گالری ما

اطلاعات تماس

میز کانتر

احتمالا شما بارها میز کانتر را از نزدیک دیده اید یا حتی از آن استفاده کرده اید؛ اما با این وجود، بسیاری از افراد، دقیقا نمی دانند که میز کانتر چیست و در کجا کاربرد دارد؟

در حال حاضر شما زمانی که به محیط های مختلفی مانند اداره ها، بیمارستان ها، شرکت ها، هتل ها و دیگر مراکز عمومی مراجعه می کنید، در وهله اول باید به قسمت پذیرش بروید. در اغلب مراکز، شخصی به عنوان منشی در پشت میز مخصوص به خود نشسته است و پاسخ متقاضیان و مراجعه کنندگان را می دهد. همان میزی که در قسمت لابی قرار می گیرد و اپراتور پشت آن می نشیند، با عنوان میز کانتر شناخته می شود. این میز جزو مهمترین تجهیزات و مبلمان اداری است که باید در تمامی مراکز عمومی و دفاتر کار از آن استفاده شود. اما اگر می خواهید ویژگی ها و کاربرد میز کانتر را بدانید، ما در این مطلب از وبسایت ساجیران، اطلاعات مهمی را در این باره ارائه می دهیم.

cta کاربرد میز کانتر

میز کانتر چیست؟

میز کانتر یکی از انواع مبلمان اداری است که فضای جداگانه ای بین منشی و مراجعه کننده را ایجاد می کند. با استفاده از این میز افراد می دانند که برای پرسش سوالات خود، به کدام قسمت مراجعه کنند. میز کانتر به بهترین شکل ممکن ارتباط بین طرفین را فراهم می کند و ساختار آن، متفاوت تر از میزهای دیگر موجود در شرکت است. البته یکی از دلایل خاص بودن طراحی و مزایای میز کانتر، معطوف کردن توجه افراد به سمت آن است.

تصویر نشان دهنده کاربرد میز کانتر در دکوراسیون مدرن

اهمیت میز کانتر چیست؟

حتما تا به حال برای شما مشخص شده است که میز کانتر چیست؛ اما چرا باید حتما از میز مخصوصی برای منشی طراحی کنیم؟ چرا این میز باید با دیگر میزهای موجود در شرکت متفاوت باشد؟ در برخی از شرکت ها، میز موجود در لابی، مانند دیگر میز و مبلمان اداری موجود در شرکت است؛ اما توجه کنید که استفاده از میز کانتر، ارتباط بهتری را بین منشی و مشتری ایجاد می کند. از طرفی با توجه به ساختار این میزها، فرد انرژی کمتری برای پاسخ دهی صرف می کند و زمان پاسخگویی هم کمتر از قبل می شود. همچنین نگهداری بروشورها و کاتالوگ ها برای نیروی کار آسان تر از قبل است.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  پارتیشن برای محل کار، انواع، مزایا و ویژگی ها پارتیشن مناسب محل کار

همچنین جدای از این موارد، وجود میز کانتر، باعث زیبایی بیشتر لابی شرکت می شود و دید بهتری از کسب و کار را در ذهن مشتری ایجاد می کند. بنابراین با حفظ شان برند و دسترسی آسان برای پاسخگویی، افراد اعتماد بیشتری به سازمان شما می کنند. یکی دیگر از موارد مهم درباره اهمیت میز کانتر هم کاهش استرس مشتریان است. تمامی افرادی که به شرکت یا مراکز درمانی مراجعه می کنند، قطعا سوالات مختلفی دارند و به دنبال مکان مناسبی برای دریافت پاسخ خود هستند. قطعا وجود میز کانتر، نیازی به جستجوی زیادی برای پاسخ سوالات آن ها وجود ندارد.

تفاوت بین میز کانتر و میز منشی چیست؟

به دلیل این که اصولا در شرکت ها، منشی پاسخگوی سوالات افراد است، بنابراین برخی از افراد، میز منشی را با میز کانتر یکسان می دانند؛ در حالی که این دو میز با هم تفاوت دارند. برخی از موارد مهم در وجه تمایز بین این دو میز، شامل موارد زیر است:

  • میز کانتر بیشتر به عنوان پیشخوان است؛ اما میز منشی یکی از میزهای اداری است که تنها به منشی تعلق دارد.
  • از طرفی طراحی میز کانتر به گونه ای است که مراجعه کنندگان برای دریافت پاسخ سوال خود، در پشت آن می ایستند؛ در حالی که منشی، روی میز اداری، تنها کارهای محول شده به خود را انجام می دهد و همزمان مراجعه کنندگان را هم راهنمایی می کند.
  • طراحی میز کانتر نسبت به میز منشی، بسیار پیچیده و خاص است.
  • یکی دیگر از موارد درباره تفاوت کانتر با میز منشی، ارتفاع آن ها است. در حالت کلی میز کانتر ارتفاع بیشتری نسبت به میز منشی دارد.
  • میز کانتر در ابعاد مختلفی ساخته می شود؛ اما میز منشی، تنها باید بر اساس استاندارد خاصی باشد.

انواع کاربرد میز کانتر چیست؟

پاسخگویی به مراجعه کنندگان، در قسمت های مختلفی انجام می شود؛ از همین رو کاربرد میز کانتر، موارد مختلفی دارد. بر همین اساس، می توانید انواع مختلف این میز را در دسته های زیر، تقسیم بندی کنیم:

تصویر از کاربرد میز کانتر در شرکت و محل های اداری

۱.میز کانتر مراکز پزشکی

یکی از متداول ترین موارد استفاده از این میز، در مراکز پزشکی است. در تمامی بیمارستان ها، کلینیک های درمانی، درمانگاه ها و حتی مطب های خصوصی، وجود میز کانتر ضروری است. طراحی این مدل میز کانتر به گونه ای است که بیمار با ورود به محل درمانگاه، اصلا دچار سردرگمی نمی شود و به آسانی مراحل پذیرش را طی می کند. در این مدل میز کانتر، اصولا فقسه های مختلفی برای جایگذاری پرونده های بیماران قرار داده شده است که اپراتور را برای دسترسی به آن ها دچار مشکل نمی کند.

۲. میز کانتر اداری

در تمام اداره ها و مراکز خدمت رسان، باید مکان مناسبی برای پاسخگویی به مشکلات و سوالات افراد مراجعه کننده باشد؛ از همین رو میز کانتر اداری، یکی از انواع میزهای اداری هم محسوب می شود. در صورتی که قصد خرید میز کانتر اداری را دارید میتوانید به صفحه فایلینگ اداری نیز نگاهی بیندازید و آنها را با گیشه خود ست کنید!

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بررسی انواع سبک مبلمان اداری، اهمیت انتخاب صحیح بر اساس کسب و کار

۳. میز کانتر نمایشگاهی

این مدل از انواع میز کانتر، در نمایشگاه ها بیشتر کاربرد دارند؛ طراحی این میزها بسیار خاص و جذاب است و بیشتر جنبه تبلیغاتی هم دارد. از طرفی یکی از ویژگی های خاص آن ها، قابلیت حمل آسان و جابه جایی به مکان های مختلف است.

۴. میز کانتر بانکی

بیشترین کاربرد این میز را در بانک ها مشاهده می کنید. میزهای کانتر بانکی باعث زیبایی بیشتر محیط می شود و نظم و انضباط خاصی را به محل بانک هدیه می دهد. از طرفی با وجود این میزها، حریمی بین مراجعه کننده و کارمند بانک وجود دارد و از مدارک مهم افراد هم محافظت می شود.

نکات مهم برای خرید میز کانتر چیست؟

شاید به ظاهر میز کانتر و گیشه خیلی مهم به نظر نرسد؛ اما در واقعیت، راحتی آن اهمیت زیادی برای بهره وری بیشتر اپراتور دارد. بنابراین اگر می خواهید بهترین مدل میز کانتر را بخرید، حتما به نکات زیر دقت داشته باشید:

۱.هدف خود را از خرید میز کانتر مشخص کنید.

در وهله اول باید بدانید که چرا به دنبال میز کانتر هستید. پاسخ این سوال، قطعا شما در انتخاب بهترین میز متناسب با شرایط شما کمک می کند. اگر قصد شما تبلیغات است، به سراغ میزهایی با قابلیت نصب بنر و تبلیغات باشید. از طرفی اگر نوع کسب و کار شما خدماتی است، باید میزهایی با جای مخصوص کامپیوتر و وسایل اداری دیگر را خرید کنید.

۲. به متریال به کار رفته در طراحی میز دقت کنید.

قطعا یکی از مهمترین موارد برای خرید این مدل از میزها، جنس متریال به کار رفته در ساختار میز است. در حالت کلی میز کانتر را از جنس های مختلفی از جمله چوبی، ام دی اف با روکش های PVC و  آلومینیومی و شیشه ای تولید می کنند. اما با توجه به این که میز کانتر بیشتر در معرض استفاده عموم قرار می گیرد، بهتر است که جنس های مقاومی از جمله میز کانتر چوبی را انتخاب کنید. از طرف جدای از بدنه مقاوم و با کیفیت، باید متریال مناسبی برای پایه ها و اتصالات مربوط به میز هم دقت داشته باشید. البته جنس های شیشه ای هم برای میز کانتر آشپزخانه استفاده می شود.

۳.طراح خاص و شیکی را انتخاب کنید.

در زمان خرید میز کانتر، حتما به طراحی آن توجه داشته باشید. اگر محیط داخلی اداره شما مدرن است، انواع میز کانتر مدرن را بخرید. زیبایی ظاهری میز کانتر، تاثیر زیادی بر جذب مشتریان دارد. از طرفی رنگ میز هم باید به صورت کاملا خاص و هماهنگ با مبلمان اداری باشد تا در نهایت زیبایی بیشتری ایجاد کند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بهترین دکوراسیون مطب پزشک و کلینیک‌ درمانی

۴. ابعاد استاندارد میز کانتر را انتخاب کنید.

در حالت کلی ارتفاع میز کانتر، بیشتر از میزهای اداری معمولی است. افراد می توانند هم به صورت ایستاده و هم نشسته، از میز کانتر استفاده کنند؛ اما جدای از ارتفاع، باید به ابعاد این مدل از میز هم توجه کنید. برای ان که بهترین ابعاد میز کانتر را انتخاب کنید، باید نوع کاربری خود را مشخص کنید. موارد مهم در تعیین ابعاد این میز شامل موارد مختلفی از جمله ابعاد اتاق کار و نوع استفاده است. همچنین حتما در هنگام تعیین ابعاد میز، باید به نوع صندلی اداری استفاده شده در آن هم دقت کنید.

۵. به دنبال فروشگاه معتبر برای خرید میز کانتر باشید.

اگر می خواهید سال های زیادی از این میزها استفاده کنید، باید به دنبال مرکز  معتبری برای خرید میز کانتر باشید. در حال حاضر تولیدکنندگان این میز تقریبا زیاد است؛ اما متاسفانه کیفیت محصولات بسیاری از آن ها قابل قبول نیست. اما اگر به دنبال فروشگاه معتبر در این زمینه هستید، ما به شما ساجیران را معرفی می کنیم. این فروشگاه ارائه کننده انواع تجهیزات اداری از جمله میز کانتر است و انواع طرح و مدل ها را تولید می کند.

نتیجه گیری

خرید میز کانتر برای تمامی مراکز نمایشگاهی و اداری ضروری است؛ از همین رو ما در این مقاله، نکات مهم در خرید میز کانتر را برای پیدا کردن بهترین نوع میز معرفی کردیم. شما می توانید در صورت تمایل به خرید بهترین کیفیت میز کانتر، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید و انواع مدل ها را مشاهده کنید.

سوالات متداول

قیمت میز کانتر یه چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت میز کانتر به عوامل مختلفی از جمله نوع متریال به کار رفته در ساخت میز، نوع اتصالات میز، ابعاد و اندازه میز و نوع طراحی آن بستگی دارد.

 سایز و ارتفاع استاندارد میز کانتر چقدر است؟

عرض و ابعاد میز کانتر، متناسب با فضا و نوع کاربری تعیین می شود؛ اما اصولا طول استاندارد ۱۸۰ و عرض آن ۱۴۰ سانتی متر است. همچنین ارتفاع آن هم بین ۷۵ تا ۹۵ سانتی متر ساخته می شود.

آیا می توانیم ارتفاع میز کانتر را تغییر دهیم؟

شما می توانید برای کم یا زیاد کردن ارتفاع میز کانتر، پایه هایی با قابلیت کم و زیاد کردن ارتفاع را بخرید یا این که از صندلی ارگونومیک استفاده کنید.

انواع میز کانتر فروشگاهی بر اساس طراحی چیست؟

انواع میز کانتر بر اساس طراحی، در انواع مختلفی از جمله کانتر تاجدار، کانتر صندوق، کانر پرزنت و معرفی محصول قرار می گیرد.

 نحوه ثبت سفارش در ساجیران چگونه است؟

در صورت وجود نمایندگی های فروش در شهر خود، می توانید حضوری اقدام به خرید کنید. اما اگر نمایندگی فعال در شهر شما وجود نداشته باشد، می توانید از راه دفتر مرکزی ثبت سفارش کنید.

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *