گالری ما

اطلاعات تماس

دفتر کار مدرن

آیا می دانستید وجود دفتر کار مدرن و خلاق می تواند تا سه برابر احتمال استعفا یا حتی مرخصی استعلاجی کارمندان را کاهش دهد؟ طبق تحقیقات انجام شده، جدای از حقوق و دستمزد برای کار، این زیبایی و جذابیت ظاهری محیط است که افراد متخصص را به کار با شما ترغیب می کند.

بنابراین با وجود این آمارها، شما می توانید با کمی خلاقیت و سرمایه گذاری اصولی، نیروهای کاربلد زیادی را به خود جذب کنید. جدای از این موارد، محل کار به عنوان خانه دوم هر فرد است؛ چرا که قرار است زمانی زیادی را در آن محل بگذراند. بنابراین همین موضوعات سبب شده است که افراد به دنبال طراحی دفتر کار مدرن باشند. اگر شما هم قصد طراحی اصولی دکوراسیون دفتر کار را دارید، این مقاله از ساجیران را مطالعه کنید.

چرا باید دفتر کار مدرن طراحی کنیم؟

همه افراد برای تامین مخارج زندگی خود، نیازمند کار کردن و محلی برای انجام کار هستند؛ این محل ممکن است به شکل های مختلفی طراحی شده باشد. تا چند سال پیش، افراد توجه زیادی به نوع دکوراسیون و داخلی محل کار خود نداشتند. حتی جالب است بدانید که در حال حاضر هم هنوز دفترکارهایی وجود دارند که به مکان و نحوه کار انجام شده در آن توجه خاصی نمی کنند.

شاید با خود می گویید که محل کار مدرن تنها شامل مبلمان مدرن و روش چیدمان وسایل مدرن می شود؛ این در حالی است که طراحی محل کار مدرن، شامل محیطی می شود که مدیران، کارمندان و مشتریان بتوانند نیازهای خود را به آسانی در آن جا برطرف کنند.

طراحی دفتر کار مدرن به قدری اهمیت دارد که تا کنون تحقیقات زیادی روی آن انجام شده است. به طور کلی جرقه اولیه طراحی دفتر کار مدرن در آغاز قرن جدید صورت گرفته است. یکی از تحقیقات مهم در این باره را BusinessWeek در سال 2008 روی متخصصان شغل های مختلف انجام داده است.

بر اساس این تحقیقات، بیشتر از 82 درصد از کارمندان تاکید کرده اند که برای انجام درست کارها، باید با دیگران همکاری داشته باشند؛ اما به دلیل وجود اتاق های جداگانه برای هر فرد، این اتفاق کمتر رخ می دهد و آن ها بیشتر مجبور به همکاری در اتاق کنفرانس هستند.

همین موضوع سبب شده است که طراحی دفتر کارها مدرن تر و هدفمندتر از قبل پیش برود؛ به طوری که در حال حاضر، مکان های غیر رسمی تری در اداره ها برای همکاری کارمندان وجود دارد. حتی در برخی از دفترهای مدرن، افراد به وسیله میز کارگروهی کار خود را انجام می دهند.

اصول طراحی دفتر کار مدرن چیست؟

همه شما حتما تا به حال طراحی های مدرن زیادی را در خانه یا دفتر کار دیده اید؛ بنابراین قطعا تصویر سازی خاصی درباره دیزاین دفتر کار مدرن ایجاد کرده اید. اما سوال این جا است که آیا این عقیده شما و دیگر افراد در عکس دفتر کار مدرن درست است؟ برای آن که از اصل های مهم طراحی دفتر کار مدرن آگاهی پیدا کنید، موارد زیر را باید بدانید:

به ابعاد دفتر کار خود توجه کنید.

فرقی ندارد که قصد طراحی دفتر کار در خانه را دارید یا محل کار اختصاصی را باید دیزاین کنید.  در هر صورت باید قبل از این که بخواهید سراغ خرید تجهیزات و وسایل اداری بروید، باید به ابعاد آن محل توجه کنید. ابعاد دفتر، عامل مهمی در زیباتر شدن دکوراسیون محسوب می شود.

به طور کلی اگر نیروی کار کمتری در فضای اداری خود دارید یا این که فعالیت آن ها بیشتر خارج از اداره است، می توانید به فکر طراحی دفتر کار مدرن کوچک باشید. اما اگر کارمندان شما بیشتر وقت خود را در پشت میز اداری می گذرانند، برای جلوگیری از محدودیت، بهتر است به فکر طراحی فضای بیشتری باشد. بنابراین با توجه به این موارد، حتما قسمت بندی های دفتر کار را بر اساس نیاز خود مشخص کنید.

رنگ دفتر کار بسیار مهم است.

به طور کلی رنگ ها عامل مهمی در روحیه و عملکرد همه افراد است. این رنگ است که در وهله اول می تواند مشتریان را در دفتر کار شما نگه دارد. همچنین رنگ سبب ایجاد تمرکز یا حواس پرتی کارمندان هم می گردد. بنابراین حتما باید بهترین رنگ را برای محیط اداری خود انتخاب کنید.

توجه کنید که رنگ انتخابی شما باید هماهنگی زیادی با دکوراسیون دفتر کار داشته باشد. همچنین پیشنهاد می کنیم که از رنگ های ملایم به جای رنگ های خیلی جذاب استفاده کنید. البته می توانید رنگ های شادتر را برای نشان دادن جزئیات و قسمت های خاص شرکت به کار بگیرید. این را هم باید بدانید که اصلا از یک رنگ خاص برای همه قسمت های استفاده نکنید و برای جلوگیری از خستگی و یکنواختی، چند رنگ را با یکدیگر ترکیب کنید.

نظم را در قسمت های مختلف رعایت کنید.

یکی از مشخصه های اصلی دفتر کار شیک و مدرن، منظم بودن و خلوت بودن محیط درون آن است. قطعا در محیطی که وسایل اداری در آن به شکل سازماندهی شده و منظم قرار نگیرند، امکان کار کردن هم وجود ندارد.

فرقی ندارد محل کار شما کوچک یا بزرگ باشد؛ در هر صورت باید در دکوراسیون خود قانون و نظم را رعایت کنید. یکی از بهترین راه های ایجاد نظم در محیط کار، استفاده از انواع پارتیشن اداری، برای جدا کردن قسمت های مختلف است.

از طرفی شما در هر صورت باید مدارک مهمی را در محیط کار خود نگهداری کنید؛ بنابراین برای دسترسی سریع کارمندان به آن مدارک و ایجاد حس نظم، بهتر است که میزها، صندلی ها و قفسه های مختلفی را با نظم در کنار هم قرار دهید.حتی اگر می خواهید از تعداد زیاد برگه های یادداشت روی میز خود راحت شوید، می توانید یادداشت های خود را به دیوار بچسبانید.

دفتر کار مدرن با میز جلسات

چیدمان دفتر کار را بر اساس نور طبیعی انجام دهید.

قطعا یکی از مهمترین موارد در چیدمان محل کار، بهره مندی از نور طبیعی است؛ چرا که هیچ نور مصنوعی نمی تواند جایگزین خوبی برای نور طبیعی باشد. استفاده از خورشید برای کارمندان، سبب افزایش شادابی و بازده کاری آن ها می شود.

از طرفی با توجه به کار کردن طولانی مدت کارمندان در دفتر، چشم های آن ها به مرور زمان خسته می شود و تنها نور طبیعی می تواند به تنوع آن کمک کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که تا حد امکان، انواع میز اداری را در نزدیکی پنجره ها قرار دهید.

به نورپردازی صحیح دقت داشته باشید.

نورپردازی دفتر کار، جزو تخصصی ترین و اصلی ترین موارد قبل از شروع هر کاری است. اگر نورپردازی مناسبی برای فضای کار خود نداشته باشید، قطعا تمام زیبایی وسایل را در دکوراسیون داخلی از بین می برید.

نورپردازی اصولی باید به گونه ای انجام شود که فرد تا ساعت ها بدون احساس خستگی در چشم ها بتواند کار کند. پیشنهاد می کنیم که برای نورپردازی، از نورهای شدید استفاده نکنید. همچنین اگر محیط کار کوچکی دارید، می توانید از نورهای سه بعدی بهره مند شوید.

از طرفی توجه کنید که این نورپردازی باید به شکل کاملا استاندارد انجام شود. این که شما صرفا فضا را چراغانی کنید، دلیل بر نورپردازی درست نیست. اگر به دنبال اصول نورپردازی درست محل کار هستید، می توانید مقاله نورپردازی دفتر کار را مطالعه کنید.

از زیبایی عناصر طبیعی در دکوراسیون مدرن بهره مند شوید.

استفاده از عناصر طبیعی مانند گل و گیاهان زیبا و خاص، می تواند زیبایی دکوراسیون دفتر کار مدرن شما را بیشتر کند. از طرفی به دلیل میل طبیعی افراد به طبیعت، برای افزایش بازدهی و عملکرد کارکنان، حتما گیاهان را در قسمت های خاص اداره خود قرار دهید.

مبلمان اداری خود را به زیباترین شکل انتخاب کنید.

محیط های اداری مدرن، کاملا با محیط های سلطنتی و خیلی رسمی فرق دارد؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم که اصلا به سراغ مبلمان های خیلی تجملی و سلطنتی نروید. مشخصه اصلی مبلمان مدرن، سادگی در طراحی و راحتی فوق العاده بالا است.مبلمان اداری به قدری اهمیت دارد که شرکت های مختلف، سرمایه گذاری های زیادی را روی طراحی مبلمان های باکیفیت انجام داده اند.

میلمانی که شما انتخاب می کنید، باید کاملا بر اساس طراحی های ارگونومیک انجام شده باشد؛ چرا که در غیر این صورت سبب ایجاد حس ناراحتی و ایجاد مشکلات جسمی برای کارمندان می شود. البته جدای از مبلمان، انواع میز دفتر کار مدرن هم باید به صورت استاندارد انتخاب شود.

اکسسوری های ساده ولی جذاب را برای دفتر کار مدرن بخرید.

اکسسوری ها در تمامی محل ها جایگاه ویژه ای دارند؛ چرا که برای زیبایی بیشتر دکوراسیون، باید از این وسایل تزئیینی استفاده کنید. توجه داشته باشید که با توجه به اصل ساده بودن در دکوراسیون های مدرن، بهتر است که از وسایل بسیار ساده و خاص بهره مند شوید.

حتما به فکر طراحی فضای استراحت آرامش بخش باشید.

کارمندان برای بازیابی انرژی درونی خود، نیاز به استراحت در مکانی آرام دارند؛ از همین رو حتما به فکر ایجاد فضای استراحت باشید. از طرفی به دلیل اهمیت این اتاق، بهتر است که از رنگ های آرامش بخش و گیاهان زیبا استفاده کنید.

دفتر کار مدرن با مبلمان های اداری

چند ایده خاص برای طراحی دفتر کار مدرن

اگر شما هم قصد طراحی دفتر کار مدرن را دارید و به دنبال ایده های خاص برای اجرای آن هستید، حتما به موارد زیر توجه کنید:

طراحی دفتر کار منعطف

یکی از ایده های پرطرفدار برای دفتر کار مدرن، طرح دفتر کار مدرن منعطف است. در طراحی دفتر انعطاف پذیر، محدودیت خاصی وجود ندارد  و شما می توانید به راحتی میز و صندلی اداری را جا به جا کنید. در این مدل افراد می توانند به جای نشستن طولانی مدت در اتاق بسته، در قسمت های مختلف کار کنند. این آزادی کار برای کارمندان سبب می شود که افراد علاقه زیادی به این مدل دکوراسیون مدرن نشان دهند.

طراحی فضای کار اشتراکی

امروزه استفاده از فضای کار اشتراکی در بین بسیاری از شرکت ها رواج پیدا کرده است. این فضا ها تنوع فوق العاده زیادی دارند که دست شما را برای انتخاب و تغییر باز می گذارند. شما در این مدل، محل خاصی برای جلسات، استراحت، انجام کارها و دیگر فعالیت های خود به صورت اختصاصی دارید.

طراحی بیوفیلیک

طراحی بیوفیلیک جزو مدرن ترین دکوراسیون ها است که ارتباط افراد را با محیط طبیعی بیشتر می کند. شما با استفاده از گیاهان درون محیط کاری، جدای از زیبایی محیط، باعث ایجاد آرامش هم برای کارمندان می شوید. بنابراین این مدل از طراحی مدرن، برای بسیاری از شرکت ها اهمیت زیادی دارد.

تکنولوژی با ترکیبی از مدرن بودن

در این مدل ، به طور همزمان از تکنولوژی و فناوری های خاص در کنار مبلمان های اداری و دیگر تجهیزات مدرن استفاده می شود. این دفتر ها با وجود ابزار تکنولوژی، به افزایش عملکرد و بازدهی کارمندان کمک می کنند. یکی از موارد مهم در این نوع دکوراسیون مدرن، جایگزینی لپ تاپ به جای کامپیوتر هستند که با این کار آزادی عمل برای کارکنان وجود دارد.

فضای کار بسیار راحت

امروزه بسیاری از افراد به این نتیجه رسیده اند که نشستن کارمندان روی صندلی های راحت، به جای صندلی های سفت و غیر ارگونومی، باعث افزایش بهره وری آن ها می گردد. بنابراین این نوع از دکوراسیون مدرن، در بین افراد طرافداران بیشتری پیدا کرده است. در این مدل، کارمندان می توانند روی مبل راحت، کارهای خود را انجام دهند. همچنین قسمت های تفریح و ورزش هم برای استرات آن ها قرار داده می شود.

دفتر کار مدرن با تم کرم

بهترین کیفیت تجهیزات اداری را از کجا بخریم؟

مهمترین نکته در دکوراسیون اداری مدرن، استفاده از تجهیزات اداری مدرن و خاص است. این که شما بتوانید بهترین و باکیفیت ترین لوازم را برای دفتر کار خود انتخاب کنید، نکته بسیار مهمی است؛ چرا که شما با این کار، جدای از زیبایی، سلامت کارمندان خود را هم تضمین می کنید.

یکی از فروشگاه های معتبر در حوزه فروش لوازم اداری، شرکت ساجیران است. این شرکت ارائه کننده انواع میز و صندلی از جمله میز کنفرانس و پارتیشن اداری است که به شما در دیزاین مدرن طراحی داخلی کمک بزرگی می کند. بنابراین شما می توانید برای مشاهده محصولات این شرکت، به وبسایت ساجیران مراجعه نمایید.

جان کلام

طراحی دفتر کار مدرن، یکی از تخصصی ترین کارهایی است که همه افراد نمی توانند از عهده انجام آن بر بیایند. از طرفی انتخاب بهترین وسایل برای تکمیل دکوراسیون مدرن هم نکته بسیار مهمی محسوب می شود. این موضوعات سبب می شود که شما برای طراحی دفتر کار مدرن خود، به دنبال متخصص ترین تیم باشید. بنابراین اگر در این زمینه به دنبال مشاوره و خرید تجهیزات باکیفیت و مدرن هستید، به وبسایت ساجیران سر بزنید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *