گالری ما

اطلاعات تماس

پاف مبل چیست

بسیاری از افراد تا به حال نمی دانستند که پاف مبل چیست؟ در حالی که شاید بارهای آن ها را در مغازه ها دیده باشند. اگر شما هم به تازگی قصد خرید مبلمان را داشته اید، حتما مدل هایی از مبل های بدون پشتی چهارپایه ای را دیده اید.

پاف مبل بیشتر شبیه به کوسن های بزرگی هستند که بدون تکیه گاه استفاده می شوند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا باید مبل بدون تکیه گاه بخریم؟ برای آن که از کاربردهای پاف مبل آشنا شوید، در ادامه این مقاله از ساجیران همراه ما باشید.

تاریخچه پاف مبل

بسیاری از افراد این عقیده را دارند که ایده پاف مبل به تازگی در ذهن طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. در حالی که پاف ها از دوران عثمانی وجود داشته اند. در اصل برای عثمانی ها خیلی مهم بود که در هنگام نشستن، پای خود را روی صندلی یا بالشتک هایی با ارتفاع کم قرار دهند.

البته در آن زمان نام پاف مبل هنوز رواج پیدا نکرده بود و افراد این نوع صندلی را با عنوان صندلی های بدون پشتی و باریک می شناختند. جدای از مردم عثمانی، طرح اولیه پاف مبل را بافندگان فرش ترکی ایجاد کرده اند. در طول زمان این بالشتک های کوچک کم کم شکل مدرن تری را به خود گرفتند و به پاف مبل امروزی تبدیل شدند.

پاف مبل چیست؟

به طور کلی پاف کلمه ای انگلیسی است که در معنای ان در لغت نامه به این صورت است «بالشتگ بزرگ با شکل استوانه ای یا مکعبی که به عنوان صندلی هم استفاده می شود.» پاف ها نوعی صندلی بدون دسته و بدون پشتی است که تنها از بالشتک رویی و پایه های محکم ساخته می شود. پاف ها اصولا برای دراز کردن پای افراد روی مبل ساخته می شوند؛ اما مانند کوسن مبل، جنبه دکوری و تزئیینی هم دارند.

ارتفاع پاف در حد ارتفاع مبلمان است که به عنوان میز جلوی میل هم کاربرد دارد. جالب است بدانید که با وجود استفاده از چهارچوب در ساختار پاف، تنها پارچه و رویه آن بیشتر مشخص می شود.

در ساختار برخی از پاف ها، فضای خالی خاصی وجود دارد که حتی می توانید به عنوان گنجه هم از آن استفاده کنید. همچنین برخی از آن ها هم دارای قطعه جداگانه ای به شکل میز هستند.

پاف مبل در کنار نرم و لطیف بودن، بسیار محکم و قدرتمند هستند؛ چرا که پایه این پاف ها از متریال کاملا محکم ساخته شده است. همچنین اصولا رویه آنها از اسفنج و پارچه است و در انواع مختلفی تولید می شود.

انواع پاف مبل

کاربرد پاف مبل چیست؟

اصولا بیشتر افراد برای زیبایی بیشتر مبلمان و دکوراسیون داخلی خود به دنبال پاف مبل هستند؛ در حالی که موارد استفاده پاف، بیشتر از این چیز ها است. بنابراین در ادامه، مهمترین کاربردهای پاف مبل را معرفی می کنیم:

نشستن افراد

پاف ها ظاهری مشابه با مبلمان را دارند؛ از همین رو در وهله اول برای نشستن افراد استفاده می شوند. البته ابعاد پاف ها، بسیار کوچکتر از مبل و کاناپه هستند؛ بنابراین می توانید در صورت عدم نیاز به آن ها، پاف را در زیر مبل یا میز قرار دهید. اصولا پاف ها برای نشتن کودکان یا افراد بزرگسال برای مدت کوتاه گزینه مناسبی است.

میز برای مبل

برخی از پاف ها دارای رویه صاف هستند که به عنوان میز عسلی برای مبلمان شما هم استفاده می شوند. همچنین می توانید با گذاشتن شیشه روی پاف، جلوه ای کاملا مشابه با میز پذیرایی را هم ایجاد کنید.

پاف در محیط کاری

اصولا پاف ها برای گذاشتن پا و دراز کردن آن ها روبه روی مبل استفاده می شود؛ اما جالب است بدانید که جدای از کاربرد پاف مبل در خانه، می توانید در محیط کاری هم از پاف استفاده کنید. به این صورت که پاف را رو به روی میز کارمندی یا مدیریتی قرار دهید.

سپس در زمان استراحت کارمندان، پاهای خود را روی آن دراز کنید. همچنین حتی اگر پاف استحکام خوبی داشته باشد، برای برداشتن انواع مدارک از کتابخانه و قفسه های اداری هم می توانید از آن استفاده کنید.

استراحت

در حال حاضر نمونه هایی از پاف تولید شده است که شما می توانید حتی روی آن لم بدهید. این پاف ها اصولا پایه خاصی ندارند و به صورت کسن یا پشتی بزرگ هستند. بنابراین می توانید برای نشستن و لم دادن روی زمین هم از آن ها استفاده کنید.

محل خواب حیوانات خانگی

پاف هایی که به صورت پهن و بدون سازه هستند، حتی برای قرارگیری حیوانات خانگی هم استفاده می شوند.

نیمکت در فضای باز

بسیاری از افراد پاف های سبک و کوچک را برای نشستن موقتی در فضای باز هم استفاده می کنند. مثلا می توانید تعدادی از این پاف ها را اطراف میز در تراس، حیاط یا باغ قرار دهید. البته بهتر است که رویه های پاف را بر اساس فضای باز انتخاب کنید.

اتاق خواب

پر کاربردترین استفاده پاف مبل، در اتاق خواب است؛ چرا که اصولا خانم ها از پاف مبل به عنوان صندلی میز آرایش خود استفاده می کنند. همچنین در پایین تخت خواب هم برای نگهداری وسایل خود، می توانید از پاف های صندوقچه ای استفاده کنید.

کاربرد پاف مبل

انواع پاف مبل بر اساس جنس

با توجه به این که پاف ها کاربردهای متفاوتی دارند، از جنس های مختلفی هم ساخته می شوند. تفاوت جنس پاف هم بیشتر مربوط به رویه آن ها است. بنابراین انواع پاف را از نظر جنس رویه به شما معرفی می کنیم:

پاف سنتی

همانطور که از نام این پاف مشخص است، جنس رویه آن از پارچه های سنتی و نقش و نگارهای اصیل آن ها است. اصولا رویه پاف سنتی به صورت دست ساز است و جلوه ای فوق العاده خاص و اصیل را ایجاد می کند. بنابراین با وجود دست ساز بودن، قیمت پاف مبل سنتی نسبت به دیگر پاف ها بیشتر است.

پاف پارچه ای

پاف پارچه ای ساخت ساده تری نسبت به دیگر پاف ها دارند؛ چرا که شما می توانید از انواع پارچه ها در رنگ و بافت مختلف برای ساخت این نوع پاف استفاده کنید. بنابراین پاف پارچه ای متناسب با هر دکوراسیونی است. همچنین بهتر است بدانید که قیمت این پاف، مناسب تر از انواع دیگر است. همچنین شما می توانید تزئینات مختلفی را هم در ساخت آن ها به کار ببرید.

پاف بافتنی

پاف بافتنی برای دکوراسیون های روستیک و خاص فوق العاده زیبا است. همچنین دارای بافت خاصی است که این پاف ها هم بیشتر به صورت دست ساز ساخته می شوند. البته کاربرد آن ها نسبت به دیگر مدل ها کمتر است.

پاف چرم

این مدل از پاف ها جلوه ای کاملا مدرن و خاص را به دکوراسیون داخلی شما هدیه می دهند. همچنین بیشتر برای محیط های اداری مناسب است؛ چرا که ماندگاری فوق العاده زیادی دارد و نسبت به  قیمت صندلی اداری، مقرون به صرفه تر است. البته برای جلوگیری از ترک خوردگی، باید مراقبت های لازم را از چرم خود داشته باشید.

پاف پرز دار

این مدل یکی از جذاب ترین و گرم ترین مدل ها برای پاف است. اصولا پاف هایی که برای لمیدن ساخته می شود، از رویه پرز دار بهره مند می گردند. بنابراین شما می توانید در محیط های گرم مانند اتاق خواب یا در اتاق کودک خود از آن ها استفاده کنید.

بهترین پاف مبل برای خانه

انواع پاف مبل از نظر کاربرد

برخی از پاف ها جدای از ویژگی های عمومی پاف، دارای خصوصیات خاص تری هستند که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم:

پاف صندوقچه ای

این مدل از پاف مانند صندوقچه ای مخفی برای نگهداری وسایل شما هم استفاده می شود. رویه این پاف برداشته می شود و شما می توانید برخی از لوازم مانند پتو را در آن نگهداری کنید.

پاف کشویی

در ساخت این پاف ها، کشوی کوچکی به کار رفته است که جدای از نشستن، قابلیت قرارگیری وسایل کوچک را هم دارد.

پاف آشیانه ای

این نوع از پاف ها دارای سطح تقسیم بندی شده به تعداد افراد است که می توانید برای پذیرایی از مهمانان خود، از آن استفاده کنید.

انواع پاف مبل بر اساس ساختار

جدای از مدل و کاربردهای متفاوت پاف ها، نباید از تنوع بین ساختار و شکل هندسی پاف هم هم بگذریم. متداول ترین انواع پاف به شرح زیر هستند:

پاف مکعبی

متداول ترین و بیشترین پاف ها به شکل مربع، شش ضلعی یا پاف مبل مستطیلی ساخته می شوند. این پاف ها به دلیل داشتن قاعده های منظم و استاندارد، برای کاربرد های مختلفی از جمله کنار مبلی یا صندلی استفاده می گردند.

نحوه ساخت و روکش کردن پاف های گوشه دار آسان تر است . همچنین استفاده از این پاف ها با ساختار گوشه دار پارتیشن اداری هم مناسب است؛ از همین رو قرارگیری این پاف ها در فضای اداری کاملا متناسب است.

پاف استوانه ای

رویه این پاف ها به شکل دایره و بیضی است که جلوه صمیمی و جذاب را ایجاد می کند. شما می توانید پاف گرد را برای چیدمان های گرد استفاده کنید. البته باید بدانید که پاف گرد، برای تمامی مدل های مبلمان مناسب است؛ اما بیشتر افراد، برای چیدمان های سنتی یا کلاسیک آن ها را قرار می دهند.

پاف مدرن

همه پاف ها نباید حتما به شکل های هندسی مختلفی ساخته شوند؛ چرا که در حال حاضر انواع پاف ها تولید شده است که از مدل های بسیار خاصی در ساختار خود استفاده کرده اند. مثلا با تشکچه، پایه و طرح های غیر اصولی ساخته می شوند.

برای مثال پاف مبل چستر، نوع خاصی از این پاف ها است؛ چرا که دارای طرح های فوق العاده خاصی است. همچنین علاوه بر زیبایی بیشتر، با وجود بالشتک های فوق العاده زیاد، سبب راحتی افراد هم می شود.

پاف پایه دار

اصولا بیشتر پاف هایی که شما در بازار مشاهده می کنید، از نوع پایه دار هستند. پایه های پاف ها معمولا به صورت چهار پایه است؛ اما در برخی از مدل های مدرن، به صورت سه پایه هم وجود دارد.

پاف بدون پایه

اکثر پاف ها دارای پایه های مختلفی هستند؛ اما در حال حاضر، نمونه های بدون پایه آن را هم در بازار مشاهده می کنید. اصولا پاف های بدون پایه، به عنوان میز یا دراز کردن پا استفاده می شود. همچنین به دلیل داشتن ساختار های فوق العاده ساده، بیشتر جنبه زیبایی دارد.

جنس پاف مبل

چگونه بهترین پاف را برای خانه یا محل کار خود انتخاب کنیم؟

درست است که پاف ها ابعاد کوچکتری دارند و کمتر کسی آن ها را می شناسند؛ اما در انتخاب بهترین نوع آن باید دقت زیادی داشته باشید. اصلا این که تنوع زیادی برای پاف ها وجود دارد، به دلیل اهمیت تطبیق آن ها با محیط اطراف خود است. به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید پاف، به نکات زیر توجه کنید:

به کاربرد آن در خانه یا محل کار توجه کنید.

در قسمت های قبلی، کاربردهای مختلف پاف مبل را به شما معرفی کردیم. خیلی مهم است که شما بدانید اصلا پاف مبل را برای چه کاری می خواهید؛ چرا که هر کدام دارای ویژگی های خاصی برای خود هستند که باید متناسب با هدف شما باشد.

متناسب با بودجه خود خرید کنید.

پاف ها با قیمت های مختلفی در بازار وجود دارند. مثلا اگر بودجه کمتری دارید، بهتر است سراغ پاف پارچه ساده بروید. همچنین اگر برای پرداخت هزینه مشکلی ندارید، پاف سنتی و چرمی هم مناسب است.

متناسب با دکوراسیون داخلی انتخاب کنید.

اگر قرار است که پاف را برای اداره انتخاب کنید، باید متناسب با مبلمان اداری و دکوراسیون اداری خرید کنید. همچنین اگر قصد خرید برای خانه را دارید، متناسب با نوع دکوراسیون، پاف مبل سلطنتی یا راحتی را بخرید.

برای خرید مبلمان و پاف مبل اداری به کدام مرکز مراجعه کنیم؟

شما اگر در بازار جستجو کنید، متوجه مغازه های متعددی برای خرید مبلمان منزل و پاف های منزل می شوید؛ اما اصولا خرید مبلمان اداری و پاف اداری، افراد را دچار چالش می کند. بنابراین ما در این مقاله، ساجیران را به عنوان یکی از بهترین مراکز برای خرید انواع تجهیزات اداری معرفی می کنیم. شما می توانید انواع میز اداری، پارتیشن و به طور کلی تمامی تجهیزات مربوط در اداره را در این فروشگاه تولیدی پیدا کنید.

جان کلام

امروزه خرید پاف مبل راحتی در بین همه افراد مرسوم شده است؛ اما باید این خرید متناسب با محیط مورد نظر شما انجام شود. بنابراین ما در این مقاله، کاربردها و انواع مدل پاف مبل را معرفی کردیم. شما می توانید در صورت خرید انواع مبلمان و تجهیزات اداری، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.