداری از مواد ارزان‌قیمتی ساخته شده‌اند که وقتی به‌صورت ضعیفی ساخته شده باشند می‌توانند خیلی زود آسیب ببینند. برای اینکه متوجه شوید یک میز اداری بادوام و باکیفیت است به این موضوع توجه کنید که میز اداری از چه چیزی ساخته شده است. میز اداری ارزان معمولا از مواد بی‌کیفیتی ساخته شده است و به همین دلیل از استحکام و دوام کافی برخوردار نیست. بنابراین، اگرچه مناسب بودن قیمت مبلمان اداری اهمیت زیادی دارد اما به یاد داشته باشید که میز اداری بسیار ارزان نیز احتمالا از کیفیت کافی برخوردار نیست.

برای مثال، اگرچه اجزای پلاستیکی هم در میزهای اداری ارزان و هم در میزهای اداری گران استفاده می‌شوند اما اجزای پلاستیکی‌ای که در میزهای گران‌قیمت استفاده می‌شوند کیفیت بالاتری دارند. از سوی دیگر، چوب لمینت باکیفیت از چوب جامد قوی‌تر است و به همین دلیل، برای میزهای اداری گزینه‌ای بسیار مناسب محسوب می‌شود. اگرچه لمینت از چوب واقعی ساخته شده است اما ازآنجایی‌که بر روی آن روکش مایع استفاده شده است، این روکش از چوب زیرین در برابر آسیب محافظت می‌کند.

رنگ میز اداری را با دکوراسیون محل کار هماهنگ کنید

رنگ در خرید میز اداری اهمیت بسیار زیادی دارد. برای اینکه دکوراسیون منسجمی در محل کار ایجاد کنید، مهم است به این موضوع توجه کنید که رنگ میز اداری با رنگ مبلمان، دکوراسیون و سایر عناصر بصری همخوانی داشته باشد. اگر رنگ میز اداری مناسب نباشد، ممکن است با دکوراسیون تضاد پیدا کند و درنتیجه، تاثیری منفی بر ظاهر محل کار بگذارد. بنابراین، قبل از خرید میز اداری، چند دقیقه زمان صرف کنید و رنگ‌های استفاده‌شده در دکوراسیون محل کار خود را در نظر بگیرید.

به گزینه‌های ذخیره‌سازی توجه داشته باشید

مطمئنا می‌دانید که فضای ذخیره‌سازی چقدر در محل کار اهمیت دارد. خبر خوب این است که همیشه نیازی نیست برای ذخیره کردن وسایل اداری، مبلمان جداگانه تهیه کنید. بسیاری از میزهای اداری دارای یک یا چند کشو هستند که می‌توانند نیاز شما به مبلمان جداگانه را رفع کنند. علاوه بر این، برخی از میزهای اداری از قفسه‌بندی برخوردار هستند که این قفسه‌ها نه‌تنها برای نگهداری از وسایل کمک‌کننده‌اند بلکه می‌توانند مکانی برای قرار دادن وسایل تزیینی نیز باشند.

امکان پشتیبانی از دستگاه‌ها را در نظر بگیرید

اگر می‌خواهید میز اداری را برای استفاده از کامپیوتر و سایر دستگاه‌ها مثل تلفن، دستگاه فکس و غیره بخرید، مهم است که امکان پشتیبانی میز از دستگاه‌ها را در نظر بگیرید. برای مثال، مهم است که میز دارای دریچه عبور سیم باشد. در این صورت، میز از نظم بهتری برخوردار خواهد بود و سیم‌ها و کابل‌ها نظم مشخصی خواهند داشت. قیمت میز اداری می‌تواند بر اساس امکانات میز متفاوت باشد.

گارانتی میز اداری را بخوانید

هرگز بدون مطالعه گارانتی، میز اداری نخرید. گارانتی نشان می‌دهد که سازنده مبلمان اداری به کیفیت و عملکرد محصولات خود اطمینان زیادی دارد. اگر میز اداری‌ای انتخاب کنید که گارانتی زیادی ندارد یا اصلا گارانتی ندارد ممکن است زود خراب شود. بنابراین، قبل از خرید صندلی اداری و میز اداری، نه‌تنها لازم است طول گارانتی را توجه داشته باشید، بلکه مهم است انواع آسیب‌ها و خرابی‌هایی نیز که تحت پوشش گارانتی هستند را در نظر بگیرید. بنابراین، اگر تصمیم به خرید اینترنتی میز اداری دارید، مهم است علاوه بر بررسی لیست قیمت میز اداری و مدل های میز اداری، گارانتی میزها را نیز مطالعه کنید.

درنهایت، خرید میز اداری باکیفیت، یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه است که باعث افزایش بهره‌وری کارمندان می‌شود. کارمندان یک شرکت با استفاده از میز مناسب می‌توانند سریع‌تر و کارآمدتر کنند. ازآنجایی‌که میز اداری انواع مختلفی دارد مهم است قبل از خرید میز اداری، نوع آن را انتخاب کنید. سپس مهم است به مواردی مثل اندازه، ارتفاع، جنس و گارانتی میز توجه داشته باشید. ساجیران یکی از برندهای شناخته‌شده در زمینه تولید و فروش میز اداری و مبلمان اداری باکیفیت است که دارای سال‌ها تجربه در این زمینه است. بنابراین، اگر تصمیم به خرید میز اداری دارید، بررسی محصولات ساجیران می‌تواند برای شما مفید باشد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4.5/5 - (8 امتیاز)