گالری ما

اطلاعات تماس

انواع فایلینگ های اداری

نظم یکی از مهم ترین موضوعات در کار است. برای ایجاد نظم در محیط کاری استفاده از فایلینگ های اداری بهترین گزینه است. در واقع فایلینگ یکی از زیر مجموعه های مبلمان اداری است که برای نگهداری پوشه، پرونده و … مورد استفاده قرار می گیرد. احتمالا آن را با نام طبقه، کشو و … می شناسید.

در سال های اخیر انواع دسته بندی های مبلمان اداری در بازارهای فروش ارائه می شوند که هر یک از آن ها از ویژگی های ممتازی برخوردار هستند. شما می توانید این لوازم را برای دیزاین بیشتر و ایجاد قابلیت های بهتر در محیط کار خود به کار ببرید. در این مقاله از ساجیران در خصوص این تجهیزات مدرن و فایلینگ اداری اطلاعات به دست می آورید.

کاربرد فایلینگ های اداری

فایلینگ اداری برای اهداف به خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از این اقلام و تجهیزات اداری به صورت کاربردی طراحی و تولید می شوند. انواع آن ها برای اداره های کوچک و بزرگ به کار برده می شوند و محدودیتی برای استفاده از آن ها وجود ندارد. هر یک از این تجهیزات کاربردی برای مرتب کردن پرونده ها و مدارک موجود در هر اداره بسیار پر استفاده هستند.

فایلینگ اداری برای استفاده تک تک کارمندان و رییس هر بخش از سازمان مورد نظر شما کارایی خواهد داشت. در هر یک از قسمت های اداره شما انواع پرونده ها و برگه ها نگهداری می شوند که برای حفظ هر یک از آن ها به یکی از این تجهیزات نیاز خواهید داشت.

شما می توانید، هر یک از دسته بندی های این محصولات را به عنوان یک وسیله زینتی نیز به کار ببرید. این تجهیزات این روزها با دیزاین بسیار زیبایی در دسترس مشتریان قرار می گیرند. استفاده از آن ها به عنوان یک وسیله زینتی که در هر طبقه از آن اکسسوری هایی مربوط به فضای کار خود قرار دهید، نتایج مطلوبی در دکوراسیون محیط به همراه می آورد.

تماس با ساجیران

نکات خرید و انتخاب فایل های اداری

فایلینگ اداری با ویژگی های به خصوصی ارائه می شود که در حین خرید هر یک از آن ها این نکات ساده و کاربردی مد نظر قرار داده می شوند. برخی از این مجموعه نکات را در زیر مشاهده می کنید:

 • برای خرید هر یک از دسته بندی های این محصولات باید به طراحی دکوراسیون اداره خود دقت داشته باشید. طراحی انواع مبل اداری، میزها و صندلی ها و سایر اجزای محیط را برای انتخاب و خرید هر یک از مدل های آن ها در نظر بگیرید.
 • برای خرید آن ها باید به هارمونی رنگی محیط اداره خود نیز دقت داشته باشید. رنگ این محصولات باید با رنگ میز اداری و سایر تجهیزات مورد استفاده شما در محیط ست شود. در غیر این صورت استفاده از آن ها تاثیر مطلوبی بر دیزاین فضا بر جای نمی گذارد. این مسئله به انتخاب صحیح تری در میان این اقلام منتهی می شود.
 • برای انتخاب و خرید فایلینگ اداری باید به ابعاد و سایز بندی این محصولات نیز دقت داشته باشید و ابعاد آن ها را با فضای مورد نظر در محیط مطابقت دهید. هر یک از آن ها با اندازه های به خصوصی ارائه می شوند. شما می توانید بر اساس میزان فضای خود در محیط اداره یکی از مدل های فایلینگ اداری را خریداری کنید.
 • در انتخاب و خرید فایلینگ اداری باید حتما به میزان فضای کمدها و فایل های این تجهیزات نیز دقت داشته باشید و این فاکتورها را به دقت ارزیابی کنید. هر یک از این فایل ها میزان فضای به خصوصی برای قرارگیری وسایل در اختیار شما قرار می دهند.
پیشنهاد ما برای مطالعه:  چطور بیشترین استفاده از فضای اداری کوچک داشته باشیم؟

ویژگی های فایلینگ استاندارد اداری

صندلی اداری و انواع میزها و مبل های مورد استفاده در محیط سازمان ها و اداره های امروزی باید برخی از استانداردها را داشته باشند. ساجیران در این خصوص به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را در میان تجهیزات اداری انجام دهید.

در وهله اول باید به متریال ساخت هر یک از این تجهیزات دقت داشته باشید. در این زمینه باید به استحکام و مقاومت هر یک از این اقلام و جنس آن ها دقت ویژه ای داشته باشید تا در خرید خود متضرر نشوید.

انواع فایلینگ اداری با استفاده از اتصالات محکمی تولید می شوند. از این رو جا به جایی آن ها در اسباب کشی ها آسیبی به ساختار این محصولات وارد نمی کند و شما می توانید آن ها را به سادگی با خود به همراه ببرید. در بخش بعدی باید به وزن این فایل ها دقت داشته باشید. در صورتی که وزن آن ها خیلی سنگین باشد، جا به جایی آن ها در محیط بسیار دشوار می شود.

همینطور برای خرید آن ها باید به کیفیت کشو و ایجاد کمد در آن ها دقت داشته باشید. در صورتی که محصول مورد نظر شما استاندارد باشد باید فضای کافی برای قرار دادن پوشه ها، زونکن ها و انواع وسایل بایگانی را در اختیار شما قرار دهد.

اهمیت استفاده از انواع فایلینگ اداری

برای خرید هر یک از تجهیزات اداری باید به نیازهای خود در محیط دقت داشته باشید. برخی از دسته بندی های این محصولات برای تزیینات بیشتر به کار برده می شوند و به همین خاطر نیز نبود آن ها مشکلی در عملکرد و فعالیت های اداری به وجود نمی آورد.

انواع کنسول اداری و فایلینگ هایی که اغلب در کنار آن ها قرار می گیرند با کاربردهای بیشتری در محیط اداره ها به کار برده می شوند. انواع آن ها برای طبقه بندی اطلاعات مهم اداره شما کاربرد دارند. نصب و استفاده از هر یک از این تجهیزات بسیار ساده انجام می شود. شما می توانید آن ها را در کنار یکی از دیوارهای سالن قرار دهید.

استفاده از فایلینگ های اداری در محیط کاری مدرن

در محیط اداره های امروزی بسیاری از پرونده ها در طولانی مدت گم می شوند و به همین خاطر استفاده از یک کمد فایلینگ اداری که به صورت استاندارد طراحی شده باشد از بار این مشکلات در فضای کار شما کم می کند.

طراحی انواع فایلینگ

خرید کمد اداری در طرح ها و مدل های متنوعی انجام می گیرد. هر یک از این اقلام از طرح ها و مدل های متنوعی برخوردار هستند و زیبایی ساختار آن ها تایید شده است. از این رو در دکوراسیون های لوکس محیط های اداری نیز مورد استفاده قرار گرفته و محدودیتی برای کاربرد آن ها وجود ندارد.

قیمت فایلینگ اداری نیز بر اساس طراحی ساختار آن ها تعیین می شود. در صورتی که مدل انتخابی شما تزیینات زیادی داشته باشد و از متریال گران بهایی برای دیزاین آن ها استفاده شده باشد، بی شک قیمت خرید آن نیز بالاتر خواهد بود.

خرید فایلینگ اداری باید با در نظر گرفتن دیزاین و طراحی دکوراسیون محیط انجام شود. در صورتی که محیط ساختمان اداری شما مدرن و ساده طراحی شده است، باید از فایلینگ اداری با طراحی ساده استفاده کنید. اما در صورتی که محیطی مجلل برای اتاق های ریاست، برگزاری جلسات و… ایجاد کرده اید، انواع فایلینگ اداری را نیز با این ویژگی انتخاب کنید.

قیمت خرید انواع فایلینگ

قیمت فایلینگ اداری بر اساس مولفه های متعددی تعیین می شود. هر یک از آن ها قیمت های متغیری دارند. خرید کنسول اداری و انواع فایلینگ با در نظر گرفتن قیمت این محصولات انجام می گیرد. از این رو مد نظر قرار دادن هزینه خرید و فروش این محصولات یک اصل اساسی است. در این زمینه باید به قیمت کنسول اداری، مبلمان و میز و صندلی ها نیز توجه داشته باشید و بودجه مورد نیاز برای خرید لوازم دکوراسیون را مشخص کنید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  اصول طراحی سبک دکوراسیون مینیمال، بررسی مزایا، ویژگی ها، مشخصات و نحوه پیاده سازی

مزایا و معایب خرید انواع فایلینگ

فایلینگ اداری مزیت ها و معایب به خصوصی را با خود به همراه می آورد. با در دسترس داشتن یکی از این اقلام به سادگی می توانید، محیط را مرتب کرده و از آشفتگی اطلاعات اداره خود جلوگیری کنید. با این حال فایلینگ اداری، فضایی را در اداره شما اشغال می کند و در صورتی که شما فضای کافی در محیط نداشته باشید، بی شک استفاده از این تجهیزات محدودیت هایی برای شما به وجود می آورد.

انواع دسته بندی های این محصولات از تنوع وسیعی برخوردار هستند و این مسئله انتخاب و خرید هر یک از آن ها را برای مشتریان کمی دشوار می کند. در انتخاب هر یک از آن ها از نظرات کارشناسان فنی دکوراسیون محیط اداره خود استفاده کرده و انتخاب آن ها را با در نظر گرفتن هارمونی طراحی محیط انجام دهید.

محل قرار گیری فایلینگ

انواع تجهیزات اداری مانند فایلینگ در بخش های مختلفی از سالن اداره ها و در بخش ورودی کارکنان قرار می گیرند. انواع این تجهیزات در اتاق مدیر اداره ها نیز قرار می گیرند و برای مرتب کردن پرونده های مهم رییس اداره مورد استفاده هستند.

فایلینگ های اداری، برای اتاق کارکنان نیز به کار برده می شوند. انواع آن ها به سادگی در محیط اتاق کارمندان جای می گیرند. بهتر است برای قرار گیری آن ها یک فضای گوشه که بلا استفاده است را انتخاب کنید. به این ترتیب استفاده از این فایلینگ ها به بهترین نحو انجام می گیرد.

هر یک از این تجهیزات در بخش بایگانی نیز به کار می روند. اتاق های بایگانی اغلب بیشتر از سایر بخش ها به این تجهیزات نیاز دارند. در این اتاق ها لیست مدارک چند سال اخیر هر اداره نگهداری می شود. بی شک این مدارک شمار بالایی دارند و نگهداری از آن ها در کمدهای معمولی کار ساده ای نخواهد بود. شما می توانید هر یک از آن ها را برای ایجاد نظم بیشتر در فضا مورد استفاده قرار دهید. کارمندان اغلب به سادگی هر یک از آن ها را در محیط به کار می برند.

ست فایلینگ اداری

این تجهیزات به صورت ست نیز ارائه می شوند و هر یک از آن ها از قابلیت های ویژه ای در محیط برخوردار هستند. ست های فایلینگ سیستم اداره و محل کار شما را تجهیز کرده و سبب بهره وری بهتر از این تجهیزات می شوند.

انواع آن ها به صورت هماهنگ با سایر تجهیزات اداری خریداری شده و به کار برده خواهند شد. در کنار آن ها کمدهای معمولی اداری برای قرار گیری وسایل اداره استفاده می شوند که به صورت طبقه طبقه طراحی شده اند. کشوهای اداری نیز با طراحی یکسان و هماهنگ در کنار آن ها قرار می گیرند.

این تجهیزات اداری هر یک از طراحی و رنگ بندی به خصوصی تولید می شوند و شکل ظاهری آن ها با هم یکسان است. شما می توانید هر مدل از آن ها را بر اساس ترکیب رنگی و سبک دکوراسیون محیط مورد استفاده قرار دهید.

انتخاب آن ها باید بر اساس رنگ بندی فضا انجام شود. در غیر این صورت زیبایی مورد نظر را در فضا ایجاد نمی کند. ست های فایلینگ، کیفیت قابل توجهی دارند و در طولانی مدت به کار برده می شوند. انواع آن ها از روکش های قوی تشکیل شده اند که کیفیت ساختار آن ها را محفوظ نگه می دارد.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بهترین و کم هزینه ترین طراحی داخلی برای استارتاپ ها

نمای از ست فایلینگ اداری برای محیط های کاری مدرن

برخی از مدل های این فایلینگ با روکش های ام دی اف تولید می شوند و بر روی برخی از آن ها نیز از روکش های هایگلاس استفاده می کنند که سطح براق و زیبایی دارند. این روکش ها به سادگی از سطح فایل جداسازی نمی شوند و نظافت و شست و شوی این تجهیزات را با مشکلی مواجه نخواهند کرد. به این ترتیب کیفیت آن ها حفظ می شود.

جمع بندی

در این گزارش در خصوص انواع فایلینگ های اداری اطلاعات دقیقی به دست آوردید. هر یک از مدل های این محصولات به صورت کاربردی در دسترس مشتریان قرار می گیرند و استفاده از آن ها بسیار ساده است. شما می توانید با استفاده از آن ها نیروهای انسانی مشغول به کار در اداره خود را به حداقل برسانید. چرا که دیگر دسترسی به پرونده ها و مدارک بسیار ساده تر می شود و برای جمع آوری آن ها نیازی به استخدام کارمندان بیشتر نخواهید داشت. در این زمینه قیمت به صرفه این اقلام نیز مورد توجه قرار دارد، برای اطلاع از قیمت ها می توانید به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

سوالات متدوال

فایلینگ های اداری چه تاثیری بر دکوراسیون اداری دارند؟

فایلینگ های اداری می توانند تاثیر زیادی بر دکوراسیون اداری داشته باشند. آنها می توانند به عنوان یک نقطه کانونی در فضای اداری قرار گیرند یا با سایر وسایل دکوراسیون هماهنگ شوند. انتخاب نوع فایلینگ، رنگ و طرح آن می تواند به ایجاد فضایی زیبا و کارآمد در محیط اداری کمک کند.

چه عواملی در انتخاب فایلینگ اداری برای دکوراسیون اهمیت دارند؟

در انتخاب فایلینگ اداری برای دکوراسیون، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سبک دکوراسیون اداری: فایلینگ ها باید با سبک دکوراسیون اداری هماهنگ باشند.
 • رنگ و طرح فایلینگ: رنگ و طرح فایلینگ ها می تواند تأثیر زیادی بر فضای اداری داشته باشد.
 • اندازه فایلینگ: اندازه فایلینگ باید متناسب با فضای اداری باشد.
 • جنس فایلینگ: جنس فایلینگ باید با کیفیت و بادوام باشد.

انواع فایلینگ های اداری مناسب برای دکوراسیون کدامند؟

انواع مختلفی از فایلینگ های اداری وجود دارند که می توانند برای دکوراسیون استفاده شوند. از جمله این انواع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فایلینگ های چوبی: فایلینگ های چوبی یکی از محبوب ترین انواع فایلینگ های اداری هستند. آنها می توانند به فضای اداری حس گرما و صمیمیت ببخشند.
 • فایلینگ های فلزی: فایلینگ های فلزی بسیار بادوام و مقاوم هستند. آنها می توانند به فضای اداری حس مدرن و صنعتی ببخشند.
 • فایلینگ های پلاستیکی: فایلینگ های پلاستیکی مقرون به صرفه هستند و نگهداری از آنها آسان است. آنها می توانند به فضای اداری حس مدرن و مینیمال ببخشند.

چگونه می توان فایلینگ های اداری را با سایر وسایل دکوراسیون هماهنگ کرد؟

برای هماهنگ کردن فایلینگ های اداری با سایر وسایل دکوراسیون، می توان از روش های زیر استفاده کرد:

 • انتخاب رنگ و طرح مشابه: می توان فایلینگ ها را به رنگ و طرح سایر وسایل دکوراسیون انتخاب کرد.
 • انتخاب رنگ و طرح مکمل: می توان فایلینگ ها را به رنگ و طرح مکمل سایر وسایل دکوراسیون انتخاب کرد.
 • انتخاب رنگ و طرح متضاد: می توان فایلینگ ها را به رنگ و طرح متضاد سایر وسایل دکوراسیون انتخاب کرد.

چگونه می توان فایلینگ های اداری را به یک بخش جذاب و کاربردی در فضای اداری تبدیل کرد؟

برای تبدیل فایلینگ های اداری به یک بخش جذاب و در عین حال کاربردی در فضای اداری، می توان از روش های زیر استفاده کرد:

استفاده از رنگ های روشن: استفاده از رنگ های روشن می تواند توجه افراد را به فایلینگ ها جلب کند.
استفاده از طرح های خاص: استفاده از طرح های خاص می تواند فایلینگ ها را به یک نقطه کانونی تبدیل کند.
استفاده از وسایل تزئینی: استفاده از وسایل تزئینی می تواند به جذابیت فایلینگ ها کمک کند.

منبع:

wayfair.com

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه (۱)

 1. احمد نبوی
  ۰۵-۱۲-۱۴۰۱

  کارتون خیلی با کیفیت هست ممنون از کار خوبتون و پست عالی تون

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *