گالری ما

اطلاعات تماس

دفتر وکالت در ساجیران

آیا می دانستید بسیاری از تصمیمات غلطی که افراد در دفتر وکلای خود می گیرند، بر اثر انرژی موجود در محیط اطراف آن ها است؟

افرادی که به دفترهای وکالت مراجعه می کنند، اغلب به فکر مشکلات حقوقی خود هستند و افکار شلوغی دارند. از طرفی با توجه به این که امور اداری و حقوقی دردسرهای خاص خود را دارد، انتظار آرامش را نباید از آن ها داشته باشید.

از طرفی شما به عنوان وکیل باید آرامش نسبی برای تصمیم گیری های صحیح درباره موکلان خود داشته باشید. اما اگر شما هم بر اثر ساعت ها کارکردن روی پرونده های حقوقی و پیچیده آرامش روحی نداشته باشید، نمی‌ توانید به مراجعه کنندگان هم کمکی بکنید.

اما چگونه می توان محیطی آرامش بخش برای خود و مراجعه کنندگان ایجاد کنید؟ قطعا تکنیک های مختلفی در این موضوع تاثیرگذار است؛ اما یکی از مهمترین آن ها، انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون و محیط دفتر کار است.

 بنابراین اگر شما هم به عنوان وکیل به دنبال نکات مهمی برای انتخاب بهترین رنگ مناسب دفتر وکالت و دکوراسیون مناسب برای آن هستید، پیشنهاد می کنیم که در ادامه این مطلب از وبسایت ساجیران همراه ما باشید.

تماس با ساجیران

اهمیت انتخاب رنگ برای اتاق وکالت چیست؟

شاید با خود فکر کنید که اصلا چرا باید در انتخاب رنگ برای اتاق وکالت وسواس به خرج دهیم؟ اصلا آیا ممکن است که افراد با وجود رنگ خاصی، نظرات خود را تغییر دهند؟ در پاسخ باید بگوییم که با توجه به داده ها و مطالعات موجود در علم روانشناسی، رنگ ها تاثیر زیادی بر روح و روان انسان ها می گذارند. تاثیر رنگ در دفتر وکالت به قدری اهمیت دارد که حتی باعث تغییر احساس در افراد مختلف هم می شود.

انتخاب رنگ مناسب، تنها برای اتاق های کاری اهمیت ندارد؛ بلکه حتی در کوچک ترین موقعیت ها هم تاثیر خود را می گذارد. بنابراین اصلا نمی توانید اهمیت روانشناسی رنگ دفتر وکالت به آسانی عبور کنید.

شما با انتخاب رنگ مناسب برای دفتر وکالت خود، می توانید به راحتی آرامش را در کمتر از چند دقیقه به موکل خود انتقال دهید. این موضوع سبب می شود که فرد با آرامش بیشتری به راهکار های حقوقی شما گوش دهد و در نتیجه تصمیمات بهتری بگیرد. از طرفی رنگ مناسب برای دکوراسیون و مبلمان اداری، سبب جذب بیشتر مخاطبان به شما می شود؛ در نتیجه مراجعه کنندگان بیشتری به سراغ شما می آیند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  رایج ترین اشتباهات در خرید مبلمان اداری

بهترین رنگ ها برای اتاق وکالت چیست؟

قطعا بعد از دانستن اهمیت انتخاب رنگ مناسب برای اتاق وکالت، به دنبال بهترین رنگ ها در طراحی کلاسیک دفتر کار خود هستید. در دنیای رنگ ها، قطعا موارد زیادی برای دفتر وکالت مناسب هستند؛ اما اگر بخواهیم به چند مورد از بهترین و متداول ترین رنگ ها برای اتاق کار وکیل اشاره کنیم، باید موارد زیر را معرفی کنیم:

3 min دکوراسیون دفتر وکالت

۱.رنگ سبز

رنگ سبز الهام گرفته از عناصر موجود در طبیعت است و قطعا گزینه مناسبی برای دفتر وکالت هم به شمار می رود. این رنگ هم باعث آرامش بخشی و تمرکز بیشتر برای افراد می شود. در نتیجه قطعا با وجود این رنگ، تصمیمات بهتری گرفته می شود. از طرفی برای وکیل ها که مدت زمانی طولانی باید صرف مطالعه پرونده ها کنند، رنگ سبز بهتر است؛ چون که فشار کمتری به چشم ها وارد می کند و باعث درد در چشم نمی شود.

۲. رنگ زرد

در روانشناسی رنگ ها، زرد بیشترین تاثیر را بر ذهن افراد می گذارد؛ از همین رو می توانید با استفاده از این رنگ در ترکیب دکوراسیون و ساختار دیوارها و فضای ورودی در دیزاین دفتر وکالت، روحیه مراجعه کنندگان را کمی شاداب کنید.

البته پیشنهاد می کنیم که از رنگ زرد، به تنهایی برای تمامی قسمت ها استفاده نکنید. مثلا می توانید یکی از دیوارها یا حتی شیشه لاکوبل موجود در دفتر کار خود را زرد انتخاب کنید؛ چون که رنگ زرد باعث افزایش اعتماد به نفس و شادابی می شود.

۳.رنگ آبی

رنگ آبی تقریبا جزو بهترین رنگ ها در مکان های مختلف است. این رنگ باعث ایجاد آرامش برای افراد موجود در دفتر کار می شود. بنابراین می توانید کمی از تنش های ذهنی آن ها را کمتر کند.

 البته رنگ آبی هم در طیف های مختلفی روشن تا تیره وجود دارند؛ اما در حالت کلی، استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی، جزو ترکیب رنگ مناسب دفتر کار است و نشان دهنده ثبات، کارایی، وظیفه شناسی و اعتماد است.

1 min دکوراسیون دفتر وکالت

۴. رنگ بنفش

اگر به دکوراسیون های تجملی و سلطنتی علاقه دارید، رنگ بنفش را در دکوراسیون اتاق کار خود جای دهید. رنگ بنفش باعث ایجاد حس مبهم و پیچیده ای می شود؛ از همین رو بهتر است که رنگ بنفش را هم به صورت ترکیبی استفاده کنید. مثلا بهتر است که رنگ بنفش را با رنگ های مکمل خود مانند سفید، خاکستری و کرمی ترکیب کنید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  مبلمان کرو مناسب محیط های اداری و رسمی، نکات خرید و نحوه چیدمان

۵. رنگ قهوه ای

رنگ قهوه ای، جلوه ای گرم و جدی دارد که با شغل وکالت رابطه مستقیمی دارد.  البته توجه کنید که منظور ما رنگ قهوه ای خیلی تیره نیست. به شما پیشنهاد می کنیم که از تناژ رنگ قهوه ای روشن و تیره همزمان در ترکیب میز مدیریت و مبل و صندلی ها استفاده کنید. رنگ قهوه ای در مشتریان حس امنیت را به وجود می آورد. بنابراین آن ها بهتر می توانند روند حل کردن پرونده های حقوقی خود را به شما بسپارند.

۶. رنگ سفید

یکی از بهترین انتخاب ها برای دفتر وکالت، استفاده از رنگ سفید است. این رنگ همیشه برای افراد نمایان گر صلح و موفقیت است. از همین رو افراد با قرارگیری در این محیط، علاوه بر این که آرامش می گیرند، از پیروزی خود هم مطمئن می شوند. سفید در طراحی مدرن دفتر کار وکالت به همراه رنگ های شاد یا حتی تیره به کار گرفته می شود.

اصول طراحی دفتر وکالت چیست؟

برای آن که بهترین دکوراسیون را برای دفتر کار خود انتخاب کنید، باید اصول طراحی دفتر کار را بدانید. در قسمت قبلی، رنگ های مناسب برای دفتر کار را معرفی کردیم؛ اما باید بدانید که موارد مختلفی در صمیمیت و آرامش دفتر کار تاثیر می گذارند که در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم:

۱.نورپردازی استاندارد

یکی از مهمترین موارد در دفتر وکالت کلاسیک، اجرای نورپردازی اصولی و استاندارد است. نورپردازی محیط کار علاوه بر این که باعث کمتر شدن آسیب به چشم می شود، به افزایش بهره وری و آرامش افراد هم کمک می کند. البته منظور ما این نیست که چراغ های خیلی زیادی را در دفتر کار خود استفاده کنید.

نورپردازی دفتر وکالت باید متعادل باشد. به این صورت که فضا را نه خیلی روشن و نه خیلی تاریک جلوه دهد. همچنین سعی کنید که در دفتر کار خود، حتما از نور طبیعی خورشید هم استفاده کنید. حتی اگر فضای دفتر کار شما کوچک هم باشد، به کمک نورپردازی صحیح، بزرگتر جلوه می دهد.

۲. انتخاب میز و مبلمان اداری

نکته مهم دیگر هم مربوط به انتخاب مبل و صندلی اداری می شود. مبلمانی که برای اتاق کار انتخاب می کنید، باید همزمان زیبایی، سادگی وتناسب با رنگ دکوراسیون را داشته باشد. اگر سب دکوراسیون اداری شما کلاسیک است، مبلمان های چوبی و رنگ های طبیعی را انتخاب کنید. همچنین توجه کنید که وسایل تزیینی دفتر وکالت هم باید با مبلمان اداری هماهنگ باشند.

البته انتخاب اکسسوری های اتاق کار هم باید متناسب با شغل وکالت انتخاب شود. اما در بین تمامی آن ها، حتما از گل و گیاه برای انواع دکوراسیون دفتر وکالت استفاده کنید؛ چرا که باعث ایجاد شادابی و صمیمیت در محیط کار می شوید.

۳. جدا کردن قسمت های مختلف دفتر

اگر می خواهید انواع دکوراسیون دفتر وکالت را جذاب تر کنید، بهتر است که از قسمت های مختلف آن را با استفاده از پارتیشن اداری جدا کنید. مثلا می توانید هر قسمت را برای انجام کار خاصی اختصاص دهید و فضای خصوصی ایجاد کنید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  مهم ترین نکات در انتخاب صندلی کنفرانس، انواع،‌ ویژگی ها و مشخصات بهترین صندلی کنفرانس

میز چری

۴. انتخاب سبک دکوراسیون اداری

شما می توانید دو نوع دکوراسیون داخلی مدرن و کلاسیک را برای دفتر کار خود انتخاب کنید. در سبک کلاسیک بیشتر از رنگ های قهوه ای استفاده می شود. همچنین یکی از ویژگی های اتاق مدیریت هم مبلمان های چوبی و دکوراسیون چوبی است.

از طرفی در دکوراسیون دفتر وکالت کوچک، بیشتر از وسایل ساده استفاده می شود. همچنین انتخاب رنگ ها در این مدل دکوراسیون بیشتر اهمیت دارد. البته بیشتر رنگ های خنثی و ترکیبی برای دکوراسیون مدرن طرفدار دارند.

۵. استفاده از فایلینگ اداری

برای هر وکیل خیلی مهم است که مدارک و پرونده های موکلان خود را به صورت مجزا و دسته بندی شده نگهداری کنند. بنابراین جدای از خرید میز و صندلی برای دفتر وکالت، حتما  از فایلینگ اداری استفاده کنید.

تجهیزات اداری دفتر وکالت را از کجا تهیه کنیم؟

انتخاب و خرید تجهیزات مناسب برای دکوراسیون اداری دفتر وکالت، یکی از مهمترین موارد برای هر وکیل است؛ چون این وسایل باید به طور روزانه و مداوم استفاده شوند. بنابراین خیلی مهم است که این وسایل را از کدام فروشگاه تهیه کنید.

اگر به دنبال فروشگاه معتبر در زمینه خرید انواع تجهیزات اداری هستید، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید. ساجیران ارائه کننده انواع مبلمان کرو و دیگر وسایل اداری است که به شما در چیدمان اداری  دفتر کار خود کمک می کند.

سوالات متداول

مهمترین عنصر در دکوراسیون داخلی دفتر وکالت چیست؟

در بین تمامی تجهیزات، میز مدیریت دفتر وکیل و صندلی مخصوص به آن، اهمیت زیادی برای راحتی افراد دارد.

چه رنگ هایی برای دفتر وکالت مناسب نیستند؟

تمامی رنگ هایی که استرس و تنش را در وجود افراد تشدید کند، برای دفتر کار وکالت مناسب نیستند. برخی از این رنگ ها شامل قرمز، ارغوانی و مشکی می شود.

چگونه فضاهای اداری وفتر وکالت را بزرگتر جلوه دهیم؟

برای صرفه جویی از فضای اتاق، بهتر است که به نورپردازی در طراحی دفتر کار وکالت دقت کنید. همچنین بهتر است که میز و صندلی های کوچک تر را بخرید.

آیا خدمات پس از فروش در ساجیران وجود دارد؟

بله. اگر اشکالی در محصول خریداری شده مشاهده کردید، می توانید از طریق سایت برای انتقال محصول به کارخانه یا اعزام پرسنل خدماتی برای تعمیر اقدام کنید.

شرایط ثبت سفارش در ساجیران چگونه است؟

اگر در شهرستان شما نمایندگی مجاز فروش ساجیران وجود داشته باشد، ثبت سفارش از این طریق انجام می شود. اما اگر نمایندگی وجود نداشته باشد، ثبت سفارش از راه دفتر مرکزی انجام می شود.

منبع:

www.ofita.com

www.furnishr.com

۲.۷/۵ - (۳ امتیاز)

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *