گالری ما

اطلاعات تماس

اتاق مدیریت چه ویژگی هایی در ساجیران دارد

اتاق مدیر یکی از مهمترین بخش‌های به کار رفته در محیط هر اداره و سازمان رسمی است که نقش موثری در پیشبرد اهداف مجموعه مورد نظر ایفا می‌کند. از این رو دیزاین و طراحی این اتاق‌ها باید با کیفیت بالایی انجام شود.

در این اتاق‌ها از انواع تجهیزات و لوازم کاربردی استفاده می‌کنند. هر یک از این لوازم با طراحی به خصوصی در بخش‌ های مختلف اتاق‌ های مدیریت جای می‌گیرند. استفاده از مبلمان رسمی و اداری در این محیط‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اجزای اتاق مدیریت بر اساس نحوه چیدمان و سبک دکوراسیون انتخابی گزینش می‌شوند.

اهمیت دکوراسیون اتاق مدیریت

فضای دفتر مدیریت نقش کلیدی در تصمیم گیری‌های مهم اداری ایفا می‌کند. در این اتاق‌ها اغلب افراد مهمی رفت و آمد می کنند. از ارباب رجوعانی که طرف قرارداد سازمان مورد نظر هستند تا کسانی که برای پیشبرد بهتر و بیشتر اهداف مجموعه در سازمان مورد نظر حضور به عمل می آورند.

از این رو توجه به رسمیت و زیبایی دیزاین اتاق مدیر یک اصل اساسی است. معمولا مهم‌ترین اتفاقات هر اداره‌ای در دفتر مدیریت انجام می‌شود. پس توجه به ابهت و اقتدار این فضا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این زمینه المان های بسیار زیادی مورد توجه مهندسین طراحی دکوراسیون قرار دارند.

از میان آن‌ها می توان به مواردی چون رنگ مناسب برای اتاق مدیر، اجزا و اکسسوری‌های رسمی و خاص، نورپردازی استاندارد در محیط و… اشاره کرد که هر یک با دقت و ظرافت بسیار بالایی انتخاب می شوند. در طراحی دکوراسیون این بخش از اداره به دکور سایر قسمت‌ها نیز توجه می شود. در نظر داشته باشید که کلیه فاکتورهای به کار رفته در این فضا بر کسانی که در اتاق مدیر حضور به عمل می آورند، تاثیر می گذارند. استفاده از روانشناسی رنگ‌ها در این اتاق برای بهره بری بیشتر از جلسات برگزار شده در این اتاق‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

تماس با ساجیران

نقش رنگ ها در طراحی اتاق مدیریت

میز مدیریت، انواع صندلی مدیریت و سایر لوازم به کار رفته در این فضا باید با رنگ بندی اصولی و دقیقی انتخاب شوند. در این محیط‌ها از صندلی اداری نیز استفاده می کنند که فضا را تکمیل می کند. استفاده از رنگ‌های روشن در این فضا یکی از ارکان اساسی طراحی به شمار می رود. در صورتی که این قبیل رنگ‌ها را در دکوراسیون و دیزاین دفتر مدیریت به کار ببرید، حسی از اعتماد به نفس را در ارباب رجوعان ایجاد خواهید کرد.

به این ترتیب آن‌ها ساده‌تر برای همکاری با این سازمان تصمیم می گیرند. استفاده از این رنگ ها احساس آرامش را نیز در افراد تقویت می کند. ساجیران اغلب استفاده از این رنگ ها را به مشتریان توصیه می کند.

دفتر مدیریت با چوب و کتابخانه

مبلمان به کار رفته در اتاق های مدیریتی باید چگونه باشد؟

رنگ مبل و انواع تجهیزات اداری به کار رفته در اتاق مدیر از مهم‌ترین نکاتی است که در این محیط‌ها باید مورد توجه قرار داشته باشد. در این اتاق ها از سبک های مختلفی از مبلمان اداری نیز استفاده می کنند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بهترین و کم هزینه ترین طراحی داخلی برای استارتاپ ها

در هر فضایی انتخاب مبل مناسب نقش تاثیر گذاری در زیبایی محیط بر جای می گذارد. اگر می خواهید، مبلمان شما تاثیر مطلوبی در دکوراسیون اتاق مدیریت داشته باشد، باید به اصول انتخاب آن‌ها برای این محیط‌ها دقت داشته باشید. در این محیط‌ها باید به فضا نیز دقت کنید. در صورتی که فضای کار شما ابعاد کمی دارد، بهتر است محیط برگزاری جلسات و اتاق مدیر را با هم ادغام کرده و به این ترتیب در فضای اداره خود صرفه جویی نمایید.

در صورتی که محیط اداره وسیع باشد، دکوراسیونرها قدرت مانور بیشتری در این محیط‌ها خواهند داشت. در انواع سبک های طراحی اتاق مدیریت از میز و صندلی‌های یکسره نیز استفاده می شود که در فضای استفاده شده صرفه جویی می کنند. به این ترتیب هزینه‌های دکوراسیون فضا نیز به شدت کاهش می یابد. دقت داشته باشید که در اتاق‌های مدیریت استاندارد، باید مبلمان مخصوص میهمانان نیز تعبیه شده باشند. این مسئله نشانه احترام مدیریت به ارباب رجوعان است.

نورپردازی در اتاق مدیریتی چطور باشد؟

لوستر اداری نیز یکی از آن دسته تجهیزات مورد نیاز و ضروری اتاق مدیریتی است که باید با دقت کافی انتخاب شود. دکوراسیون اداری اتاق مدیریت بدون وجود نورپردازی با کیفیت در محیط تکمیل نمی شود. اهمیت نورپردازی در محیط‌های اداری بیشتر از محیط‌های غیر رسمی است. چرا که در این فضاها اغلب فعالیت‌های مهمی انجام می‌شود و افراد برای کتابت و خواندن نیاز به نور بیشتری دارند.

به همین خاطر در این محیط ها بیشتر از زیبایی نورپردازی، کیفیت و استاندارد نورپردازی محیط مورد توجه قرار می گیرد. استفاده از نور و چراغ‌های مختلف در فضای اتاق مدیر باید به گونه‌ای باشد که چشم افراد حاضر خسته نشده و راندمان کاری آن‌ها کاهش پیدا نکند. به این ترتیب بهترین تاثیرگذاری را در پیشبرد اهداف اداره مذکور خواهند داشت. در استفاده از این نورها باید به تنظیم دقیق آن‌ها نیز در فضای مورد نظر دقت داشته باشید.

طراحی اتاق اداری با استفاده از قفسه ها و فایل ها

اصول طراحی اتاق مدیریت در میان مهمترین مباحث معماری داخلی قرار می‌گیرد. به همین خاطر استفاده از این صنعت برای بهره بری بیشتر از فضاهای رسمی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در طراحی این بخش‌ها باید به قفسه‌ها و فایل‌ها نیز دقت داشته باشید. این اجزا به مرتب شدن محیط کمک کرده و فضای اداره ها را طبقه بندی می کند.

این مسئله راندمان کاری نیروها را نیز افزایش می دهد. از قفسه‌ها و فایل‌ها در اتاق مدیریت لاکچری نیز استفاده می کنند. به جز اتاق مدیریت مدرن، از این اقلام در بخش‌های مربوط به کار کارمندان و پرسنل اداره نیز استفاده می شود.

این اقلام بر روی دیوار نصب شده و انواع برگه ها و ورقه‌های اداری را در خود جای می‌دهند. هر یک از این برگه‌ها در این فایل‌ها به صورت سازماندهی شده مرتب می شوند. طراحی اتاق مدیریت باید به صورت اصولی انجام شود و دسترسی مدیر سازمان به همه بخش‌های محیط به سادگی حاصل شود. به همین خاطر از فایل ها و قفسه ها استفاده می کنند. این محصولات باید از جنس مبلمان و میزهای اداره باشند. در غیر این صورت زیبایی و هماهنگی ساختار دکوراسیون اتاق مدیریت بر هم می خورد.

تصویر از اتاق مدیریت با تم رنگی کرم قهوه ای

میزهای مخصوص اتاق مدیریتی

پلان اتاق مدیریت با استفاده از انواع میز، صندلی، مبلمان، فایل، قفسه و کمد و… تکمیل می شود. بدون وجود میزها در این فضا بسیاری از امور اداره‌ها ناقص می‌ماند. به همین خاطر نیز انواع میزها در این فضا مورد استفاده قرار می گیرند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  نحوه طراحی فضای کار در خانه و اهمیت داشتن فضای کار مجزا در منزل

برخی از آن‌ها برای استفاده شخصی مدیریت تعبیه می‌شوند. استفاده از میزهای بزرگ برگزاری جلسات نیز در این محیط‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اتاق های مدیریت در سبک‌های مختلفی طراحی و دیزاین می شود.

طراحی اتاق‌های مدیریت بسته به سلیقه مشتریان تعیین شده و از طرح‌ها و سبک های مختلفی در این خصوص استفاده می‌کنند. برای خرید این میزها باید به ابعاد اتاق مدیریت دقت داشته باشید و بر این اساس یک انتخاب مناسب و کاربردی برای فضای مورد نظر داشته باشید. میز مخصوص اتاق مدیریت باید ابعاد بزرگتری نسبت به میزهای کارمندی داشته باشد. به این ترتیب تفاوت سمت ها در اداره‌ها بهتر نمایان می شود.

اکسسوری های اتاق مدیریت

استفاده از لوازم دکوری و اجزای مختلف در این محیط‌ها نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما می‌توانید، از سبک‌های دکوراسیون اتاق مدیریت شیشه ای در این محیط‌ها بهره ببرید و یا از سبک‌های دیزاین چوبی در این اتاق ها استفاده کنید.

بسیاری از مردم تصور می‌کنند، اتاق مدیریت ساده دیزاین می‌شود. در صورتی که این تفکر ریشه علمی و اصولی ندارد. در اتاق های مدیریتی نیز می‌توان از انواع اکسسوری‌ها و لوازم دکوری استفاده کرد که کیفیت دیزاین محیط را چندین برابر افزایش می دهند.

شما می‌توانید، بسته به سبک طراحی  و رنگ اتاق مدیریت خود از انواع تابلوهای زیبای هنری، مجسمه و لوازم تزیینی استفاده کنید. بر روی میز مدیریت نیز وجود این اجزا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و زیبایی محیط را افزایش می دهد.

چه نوع چراغ هایی را برای اتاق مدیریت استفاده کنیم؟

اتاق مدیریت جزو مهمترین مکان ها در هر شرکتی محسوب می شود؛ از همین رو باید حتما در طراحی نورپردازی و انتخاب لوستر اداری مناسب به آن محل، اهمیت زیادی قائل شوید. اصولا لامپ های مختلفی از جمله ال ای دی، هالوژنی، سیمابی و فلورسنت برای محل کار استفاده می شود؛ اما در بین تمامی این مدل ها، لامپ ال ای دی طرفداران بیشتری دارد.

میزان روشنی این لامپ ها بیشتر از مدل های دیگر است و مصرف انرژی آن هم به شدت لامپ های دیگر نیست. همچنین عمر چراغ های ال ای دی خیلی زیاد است و برای افرادی با بیماری های میگرن، مشکلی ایجاد نمی کند.

از طرفی با توجه به وجود اشعه مادون قرمز در انواع لامپ ها، خیال شما از بابت عدم آسیب به سلامت انسان ها راحت می شود؛ چرا که لامپ ال ای دی از خود اشعه مرتعش نمی کند. البته توجه کنید که حتما در کنار چراغ های ال ای دی، انواع هالوژن و چراغ های تزئینی و زیبا را برای عدم یکنواخت بودن دفتر مدیریت حتما استفاده کنید.

رنگ مناسب برای اتاق مدیریت چیست؟

اگر احساس می کنید که در اتاق کار خود بی انگیزه و کسل هستید، وقت آن رسیده است که رنگ دکوراسیون دفتر کار خود را تغییر دهید؛ چرا که رنگ یکی از مهمترین عوامل در اشتیاق به کار محسوب می شود.

اما سوال بسیاری از افراد این است که چگونه رنگ مناسب برای دفتر مدیریت را انتخاب کنیم؟ در وهله اول به حس افراد در اتاق خود توجه کنید؛ چرا که همه افراد با اولین ورود به اتاق مدیریت ، احساس خاصی نسبت به شما پیدا می کنند.

همچنین نکته دوم درباره رنگ اتاق مدریت، توجه به برند خود است. قطعا هر برندی نمایانگر ویژگی خاصی است؛ از همین رو باید رنگ مناسب به همان برند را انتخاب کنید. اما برای آن که انتخاب بهتری داشته باشید، عوامل موثر بر انتخاب رنگ اتاق مدیریت را در ادامه ذکر می کنیم:

پیشنهاد ما برای مطالعه:  میز اداری ارگونومیک چه ویژگی هایی دارد؟

۱. اندازه اتاق

اگر اتاق شما ابعاد کوچک تری دارد، بهتر است که از رنگ های روشن برای دیوارها و وسایل اتاق استفاده نمایید. همچنین برای گرم تر شدن فضای اتاق، رنگ های گرم و سرد را با هم ترکیب کنید.

۲. شخصیت خود

با توجه به این که اتاق مدیریت مخصوص به شما است، بنابراین حتما باید در انتخاب رنگ، به شخصیت خود توجه کنید. اگر شخصیت پر جنب و جوشی دارید، بیشتر از رنگ های گرم استفاده کنید؛ اما اگر روحیات شما آرام است، به دنبال رنگ های سرد باشید.

۳. هماهنگی با نور محیط

اگر اتاق شما از نور طبیعی بهره مند می شود، می توانید از رنگ های تیره تر استفاده کنید؛ اما برای اتاق های تاریک و بدون نور طبیعی، باید به دنبال رنگ های روشن باشید.

۴. رنگ های خنثی

فراموش نکنید که استفاده از رنگ خنثی، جزو ویژگی های اتاق مدیریت لاکچری است؛ از همین رو پیشنهاد می کنیم که در بیشتر مواقع از رنگ های خنثی برای دکوراسیون داخلی آن استفاده کنید.

جمع بندی

در این مقاله در رابطه با اتاق‌های مدیریت و اجزای مهم به کار رفته در آن اطلاعاتی ارائه کردیم. هر یک از بخش های این اتاق‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند و لازم است که هر یک با دقت بالایی انتخاب شوند. در صورتی که طراحی اتاق مدیریت خود را به افراد کاردان و ماهر این عرصه بسپارید، نتیجه حاصله خوشایندتر خواهد بود. این مسئله حتی به پیشرفت امور کاری شما نیز کمک می کند.

سوالات متداول

بهترین کیفیت تجهیزات اتاق مدیریت را از کجا بخریم؟

با توجه به این که اتاق مدیریت ویژگی های خاص تری نسبت به اتاق های دیگر اداره ها دارد، بنابراین باید لوازم مخصوص به آن را هم از فروشگاه های تخصصی خریداری کنید. یکی از این فروشگاه های معتبر در زمینه تجهیزات اداری، وبسایت ساجیران است. شما می توانید برای خرید میز و صندلی مدیریت، از محصولات این فروشگاه دیدن کنید.

چیدمان اتاق مدیریت باید چگونه باشد؟

درست است که اتاق مدیریت فضای بسیار رسمی دارد؛ اما نباید دکوراسیون خشکی را هم برای اتاق خود اجرا کنید. توجه کنید که حتما از تابلوهای هنری و اکسسوری های جذاب برای زیبایی دکوراسیون داخلی خود استفاده نمایید. البته توجه کنید که دکوراسیون شما باید در عین سادگی، خلاقیت هم داشته باشد.

دکوراسیون اتاق مدیریت کوچک باید چگونه باشد؟

به دلیل این که فضای اتاق کوچک است، باید بهترین استفاده را از فضا ببرید؛ از همین رو دکوراسیون های مدرن گزینه مناسبی برای این گونه اتاق ها است. توجه کنید که برای استفاده بهینه از اتاق، به جای کتابخانه های بزرگ، به دنبال شلف های دیواری باشد. همچنین به دنبال نقلی ترین تجهیزات برای داخل اتاق باشید.

مشخصه های اصلی دکوراسیون کلاسیک اتاق مدیریت چیست؟

اگر به سبک های کلاسیک علاقه دارید، باید به دنبال تجهیزات چوبی بروید. همچنین در این سبک، اصولا فضای رسمی از فضای اداری در اتاق جدا می شود. از طرفی تابلوهای استفاده شده در این مدل، باید از طرح های اصیل و خاص باشد.

چه لوازمی را برای اتاق مدیریت باید بخریم؟

مهمترین وسیله ها در اتاق مدیریت شامل مبلمان اداری استاندارد، میز و صندلی مخصوص به مدیریت، میز کنفرانس و کتابخانه است. البته اگر فضای اتاق مدیریت شما بزرگ است، می توانید با استفاده از پارتیشن اداری جذاب هم محیط خصوصی در اتاق خود ایجاد کنید.

منبع:

www.furnishandfinish.com

www.foyr.com

۳.۵/۵ - (۲ امتیاز)

نظرات (۴)

 1. محمدحسین مدنی
  ۰۴-۰۸-۱۴۰۲

  خیلی ممنون از توضیحاتون خوبتون

 2. مصطفی سعیدی
  ۰۴-۰۸-۱۴۰۲

  بیشتر بنویسین لطفا

 3. ابوالقاسم عبدالهی
  ۰۳-۰۸-۱۴۰۲

  مثل همیشه عالی و کاربردی

 4. امیر زنگنه
  ۰۳-۰۸-۱۴۰۲

  ایول

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *