گالری ما

اطلاعات تماس

انواع روش های بازسازی دکوراسیون اداری در ساجیران

آیا به تاثیری که دکوراسیون اداری بر روحیه کارمندان، بهره وری آن ها، اعتبار کاری و پیشرفت شرکت دارد، دقت کرده اید؟ در زندگی شخصی، احتمالا شک ندارید که محیط  شما چگونه می تواند بر روحیه تان تأثیر بگذارد. حتما دیده اید که یک خانه کثیف چگونه می‌تواند شما را دلمرده کند یا پیاده روی در یک منظره طبیعی می‌تواند شما را آرام کند.

ما به طور معمول دکوراسیون را تغییر می‌دهیم تا بر روحیه مان تاثیر بگذارد. مسلما یکی از مواردی که در پیشرفت کاری اهمیت دارد و به کار شما هویت می بخشد دکوراسیون محیط می باشد.

محیط اداری که دارای دکوراسیون مناسبی نباشد، راندمان کارمندان را بسیار پایین می آورد و از طرفی مشتریانی که به محیط اداری شما مراجعه می‌کنند در فضای دلگیر و کسل کننده صبوری کمتری نشان می دهند. گاهی محیط اداری ما برای رشد خود و جذب مشتریان به بازسازی دکوراسیون اداری نیاز دارد.

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش

تاثیرات بازسازی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری تاثیر مستقیمی با افزایش یا کاهش عملکرد سازمانی دارد و اگر طراحی داخلی محیط کار به درستی انجام شود سبب رضایت کارکنان و افزایش راندمان و بازدهی افراد می شود.

علاوه بر موارد فوق، طراحی زیبای دکوراسیون اداری و بهینه سازی دفتر کار منجر به نظم و ساماندهی محیط می شود به طوری که می توان از حداقل فضای ممکن استفاده کرد.

پیرو این موضوع، اگر افراد از طراحی دکوراسیون خود راضی نباشند، به کمک بازسازی دکوراسیون اداری می توانند طراحی های جدید و منحصر به فردی را در فضای کاری خود القا کنند.

راه ارتباطی با ساجیران

پس از چه مدت نیاز به بازسازی دکوراسیون اداری است؟

دکوراسیون های اداری نقش اساسی را در عملکرد کاری کارمندان ایفا می کنند. به همین جهت توجه به طراحی این نوع مکان ها یکی از ضروریات است زیرا علاوه بر بحث زیباشناسی، باعث افزایش کارایی محیط نیز می شود.

بنابراین شایان ذکر است که بسیاری از کارفرمایان به حقیقت این موضوع پی برده اند و درصدد بازسازی ساختمان های خود همراه با نگرش و فکری نو هستند.

تعیین کردن زمان یا مدتی مشخص برای طراحی مجدد دکوراسیون داخلی ادارات به پارامترهای مختلفی وابسته است و نمی توان بازه مشخصی را برای بازسازی تعیین نمود، زیرا بستگی به معیارهای مدیران آن سازمان برای ایجاد تغییرات جزئی و اساسی دارد. لذا می بایست هدف آن سازمان از بازسازی دکوراسیون اداری مجموعه نیز مشخص شود.

نکات مهم در بازسازی دکوراسیون اداری

برای اینکه بازسازی دکوراسیون اداری را انجام دهید ابتدا باید تصمیم بگیرید تا چه حد می‌خواهید پیش بروید و چه کارهایی را برای آن می‌خواهید انجام دهید. آیا تصمیم به انجام بازسازی دکوراسیون داخلی اداری به طور کامل دارید یا فقط می خواهید بخشی از دکوراسیون را تغییر دهید؟ بسته به اینکه چه کاری می‌خواهید انجام دهید نکات زیر را هم در نظر بگیرید که عبارتند از:

۱. از شرکت بازسازی دکوراسیون داخلی کمک بگیرید!

شرکت های بازسازی دکوراسیون به خوبی می توانند در پیدا کردن تغییرات لازم و نحوه انجام آن به شما کمک برسانند. این مراکز با توجه به تجربه‌ای که در زمینه طراحی داخلی دکوراسیون اداری و ارگان‌های مختلف دارند، کاملا می‌دانند محیط کاری شما به چه تغییرات و نوسازی‌هایی نیاز دارد و می توانند تصویر دقیقی از آن چه قرار است انجام شود، به شما نشان دهند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  میز اداری ارگونومیک چه ویژگی هایی دارد؟

هرچه این تصویر دقیق تر باشد، تخمین هزینه‌های مربوطه با واقعیت تطابق بیشتری خواهد داشت. حتی با وجود چنین نقشه هایی، یک تیم طراحی مسئول این کار، صحت آن‌ها را بررسی کرده و اطمینان حاصل می‌کند که شرایط مهم به درستی بررسی شده‌اند و کارهایی که قرار است انجام شوند، دقیق می باشند.

کمک گرفتن از این شرکت ها خصوصا در ابتدای این روند می تواند بسیار سودمند باشد. کمک گرفتن از شرکت بازسازی دکوراسیون داخلی امکان ارزیابی واقع بینانه، مرحله بندی و توالی پیشنهادی توسط متخصص این کار و توصیه روش های مختلف و به روز از تیم طراحی را در پی دارد.

شناسایی اولیه و پیش خرید محصولاتی که در آینده برای نوسازی نیاز دارید بسیار کمک کننده است. متخصصین این شرکت‌ها از استانداردها و طراحی های حرفه‌ای و مدرن و مد روز آگاه هستند و می توانند محیطی را طراحی کنند که تاثیر شگفت انگیزی بر روی کارکنان و مشتریان بگذارد. گاهی قبل از شروع کار طرح سه بعدی از هر آن چه می خواهند انجام دهند به شما ارائه می کنند. دقت کنید آن‌ها در انتخاب تمام جزئیات حتی انتخاب میز و صندلی اداری و رنگ دیوار و وسایل به شما کمک می کنند.

دکوراسیون اداری یک شرکت همراه با میز جلسات

۲.  روش های بازسازی دکوراسیون اداری مناسب خود را بیابید!

هر شرکتی هویت، اهداف و چشم انداز کاری خودش را دارد و به فراخور آن از روش های بازسازی دکوراسیون اداری بهره می‌برد. دقت کنید که هر بخش از محیط کاری شما مانند اتاق مدیریت، اتاق کارشناسان، سالن انتظار و … به نوبه خود تاثیر گذارند و باید به تمام جزئیات آن ها دقت کنید و المان های موثر را به کار ببرید.

انتخاب رنگ مناسب، مبلمان اداری زیبا، پارتیشن اداری و … بسیار تاثیر گذار است. روشی که شما به کار می‌برید ممکن است این باشد که طراحی دکوراسیون دفتر کار خود را به طور کامل بازسازی کنید و یا شاید ترجیح بدهید با توجه به بودجه خود هر بار یک قسمت را بازسازی نمایید. شاید هم به خرید یک دست مبلمان اداری جدید بسنده کنید. هر روشی را که به کار می برید مطمئن باشید به اندازه خودش تاثیرگذار است.

همچنین این را در نظر داشته باشید که اهمیت رعایت استانداردها در بازسازی دکوراسیون ادارات اگر بیشتر از اهمیت زیبایی آن نباشد، کمتر نیست. برای طراحی و بازسازی محیط اداری خود از افراد متخصص و کاربلد کمک بگیرید تا بعدا دچار پشیمانی نشوید و محیط کاری امن و زیبایی داشته باشید.

همچنین برای خرید مبلمان اداری هم به استاندارد بودن آن‌ها توجه ویژه نمایید. ساجیران بهترین و استانداردترین مبلمان اداری را طراحی و تولید می نماید. تجربه بالا و متخصصان کارآمد ساجیران همواره در تلاش هستند تا باکیفیت ترین مبلمان اداری را با استانداردهای روز طراحی و تولید کنند. پس ساجیران می تواند انتخاب مناسبی برای مبلمان اداری شما باشد.

۳. اگر به دنبال کاهش هزینه ها و نوآوری هستید از پارتیشن اداری استفاده کنید!

اگر فضای یکپارچه‌ای دارید و می خواهید با دیوار، فضاهای تفکیک شده ایجاد نمایید، دست نگه دارید. امروزه طراحی پارتیشن اداری مقرون به صرفه ترین و در عین حال شیک ترین و مدرن ترین روش جداسازی بخش های اداری از همدیگر می باشد.

ساجیران، پارتیشن‌ های اداری بسیار شگفت انگیز، جذاب و استانداردی طراحی و تولید می‌کند و شما می‌توانید از طریق سایت ساجیران و یا نمایندگی‌های آن برای محیط کاری خود مشاوره بگیرید. متخصصان این مرکز با توجه به نوع محیط شما و ابعاد آن پارتیشن مناسب را معرفی می نمایند.

۴. فضای کاری موقتی ایجاد کنید!

برای اینکه در حین بازسازی کارهای شما عقب نیافتند و در عین حال سر و صدای حین بازسازی دکوراسیون مزاحمتی برای کارکنان ایجاد نکند؛ فضای موقت آرام و راحتی برای کارکنان خود در نظر بگیرید تا با آسودگی به کار خود بپردازند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  نحوه طراحی فضای کار در خانه و اهمیت داشتن فضای کار مجزا در منزل

برای اینکه اتاق‌های موقتی در دسترس داشته باشید، لازم است بخش هایی از فضای خود را خالی کنید و چندین پروژه کوچک را در مراحل متوالی انجام دهید. این نکته را در نظر بگیرید که بهتر است از ابتدای کار استراتژی مرحله‌ به مرحله در نظر گرفته شود.

۵. بودجه ای بیشتر از مقدار تعیین شده کنار بگذارید!

با توجه به متغیر بودن قیمت ها و افزایش هر روزه هزینه‌ها و توجه به این نکته که تا کاری تمام نشود نمی توان هزینه دقیق آن را گفت؛ بهتر است بین ۱۰ تا ۲۰ درصد اضافه تر از مبلغ تعیین شده را کنار بگذارید.

ممکن است برای بازسازی دکوراسیون داخلی اداری بخواهید پوشش دیوارها، درها، پنجره ها و یا پوشش کف زمین را تغییر دهید یا طراحی پارتیشن اداری به منظور استفاده بهینه از فضای محیط و تفکیک فضای کاری کارکنان مد نظرتان باشد و در بین راه تصمیم بگیرید کارهای دیگری هم برای بهبود فضای جدید انجام دهید. هزینه‌های هر کاری که می خواهید برای بازسازی دکوراسیون اداری انجام دهید به طور دقیق محاسبه نمایید و مبلغی بیشتر از آن را برای احتیاط کنار بگذارید.

۶. با کارکنان درباره بازسازی دکوراسیون اداری صحبت کنید!

قبل از شروع کار جلسه ای برای کارکنانتان بگذارید و به آن‌ها توضیح دهید که شرکت بازسازی دکوراسیون اداری قرار است چه تغییراتی بر روی محیط کاری شما ایجاد کند. با این کار هم حس همدلی و همکاری آن‌ها را برمی انگیزید و هم می‌توانید از نظرات آن‌ها بهره ببرید. می‌دانید که معمولا  تغییر در یک محل کار اداری موجب اضطراب می شود. یکی از دلایل این اضطراب نداشتن درک درست از تغییرات است.

می‌توانید برنامه‌ها، عکس‌ها و تابلوهای نمونه‌ای به کارکنان خود نشان دهید تا بتوانید نیت خود از نوسازی و چشم انداز مورد نظرتان را برای آنان بازگو کنید. در این صورت نگرانی‌ها از بین می‌روند و از همکاری آن‌ها نیز بهره خواهید برد.

انواع بازسازی دکوراسیون اداری

بازسازی دکوراسیون محیط اداری انواع مختلفی دارد و افراد بسته به کاری که انجام می‌دهند، مشتریانی که با آن‌ها در ارتباط هستند و هدفی که دنبال می‌کنند، یکی از انواع بازسازی دکوراسیون اداری را اجرا می‌کنند.

شما خودتان باید ببینید دنبال چه اهدافی هستید و مشتریان هدف شما در چه رده سنی قرار دارند و جذب چه محیطی می شوند؟ همچنین محیط را به گونه‌ای بازسازی کنید که القا کننده حس آسودگی، اعتماد و آرامش باشد؛ این هم به نفع شما و کارمندانتان است و هم بر مشتریان تاثیر می‌گذارد. بازسازی انواع مختلفی دارد ما در ادامه چند مورد را برای شما شرح می دهیم.

بازسازی دکوراسیون اداری به صورت مدرن

بسیاری از افراد علاقه زیادی به وسایل مدرن داشته و دوست دارند دفتر کاری خود را به مدرترین شیوه ها بازسازی کنند. در این نوع دکوراسیون اداری معمولا از پارتیشن‌های بسیار جذاب برای جداسازی فضاها استفاده می شود. در این نوع دکوراسیون بهره گیری از مجسمه‌های با اشکال مختلف و نقاشی‌های مدرن نقش به سزایی دارند. رنگ‌های روشن و و شاد و جذاب جلوه خاصی به این نوع دکوراسیون می دهند.

در دفاتر کاری مدرن معمولا محیط‌هایی برای استراحت کارکنان وجود دارد. میز و صندلی‌های اداری جذاب، استفاده از مبلمان به روز و نورپردازی و لوسترهای شیک از دیگر عناصر این سبک می‌باشند. این نوع دکوراسیون نشاط، تحرک و پویایی را القا می کند.

بازسازی دکوراسیون اداری به صورت کلاسیک

ممکن است با توجه به کاری که انجام می‌دهید دکوراسیون اداری کلاسیک مد نظرتان باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر قرار است دفتر کاری شما به صورت کلاسیک بازسازی شود، تمام عناصر آن به همین شیوه باشند.

معمولا در این نوع دکوراسیون اداری بیشتر از رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای و یا خنثی استفاده می‌کنند. می‌توانید برای روح دادن به محیط از گیاهان و لوسترهای کلاسیک کمک بگیرید. همچنین در این نوع دکوراسیون داخلی از چوب و کاغذ دیواری‌های کلاسیک هم بهره می‌برند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  پرگولا چیست؟ ویژگی ها، کاربرد و انواع آن

استفاده از کتابخانه‌ های مجلل و مبلمان اداری چوبی با روکش های چرمی از دیگر ویژگی‌های این سبک هستند. دکوراسیون اداری کلاسیک القا کننده حس قدرت و تجمل می باشد و معمولا برای اتاق مدیریت کاربرد دارد؛ با این حال برخی از افراد تمام دفتر کاری خود را به صورت کلاسیک طراحی می کنند.

بازسازی دکوراسیون اداری به صورت راحت و شاد

این نوع طراحی دکوراسیون برعکس دکوراسیون‌های سنتی گذشته می‌باشد و امروزه بیشتر استارتاپ ها از این روش در ادارات خود بهره می‌برند. اگر عکس محیط کاری گوگل را دیده باشید می‌دانید از چه نوع دکوراسیون اداری صحبت می کنیم. در این شیوه مدرن و به روز امکان ارتباط بیشتر و بهتر کارمندان و مدیران فراهم است و در عین حال مدیران با ارتباط بیشتر، تسلط بالاتری هم بر کارمندانشان دارند.

در این نوع محیط‌های کاری از رنگ های شاد و روشن و متنوع بسیاری استفاده می شود. گوگل از این هم فراتر رفته و امکانات بسیاری برای اوقات فراغت کارمندانش در محیط خود ایجاد کرده است. عکسی که در زیر مشاهده می‌کنید، بخشی از دفتر کاری گوگل می باشد. بسیاری از دفاتر با دیدن تاثیر شگفت انگیز این نوع محیط کاری به بازسازی دکوراسیون اداری به این صورت روی آورده اند.

دکوراسیون اداری سنتی با ترکیب چوب

سخن پایانی

همانقدر که زیبایی محیط زندگی برای ما مهم و تاثیرگذار است، دکوراسیون محیط کاری نیز اهمیت دارد. در این روزگار که افراد ساعات طولانی از روز را در محیط کار خود می گذرانند، محیط کاری دلمرده و آشفته می تواند روحیه افراد را تخریب کند. از طرفی مشتریان و البته سرمایه گذاران هم با اولین چیزی که روبرو می شوند، ظاهر شرکت شماست که در دیدگاه آن ها نقش موثری دارد.

پس هر چه زودتر برای نجات روحیه کارمندان، جذب مشتریان، پیشرفت شرکت و معتبرسازی محیط کاری خود بازسازی دکوراسیون اداری را شروع نمایید. با توجه به بودجه خود اولویت بندی کنید و از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین بخش‌ها دست به کار شوید. فراموش نکنید ساجیران که طراحی و تولید مبلمان اداری را ارائه می دهد، با برترین و به روزترین محصولات اداری در کنار شماست.

سوالات متداول

روش های طراحی بازسازی دکوراسیون اداری به چه صورت است؟

طراحی دکوراسیون به دو شیوه باز و بسته انجام می شود. روش بسته، روشی قدیمی و سنتی است که امروزه کم تر مورد پسند قرار گرفته است. در مقابل، طراحی دکوراسیون به شیوه باز، روشی است که در بسیاری از دکوراسیون های اداری مورد استفاده قرار گرفته است.

شیوه باز در بازسازی دکوراسیون های اداری چیست؟

شیوه باز، روش مدرن و امروزی است که بسیار رایج شده است. دفاتر با پلان باز به معنای داشتن فضایی باز و یکدست می باشند که مرزی در آن ها وجود ندارد. در این نوع طراحی سعی شده از دیوار و پارتیشن فقط در اتاق مدیریت و آبدارخانه استفاده شود.

چه مواردی باعث نقاط قوت شیوه بسته بازسازی دکوراسیون اداری می شوند؟

طراحی با شیوه باز در بسیاری از ادارات به چشم می خورد با این حال طراحی با شیوه بسته با وجود مزایایی نظیر حفظ حریم خصوصی کارمندان و کاهش عوامل حواس پرتی هنوز هم در بعضی از بخش های اداری قابل مشاهده است.

قبل از بازسازی دکوراسیون اداری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

قبل از بازسازی دکوراسیون اداری می بایست به نکاتی نظیر کمک گرفتن از یک متخصص و تیم حرفه ای، بازسازی لوله کشی های قدیمی، تغییر رنگ دیوارها و و مواردی از این قبیل توجه کرد.

اهداف بازسازی دکوراسیون اداری شامل چه مواردی می شوند؟

فرسودگی ساختمان، اصلی ترین دلیلی است که بسیاری از کارفرمایان به منظور برطرف کردن آن اقدام به بازسازی دکوراسیون اداری می کنند. علاوه بر این، تغییر کاربری ساختمان از مسکونی به اداری، بازسازی به منظور تغییر دکوراسیون و استفاده بهینه از فضا، از دیگر دلایل انجام این کار هستند.

منبع:

www.housebeautiful.com

www.terrapinbrightgreen.com

۵/۵ - (۲ امتیاز)

نظرات (۲)

  1. کریم خوش نیت
    ۰۳-۰۸-۱۴۰۲

    هزینه تبلیغات توی سایت شما چنده؟

  2. رضا
    ۰۲-۱۲-۱۴۰۱

    نمیدونستم درگوراسیون باز سازی هم میشه نمیدونستم با این خرج بالا دکوراسیون خونمو درست کنم ممنون بابت مطالب خوبتون

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *