گالری ما

اطلاعات تماس

5 میز اداری ارگونومیک

اگر شاغل هستید یا حتی وقت خود را خانه برای مطالعه و انجام تحقیقات مختلف صرف می کنید، حتما با نشستن روی میز و صندلی به مدت طولانی، احساس خستگی پیدا می کنید. خسته شدن اندام های مختلف بدن بر اثر نشستن طولانی، مدت امری طبیعی است؛ اما اگر با نشستن روی صندلی احساس راحتی ندارید، باید به فکر تعویض میز و صندلی اداری خود باشید. البته همیشه هم علت خستگی بدن، نامناسب بودن صندلی نیست؛ چرا که میز نامناسب هم عامل مهمی برای آسیب های وارد شده به ستون فقرات است. زمانی که میز به شکل استاندارد و بر اساس علوم ارگونومیک ساخته نشده باشد، فرد را مجبور به حالت بدنی غیر استاندارد می کند. اما موضوع این جا است که چگونه باید ارگونومیک بودن میز اداری را تشخیص دهید؟ قطعا تمامی افراد دانش کافی در این زمینه را ندارند؛ از همین رو ما تصمیم گرفتیم که در این مطلب از وبسایت ساجیران، اطلاعات کاملی از ویژگی های میز ارگونومیک را ارائه دهیم.

تماس با ما

مزایای میز اداری ارگونومیک

شما می توانید برای محل کار خود، انواع میزهای اداری را تهیه کنید؛ اما پیشنهاد ما به شما این است که به دنبال میز مدیریتی با شرایط ارگونومیک باشید. متاسفانه بسیاری از افراد در هنگام خرید میز اداری تنها به زیبایی و قیمت آن توجه می کنند و  خصوصا برای کارمندان خود، ساده ترین و ارزان قیمت ترین میزها را می خرند. این در حالی است که کارمندان، بیشترین استفاده را نسبت به مدیر عامل از میز دارند. هر فرد به طور متوسط یک سوم از ساعت های روز خود را در محیط کاری می گذارند و اگر اقدامات محافظتی از آن انجام نشود، قطعا عواقب خوبی را به دنبال ندارد. با این وجود اگر می خواهید از مزایای میز اداری ارگونومیک آگاه شوید، موارد زیر را بررسی کنید:

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بهترین دکوراسیون مطب پزشک و کلینیک‌ درمانی

میز کنفرانس

۱.کمتر شدن خستگی نیروی کار و حفظ سلامت آن

قطعا مهمترین و اصلی ترین ویژگی های مثبت میزهای ارگونومیک، حفظ جان و سلامتی کارمندان است. در حالت عادی هم افراد با نشستن مداوم پشت میز، خستگی احساس می کنند؛ اما وجود میزهای نامناسب و غیر استاندارد باعث ایجاد دردهای عجیب و دردناک می شود. بر همین اساس ممکن است که آسیب های جسمی و روحی مختلفی از جمله مشکلات ستون فقرات برای آن ها به وجود بیاید. میزهای ارگونومیک به گونه ای طراحی شده است که از خستگی غیر معمول فرد جلوگیری می کند و در نهایت این میزان آسیب ها را کاهش می دهد.

۲. افزایش رضایت شغلی کارمندان و بازدهی آن ها

یکی دیگر از مزایای میزهای ارگونومیک، بالا بردن میزان رضایت کارمندان از شرایط شغلی آن ها است. زمانی که فرد احساس خستگی و ناراحتی داشته باشد، نمی تواند به خوبی روی کار خود تمرکز کند. بنابراین در طول زمان بازدهی آن کمتر می شود. در مقابل اگر شما صندلی و میز کارمندی ارگونومیک را برای آن ها تهیه کنید، به افزایش راندمان کاری نیروی کار خود کمک کرده اید. در نتیجه میزان دقت افراد برای انجام کارها بیشتر می شود.

