گالری ما

اطلاعات تماس

2 min 1 سبک مبلمان اداری

یکی از مهمترین وسایل و تجهیزاتی که در تمامی دفاتر کار و مکان‌های مختلف وجود دارد، مبلمان است. فرقی ندارد که شما در چه حوزه‌ ای مشغول به کار باشید و نوع دکوراسیون داخلی محیط کار شما چگونه باشد؛ چرا که باید به فکر تهیه مبلمان برای استراحت کارمندان و منتظر مانند مراجعه کنندگان باشید. در حال حاضر مبلمان های مختلفی در بازار وجود دارند؛ اما قطعا شما نمی توانید هر مدلی را برای محیط کاری تهیه کنید و باید به دنبال مبلمان اداری باشید. مبلمان های اداری تفاوت زیادی با مبلمان های معمولی دارند و در انواع سبک ها و مدل های خاص خود ساخته می شوند. اما سوال این جا است که در بین این سبک ها، کدام یک از آن ها برای محیط کار شما مناسب است؟ اگر می خواهید پاسخ این سوال را به طور کامل دریافت کنید، بهتر است که در ادامه این مطلب از وبسایت ساجیران همراه ما باشید.

تماس با ما

اهمیت انتخاب سبک مناسب مبلمان اداری

برای بسیاری از افراد، خرید مبلمان اداری بسیار آسان به نظر می رسد؛ چرا که در هنگام خرید، تنها به رنگ و سلیقه دلخواه خود توجه می کنند و در زمان کمی خرید خود را انجام می دهند. اما با این وجود، زمانی که به محل کار آن ها مراجعه می کنید، حس خوبی از محیط دریافت نمی کنید. ممکن است که حتی هزینه زیادی هم برای خرید مبل پرداخت کرده اید؛ اما عدم هامونی سبک مبلمان با محیط، باعث ایجاد حس ناخوشایند برای شما می شود. بنابراین اگر جزو آن دسته از افراد هستید که در حوزه دکوراسیون تخصص ندارید، بهتر است که قبل از خرید، درباره انواع سبک ها تحقیق کنید.

یکی از موارد مهم دیگر در اهمیت انتخاب سبک مناسب مبلمان اداری، بهره وری بیشتر کارمندان است. تحقیقات نشان داده است که افراد در محیط های زیبا و در عین حال هماهنگ، انگیزه بیشتری برای کار کردن دارند. از طرفی زمانی که مبل اداری بر اساس سبک خاص کاری شما تهیه شود، مراجعه کنندگان با ورود به آن محل، حس مثبتی دریافت می کنند و بر تصمیم گیری های آن ها هم تاثیر مثبتی گذاشته می شود.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  پرگولا چیست؟ ویژگی ها، کاربرد و انواع آن

انواع سبک مبلمان اداری چیست؟

برای آن که بتوانید انتخاب درستی در خرید مبل اداری داشته باشید، باید با انواع سبک مبلمان آشنا شوید. البته لازم به ذکر است که سبک مبلمان ها، بسیار متنوع است؛ اما در ادامه، به معرفی چند مورد از متداول ترین و مهمترین موارد اشاره می کنیم:

۱. سبک کلاسیک

قدیمی ترین و ابتدایی ترین مبلمان ها، در سبک کلاسیک طراحی می شود. این سبک همیشه طرفداران زیادی را دارد و به هیچ عنوان جلوه خود را از دست نمی دهد. اگر می خواهید حرفه ای بودن خود را به دیگران نشان دهید، سبک کلاسیک را انتخاب کنید. این مبلمان ها با استفاده از چوب و چرم است و با رنگ های گرم ساخته می شوند. همچنین در اغلب میز مدیریت و مبل های کلاسیک، کنده کاری های زیبا و پیچیده اجرا شده است.

۲. سبک مدرن

اگر می خواهید فضای کای ساده و خلوتی داشته باشید، سبک مدرن را انتخاب کنید. این مدل از مبلمان ها طراحی ساده ای دارند و از اشکال هندسی برای ساخت آن ها استفاده می شود. جنس میز و صندلی اداری در سبک مدرن، طیف متنوعی دارد و از متریال مختلفی مانند فلز، شیشه، چوب و لمینت ساخته می شود. رنگ این مبلمان ها اغلب به صورت خنثی انتخاب می شود و در بین انواع سبک مبلمان، طرفداران بیشتری دارند.

رنگ مناسب دفتر

۳. سبک مینیمال

یکی دیگر از سبک های خرید مبلمان و میز اداری، مینیمال است. این مبلمان ها تمرکز زیادی بر ساده سازی بسیار زیاد و در عین حال، زیبایی قابل توجهی دارند. شما با خرید مبلمان های مینیمال، به مخاطب خود حس آرامش و اطمینان را القا می کنید؛ چرا که در سبک مبلمان اداری مینیمال، بیشتر از رنگ های بسیار ملایم و خنثی استفاده می شود و جنس آن ها بیشتر از شیشه و فلز هستند.

فاکتورهای مهم در انتخاب مبلمان اداری

خرید مبلمان اداری برای محیط کارهای مختلف، به غیر از شناخت انواع سبک مبلمان، نیاز به موارد دیگری هم دارد که شاید تا به حال به آن ها توجه نکرده باشید. در حالت کلی برای آن که هماهنگی لازم بین مبلمان و محیط کار ایجاد شود، باید به موارد زیر توجه کنید:

پیشنهاد ما برای مطالعه:  راهنمای تمیز کردن مبلمان اداری چوبی

۱. انواع رنگ و اهمیت هماهنگی آنها با سبک مبلمان

به همان اندازه که سبک ساخت مبلمان اهمیت دارد، باید در انتخاب رنگ مناسب هم دقت زیادی داشته باشید. شاید برخی از رنگ ها به نظر شما جذاب به نظر برسند؛ اما برای مبلمان یا صندلی انتظار محل کار مناسب نیستند. انتخاب رنگ مبلمان به عوامل مختلفی از جمله نوع کسب و کار، روحیات کارمندان و روشنایی محیط بستگی دارند. برای آن که بتوانید رنگ مناسب مبلمان اداری خود را انتخاب کنید، باید به روانشناسی انواع رنگ و اهمیت هماهنگی آن ها با سبک مبلمان توجه کنید. در حالت کلی، برای اکثر کسب و کارها، رنگ های خنثی بیشتر کاربرد دارد؛ اما اگر می خواهید انگیزه کارمندان خود را افزایش دهید، بهتر است که به دنبال رنگ های روشن یا ترکیبی باشید.

Cooper2 min سبک مبلمان اداری

۲. توجه به نوع کار بر انتخاب سبک مبلمان

درست است که خرید مبلمان بیشتر بر اساس سلیقه افراد تهیه می شود؛ اما باید بر اساس نوع کار خود به دنبال مبلمان باشید. برخی از حوزه های کاری، ویژگی های خاصی برای خود دارند که شما در خرید مبلمان هم باید به آن ها اشاره کنید. مثلا برای محیط های استارتاپی، بیشتر سبک های مینیمال و مدرن استفاده می شود. همچنین در شرکت های صنعتی، سبک صنعتی و خلاقانه کاربرد دارد؛ بنابراین حتما به نوع کار بر انتخاب سبک مبلمان توجه کنید.

۳. ارگونومیک بودن مبلمان اداری

قطعا یکی از مهمترین موارد برای خرید میز کارمندی و انواع صندلی ها، توجه به ارگونومیک بودن تجهیزات اداری است. حفظ سلامت افراد در هر شرایطی جزو مهمترین موارد محسوب می شود؛ از همین رو در هنگام خرید انواع مبل و صندلی اداری، به این موضوع توجه کنید. مبلمان های اداری باید قابلت تنظیم داشته باشند و بدن انسان را در بهترین حالت خود نگهداری کنند.

۴. توجه به نوع دکوراسیون دفتر کار

اگر بعد از چیدمان کلی دکوراسیون داخلی محل کار خود قصد خرید مبلمان و صندلی اداری را دارید، باید به نوع دکوراسیون خود توجه کنید. اگر بقیه وسایل شما از نوع مدرن است، به هیچ عنوان مبل های کلاسیک را انتخاب نکنید؛ چرا که باعث ناهماهنگی در محیط می شوید.

۵. توجه به فضای کار

یکی از نکات کلیدی در چیدمان مبلمان اداری، توجه به اندازه فضای کاری است. میز کار گروهی و مبلمان اداری شما باید بر اساس متراژ محیط تهیه شود. مثلا اگر فضای شرکت شما کوچک است، به هیچ عنوان به دنبال مبل های بزرگ و خیلی و پیچیده نباشید و ساده ترین سبک ها را انتخاب کنید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  طول عمر کدام مدل پارتیشن بیشتر است؟

۶. توجه به کیفیت مبلمان اداری

همیشه و در حالت، کیفیت حرف اول را برای تهیه مبلمان می زند؛ از همین رو جدای از هر مورد، باید کیفیت را در خرید میز و صندلی ارگونومیک به کار بگیرید. البته با وجود این که تشخیص کیفیت مبلمان ها برای همه افراد آسان نیست، بهتر است که برای اطمینان از این موضوع، به دنبال فروشگاه معتبر در این زمینه باشید. اگر می خواهید انواع میز و صندلی را به صورت مستقیم از تولید کننده معتبر خرید کنید، می توانید به وبسایت ساجیران مراجعه کنید. ساجیران تمامی تجهیزات مورد نیاز برای محل کار از جمله پارتیشن اداری را با بهترین کیفیت تولید می کند؛ از همین رو خیال شما از بابت کیفیت راحت می شود.

Cooper5 min سبک مبلمان اداری

جان کلام

با توجه به این که مبلمان اداری و صندلی مدیریت جزو تاثیرگذارترین لوازم و تجهیزات برای زیبایی دکوراسیون محل های کار محسوب می شود، باید توجه زیادی برای خرید بهترین سبک آن ها داشته باشید. در حال حاضر طرح ها و سبک های مختلفی برای مبلمان اداری وجود دارد که مهمترین آن ها را در این مطلب معرفی کردیم؛ اما اگر به دنبال مشاوره تخصصی برای خرید سبک مبلمان هستید، مشاوران وبسایت ساجیران به شما در خرید مطمئن و مناسب کمک می کنند.

سوالات متداول

کدام یک از سبک های مبلمان برای دفاتر حقوقی مناسب است؟

به دلیل ماهیت مشاغل حقوقی، بهتر است که از سبک کلاسیک برای شرکت های حقوقی و مدیریتی استفاده کنید.

برای محیط های کاری کوچک چه نوع مبلمان هایی مناسب است؟

بهترین انتخاب برای دفترکارهای کوچک، مبلمان های سبک مدرن و مینیمال است؛ چرا که این سبک ها ساده هستند و باعث آشفتگی ذهن افراد نمی شوند.

کدام یکی از سبک های مبلمان قیمت کمتری دارند؟

در بین انواع مبلمان ها، سنک مینیمال و مدرن، قیمت کمتری نسبت به مبل های کلاسیک دارند؛ از همین رو اگر بودجه کمی دارید، بهتر است به سراغ این مدل بیایید.

بهترین کیفیت و تنوع رنگ مبل مدرن را از کجا تهیه کنیم؟

اگر به دنبال تنوع محصولات مدرن برای کسب و کارهای مختلف هستید، پیشنهاد می کنیم که از مدل های موجود در وبسایت ساجیران دیدن کنید.

نحوه خرید انواع سبک مبلمان اداری در ساجیران چگونه است؟

شما می توانید در صورت وجود نمایندگی های حضوری ساجیران در شهر خود خرید کنید؛ اما در غیر این صورت، با مراجعه به سایت ساجیران، امکان ثبت سفارش و تحویل در مکان برای شما وجود دارد.

 

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *