گالری ما

اطلاعات تماس

پارتیشن ساجیران

در محیط های کاری که تمامی کارکنان باید کار خود در در یک محل انجام دهند، تنش های زیادی وجود دارد. اغلب این محیط ها پر سروصدا هستند و همین موضوع باعث کاهش بهره وری برخی از کارمندان می شود.

ممکن است که شخصی نیاز به آرامش برای کار کردن داشته باشد؛ در حالی که فرد دیگر، حتی در حین کار به راحتی صحبت می کند. از طرفی اغلب مراجعه کنندگان هم به دنبال فضای امن و آرام برای گفتن صحبت های خود هستند.

این که شما چند میز و صندلی اداری را در سالن کوچک یا حتی بزرگ کنار هم قرار دهید، نتیجه ای به غیر از بی نظمی ندارد. اما شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه در فضای بدون دیوار داخلی، اتاق های جداگانه ایجاد کنیم؟

امروزه با توجه به تولید پارتیشن اداری، این مشکل کامل حل می شود. بنابراین اگر می خواهید با استفاده از یک سالن، چند اتاق مختلف ایجاد کنید، در ادامه این مطلب از وبسایت ساجیران درباره انواع پارتیشن اداری و مزایای آن همراه ما باشید.

تماس با ساجیران

پارتیشن اداری چیست؟

امروزه بسیاری از افراد توانایی خرید یا اجاره دفاتر کار بزرگ با تعداد اتاق های زیاد را ندارند؛ از طرفی حتی برخی از مشاغل با تعداد کارمند زیاد، نیازمند خرید مکان بسیار بزرگ مانند کارگاه ها و سالن های بزرگ هستند.

اما قطعا دیوار کشی داخلی برای ایجاد اتاق های مختلف، کار آسانی نیست. بنابراین شما می توانید فقط سالن بزرگی را خرید کنید و با استفاده از پارتیشن اداری، آن مکان را تبدیل به چندین اتاق با متراژهای مختلف کنید.

پارتیشن اداری در واقع دیوار جداکننده است که برای تفکیک محیط های مختلف استفاده می شود. البته باید بگوییم که نصب پارتیشن اداری به اندازه دیوارهای آجری فضای خصوصی ایجاد نمی کند؛ اما برای محیط های کاری که افراد همزمان باید با یکدیگر تعامل داشته باشند، گزینه مناسبی است. از طرفی نکته دیگر هم درباره مصالح به کار رفته در پارتیشن است. پارتیشن بندی دفتر کار، با استفاده از مصالح سبک تر و ارزان قیمت تری مانند ام دی اف انجام می شود و همین موضوع باعث اهمیت پارتیشن اداری برای محیط کاری است.

مزایای استفاده از پارتیشن اداری چیست؟

شاید با خود بگویید که چرا باید در محیط های اداری اجاره ای، برای نصب پارتیشن اداری هزینه کنیم؟ اصلا بهتر نیست که حتی در ملک شخصی خود هم دیوارهای آجری را به جای پارتیشن استفاده کنیم؟ اگر شما در استفاده از پارتیشن اداری دچار شک و تردید هستید، بهتر است که با مزایای استفاده از پارتیشن آشنایی پیدا کنید:

1 min 1 پارتیشن محل کار

۱- زیبایی دکوراسیون

قطعا جدا کردن فضا با استفاده از پارتیشن های جذاب، زیبایی بیشتری نسبت به وقتی دارد که همه میز و صندلی اداری در کنار هم قرار گرفته اند. از طرفی حتی پارتیشن ها زیبایی بیشتری نسبت به دیوارهای عادی دارند. همین موضوع سبب شده است که حتی افراد در خانه های خود هم از پارتیشن اداری استفاده کنند. از طرفی با توجه به منعطف بودن پارتیشن اداری، می توانید ایده های مختلفی را متناسب با دکوراسیون اداری خود برای نصب آن ها به کار بگیرید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بیماری های رایج ناشی از صندلی های اداری غیر استاندارد

۲- بهره وری اقتصادی

شما برای ساخت دیوارهای آجری باید هزینه زیادی برای تهیه مصالح و دستمزد پرداخت کنید. از طرفی این دیوارها دیگر به صورت دائمی هستند و اگر بخواهید آن ها را جابه جا کنید، باید هزینه زیادی هم پرداخت کنید. این در حالی است که برای نصب پارتیشن اداری، هزینه کمتری را باید صرف کنید. از طرفی هر زمان که قصد جابه جایی مکان اداره خود را داشته باشید، می توانید با رعایت اصول پارتیشن بندی برای محل کار، آن ها را در محل دیگری نصب کنید.

۳- قابلیت تغییر در ساختار و نوسازی

شرکت هایی که قصد تغییر کاربری دارند، قطعا ساختار داخلی شرکت هم باید تغییر پیدا کند. اگر دیوارهای سنتی در اداره ساخته شده باشد، این کار تقریبا غیر ممکن است و باید با همان شرایط ادامه دهید. اما اگر دیوارهای داختی شرکت از پارتیشن اداری ساخته شده است، می توانید با پارتیشن بندی دفتر کار، تغییرات مورد نظر خود را به راحتی اعمال کنید. مثلا می توانید با برداشتن دیوار مشترک، دو تا از اتاق ها را به سالن کنفرانس تبدیل کنید و میز کنفرانس را در آن جای دهید. حتی اگر برخی از قسمت های پارتیشن اداری دچار مشکل شده باشد هم، امکان جایگزین کردن همان قسمت آن به راحتی برای شما فراهم می شود.

۴- بهره وری بیشتر کارکنان

یکی دیگر از مزایای خرید پارتیشن اداری، بالا بردن بهره وری کارکنان است. زمانی که فرد در فضای جداگانه برای خود مشغول به کار شود، حریم خصوصی آن بیشتر از قبل حفظ می شود. بنابراین استرس ها تنش های بین کارمندان شرکت کمتر می شود و در نهایت آرامش بیشتری در محیط کاری وجود دارد.

از طرفی با این کار، از انتقال ویروس های واگیر دار کارمندان به یکدیگر از جلوگیری می شود و سلامت افراد به خطر نمی افتد. همچنین با وجود پارتیشن بندی اصولی در محیط کار، همه کارمندان به صورت یکسان از تهویه هوا، نور خورشید، جریان هوا و مبلمان اداری استفاده می کنند.

۵- حفاظت از محیط زیست

در ساخت انواع پارتیشن اداری، از مواد قابل بازیافت استفاده می شود که همین موضوع باعث حفاظت از محیط زیست است. بنابراین شما در اجرای پارتیشن اداری، با یک تیر دو نشان می زنید. به این صورت که هم هزینه کمتری پرداخت می کنید و هم به محیط زیست هم آسیبی نمی رسانید.

۶- پنهان کردن عیب ها

یکی از انواع کاربرد پارتیشن ها در ساختمان ها، برای پوشاندن عیوب ساختمان است. در بعضی از ساختمان ها، ستوان های اضافی یا دیوارهای دچار نقص وجود دارد که امکان استفاده از محیط را غیر ممکن می کند. این در حالی است که شما می توانید با کمک پارتیشن اداری، این ستون ها و عیب های موجود در محیط را پنهان کنید.

انواع پارتیشن اداری از نظر جنس

پارتیشن های اداری در انواع مختلفی ساخته می شوند که عمده ترین تفاوت بین آن ها، جنس متریال استفاده شده برای ساخت پارتیشن است. بنابراین برای شناخت انواع پارتیشن اداری، باید موارد زیر را بررسی کنید:

2 min 1 پارتیشن محل کار

۱- پارتیشن چوبی یا همان ام دی اف

جنس بیشتر پارتیشن های اداری، از نوع چوب یا همان ام دی اف است. این جنس پارتیشن سطح صافی دارد و می توانید آن را روکش کاری و رنگ آمیزی کنید. همچنین در برابر تغییر شکل و خمیده شدن مقاومت زیادی دارد که همین موضوع یکی از ویژگی های مثبت آن برای کاربرد پارتیشن ها است.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  اصول طراحی دفتر کار مدرن + معرفی 5 ایده جذاب برای محیط های کاری

اگر قصد جابه جایی پارتیشن اداری را دارید، بهتر است که از این جنس استفاده کنید؛ چرا که پارتیشن ام دی اف، تا سقف متصل نی ستند و قابلیت جابه جایی دارند. بنابراین حتی می توانید در زمان دلخواه خود، با وجود پارتیشن ام دی اف دوجداره آلفا تغییر دکوراسیون هم بدهید.

همچنین پارتیشن های ام دی اف عایق مناسبی برای محل کار است. با وجود ویژگی های مختلف ام دی اف از جمله مقاومت در برابر خوردگی و رطوبت، جنس ام دی اف گزینه مناسبی برای پارتیشن است.

۲- پارتیشن شیشه ای

نوع دیگری از انواع پارتیشن ها، با استفاده از شیشه ساخته می شوند. این مدل، جزو مدل های جدید برای پارتیشن هستند که برای دکوراسیون های مدرن بیشتر استفاده می شوند. پارتیشن های شیشه ای معمولا تا سقف ادامه پیدا می کنند و نمی توانید آن ها را جابه جا کنید.

اما با وجود این پارتیشن ها، نور بیشتری در اتاق ها وجود دارد. همچنین هزینه نصب و خرید پارتیشن های شیشه ای، بیشتر از مدل های دیگر است. اما توجه داشته باشید که پارتیشن های شیشه ای، فضای خصوصی کمتری را ایجاد می کند که البته می توانید با سفارش شیشه های مات، این مشکل را هم برطرف کنید.

۳- پارتیشن شیشه و ام دی اف

در این مدل از پارتیشن، ترکیبی از ام دی اف و شیشه به کار گرفته می شود. به این صورت که دیواره ها و اسکلت پارتیشن از ام دی اف ساخته می شود و قاب درون آن را شیشه های جذاب و شفاف تشکیل می دهد.

اغلب افراد این مدل پارتیشن را در فضاهای اداری و برای مشرف بودن به فضای بیرون استفاده می کنند. همچنین این جنس، به عنوان پارتیشن اداری مدرن شناخته می شود و برای دکوراسیون های مدرن مناسب است.

۴- پارتیشن ام دی اف با پروفیل آلومینیومی

در پارتیشن های ترکیبی، این مدل استحکام زیادی دارد؛ چرا که از آلومینیوم برای بدنه و قاب پارتیشن استفاده می شود و درون قاب را ام دی اف تشکیل می دهد. این پارتیشن ها نسبت به پارتیشن آلومینیومی دوجداره گاما، مقاومت بیشتری دارند و می توانید آن را تغییر دهید و به راحتی جا به جا کنید.

۵- پارتیشن شیشه ای با پروفیل آلومینیومی

یکی دیگر از پارتیشن های ترکیبی، از دو جنس شیشه و آلومینیوم است که در آن، از آلومینیومی برای قاب و از شیشه برای درون اسکلت استفاده می شود. طراحی پارتیشن شیشه و آلومینیوم بسیار خاص است و شیشه های آن به شکل های مختلفی مانند مات یا شفاف استفاده می شود. پارتیشن شیشه ای فریم لس تک جداره مدل لاندا، یکی از زیباترین مدل های آن است که می توانید در وبسایت ساجیران آن را مشاهده کنید.

انواع پارتیشن اداری از نظر ضخامت

با توجه به این که میزان عایق بودن صدا در جزو عوامل تاثیر گذار در انتخاب مدل پارتیشن اداری مناسب دفتر کار است، بنابراین پارتیشن ها از نظر ضخامت و عایق بودن، به دو دسته پارتیشن تک جداره و دو جداره تقسیم بندی می شوند که هر کدام را توضیح می دهیم:

3 min 1 پارتیشن محل کار

۱- پارتیشن اداری تک جداره

معمولی ترین نوع پارتیشن اداری با جنس های مختلف، به صورت تک جداره تولید می شود که کاربرد بیشتری هم در محیط دارد. پارتیشن های تک جداره، در جنس های مختلفی تولید می شوند و فقط محدود به جنس خاصی نیستند.

از طرفی وزن آن ها سبک تر از دیگر پارتیشن ها است و ضمن جابه جایی آسان تر، در نهایت هم قیمت پارتیشن بندی اداری با این مدل هم کمتر می شود. البته توجه کنید که تنوع این مدل از پارتیشن ها، کمتر از مدل های دیگر است.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  نکات مهم در طراحی اتاق کنفرانس چیست؟ بررسی جدیدترین ایده ها و تجهیزات مورد نیاز

۲- پارتیشن اداری دو جداره

اگر می خواهید میزان عایق صوتی بیشتری در فضا ایجاد کنید، پارتیشن اداری دو جداره را سفارش دهید. نحوه نصب پارتیشن اداری دو جداره کمی سخت تر از پارتیشن تک جداره است؛ اما برای خرید آن ها باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

این پارتیشن ها به قدری مستحکم هستند که برای ساخت آن ها، نیازی به ستون وجود ندارد و بدنه آن ها با مقاومت بالایی قرار می گیرد. همچنین حتی می توانید از مدل لاندا ۲- پارتیشن دوجداره آلومینیوم و شیشه و دیگر مدل های آن ، کابل و سیم هم رد کنید. از طرفی اگر تمایل به نصب پرده کرکره در فضای بین شیشه های پارتیشن ها دارید، باید پارتیشن دو جداره را تهیه کنید.

بهترین کیفیت پارتیشن اداری را از کجا تهیه کنیم؟

با توجه به این که قرار است از پارتیشن های اداری سال ها به عنوان اتاق های مجزا استفاده کنید، کیفیت متریال به کار رفته در ساخت آن اهمیت زیادی دارد. اگر می خواهید انتخاب درستی برای خرید پارتیشن اداری داشته باشید، لازم است که مشخصات بهترین پارتیشن اداری را بدانید.

البته توجه کنید که یکی از مهمترین نکات زمان خرید پارتیشن، توجه به فروشگاه ارائه کننده آن است. پیشنهاد می کنیم که پارتیشن مورد نظر خود را از فروشگاهی تهیه کنید که خدمات پس از فروش برای محصولات خود در نظر گرفته باشد.

یکی از تولیدکنندگان ایرانی انواع پارتیشن اداری، گروه ساجیران است که محصولات خود را از طریق وبسایت ساجیران به متقاضیان ارائه می کند. شما با مراجعه به ساجیران، علاوه بر خرید پارتیشن، می توانید انواع تجهیزات اداری از جمله میز کانتور و گیشه را هم به صورت یکجا تهیه کنید. همچنین با وجود خدمات پس از فروش برای محصولات، قطعا نگرانی درباره کیفیت آن ها نخواهید داشت.

جان کلام

قطعا تمامی شرکت ها نیاز به قسمت های مختلفی برای انجام کارهای مختلف دارند؛ از همین رو می توانند به جای صرف هزینه برای ساخت دیوار داخلی، از پارتیشن اداری استفاده کنند. پارتیشن ها انواع مختلفی دارد و برای تمامی دکوراسیون ها اجرا می شوند؛ اما بهتر است که برای نصب آن ها هم از افراد متخصص کمک بگیرید.

وبسایت ساجیران نه تنها روی کیفیت محصولات خود تمرکز زیادی دارد؛ بلکه نیروهای متخصصی را هم در زمینه راهنمای انتخاب پارتیشن مناسب با محل کار در تمامی دکوراسیون ها دارد. بنابراین می توانید شرایط مکان خود را با مسئول فروش ساجیران در میان بگذارید و از آن ها مشاوره دریافت کنید.

سوالات متداول

قیمت پارتیشن اداری به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل مختلفی از جملع ارتفاع، تک جداره بودن، امکانات جانبی، نوع یراق آلات، مواد اولیه و هزینه، نصب بر تعیین قیمت پارتیشن تاثیر می گذارد.

معایب پارتیشن اداری چیست؟

در صورت استفاده زیاد از پارتیشن، امکان شلوغ شدن محیط وجود دارد. همچنین با وجود پارتیشن، ارتباط بین کارمندان کمتر می شود.

آیا نصب پارتیشن اداری سخت است؟

در حالت کلی، نصب کردن پارتیشن ها خیلی آسان تر از ساخت دیوارهای معمولی است و زمان کمتری هم نیاز دارد.

آیا پارتیشن آسیبی به ساختمان وارد می کند؟

خیز. نصب انواع پارتیشن اداری، هیچ آسیبی به دیوارها، سقف یا کف ساختمان وارد نمی کند.

چگونه پارتیشن اداری در ساجیران سفارش دهید؟

در صورت وجود نمایندگی ساجیران در شهر خود، می توانید به صورت حضوری سفارش خود را ثبت کنید؛ اما در غیر این صورت، امکان ثبت سفارش از طریق تماس تلفنی و وبسایت ساجیران وجود دارد.

منبع:

www.mohitara.com

www.portablepartitions.com

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *