گالری ما

اطلاعات تماس

3 1 صندلی اداری مخصوص کمر درد

امروزه متاسفانه یکی از مشکلات بزرگ کارمندان، کمردردهای خفیف تا شدید ناشی از کار است؛ به طوری که در برخی از موارد، مانع از کار کردن آن ها هم می شود و مشکلات مختلفی را برای آن ها به وجود می آورد. مشکلات رایج از کمر درد به علت های مختلفی به وجود می آید که یکی از مهمترین آن ها، نشستن های طولانی مدت و مسمتر روی صندلی های غیر استاندارد اداری است. صندلی هایی که شما برای کار کردن انتخاب می کنید، باید کاملا ارگونومیک باشد تا کمی از مشکلات مربوط به کمر را کاهش دهد. البته متاسفانه مدیران شرکت ها توجه خاصی به این مورد ندارند و با خرید صندلی های غیر استاندارد، آسیب های زیادی را به کمر کارکنان خود وارد می کنند. اما اگر می خواهید با صندلی های اداری مخصوص کمردرد و ویژگی های آن ها آشنا شوید، در ادامه این مطلب از وبسایت ساجیران همراه ما باشید.

تماس با ما

اهمیت انتخاب صندلی اداری مناسب برای سلامت کمر

بر اساس آمار و ارقام مربوط به کمر درد در بین کارمندان، توجه افراد به انتخاب صندلی های ارگونومیک و استاندارد بیشتر از قبل جلب شده است. البته کمر درد به لایل مختلفی به وجود می آید؛ اما یکی از مهمترین آن ها، تاثیرات زندگی کارمندی و نشستن های مداوم روی صندلی و مبلمان اداری است. فرقی ندارد که شما روی چه نوع صندلی نشسته باشید؛ چرا که در هر حال امکان آسیب های مفاصل شما وجود دارد و حتما باید ورزش ها و نجوه صحیح نشستن روی صندلی را رعایت کنید. اما موضوع این جا است که در اکثر مواقع، ساختار صندلی باعث ایجاد آسیب به کمر می شود. بیشتر افرادی که روی صندلی های نامناسب و غیر استاندارد می نشینند، بعد از مدتی با کمر درد مواجه می شوند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  طول عمر کدام مدل پارتیشن بیشتر است؟

از طرفی حتی هزینه های افراد با خرید صندلی های ارگونومیک و مناسب با کمردرد بسیار مقرون به صرفه تر از زمانی است که صندلی های عادی تهیه می شود؛ چرا که با خرید صندلی های معمولی باید هزینه درمان کمر درد را هم پرداخت کنید. همچنین یکی دیگر از موارد مهم در خصوص اهمیت صندلی مناسب کمردرد، افزایش بهره وری و راندمان کاری کارمندان است. زمانی که فرد در بهترین حالت و به صورت کاملا راحت نشسته باشد، احساس بهتری برای کار کردن دارد و انگیزه آن هم بیشتر می شود. بر همین اساس خیلی مهم است که در تمامی شرکت ها به فواید استفاده از صندلی اداری مناسب برای کمر درد توجه بیشتری شود.

معرفی ویژگی های صندلی اداری مناسب برای کمر درد

قطعا تمامی صندلی ها پشتی و نشیمنگاه های مختلفی دارند؛ اما با نشستن روی تعداد زیادی از آن ها احساس کمردرد پیدا می کنید. صندلی ارگونومیک مناسب کمر درد به دلیل ویژگی های خاص و منحصر به فرد آن ها و همچنین نوع طراحی استاندارد، باعث جلوگیری از آسیب های عضلانی و جسمانی می شوند. بر همین اساس لازم است که با ویژگی های صندلی اداری مناسب با کمردرد آشنا شوید:

۱.پشتی صندلی قابل تنظیم باشد.

یکی از مهمترین ویژگی های این مدل از صندلی ها، قابلیت تنظیم پشتی صندلی است. در صندلی های ارگونومیک، بالشتک های پر کننده گودی کمر قرار داده شده است که احساس درد در کمر ایجاد نمی کند. این بالشتک بسیار نرم است و بر اساس اندازه صندلی استفاده می شود. البته دقت داشته باشید که بالشتک های پر کننده قوس کمر باید به صورت استاندارد تمامی قوس کمر را پر کنند. همچنین در برخی از صندلی ها این بالشتک قابلیت حرکت هم دارند که می توانید آن ها را جابه جا کنید.

۲. ارتفاع صندلی قابل تنظیم است.

قابلیت تنظیم ارتفاع هم یکی دیگر از خصوصیات مهم صندلی اداری ارگونومیک است. در حالت کلی ارتفاع صندلی های ارگونومیک بین ۷۰ تا ۹۰ سانتی متر تغییر می کند؛ از همین رو تمامی افراد با قد های مختلف، می توانند به صورت راحت روی آن بنشینند. البته مهمترین مزیت تنظیم ارتفاع صندلی، قرار گرفتن پای کاربر روی زمین است. زمان که پای فرد به صورت آویزان روی زمین قرار بگیرد یا این که به شکل سختی خم شوند، فشار به کمر و پای فرد وارد می شود.

۳. قابلیت تنظیم پشتی صندلی را داشته باشد.

قطعا با نشستن طولانی مدت روی صندلی، کمر و گردن شما احساس خستگی می کند و نیاز به دراز کشیدن پیدا می کنید. صندلی اداری ارگونومیک متناسب با کمردرد، قابلیت تنظیم پشتی صندلی را هم دارد؛ از همین رو زمانی که احساس خستگی پیدا کردید، می توانید پشتی صندلی را صاف کنید و استراحت کنید. البته توجه کنید که بر اساس مکانیزم های طراحی شده در صندلی، امکانات مختلفی برای خواباندن پشتی صندلی قرار داده شده است.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بررسی ویژگی ها، کاربرد و انواع صندلی اداری

۴. تکیه گاه دست ها به صورت قابل تنظیم باشد.

دست های فرد باید در حالت مناسب و استاندارد قرار بگیرد که آسیبی برای فرد به وجود نیاورد. صندلی های ارگونومیک استاندارد، قابلیت تنظیم به سمت بالا و پایین و همچین داخل و خارج را دارند که بر اساس شرایط بدنی فرد تعیین می  شوند.

۵. نشیمنگاه مناسبی داشته باشد.

اندازه نشیمنگاه هم یکی از نکات مهم در هنگام خرید صندلی اداری مناسب برای کمر درد است که متاسفانه افراد کمی به آن توجه می کنند. نشیمنگاه صندلی باید کاملا راحت باشد و در اندازه استاندارد طراحی شود. به این صورت که طول آن بین ۴۰ تا ۴۵ سانتی متر و عرض آن هم بین ۳۸ تا ۴۲ سانتی باشد.

۶. پایه صندلی به صورت چرخان است.

در حالت کلی صندلی مدیریتی یا مدل های دیگر باید به راحتی چابه جا شوند تا افراد به کمر خود برای بلند شدن متوالی فشار وارد نکنند. بر همین اساس بهتر است که صندلی های مخصوص کمردرد را با وجود پایه های چرخان انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که پایه های صندلی باید ۵ عدد باشد تا تعادل را به خوبی فراهم کند. با توجه به این ویژگی های قطعا می توانید بهترین صندلی برای کمر درد را تهیه کنید؛ اما با این وجود برای معرفی چند مدل صندلی اداری مناسب برای کمردرد، می توانید روی کمک مشاوران و کارشناسان ساجیران هم حساب کنید.

صندلی مناسب با کمردرد از چه متریالی ساخته می شود؟

انواع صندلی هایی که برای کمر درد مناسب هستند، از متریال باکیفیت و مخصوص ساخته شده اند که نسبت به دیگر صندلی های عادی متفاوت است. بر همین اساس در ادامه مهمترین متریال به کار رفته در این مدل از صندلی ها را معرفی می کنیم:

۱.پارچه های مش

یکی از مدل های صندلی ارگونومیک، با استفاده از پارچه های مش تولید می شود. این پارچه ها به صورت مشبک و باز هستند و به دلیل داشتن سوراخ های کوچک، عملیات تهویه هوا را به خوبی انجام می دهند. این پارچه ها از جنس های مختلفی از جمله نایلون، پنبه و پلی استر ساخته میشوند و جلوه استانداردی هم دارند.

۲. صندلی های چرمی

اگر می خواهید صندلی شما جذابیت زیادی داشته باشد، صندلی کنفرانسی چرمی را انتخاب کنید. این صندلی ها بسیار با دوام هستند و به راحتی هم تمیز می شوند. از طرف نرمی چرم باعث راحتی بیشتر افراد می شود و حس خستگی را در آن ها کاهش می دهد.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  رایج ترین اشتباهات در خرید مبلمان اداری

۳. صندلی های فوم دار

در اغلب صندلی های مناسب با کمردرد، فوم های بسیار باکیفیت در ناحیه پشتی و نشیمنگاه به کار گرفته می شود و راحتی افراد را تضمین می کند. همچنین ماندگاری صندلی هم بر اساس کیفیت فوم های به کار رفته در آن ها متفاوت است.

بهترین کیفیت صندلی اداری مناسب با کمردرد را از کجا خرید کنیم؟

قطعا خرید صندلی اداری کارسختی نیست و در تمامی مغازه های موجود در شهر امکان پذیر است؛ اما توجه کنید که به دلیل ویژگی های خاص این مدل صندلی ها، بهتر است که از مراکز تخصصی مانند ساجیران، صندلی مناسب با کمردرد را تهیه کنید. ساجیران به عنوان تولیدکننده انواع تجهیزات اداری از جمله میز و صندلی کارشناسی، به شما در انتخاب و خرید صندلی اداری مخصوص کمردرد کمک می کند.

نتیجه گیری

با توجه به این که هیچ چیزی در دنیا بهتر از سلامت جسم و روح انسان نیست، لازم است که برای جلوگیری از آسیب های وارد شده به ناحیه کمر خود، به دنبال صندلی های ارگونومیک و استاندارد باشد. در این مطلب اهمیت استفاده از این مدل صندلی ها را معرفی کردیم. از طرفی با توجه به ویژگی های خاص صندلی ارگونومیک، بهتر می توانید در هنگام خرید تصمیم گیری کنید. با این وجود، اگر می خواهید بهترین کیفیت و زیبایی صندلی اداری مناسب با کمردرد را تهیه کنید، از محصولات موجود در وبسایت ساجیران دیدن کنید.

سوالات متداول

چگونه از کمر درد ناشی از کار جلوگیری کنیم؟

برای این کار باید به طور مداوم ورزش کنید و روش های نشستن و ایستادن را تمرین کنید. همچنین هر چند دقیقه یکبار از جای خود بلند شوید و قدم بزنید.

عوارض استفاده از صندلی اداری نامناسب چیست؟

صندلی های غیر استاندارد باعث ایجاد آسیب در ناحیه کمر، گردن، ستون فقرات می شود و بیماری های مختلفی از جمله واریس را هم به دنبال دارد.

قیمت صندلی اداری مخصوص کمردرد چگونه است؟

در حالت کلی قیمت صندلی اداری ارگونومیک متناسب با مکانیزم های به کاررفته در ان تعیین می شود؛ اما برای اطلاعات دقیق، می توانید به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

آیا ساجیران خدمات تعمیرات صندلی را هم ارائه می دهد؟

بله. شما می توانید با کارشناسان متخصص در وبسایت ساجیران تماس بگیرید و راهنمای نگهداری و تعمیرات صندلی اداری را سوال کنید.

 استاندارد خم شدن تکیه گاه صندلی چگونه است؟

تکیه گاه صندلی باید بین ۹۰ تا حداقل ۱۱۵ درجه قابلیت خم شدن داشته باشد.

۱.۷/۵ - (۶ امتیاز)

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *