گالری ما

اطلاعات تماس

میز دفتر خانگی ساجیران

امروزه کسب وکارها به گونه ای شده است که افراد به جای هزینه کردن برای اجاره شرکت یا محل کار خاصی، در خانه خود کار می کنند و اتفاقا درامد زیادی هم به دست می آورند. به این صورت که یکی از اتاق های خانه را به شکل دفتر کار طراحی می کنند و در ساعت های خاصی، مشغول به کار می شوند. از طرفی دکوراسیون دفتر کار خانگی، متناسب با دفتر کارهای عادی طراحی می شود و تمامی تجهیزات لازم در این اتاق قرار داده می شود. یکی از مهمترین تجهیزات اداری لازم برای تمامی اتاق کارها خانگی هم خرید میز کار است.

فرقی ندارد که شما در خانه کار می کنید یا حتی در شرکت های خاصی مشغول به فعالیت هستید؛ چون که به هر حال برای انجام کارهای خود یا حتی برای قرارگیری کامپیوتر هم نیاز به میز کار پیدا می کنید. بنابراین اگر می خواهید بهترین میز کار را برای خانه خود تهیه کنید، در ادامه این مطلب از وبسایت ساجیران همراه ما باشید.

cta میز کار دفتر خانگی

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش

اهمیت میز کار خانگی چیست؟

شاید با خود فکر کنید که چرا باید هزینه زیادی برای خرید میز مخصوص به کار در خانه خود بکنیم؟ در حالی که می توانیم روی میزهای مبلمان هم کارهای خود را انجام دهیم. از طرفی حتی برای قرار دادن کامپیوتر هم می توانیم میز مخصوص به کامپیوتر بخریم. در پاسخ باید بگوییم که شاید داشتن میزهای عادی یا مبلمان در خانه، برای انجام امور کاری کافی به نظر برسد. از طرفی قطعا شما می توانید میز مخصوص به کامپیوتر را خرید کنید؛ اما خرید میز کار مخصوص به خانه، مزایای مختلفی دارد که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم:

۱. محافظت از سلامت جسمی

اولین اهمیت میز در دفتر خانگی، محافظت از سلامت جسم افراد است. شما فرض کنید که ساعت ها باید روی کار خاصی تمرکز داشته باشید. از طرفی میزهای مبلمان اصولا کوتاه هستند و شما مجبور به تغییر حالت بدنی خود برای نوشتن و خواندن مطالب می شوید. این موضوع شاید برای چند دقیقه خیلی بد نباشد؛ اما در طول زمان باعث آسیب به ستون فقرات شما می شود.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  طراحی دکوراسیون اداری لاکچری و مدرن، مراحل اجرا، ویژگی ها و انواع آن

۲. بهره وری بیشتر

قطعا بعد از چند دقیقه نشستن روی مبلمان های بسیار نرم و راحت در سالن خانه، کم کم خواب به سراغ شما می آید و میزان علاقه شما را به کار کردن کمتر می کند. از طرفی ممکن است که حواس شما به تلویزیون یا صحبت های دیگر پرت شود و میزان بهره وری شما کاهش پیدا کند. اما اگر روی صندلی اداری بنشینید، تمرکز بیشتری روی کار خود پیدا می کنید.

۳. نظم بیشتر

یکی دیگر از موارد مهم برای خرید میز کار خانگی، ایجاد نظم بیشتر در خانه است. این که شما برگه ها و مدارک لازم برای کار خود را در اطراف خانه قرار دهید، چیزی به غیر از بی نظمی به همراه ندارد. این در حالی است که با خرید میز کار خانگی، به راحتی می توانید تمامی مدارک خود را در کشوهای مختلف آن قرار دهید و مانع از بی نظمی در خانه هم شوید.

انواع میز کار خانگی چیست؟

قطعا اگر در بین مدل های میز اداری جستجو کنید، انتخاب های زیادی را در پیش روی خود دارید؛ اما باید بدانید که میز کار خانگی، تفاوت های خاصی با میز کارمندی دارند. بنابراین انواع میز دفتر خانگی را در ادامه معرفی می کنیم:

۱. میز کامپیوتر

اکثر افراد برای استفاده های خانگی، میزهای کامپیوتر را انتخاب می کنند؛ چرا که با این کار، همزمان هم محل مناسبی برای گذاشتن کامپیوتر دارند و هم می توانند از فضای خالی آن به عنوان میز کار هم استفاده کنند. میز کامپیوتر فضای خاصی برای نگهداری مدارک و اسناد دارد.

میز کار دفتر خانگی مدرن خاکستری رنگ مناسب دکوراسیون مینیمال

۲. میز کار خانگی ایستاده

میز کار ایستاده جزو مدل های بسیار خاص است که برای دکوراسیون های مدرن بیشتر انتخاب می شود. در این مدل شما می توانید ارتفاع میز را بر اساس قد خود تنظیم کنید و حتی درر صورت تمایل، ایستاده هم کار کنید. البته اگر می خواهید میزهای ایستاده را در حالت نشسته هم استفاده کنید، حتما به فکر خرید صندلی کارشناسی یا اداری باشید.

۳. میز کار خانگی دیواری

این نوع از میزهای اداری روی دیوار قرار می گیرند و قابلیت تا شدن هم دارند. بنابراین اگر فضای کوچکی در اختیار دارید، این مدل میز گزینه مناسبی است.

۴. میز لپ تاپ

اگر بیشتر کار شما با لپ تاپ است، می توانید این مدل میز را به همراه کمد متصل آن استفاده کنید. همچنین بهتر است که صندلی اداری کوچکی را هم تهیه کنید و محیط دنجی را ایجاد کنید.

۵. میز کار خانگی چرخدار

آن دسته از افرادی که مکان خاصی برای انجام کارهای اداری خود ندارند، می توانند از میز کار چرخدار استفاده کنند. میزهای چرخان، روی سطوح مختلفی حرکت می کنند و جمع کردن آن ها آسان است. از طرفی برخی از مدل های آن، مکان خاصی برای نگهداری فایل ها و مدارک را هم دارد.

۶. میز کار خانگی ارگونومیک

بهترین نوع میز اداری خانگی، از نوع ارگونومیک است. این میزها اصولا به همراه صندلی ارگونومیک خریداری می شوند و به سلامت بدن افراد کمک می کنند. این میز و صندلی ها قابلیت تنظیم برای ستون فقرات و ارتفاع را دارند و دیرتر باعث خستگی شما می شوند. البته توجه کنید که قیمت میز دفتر کار خانگی ارگونومیک، بیشتر از مدل های دیگر است.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  پاف مبل چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع و ویژگی های هر مدل

میز دفتر کار خانگی به رنگ سفید و قهوه دارای کتابخانه و کمد

نکات مهم برای خرید میز دفتر کار خانگی

با توجه به انواع مختلف میز کار خانگی، ممکن است که در انتخاب بهترین مورد آن دچار شک و تردید شوید؛ از همین رو پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید میز دفتر کار خانگی، به ویژگی های میز استاندارد دفتر کار خانگی توجه کنید تا در نهایت خرید مناسبی داشته باشید. این نکات شامل موارد زیر است:

۱. به ابعاد اتاق کار توجه کنید.

در وهله اول باید ابعاد اتاق کار را در نظر بگیرید تا متناسب با آن، میز کار تهیه کنید. ممکن است که ابعاد میز اداری خانگی شما، متناسب با ابعاد اتاق نباشد و در نهایت باعث شلوغی فضا شود. در صورتی که محدودیت فضا دارید استفاده از میز مدیریتی به شدت پیشنهاد می شود. میزهای مدیریتی نه تنها به صورت ارگونومیک طراحی شده اند بلکه دارای فضای داخلی بسیار زیادی هستند و به شما در استفاده حداکثری از فضا کمک می کنند.

۲. به نوع نیاز خود توجه کنید.

اگر می خواهید از میز کار خانگی برای نگهداری مدارک و فایل های خود هم استفاده کنید، میزهایی با کشو زیاد را خرید کنید. البته توجه کنید که میزهای با کشوی زیاد، بزرگتر از میز کارمندی است و جای بیشتری را اشغال می کند. بنابراین اگر فضای اتاق شما کوچک است، بهتر است که به دنبال میز کوچک تر باشید. همچنین برای نگهداری اسناد خود هم می توانید قفسه های طبقاتی یا فایلینگ اداری جداگانه تهیه کنید.

۳. میز اداری خانگی باید متناسب با قد شما باشد.

یکی از نکات مهم زمان انتخاب میز دفتر کار خانگی، تناسب قد میز با فرد است. اگر میز خانگی متناسب با قد فرد نباشد، در طول زمان باعث آسیب به چشم می شود. از طرفی خرید میزهای نامناسب، آسیب به ستون فقرات و مفصل ها هم می رساند.

۴. میز اداری خانگی باید زاویه مناسب با چشم داشته باشد.

اگر میز کار خانگی شما تنها برای قرارگیری کامپیوتر است، باید به زاویه تابش نور کامپیوتر تا چشم خود توجه داشته باشید. رایانه نباید خیلی نزدیک به چشم فرد باشد. از طرفی باید گردن شما با نگاه کردن به کامپیوتر کاملا صاف باشد.

۵. به سبک میز کار خانگی متناسب با دکوراسیون خود توجه کنید.

با توجه به این که میز کار شما در محیط خانه قرار دارد، باید به نوع دکوراسیون اتاق کار و محیط خانه خود هم توجه کنید. اگر سبک چیدمان خانه شما مدرن است، می توانید میزهای این مدلی را انتخاب کنید. از طرفی برای سبک های سنتی و مینیمال هم میزکارهای خانگی خاصی وجود دارد.

۶. به جنس میز کار خانگی توجه کنید.

در حالت کلی میز کارهای خانگی در انواع جنس های مختلفی مانند چوبی و فلزی ساخته می شوند. میزهای چوبی ماندگاری بیشتری دارند و در انواع مختلفی هم تولید می شوند. از طرفی جنس فلز هم در برابر ضربه و آسیب های دیگر مقاومت خوبی دارد و آسان تر هم تمیز می شود. همچنین برای دکوراسیون های کلاسیک، بهتر است که از میز چوبی استفاده کنید و برای دکوراسیون های مدرن، میزهای فلزی کاربرد بیشتری دارد. البته توجه داشته باشید که میزهای شیشه ای هم جزو انتخاب های مناسب برای اتاق هایی با فضای کمتر است.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بررسی انواع سبک مبلمان اداری، اهمیت انتخاب صحیح بر اساس کسب و کار

۷. به بودجه خود توجه داشته باشید.

یکی از موارد مهم برای خرید میز کار خانگی، بودجه شما است. در حال حاضر انواع مختلفی از میز و مبلمان اداری با قیمت ها مختلف وجود دارد که شما می توانید بر اساس بودجه خود، بهترین آن را خرید کنید. عوامل تاثیر گذار بر قیمت میز کار خانگی، شکل، جنس و لوازم های جانبی آن است. قطعا هرچه هزینه بیشتری برای خرید میز کار پرداخت کنید، از امکانات مختلفی بهره مند می شوید. از طرفی در بین انواع جنس میز کار خانگی، مدل های چوبی قیمت بیشتری نسبت به مدل های فلزی و شیشه ای دارد؛ اما در عوض، باید امکانات و دوام بیشتری را هم از آن انتظار داشته باشید.

۸. به سراغ تولید کننده معتبر میز کار خانگی بروید.

قطعا یکی از مهمترین مواردی که حتما باید به آن توجه کنید، تولید کننده میز کار خانگی است. قطعا همه شما اطلاعات کافی در انتخاب بهترین جنس میز کار ندارید؛ از همین رو اگر به فروشگاه غیر معتبر مراجعه کنید، امکان هدر رفتن هزینه های شما هم وجود دارد. بنابراین پیشنهاد می کنیم که به سراغ فروشگاه های معتبری مانند ساجیران بروید. ساجیران تولید کننده انواع تجهیزات اداری مانند میز کار است و انواع مختلفی از آن را برای شما تولید می کند. همچنین اگر می خواهید میز کار متناسب با محیط خانه خود را پیدا کنید، می توانید از مشاوران ساجیران کمک بگیرید.

جان کلام

خرید میز کار خانگی برای تمامی افرادی که دورکار هستند، گزینه مناسبی است؛ اما باید در هنگام خرید این مدل میز، به نکات ذکر شده در این مطلب هم توجه داشته باشید. از طرفی اگر با وجود این موارد باز هم سوالی درباره خرید میز اداری خانگی دارید، می توانید به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

سوالات متداول

انواع میز کار خانگی از نظر شکل چگونه است؟

میزکارهای خانگی به شکل های مختلفی از جمله مستطیلی، ال شکل و کلیوی شکل شاخته می شوند.

آیا خرید میز کار خانگی ارگونومیک ضروری است؟

اگر می خواهید سلامت جسم شما دچار آسیب نشود، بهتر است که میز کار ارگونومیک خرید کنید.

میز کار خانگی ارگونومیک را از کجا بخریم؟

وبسایت ساجیران به عنوان تولید کننده معتبر تجهیزات اداری، یکی از بهترین مراکز برای خرید میز کار ارگونومیک است.

تفاوت میزکامپیوتر با میز کار خانگی چیست؟

این دو نوع میز از نظر نوع کاربری، نحوه قرارگیری در محیط و طراحی و فضای کاری با هم فرق دارند.

آیا در ساجیران امکان خرید سفارشی هم وجود دارد؟

بله. اگر به مدل های موجود در سایت علاقه نداشتید، می توانید به صورت سفارشی میز خود را خرید کنید.

منبع:

www.archiproducts.com

www.wayfair.com

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *