گالری ما

اطلاعات تماس

طراحی اتاق کار

چه دانش آموزی باشید که به دنبال یک منطقه آرام برای انجام تکالیف هستید یا فردی شاغل که فقط به آرامش و سکوت نیاز دارد، فضای اصلی اتاق کار نیاز به استفاده از استراتژی های زیادی دارد. یک اتاق کار باید جالب اما نیروبخش، آرام اما الهام بخش، کاربردی اما زیبا باشد.

این انتظارات برای یک اتاق کوچک بسیار زیاد است، درست است؟ خوشبختانه، دنیای طراحی مملو از الهام است و ما می توانیم بهترین ها را گرد هم می آوریم. معمولاً، وقتی والدین قصد دارند خانه داشته باشند، اصرار دارند که یک اتاق کار خانگی اضافه کنند تا بتوانند بدون مزاحمت فرزندانشان به صورت خصوصی کار کنند.

اتاق کار در خانه نیز زمانی در نظر گرفته می شود که فرزندان شما بتوانند کارهای خود اعم از پروژه ها و کارهای هنری، کار با کامپیوتر و مطالعه را انجام دهند. اگر این فضا را حتی برای فرزندان خود داشته باشید، هیچ لحظه آزاردهنده ای در اتاق کار خانه شما وجود نخواهد داشت.

ساخت اتاق کار در مناطق وسیع ‌تر، کاربردی ‌تر است. ویژگی های اصلی یک اتاق کار کامل عبارتند از میز و صندلی های دنج که در صورت امکان باید در نزدیکی پنجره ها یا زیر وسایل روشنایی قرار گیرند. اتاق های کار باید دارای تعدادی کمد یا قفسه کتاب برای نگهداری اسناد مفید و موارد دیگر باشد. هرگز فراموش نکنید که تخته گچی یا تخته سفید هم در اتاق کار خود قرار دهید که آن هم می تواند مفید باشد.

اگر کل هفته یا حتی چند ساعت از هفته را در اتاق کار خود سپری می کنید، مهم است که اتاق کار شما شما مکانی راحت و دلپذیر برای گذراندن وقت و انجام کارها به نحو احسن باشد. نکات طراحی اتاق کار در منزل زیبا و کاربردی را در ادامه مقاله بخوانید.

اتاق کار شما، کلید موفقیت شماست

اتاق های کار در شکل ها و اندازه های مختلفی تولید می شوند. این می تواند در یک اتاق جداگانه، یک گوشه از سالنی بزرگ باشد. کلید انتخاب مکان مناسب برای دفتر کارتان این است که فکر کنید که کجا و چه زمانی کار خود را انجام می دهید.

فضای کافی را در نظر بگیرید

اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای کار راحت در نظر گرفته اید. از خود بپرسید که آیا می توانید به راحتی از این طرف به آن طرف حرکت کنید، بایستید و پشت میز خود بنشینید. در حالی که این ممکن است بیهوده به نظر برسد، به راحتی می توان میزان فضای مورد نیاز خود را دست کم گرفت.

برای جلوگیری از این امر، از همان اندازه گیری های کلیدی که طراحان حرفه ای برای چیدمان اتاق کار استفاده می کنند، استفاده کنید.

مزایای طراحی اتاق کار

انتخاب میز و صندلی

انتخاب میز و صندلی اداری مناسب برای اتاق کار ضروری است. میزی را انتخاب کنید که به اندازه کافی پهن باشد تا کامپیوتر شما و هر چیز دیگری که برای انجام کار شما لازم است را در خود جای دهد. در حالت ایده آل، عرض میز شما باید حداقل 48 اینچ (120 سانتی متر) باشد.

با این حال، بیشتر مردم میزهای 60 اینچ (150 سانتی متر) عرض یا بزرگتر را راحت ترین می دانند. در حالی که یک میز کارمندی با ارتفاع قابل تنظیم ایده آل است.

میزی را انتخاب کنید که خیلی بلند نباشد. در واقع 28-30 اینچ (70-75 سانتی متر) محدوده قابل قبولی است. روی یک صندلی با کیفیت خوب که در صورت امکان راحت و قابل تنظیم باشد، سرمایه گذاری کنید.

ذخیره سازی و قفسه بندی

هنگام طراحی اتاق کار مدرن معمولاً ذخیره سازی نادیده گرفته می شود و واقعاً می تواند بر بهره وری شما تأثیر بگذارد. مطمئن شوید که قفسه ها، کمدهای بایگانی یا کمد به اندازه کافی برای نیازهای ذخیره سازی خود قرار داده اید. گردش کار خود را در نظر بگیرید.

صندوق ورودی خود را روی میز یا در کنار آن قرار دهید. کار فعلی خود را در دسترس نگه دارید. سیستم بایگانی را در نزدیکی خود بگذارید. اگر از کتاب های راهنما، کاتالوگ یا کتاب های مرجع استفاده می کنید، قفسه ای را در نزدیکی میز خود قرار دهید تا آن ها را در دسترس داشته باشید.

مکانی برای ملاقات

آیا در طول روز مهمانان یا مشتریانی خواهید داشت؟ اگر فضایی برای داشتن یک محل ملاقات کوچک دارید، ایده آل است. در غیر این صورت، برای چند صندلی اضافی در طراحی دفتر خانه خود برنامه ریزی کنید تا امکان جلسات را فراهم کنید. این می تواند به سادگی 1-2 صندلی راحت باشد که به راحتی می توان آن ها را در کنار میز کاری جای داد.

انتخاب میز طراحی اتاق کار

ایده های کاربردی طراحی اتاق کار

 • اگر شما فردی هستید که با انرژی و پر جنب و جوش رشد می کنید، احتمالاً نمی توانید به راحتی پیشرفت خود را در یک فضای کاملاً خنثی پیدا نمایید. شخصیت کاری یا تحصیلی خود را با دکوری بسازید که دقیقاً با شما سازگار است.
 • یک دفتر کاری را می توان تقریباً در هر اتاقی راه اندازی کرد. هنگامی که یک مکان خوب پیدا کردید، در مورد طرح رنگ، طراحی میز، سبک صندلی، نیازهای قفسه بندی، مبلمان و ذخیره سازی برای تمیز و مرتب نگه داشتن همه چیز به اندازه کافی می توانید تصمیم بگیرید. در این مقاله 24 ایده جهت طراحی اتاق کار کوچک و طرح های فضای کاری برای شروع شما آورده شده است.
 • ذهن فعال خود را با رنگی روشن و دلپذیر تقویت کنید. اگر می خواهید فضای کاری شما جذاب باشد، به اصطلاح، تشک خوشامدگویی را دراز کنید. رنگ دلپذیری مانند زرد درخشان و آفتابی را بزنید تا احساس تیرگی صبح شنبه را از بین ببرید.
 • قسمتی از اتاق خود را با هماهنگی رنگ، تراش دهید. از یک کمد ذخیره سازی، واحد قفسه بندی، میز و رنگ دیوار که با هم مطابقت دارند، استفاده کنید. یک روکش چوبی نازک در اطراف یک قفسه کوچک، مکمل صندلی چوبی نیز می باشد.
 • فضای کار را با پنل دیواری چوبی زیبا کنید. این پنل دیواری تخته ای چوبی، پس زمینه ای بافت دار در پشت یک میز سفید ایجاد می کند و رنگ طبیعی به زیبایی با دکوراسیون اتاق کار و مطالعه منطبق می شود.
 • عامل صدا را با عایق صدا  از این فضای کاری از طریق پنل های دیواری آکوستیک از بین ببرید. در طراحی اتاق کار خیاطی، طراحی اتاق کار معماری و یا طراحی اتاق کار نقاشی در منزل چه برای جلوگیری از سر و صدای خانه، چه سر و صدای بیرون، از قبل فکر کنید و آن را بخشی از دکوراسیون خود کنید.
 • از مبلمان اداری برای شکل دادن به چیدمان اتاق استفاده کنید. این چیدمان، اتاق را به یک منطقه کار و یک سالن تقسیم می کند.
 • با آنچه دارید کار کنید. اگر قبلاً دیوارهای آجری یا بتن خام دارید، با جریان کار پیش بروید و یک اتاق کار صنعتی ایجاد کنید.
 • از برش های سفارشی چوب یا ام دی اف برای طراحی روی میز و قفسه های داخل یک کمد کوچک استفاده کنید. آن را با یک چراغ رومیزی طراحی شده از چوب، ست کنید.
 • چراغ های آویز هم تراز فقط برای محل های غذاخوری نیستند. یک ردیف آویز کوچک در طول میز خود آویزان کنید تا وضعیتی زیبا به آن ببخشید و همچنین روشنایی کافی در محل کار خود ایجاد کنید.
 • زمان استراحت را فراموش نکنید. هرکسی در طول روز کاری خود به یک لحظه نیاز دارد تا درباره چیزی فکر کند، یا حتی به یک لحظه استراحت پس از مدت ها روی صندلی نیاز دارد. یک مبل کوچک یا صندلی راحتی را در چیدمان در نظر بگیرید.
 • خود را در حالت چرخش قرار دهید. اگر زیاد از روی میزتان بلند می شوید، یک صندلی گردان انتخاب کنید. با یک صندلی منحصربه فرد، فضای کار ساده خود را تقویت کنید.
 • آیا می خواهید فضای کاری شما بیشتر با سالن اصلی ترکیب شود؟ رنگ ها را با تمام مبلمان اداری و قفسه ها را با رنگ دیوار مطابقت دهید.

اهمیت طراحی اتاق کار

 • مدارک و اسناد زیادی دارید؟ قفسه های زیادی تهیه کنید. در مورد نیازهای ذخیره سازی کم کاری نکنید که فقط با کوه های کاغذی روی زمین و میز مواجه خواهید شد.
 • مبلمان اداری را با سایر قطعات موجود در اتاق هماهنگ کنید. این میز و فضای طراحی اتاق کار اداری باید به خوبی با دکور دیوار تلویزیون در کنار آن، تطابق داشته باشد.
 • از چراغ های LED می توان برای ایجاد محیط درام استفاده کرد.
 • منطقه کار را با میز L شکل به حداکثر برسانید. این طراحی گوشه منحنی یک محیط بزرگ تری در اطراف محیط اتاق ایجاد می کند.
 • هیچ چیز به اندازه فضاهای سبز الهام بخش نیست. اگر می توانید، فضای کار خانه خود را در مقابل یک پنجره با نمای باغ بسازید، یک حیاط یا باغ عمودی سرپوشیده بسازید، یا حتی یک نقاشی دیواری با موضوع طبیعت بیاورید.
 • یکسان باشید اما متفاوت! لازم نیست فضای کاری دو نفر به یک سبک باشد. با در نظر گرفتن نیازهای مختلف ذخیره سازی و سطوح روشنایی ترجیحی، هر منطقه کاری را متناسب با هر کاربر فردی قرار دهید.
 • عناصر و رنگ غیر منتظره، محیط کاری سرگرم کننده ای را ایجاد می کند که از بازگشت به آن لذت خواهید برد.
 • اگر روی میز فضای کافی وجود ندارد، از یک پایه با گیاهان زیبا کنار میز استفاده کنید.
 • برای دوستان خود جایی داشته باشد تا بتوانید قرار ملاقات های خود را به خوبی سپری کنید.
 • آیا نمی خواهید اتاق کار شما جلب توجه کند؟ طراحی مینیمالیستی را با قفسه های توکار پنهان، یک میز باریک و یک صندلی با پشتی کم حفظ کنید.
 • برگه یادداشت های چسبناک را کنار بگذارید. از طاقچه های کتاب می توان برای باز نگه داشتن کتاب های مرجع در الهام بخش ترین قسمت هایشان استفاده کرد.
 • لازم نیست قفسه های اداری با فایل های پر شده، کاغذ و گلدان های خودکار پر شوند. در پارتیشن اداری آثار هنری قاب بندی شده، گلدان های تزئینی و یادگاری ها را در قفسه های اتاق کارتان بچینید تا بیشتر شبیه به بخشی از خانه باشد.
 • روشنایی زیادی را در نظر بگیرید. نورافکن های جهت دار منبع نور را درست در جایی که لازم است قرار می دهند.

سخن پایانی

همانطور که مطالعه کردید ما در این محتوا از سایت ساجیران سعی کردیم شما را با جذاب ترین و پرطرفدارترین ایده های طراحی اتاق کار آشنا نماییم. بنابراین امیدواریم از این پس بتوانید با انتخاب بهترین روش و ایده ها، از محیط طراحی شده کاری خود نهایت لذت را ببرید.

منابع:

archiproducts.com

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.