۳. صرفه جویی اقتصادی

بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر میز اداری ارزان و خیلی معمولی تهیه کنند، در نهایت به صرفه اقتصادی آن ها می شود؛ این در حالی است که میزهای ارگونومیک با وجود هزینه بالاتر نسبت به مدل عادی خود، کمک بیشتری به صرفه اقتصادی می کنند. این میزها با مکانیزم های خاصی ساخته می شوند که مقاومت بیشتری در برابر ضربه و عوامل دیگر دارند؛ از همین رو شما را از خرید مجدد میز در مدت زمان کوتاه بی نیاز می کنند.

ویژگی های میز اداری ارگونومیک چیست؟

حالا که با مزایا و ویژگی های مختلف میز اداری ارگونومیک آشنا شدید، باید خصوصیات خاص آن ها را بدانید؛ در این صورت خرید شما راحت تر انجام می شود. بهترین میز اداری ارگونومیک باید ویزگی های زیر را داشته باشد:

۱.ارتفاع مناسب

مهمترین عامل برای تضمین راحتی افراد، ارتفاع میز است. هر فرد برای آن که بتواند از میز استفاده کند، باید بدن خود را در حالت خاصی قرار دهد؛ اما توجه کنید که اگر ارتفاع میز خیلی زیاد یا خیلی کم باشد، احساس خستگی برای کاربر ایجاد می کند. در حالت کلی ارتفاع استاندارد برای بزرگسالان بین ۸۰ تا ۹۰ سانتی متر است؛ اما برای انتخاب بهترین سایز، باید تقریبا نصف قد فرد را در نظر بگیرید. ارتفاع دسته های صندلی باید قابل تغییر باشند. همچنین به اندازه ۱ متر و ۲۰ سانتی متر هم فضا برای قرارگیری فرد در پشت میز وجود داشته باشد. از طرفی فضای زیر پای فرد هم باید امکان تحرک را برای آن به وجود بیاورد. همچنین توجه داشته باشید که فاصله استاندارد بین میزها و مبلمان اداری هم بین ۱ تا ۲ متر است.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  معرفی ۵ مبل راحتی خوب، نکات و راهنمای خرید + مشخصه های مبل راحتی خوب

۲. فضای کافی سطح میز

یکی دیگر از ویژگی های میز استاندارد و ارگونومیک، داشتن فضای کافی برای قراردادن وسایل و تجهیزات اداری روی آن است. کارمند باید بتواند تجهیزات کامپیوتری و مدارک خود را به طور کامل روی میز قرار دهد و کمبود جا نداشته باشد. همچنین محل های قرارگیری موس، کیبورد و مدارک دیگر هم باید به صورت خاص تعیین شود. سطح میز باید به گونه ای باشد که مچ دست فرد به صورت صاف روی میز گذاشته شود. همچنین فاصله بین مانیتور تا چشم انسان هم باید نه خیلی دور و نه خیلی نزدیک باشد؛ از همین رو میزهایی با عرض خیلی زیاد مناسب نیستند. برخی از میزهای اداری ارگونومیک دارای شیب ۱۰ تا ۱۵ درجه ای به سمت پایین هستند که از خستگی گردن و افتادگی سر جلوگیری می کند.

۳. دسترسی آسان به تمام نقاط میز

فرد باید بتواند همزمان به تمامی نقاط میز دسترسی داشته باشد و برای برداشتن وسایل خود، نیازی به بلندشدن مداوم پیدا نکند. مثلا تلفن یا دستگاه چاپ نباید در قسمت دوری از کارمند قرار بگیرد تا فرد بتواند به آسانی از آن ها استفاده کند.

۴. داشتن کشو و محل های نگهداری

بهترین میز اداری ارگونومیک، فضای کافی برای ذخیره سازی و نگهداری وسایل مختلف دارد. وجود چند کشو کاربردی در ساختار میز باعث حفظ مدارک و اسناد مورد نیاز کارمند می شود و از نامنظم شدن سطح میز جلوگیری می کند. همچنین با وجود دسترسی آسان کشوها، کارمند برای پیدا کردن مدارک مورد نیاز خود، نیازی به بلند شدن یا خم شدن زیاد از حد ندارد.

قیمت میز اداری ارگونومیک چگونه است؟

Cooper1 min میز اداری ارگونومیک

قطعا یکی از چالش های مهم افراد برای خرید میز اداری، قیمت آن است. همه افراد به دنبال راحتی خود و کارکنان شرکت هستند؛ اما به دلیل قیمت، میزهای غیر استاندارد را خرید می کنند. طبیعتا قیمت میزهای ارگونومیک بیشتر از حالت معمولی آن ها است؛ اما به دلیل ویژگی های خاص آن ها، خرید با این قیمت مناسب است. البته قیمت میز ارگونومیک بر اساس موارد مختلفی از جمله سایز، امکانات خاص آن، نوع طراحی، متریال به کار رفته و نوع میز متفاوت است. همچنین تولید کننده آن هم تاثیر زیادی بر قیمت میز می گذارد. شما می توانید برای آگاهی از قیمت های مختلف این مدل از میزها، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بررسی انواع صندلی کامپیوتر و ویژگی های صندلی ارگونومیک و استاندارد

خرید میز اداری ارگونومیک

خرید میز اداری ارگونومیک یکی از اصلی ترین اقدامات برای هر شرکت است؛ اما توجه کنید که تمامی فروشگاه ها، ویژگی های استاندارد را در میزهای خود به کار نمی گیرند و شما تنها هزینه بیشتری برای خرید میز کارشناسی و انواع دیگر پرداخت می کنید. اما اگر می خواهید از ارگونومیک بودن میز اداری مطمئن شوید، حتما به سراغ تولید کنندگان معتبر در این زمینه مانند گروه تولیدی ساجیران بروید. ساجیران یکی از تولیدکنندگان تخصصی تجهیزات اداری در ایران است که با توجه به نکات استاندارد، بهترین کیفیت میز را ارائه می کند.

جان کلام

قطعا با توجه به ویژگی های ذکر شده در این مطلب، می توانید ارگونومیک بودن میز اداری را تشخیص دهید؛ اما توجه داشته باشید که جدای از موارد مربوط به ساخت میز، به تنوع و طراحی رنگ آن نسبت به فضای داخلی شرکت توجه کنید. همچنین نکته مهم دیگر، کیفیت میز است؛ چرا که حتی اگر نکات ارگونومیک در ساخت میز به کار گرفته باشد ولی متریال به کار رفته در آن مناسب نباشد، بعد از مدتی مجبور به تعویض آن می شوید. اما اگر شما همزمان به دنبال کیفیت، زیبایی و حفظ سلامت خود و کارمندان شرکت هستید، می توانید از محصولات فروشگاه اینترنتی ساجیران دیدن کنید.

سوالات متداول

آیا ویژگی های میز مدیریت ارگونومیک با میز کارمندی آن یکسان است؟

خیر. میزهای مدیریتی معمولا امکانات بیشتری نسبت به میز کارمندی دارند و نوع ساخت آن ها هم متفاوت است؛ اما انواع مختلفی از میزها با ویژگی های مختلف در ساجیران وجود دارد.

انواع میز اداری ارگونومیک چیست؟

میزهای استاندارد اداری در دسته های مختلفی از جمله میز مدیریتی، میز کارمندی، میز کارشناسی و میز کنفرانس قرار می گیرند.

قابلیت تنظیم میز چه تاثیری بر سلامت افراد دارد؟

این ویژگی مانع از خستگی سر، گردن، کمر و پا میشود و اختلالات مربوط به این قسمت ها را کاهش می دهد.

آیا امکان سفارشی سازی میز ارگونومیک در ساجیران وجود دارد؟

بله در صورتی که محصولات موجود در سایت مناسب شما نبود، می توانید به صورت سفارشی اقدام به خرید میز مورد نظر خود کنید.

میز اداری ارگونومیک با چه جنس هایی تولید می شود؟

برای ساخت این مدل از میزها از متریال مختلفی از جمله فلز، چوب و ام دی اف استفاده می شود.

منبع:

www.ofita.com

www.furnishr.com

۳/۵ - (۲ امتیاز)

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *