گالری ما

اطلاعات تماس

2 میز کارگروهی

اگر به شرکت های استارتاپی یا حتی فضاهای کار خاص و مدرن دقت کرده باشید، فضاهای کاری گروهی و اشتراکی کاربرد بیشتری دارند؛ زیرا تیم های مختلف برای آن که پروژه جدید را به نتیجه مطلوب برسانند، باید در کنار یکدیگر کار کنند و نمی توانند در اتاق های مجزا مشغول به کار شوند. از طرفی در برخی از شرکت ها به دلیل متراژ کم محیط، فضای کافی برای قرارگیری میز های جداگانه برای کارمندان وجود ندارد؛ از همین رو میزکارهای گروهی برای افراد در در نظر گرفته می شود. میزکارگروهی محیط صمیمانه ای را بین کارمندان ایجاد می کند؛ اما اگر شما هم می خواهید این میزها را برای محیط کار خود تهیه کنید، باید با مزایا و معایب میزکار گروهی در این مطلب از وبسایت ساجیران آشنا شوید.

تماس با ما

مزایای میز کار گروهی چیست؟

میزکارهای اشتراکی در بسیاری از مواقع دردسرهای زیادی از مدیران شرکت ها را از بین می برد؛ چرا که محل مناسبی برای کار کردن چند کارمند ایجاد می کند و دیگر نیازی به اتاق های جداگانه برای آن ها وجود ندارد. اما جدای از این موارد، مزایای میز کار گروهی در چند مورد مختلف تعریف می شود که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم:

۱. افزایش راندمان کاری

2 min 1 میز کارگروهی

شاید به نظر بسیاری از افراد، میزهای کارمندان ارتباط خاصی با راندمان کاری آن ها ندارد؛ اما باید بگوییم که این موضوع کاملا وجود دارد. زمانی که کارمندان به صورت انفرادی و در اتاق های جداگانه کار کنند، امکان خستگی و یکنواختی محیط بیشتر می شود و انگیزه آن ها را برای کار کردن کمتر می کند. این در حالی است که میزکارگروهی امکان همکاری و ترغیب همکاران را فراهم می کند؛ در نتیجه افراد بهتر از قبل انرژی برای کار کردن دارند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  10 رنگ مبل پرطرفدار سال 1402، روش انتخاب بهترین رنگ مناسب دکوراسیون

۲. ایجاد ارتباط صمیمی بین اعضای تیم

نشستن اعضای گروه در کنار هم باعث ایجاد روابط قوی و صمیمی تر نسبت به قبل می شود و محیط کار دوستانه ای برقرار می شود. بنابراین کارمندان می توانند با بحث های خلاقانه و دوستانه، فرهنگ کاری قوی تری را برقرار کنند.

۳. تبادل اطلاعات آسان تر

با توجه به این که ارتباط افراد در میز اداری گروهی به صورت مستقیم برقرار می شود، کارمندان می توانند به صورت آسان تبادل اطلاعات انجام دهند و سوالات خود را از یکدیگر بپرسند.

۴. صرفه جویی در فضا

برای محیط های کاری کوچک که امکان اتاق های جداگانه برای هر کدام از کارکنان وجود ندارد، وجود میزکارهای گروهی بسیاری مناسب است؛ چرا که این میزها به صورت متمرکز قرار داده می شوند و تعداد زیادی از افراد می توانند در کنار یکدیگر مشغول به کار شوند.

۵. تقسیم کار آسان تر

برای پروژه های مختلف که باید کارهای آن با همکاری تمامی افراد گروه انجام شود، استفاده از میز کار گروهی پیشنهاد می شود. این میزها باعث ایجاد همکاری قوی تر بین تمامی اعضای گروه می شود و تقسیم بندی وظایف را هم آسان تر می کند.

۶. تصمیم گیری های آسان تر

حتی زمانی که نیاز به تصمیم گیری های مهم درباره پروژه وجود دارد، کارمندان می توانند از میز کار اشتراکی به عنوان میز کنفرانس استفاده کنند و درباره پروژه خود، مشغول بحث و تبادل اطلاعات شوند.

۷. قابلیت سازگاری با فضا

بسیاری از افراد فکر می کنند که دیگر امکان اضافه کردن کارمند جدید به میز کارگروهی وجود ندارد؛ این در حالی است که اغلب میزکارهای گروهی به صورت کاملا مدرن ساخته می شوند و قابلیت تنظیم را هم فراهم می کنند. بنابراین شما می توانید بر اساس تعداد اعضای تیم، میز را گسترش دهید و حتی در چیدمان آن هم تغییر ایجاد کنید.

۸. صرفه جویی در هزینه ها

یکی از مزایای دیگر استفاده از میز کارگروهی، صرفه جویی در هزینه های خرید تجهیزات اداری است. شما برای آن که محیط مناسبی برای کار کردن افراد به وجود بیاورید، باید میز و مبلمان اداری هر کدام از کارمندان را تامین کنید. قطعا هزینه خرید یک میز بزرگ به جای چند میز کوچک، مقرون به صرفه تر است.

۹. امکان نظارت بر کارمندان

وقتی که گروهی از کارمندان در کنار هم کار کنند، شما به عنوان مدیر شرکت آسان تر به انجام وظایف آن ها نظارت می کنید. همچنین زمانی که قصد پیگیری پیشرفت پروژه را هم دارید، می توانید همزمان سخن های هر کدام از آن ها را بشنوید و نظرات کارمندان دیگر را هم بپرسید.

معایب میز کار گروهی

نورپردازی

حالا که با ویژگی های مثبت میز کار اشتراکی آشنا شدید، ممکن است که به فکر خرید آن برای شرکت خود باشید؛ اما باید بدانید که این میزها معایب خاصی هم دارند که باید با آن ها هم آشنا شوید:

پیشنهاد ما برای مطالعه:  ایده دکوراسیون دفتر وکالت + بررسی بهترین رنگ مناسب دفتر وکالت

۱. از بین رفتن تمرکز و ایجاد حواس پرتی برای کارمندان

یکی از مهمترین معایب و مشکلات میزکار گروهی، ایجاد حواس پرتی برای کارمندان است. صحبت کردن کارمندان دیگر با یکدیگر، استفاده از تلفن و وجود دستگاه های خاص دیگر افراد، موارد مهمی است که آرامش کارمندان را دچار مشکل می کند و تمرکز آن ها را برای انجام وظایف فردی خود از بین می برد.

۲. نبودن فضای خصوصی

نداشتن فضای خصوصی برای هر کدام از کارمندان، یکی از چالش های پیش روی میز کار گروهی است. همه افراد مجبور هستند که در کنار یکدیگر مشغول به کار شوند و هیچ حریم خصوصی برای هر کدام از افراد وجود ندارد. مثلا نمیتوانند تماس های محرمانه داشته باشند و امکان بروز اطلاعات مهم و محرمانه هم وجود دارد.

۳. عدم تطابق با سلیقه هر کدام

ممکن است که هر فرد چیدمان خاصی برای میز کار خود در نظر داشته باشد و در شرایط خاصی احساس راحتی کند. مثلا شاید برخی از آن ها از نا منظم بودن میز کارمندی خود رضایت نداشته باشند یا این که نور محیط برای کار کردن مناسب نباشد؛ اما در عین حال هم نمی توانند تغییری در محیط کار ایجاد کنند.

۴. تقسیم ناعادلانه وظایف

در برخی از مواقع امکان تقسیم ناعادلانه وظایف برای تمامی افراد گروه وحود دارد. مثلا ممکن است که همیشه وظیفه تکراری  به فرد خاصی داده شود یا این که بین اعضای گروه تبعیض وجود داشته باشد.

۵. عدم سازگاری با افراد گروه

با توجه به این که هر کدام از انسان ها اخلاق و رفتار خاصی دارند و با فرهنگ های مختلفی رشد کرده اند، امکان عدم سازگاری اعضای موجود در میز کار گروهی وجود دارد.

مقایسه میز کار گروهی و فردی

با وجود این که کار کردن با میز کارگروهی چالش های مختلفی را برای کارمندان به وجود می آورد، برای برخی از افراد این سوال وجود دارد که آیا بهتر نیست مانند میز مدیریت، میز کار فردی برای هر کدام از کارمندان تهیه کنیم؟ در حالت کلی هر کدام از میزهای اداری، ویژگی های مثبت و منفی خاصی برای خود دارند؛ از همین رو نمی توان برتری هر کدام را ثابت کنید. استفاده از میز کار گروهی امکان ایجاد همکاری بهتر ا فراهم می کند و از نظر اقتصادی هم مناسب تر از میزکار فردی است. همچنین شما می توانید دیگر میزهای گروهی دیگر شرکت از جمله میز کارشناسی و کنفرانس را هم تهیه نکنید و جلسات خود را هم با استفاده از این میز ها برگذار کنید. از آن طرف هم میز کار فردی باعث حفظ حریم شخصی کارمندان و تمرکز آن ها برای کار کردن می شود و درگیری های کارمندان را هم بابت سروصدا و تفاوت های اخلاقی را کاهش می دهد؛ اما با این وجود، باید میز کارها را بر اساس شرایط محیط کاری خود تهیه کنید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  دکوراسیون دفتر کار مهندسی + جدیدترین ایده و نکات

قیمت میز کار گروهی

در حالت کی قیمت میزکار اداری اشتراکی بر اساس موارد مختلفی از جمله متریال به کار رفته در آن تعیین می شود؛ اما مهمترین عامل در افزایش یا کاهش قیمت آن، اندازه و نوع ساخت میز است. قطعا هرچه تعداد قسمت های میز بیشتر باشد، باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنید. البته توجه داشته باشید که قیمت میزکار اشتراکی، به فروشگاه تولید کننده آن هم بستگی دارد.

خرید میز کار گروهی

قطعا شما هم به دنبال خرید بهترین کیفیت میز کارگروهی با مناسب ترین قیمت هستید؛ اما برای آن که به هدف خود برسید، باید به دنبال فروشگاه های برتر در این زمینه باشید. در حال حاضر اهمیت زیبایی دکوراسیون داخلی شرکت ها هم بیشتر از قبل شده است؛ از همین رو پیشنهاد می کنیم که برای خرید میزکارگروهی زیبا و باکیفیت، به سراغ تولیدکنندگان متخصص در این زمینه مانند گروه تولیدی ساجیران بروید. ساجیران ارائه کننده انواع تجهیزات اداری از جمله انواع میز و صندلی های متناسب با آن است. همچنین شما می توانید همزمان پارتیشن و مبلمان اداری را هم تهیه کنید.

جان کلام

این روزها که انجام کارهای گروهی در بسیاری از پروژه های مختلف کاربرد بیشتری پیدا کرده است، میز کارگروهی بیشتر از قبل کاربرد دارد. البته این میزها هم مزایا و معایب خاصی دارند که در این مطلب به طور کامل درباره آن صحبت کردیم. اما با این وجود اگر قصد خرید میزکارگروهی باکیفیت و زیبا دارید، می توانید برای مشاهده محصولات در وبسایت ساجیران اقدام کنید.

سوالات متداول

میزکارگروهی برای چند نفر مناسب است؟

این مدل از میز ها در اندازه های مختلفی ساحته می شوند و محدودیت خاصی ندارند؛ بنابراین شما می توانید سفارش میز کارگروهی از ۲ نفر به بالا را در وبسایت ساجیران ثبت کنید.

میز کار گروهی از چه جنسی ساخته می شود؟

انواع جنس میز کار گروهی فلز، چوب و پلاستیک است که در بین آن ها، چوب بیشتر کاربرد دارد.

ارتفاع میز کار گروهی چگونه طراحی می شود؟

ارتفاع این میزها بر اساس سایز استاندارد میز اداری ساخته می شوند و به صورت سفارشی برای هر کدام از افراد تعیین نمی شود.

چه نوع صندلی هایی مناسب با میز کارگروهی است؟

شرایط ارتفاع میز کار اشتراکی هم مانند میزهای فردی است؛ از همین رو صندلی های کارمندی برای این میزها مناسب است.

با توجه به مزایا و معایب میز کارگروهی، آیا خرید آن مناسب است؟

مزایای میزکار گروهی بیشتر از معایب آن است؛ از همین رو اگر شرایط محیط کار شما متناسب با کار گروهی است، می توانید این میزها را تهیه کنید.

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *