گالری ما

اطلاعات تماس

با جزئیات ترکیب رنگ مناسب دفتر کاردر ساجیران آشنا شوید

ترکیب رنگ مناسب دفتر کار یکی از مهمترین اصول دکوراسیون محیط های اداری به شمار می رود. انواع رنگ ها برای محیط های کاری با در نظر گرفتن شکل دکوراسیون محیط انتخاب می شوند. اهداف کاری مجموعه و اداره شما نیز در انتخاب رنگ های مناسب برای دفاتر کاری تاثیر گذار می باشند.

شما باید با در نظر گرفتن زمینه فعالیت خود ترکیب رنگ مناسب دفتر کار خود را انتخاب کنید. در غیر این صورت رنگ های به کار رفته هارمونی مناسبی با عملکرد شما نداشته و حتی ممکن است راندمان کاری نیروها را به طرز قابل توجهی کاهش دهند.

نحوه انتخاب ترکیب رنگ مناسب دفتر کاری و اداری

ترکیب رنگ مناسب دفتر کار باید به گونه ای باشد که سبب حواس پرتی کارکنان نشده و در عوض دقت عمل آن ها را بیشتر کند. در صورتی که این رنگ ها به گونه ای انتخاب شوند که سبب افزایش تمرکز کارکنان شوند، بدون شک کیفیت فعالیت های آن ها افزایش یافته و این مسئله به معنای پیشرفت بیشتر سازمان و اداره شما خواهد بود. این رنگ ها باید با در نظر گرفتن روانشناسی مربوط به هر رنگ و حال و هوایی که در محیط به وجود می آورند انتخاب شوند. به این ترتیب انتخاب آن ها نتایج مطلوبی به دنبال دارد.

ترکیب رنگ مناسب دفتر کار میتواند با در نظر گرفتن اصول فنگ شویی نیز انتخاب شود. در محیط های کاری برقراری آرامش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به خصوص در شرایطی که محیط اداره شما محل برگزاری جلسات مهم کاری است، ایجاد آرامش در فضا برای کسب اطمینان طرف معامله یک اصل اساسی تلقی می شود و به پیشرفت هر چه بیشتر شما کمک شایانی می کند.

شما می توانید، رنگ ها را بر اساس طراحی لوگوی اداره خود نیز انتخاب کنید و در کنار این رنگ از اجزا و وسایلی هم رنگ یا مطابق با این رنگ بندی استفاده نمایید.

راه ارتباطی با ساجیران

روانشناسی رنگ ها برای استفاده در محیط های کاری

روانشناسی رنگ دفتر کار یکی از مهمترین اصولی است که در این خصوص مورد بررسی قرار می گیرد. برخی از این رنگ ها به همراه تاثیری که بر محیط شما بر جای می گذارند به شرح زیر می باشند:

  • در اصول طراحی دفتر کار استفاده از رنگ سفید بسیار مهم است. این رنگ یکی از مهمترین رنگ های طبیعی است که نور را به صورت کامل در محیط پخش می کند. استفاده از این رنگ فضا را بزرگ تر جلوه می دهد و به این ترتیب افراد با حضور در محل کار شما احساس اطمینان خاطر بیشتری می کنند.
  • رنگ مشکی نیز در برخی از محیط های اداری به کار برده می شود و نشان از رسمیت محیط دارد. برخی از اجزای محیط های اداری مانند میز و صندلی ها با استفاده از این رنگ انتخاب می شوند. این رنگ باید به اندازه در محیط استفاده شود. بهترین رنگ برای فضای اداری در کنار سایر رنگ های مکمل تاثیر مطلوب خود را بر جای می گذارد.
  • رنگ طوسی برای دفتر کار نیز به میزان قابل توجهی به کار برده می شود. این رنگ خنثی در کنار هر رنگ دیگری زیبایی محیط را حفظ خواهد کرد و به همین خاطر نیز یکی از پرکاربردترین ها در این زمینه است. رنگ طوسی قدرت تصمیم گیری افراد را در جلسات کاری شما افزایش می دهد.
  • رنگ آبی نیز یکی از رنگ های آرامش دهنده در محیط شناخته می شود. این رنگ در محیط های درمانی نیز به میزان قابل توجهی به کار برده می شود. شما می توانید انواع لوستر مناسب دفتر کار، انواع وسایل تزیینی و… را با این رنگ انتخاب کنید.
پیشنهاد ما برای مطالعه:  طراحی فضای کار اشتراکی چطور باید باشد؟ مزایا، معایب و نکات طراحی فضای کار اشتراکی

تصویر از فضای کاری اداری مدرن

نکات مهم انتخاب رنگ برای دفاتر کاری و اداری

ترکیب رنگ مناسب دفتر کار یکی از مهمترین اصولی است که برای انتخاب رنگ در این محیط ها مورد توجه قرار می گیرد. این نکته ساده به شما کمک می کند که از ایجاد آشفتگی و به هم ریختگی در محیط جلوگیری کنید و به این ترتیب تمرکز حواس کارکنان خود را به انجام هر چه بهتر فعالیت های خود جلب کنید.

هر یک از این رنگ ها به صورت ترکیبی نیز به کار می روند. به طور مثال ترکیب رنگ مناسب دفتر کار در رنگ های مشکی و سفید در کنار هم بسیار جذاب خواهد بود. این رنگ بندی زیبایی هارمونی مناسبی در دیزاین و طراحی محیط به وجود می آورد.

شما می توانید ترکیب رنگ مناسب دفتر کار خود را در میان رنگ های شاد نیز انتخاب کنید. این رنگ ها روحیه کارکنان شما را شاداب تر می کنند و به همین خاطر نیز از کاربردهای بسیار زیادی در این محیط ها برخوردار می باشند.

در انتخاب ترکیب رنگ مناسب دفتر کار باید به رده سنی مخاطبین خود نیز دقت داشته باشید. در نظر گرفتن جنسیت مخاطبین نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در صورتی که سر و کار شما در محل اداره خود با خانم ها است، بهتر است از رنگ های لطیف متناسب با روحیه این افراد استفاده نمایید.

مزایای استفاده از هارمونی رنگ در محیط های اداری

برخی از مهمترین مزیت های توجه به اصول انتخاب رنگ به شرح زیر می باشند:

  • اگر به تصاویر و  عکس دفتر کار ایرانی دقت داشته باشید، در برخی از آن ها آثار مدرنیته فضا را که در اثر استفاده از یک دکوراسیون متناسب در فضا ایجاد شده است را مشاهده می کنید. اما برخی از آن ها نیز به گونه ای نا به هنجار دیزاین شده اند. این مسئله محدودیت هایی در محیط ساختمان شما به وجود می آورد. زشتی فضای کار شما فقط مشتریان را فراری می دهد و بس!
  • انواع رنگ دفتر کار کوچک بر روحیه و حال و هوای کارکنان و کارمندان شما نیز تاثیر گذار خواهد بود. برخی از آن ها سبب تقویت روحیه می شوند و برخی نیز آن ها را افسرده می کنند. به همین خاطر باید حتما از ترکیب چند رنگ استفاده کنید تا هر یک از آن ها تاثیرات منفی دیگری را خنثی کنند. در این زمینه باید به وسایل تزیینی برای دفتر کار نیز دقت داشته و آن ها را نیز بر اساس این اصول مهم انتخاب کنید.
  • طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از یک رنگ بندی جذاب و زیبا اعتماد مشتریان را نیز افزایش می دهد. برعکس این مسئله نیز صادق است.
پیشنهاد ما برای مطالعه:  روش های تمیز کردن انواع مبل با کمترین هزینه و زمان ممکن

چطور تعادل در رنگ آمیزی محیط ایجاد کنیم؟

برای انتخاب هر یک از وسایل مانند صندلی ارگونومیک و مبل هایی که در بخش های مختلف محیط اداره به کار می روند، باید به تعادل بین رنگ آن ها دقت داشته باشید. بهتر است رنگ ها به صورت مساوی در محیط به کار بروند. در این زمینه باید به میزان پر رنگی یا شدت این رنگ ها نیز دقت داشته باشید. به این ترتیب تعادل در محیط شما برقرار می شود.

برخی تصور می کنند چون فعالیت های اداری اکثرا خشک و رسمی هستند باید حتما از رنگ های خشک در فضا استفاده شود. این مسئله پایه و اساسی ندارد و به همین خاطر نیز این روزها استفاده از رنگ های شاد نیز در محیط های اداری افزایش یافته است.

زمان انتخاب رنگ به چه چیزهایی باید توجه کنیم؟

مبلمان اداری و سایر اجزای به کار رفته در محیط نیز برای ایجاد یک دکوراسیون لوکس با رنگ هایی متناسب با هارمونی رنگ محیط انتخاب می شوند. این اجزا مهمترین نقش را در رنگ بندی محیط ایفا می کنند. در واقع اگر رنگ بندی در و دیوارهای محیط اداره خود را به درستی انتخاب کنید اما به رنگ اجزای محیط مانند انواع میز کارمندی و صندلی های موجود در این مکان ها دقت نداشته باشید، هارمونی رنگ ها آن طور که باید در محیط رعایت نمی شود.

ترکیب رنگ مناسب دفتر کار باید با در نظر گرفتن این اصول اساسی انتخاب شود. در انتخاب هر یک از مبلمان اداری  باید به رنگ سایر اجزا نیز دقت کنید. بهتر است برای بهبود ترکیب رنگ مناسب دفتر کار همه وسایل خود را به صورت یک رنگ انتخاب نکنید. این مسئله سبب استفاده بی رویه از برخی رنگ ها در ترکیب رنگ مناسب دفتر کار  می شود.

استفاده از مبلمان مدرن با ترکیب رنگ مناسب و مدرن دفتر کار

رنگ های خنثی مناسب چه محل کاری است؟

برای استفاده از یک ترکیب رنگ مناسب دفتر کار که استاندارد دکوراسیون محیط کار شما را به ارمغان آورد، باید رنگ های خنثی را نیز در این میان بگنجانید. در غیر این صورت هارمونی رنگی محیط کار شما با مشکلات جدی رو به رو می شود.

هر یک از این رنگ ها به گونه ای خاص انتخاب می شوند. اما در نظر گرفتن رنگ های خنثی نیز در این زمینه حائز اهمیت است. ساجیران ارائه دهنده انواع میز کنفرانس، مبل کلاسیک و صندلی های شیک اداری است که هر یک از آن ها در رنگ های خنثی نیز به مشتریان ارائه می شوند. شما می توانید دسته بندی های مختلف مبل راحتی را نیز در این مرکز خرید بیابید و آن ها را با رنگ های خنثی انتخاب کنید. این رنگ ها احساس آرامش را به محیط کار شما باز می گردانند.

رنگ آمیزی بخش ورودی اداره چطور باید باشد؟

خرید وسایل تزیینی دفتر کار برای بخشی که ارباب رجوعان در ابتدای ورود خود به ساختمان با آن رو به رو می شوند نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هر یک از این رنگ ها با در نظر گرفتن حساسیت های محیط کار انتخاب می شوند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  ایده دکوراسیون دفتر وکالت + بررسی بهترین رنگ مناسب دفتر وکالت

وسایل تزیینی دفتر کار نیز با این رنگ ها به کار برده شده و این  اصول در انتخاب آن ها نیز مورد توجه قرار می گیرند. برای این بخش بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که اعتماد مراجعین را به محل کار شما بیشتر جلب می کنند.

لوازم تزیینی مناسب محل کار را چطور انتخاب کنیم؟

وسایل تزیینی برای دفتر کار اغلب با رنگ های تند و پر رنگ تری انتخاب می شوند تا رنگ و جلای به خصوصی به محیط ببخشند. از این رو باید در انتخاب آن ها محافظه کاری را کنار بگذارید. این لوازم تزیینی شامل انواع تابلوها، گلدان ها و… می شوند که زیبایی محیط را افزایش می دهند. وجود آن ها در این بخش ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هر یک از این لوازم تزیینی باید با رنگ هایی متناسب با هارمونی محیط انتخاب شوند.

نکات مهم در رنگ بندی اتاق مدیریت

ترکیب رنگ مناسب دفتر کار مدیر اداره و سازمان مورد نظر نیز یکی از مهمترین اصولی است که در این خصوص مورد توجه قرار می گیرد. این رنگ ها باید به گونه ای انتخاب شوند که وقار مدیر اداره به عنوان مهمترین سمت این سازمان ها حفظ شود.

در این بخش ها از رنگ های زرشکی، کرم و قهوه ای بیشتر استفاده می کنند که زیبایی کار را تکمیل می کند. هر یک از این ترکیب های رنگی در کنار تنالیته رنگی زیبایی قرار می گیرند. تک تک اجزای به کار رفته اعم از میز کنفرانس، پارتیشن اداری و … در محیط نیز بر اساس این رنگ ها انتخاب خواهند شد.

نحوه انتخاب رنگ بندی اتاق کارمندان

ترکیب رنگ مناسب دفتر کار برای اتاق کار کارمندان نیز مورد توجه قرار می گیرد. این اتاق ها بسیار ساده تر از اتاق مدیر اداره طراحی و دیزاین می شوند. رنگ های به کار رفته در این فضا باید به گونه ای باشند که سبب ایجاد خستگی در کارکنان نشده و راندمان کاری آن ها را کاهش ندهند.

در انتخاب رنگ این اتاق ها باید حتما به اصول روانشناسی محیط دقت داشته باشید. رنگ های آبی و سبز و سفید بهترین انتخاب برای دیزاین و دکوراسیون این اتاق ها به شمار می روند. شما می توانید در این زمینه از طراحان دکوراسیون حرفه ای کمک بگیرید. رنگ بندی این اتاق ها باید با در نظر گرفتن اصول طراحی و دیزاین ساختمان های امروزی انجام شود.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی انواع سبک ها و ترکیب های رنگی در محیط ساختمان های امروزی پرداختیم و هر یک از این ترکیب رنگ ها را از جهات مختلف بررسی کردیم. هر یک از این رنگ ها به صورت اصولی برای محیط ساختمان شما به کار برده شده و به این ترتیب تاثیر گذاری مطلوبی بر حال و هوای شما و کارکنان خواهند داشت.

شما می توانید در این خصوص از نظرات معماران داخلی نیز بهره مند شوید و با پرداخت هزینه های ناچیز از نظرات آن ها استفاده کنید. دفاتر کاری مدرن امروزی با در نظر گرفتن این اصول دیزاین می شوند. برای مشاهده انواع محصولات اداری می توانید با فروشگاه ساجیران همراه شوید.

منبع:

www.housebeautiful.com

www.foyr.com

۵/۵ - (۱ امتیاز)

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *