گالری ما

اطلاعات تماس

پارتیشن اکوستیک دز ساجیران چیست

حتما برای شما هم پیش آمده است که در محیط‌های اداری، با وجود شلوغی و صدای دیگر همکاران، دچار عدم تمرکز روی کارها شده اید. البته طبیعی است؛ این که چند نفر به طور همزمان در یک محیط بسته فعالیت داشته باشند، قطعا مشکلات مختلفی را برای یکدیگر به وجود می‌آورند.

از طرفی نمی توانید به همکاران خود بگویید که برای به هم خوردن تمرکز شما، اصلا صحبت نکنند؛ در این زمان استفاده از پارتیشن آکوستیک بهترین انتخاب است. حتما برای شما این سوال پیش می آید که پارتیشن اکوستیک چیست؟ کاربرد آن چیست؟ برای پاسخ به این سوالات، پیشنهاد می کنیم که در ادامه این مقاله از وبسایت ساجیران همراه ما باشید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش

پارتیشن آکوستیک چیست؟

به طور کلی پارتیشن ها به عنوان جداکننده برای قسمت های مختلف در اداره ها استفاه می شود. کسانی که فضای کوچکی برای کار دارند، با استفاده از انواع پارتیشن اداری می توانند تقسیم بندی مناسبی برای محیط خود داشته باشند. از طرفی در حال حاضر پارتیشن ها با استفاده از متریال گوناگونی ساخته می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد.

پارتیشن آکوستیک یکی از بهترین نوع پارتیشن است که هر اداره باید از آن استفاده کند؛ چرا که استفاده از این پارتیشن‌ها کمک فوق العاده بزرگی به کاهش آلودگی صوتی و بهبود عملکرد کارکنان می کند.

برای ساخت پارتیشن آکوستیک، از مواد مختلفی از جمله فوم، شیشه، پشم، چوب، سنگ و دیگر متریال مقاوم استفاده می شود. همچنین علاوه بر زیبایی ظاهری، جایگزین خوبی برای دیوار آجری هم به شمار می رود. باید این نکته را بدانید که استحکام این پارتیشن نسبت به انواع دیگر بیش تر است؛ از همین رو قیمت پارتیشن آکوستیک هم بالاتر است.

تماس با ساجیران

تاریخچه پارتیشن آکوستیک

به طور کلی پارتیشن آکوستیک برای اولین بار در جولای سال ۲۰۰۳ جای خود را در صنعت ساختمان سازی باز کرده است. در آن زمان ساختمان ها باید به گونه ای طراحی می شدند که فضای آن ها، صوت های بیشتر از ۴۰ دسی بل را از خود رد نکنند.

از طرفی این در حالی است که پارتیشن‌ها در سال ۱۹۶۰ در آمریکا وارد سیستم ساختمان سازی مسکونی و اداری مردم در دنیا شده است. بنابراین با این وجود، حدود ۴۳ سال بعد از اولین نوع پارتیشن، آکوستیک به شکل تکامل یافته ای در اداره ها و ساختمان های مسکونی استفاده می شود.

مزایای پارتیشن اکوستیک

اگر شما به عنوان مدیر شرکت این مقاله را مطالعه کنید، حتما باید از میزان عملکرد کارمندان در فضاهای آرام آگاهی کاملی داشته باشید. از طرفی اگر حتی کارمند هم هستید، حتما درک می کنید که اصلا در محیط شلوغ و پر سر و صدا نمی توانید در آرامش کار کنید. از همین رو ما استفاده از پارتیشن آکوستیک را به شما پیشنهاد می کنیم. اما اگر به دنبال مزایای این پارتیشن هستید، موارد زیر را بررسی کنید:

۱. عایق صدا

اولین و مهم‌ترین مزایای این پارتیشن، عایق صدا است. البته توجه کنید این میزان عایق بودن، بستگی به ضخامت و جداره آن هم دارد. اصولا پارتیشن های دوجداره، عایق مناسب تری نسبت به پارتیشن های تک جداره است.

۲. زیبایی

زیبایی، عامل مهمی در دکوراسیون داخلی است. در کنار مبلمان اداری که جلوه ویژه ای که به فضا می دهند، وجود پارتیشن نیز می تواند جذابیت محیط را چندین برابر کند. پارتیشن آکوستیک، دارای زیبایی و جذابیت‌های فوق العاده ای است. در حال حاضر این نوع پارتیشن در مدل‌های مختلفی تولید می شود که هر کدام زیبایی منحصر به فردی برای خود دارند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بررسی انواع سبک های طراحی اتاق کار و نکات مهمی که باید بدانید!

از طرفی خبر خوب این است که شما بدون نیاز به پرداخت هزینه های فوق العاده زیاد هم می توانید به راحتی با یک تیر دو نشان را بزنید. به این صورت که هم به زیبایی توجه کنید و هم عایق صدا ایجاد کنید.

مزایا و کاربرد پارتیشن اکوستیک چوبی

۳. افزایش نور

شاید با خود بگویید که پارتیشن چگونه باعث افزایش نور می شود؟ در واقع پارتیشن آکوستیک دارای انواع مختلفی است که یکی از آن‌ها، پارتیشن شیشه‌ ای نامیده می شود. پارتیشن شیشه‌ ای سبب افزایش تمرکز کارکنان و افزایش نور در محیط کاری می گردد؛ از همین رو حتی محیط های کوچک و تاریک هم با وجود این پارتیشن‌ها روشن می شوند.

۴. دوام فوق العاده

یکی از ویژگی های پارتیشن آکوستیک، دوام فوق العاده آن است. این پارتیشن‌ها با استفاده از متریال مقاومی ساخته می شوند که به راحتی قابلیت شکنندگی را ندارند. از طرفی شما دیگر نباید نگران فرسودگی و ساییدگی این نوع پارتیشن شوید؛ چرا که جنس رویه پارتیشن آکوستیک بسیار مقاوم است. همچنین اگر شما تنها یک بار این پارتیشن‌ها را خریداری کنید، می توانید تا  چند سال آن‌ها را به محل‌های مختلف جا به جا کنید.

۵. ایجاد فضای خصوصی

پارتیشن آکوستیک این امکان را فراهم می کند که کارمندان به راحتی بتوانند اطلاعات مهم را در پشت تلفن یا در کامپیوتر، ارائه دهند. از طرفی به دلیل مسائل شخصی و صحبت های آن ها در زمان استراحت، استفاده از پارتیشن آکوستیک بهترین راه برای حفظ حریم خصوصی است.

توجه کنید که حتی پارتیشن شیشه ای آکوستیک هم آسیبی به حریم خصوصی شما در محیط کاری نمی رساند؛ چرا که عایق خوبی برای صدا است.

کاربردهای پارتیشن آکوستیک

به دلیل ویژگی های خاص و منحصر به فرد پارتیشن آکوستیک، در حال حاضر در قسمت های مختلفی از آن استفاده می شود. بنابراین برخی از این مهم‌ترین موارد را در ادامه توضیح می دهیم:

۱. اداره‌ها

مهم‌ترین و اصلی‌ ترین کاربرد این نوع پارتیشن، در اداره‌ها است. اصلا اگر بخواهیم هدف اصلی ساخت پارتیشن آکوستیک را نام ببریم، از بین بردن آلودگی‌های صورتی در اداره‌ها و مکان‌های شلوغ را باید ذکر کنیم.

شما می توانید برای استفاده بهینه از فضا و کاهش انتقال صدا از دیوارها، پارتیشن آکوستیک را در تمامی قسمت ها استفاده کنید. اصولا در اداره‌ها افراد به دنبال پارتیشن هایی با جنس جوب هستند که زیبایی دکوراسیون را هم بیشتر کنند. بنابراین پارتیشن آکوستیک دو جداره چوبی، گزینه مناسبی برای آن‌ها محسوب می شود.

باتوجه به اینکه پارتیشن ها در جنس های مختلفی ساخته می شوند، شما می توانید برای دو چندان شدن زیبایی محیط، میز اداری و پارتیشن های خود را به صورتی که رنگبندی آنها متناسب باشد، خریداری کنید.

۲. بیمارستان

یکی از مهم‌ترین مناطقی که نیاز به سکوت و آرامش دارد، بیمارستان‌ها هستند. استفاده از پارتیشن آکوستیک در بیمارستان‌ها به منظور آرامش بیماران و پزشکان است که مانع از نفوذ سر و صدای شهری هم به بیمارستان می شود. همچنین با توجه به اهمیت نورپردازی استاندارد در بیمارستان‌ها، انواع رنگ های روشن پارتیشن و نوع شیشه ای آن هم تولید شده است. اما باز هم پرکاربردترین پارتیشن در مراکز پزشکی، پارتیشن چوبی است.

۳. کتابخانه

تقریبا مهم‌ترین محل هایی که حتی یک صدای کوچک هم به دیگران آسیب می رساند، کتابخانه ها هستند. در کتابخانه‌ها افراد باید در سکوت و آرامش کامل روی مطلب روبه روی خود تمرکز داشته باشند؛ از همین رو استفاده از پارتیشن آکوستیک، عایق خوبی برای صداهای محیط بیرون و داخل کتابخانه است.

استفاده از پارتیشن آکوستیک در کتابخانه

۴. ساختمان های مسکونی

شاید با خود فکر کنید که پارتیشن در ساختمان مسکونی خیلی طرفدار ندارد؛ اما باید بگوییم که در حال حاضر بسیاری از افراد با استفاده از پارتیشن برای خود محیطی امن و دنج را ایجاد می کنند. از طرفی خانه محل آرامش است و وجود صدای ماشین در خانه، اصلا جلوه جالبی را ندارد.

برای آن که بتوانید کمی از این آلودگی‎‌های صوتی را کاهش دهید، از پارتیشن آکوستیک کمک بگیرید. در حال حاضر انواع پارتیشن دوجداره فومی ساخته شده است که مانع از عبور صدا و حرارت می شوند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  تجهیزات لازم برای طراحی اتاق کنفرانس + بایدها و نبایدهای طراحی

انواع پارتیشن آکوستیک چیست؟

همانطور که گفتیم، متریال مختلفی در ساخت پارتیشن آکوستیک تاثیر دارند؛ از همین رو استفاده از همین متریال گوناگون، سبب پیدایش مدل های مختلف پارتیشن می شوند. در ادامه به انواع پارتیشن آکوستیک اشاره می کنیم:

۱. پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی جزو متداول ترین و پر تقاضاترین نوع پارتیشن اکوستیک است. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا چوب عایق خوبی برای صدا است؟ در پاسخ باید بگوییم که علت عایق بودن پارتیشن چوبی، تنها جنس چوب نیست. چوب این توانایی را دارد که صداهای اطراف را به خود جذب کند و با انعکاس آن، سبب ارتعاش کمتر صدا شود. از طرفی به دلیل استفاده از چوب MDF در ساختار پارتیشن، رنگ و تنوع فوق العاده ای دارد.

در حال حاضر پارتیشن های چوبی به دو دسته پارتیشن چوبی تک جداره و پارتیشن چوبی دو جداره تقسیم بندی می شوند. در واقع پارتیشن چوبی تک جداره عایق کمتری برای صدا است و برای محیط هایی با حساسیت کمتر استفاه می شود. همچنین قیمت کمتری نسبت به پارتیشن‌های دیگر دارد و تقریبا مانند دیوار عادی عمل می کند.

پارتیشن دو جداره چوبی جزو بهترین انتخاب ها برای افراد است؛ چرا که عملیات حذف صدا و آلودگی صوتی را با بهترین شکل ممکن انجام می دهد. این پارتیشن ها از دو لایه چوب و یک لایه هوا ساخته شده است که باعث از بین رفتن صدا و جلوگیری از انتقال هوا بین دو محیط می شود.

۲. پارتیشن فومی

پارتیشن آکوستیک فومی، یکی دیگر از انواع این مدل پارتیشن است. در ساخت این پارتیشن از فوم ۲۴ میلی متری ساخته می شود که با عناون جاذب صدا و ارتعاشات الکترونیکی هم معروف است. پارتیشن فومی دارای طراحی های فوق العاده جذاب و زیبا است و در مکان های گوناگون کاربرد دارد. همچنین شما می توانید این نوع پارتیشن آکوستیک را به هر مکانی حرکت دهید؛ چرا که سازگاری کامل با هر محلی را دارد.

۳. پارتیشن شیشه ای

پارتیشن آکوستیک شیشه‌ ای، جزو پارتیشن‌ های دوجداره در بازار است که از دو شیشه و لایه خلا ساخته شده است. این پارتیشن‌ها شباهت زیادی با شیشه‌های دوجداره عادی دارند؛ با این تفاوت که جلوه و طرح‌های آن ها بسیار خاص و شیک است. همچنین عایق مناسبی برای صدا محسوب می شود و حتی در برابر حرارت هم مقاومت خوبی دارد.

در حال حاضر پارتیشن شیشه‌ ای دو جداره را با ترکیبی از آلومینیوم و شیشه، فوم و شیشه و ام دی اف و شیشه هم می سازند. توجه کنید که این پارتیشن ها مانع نفوذ نور به اتاق نمی شوند؛ اما فضای امن و دنجی را برای شما ایجاد می کنند.

پارتیشن شیشه ای اکوستیک استفاده شده در دکوراسیون دفتر کار

ویژگی های پارتیشن آکوستیک باکیفیت

اصولا افراد عادی و غیر متخصص تجربه زیادی در تشخیص استاندارد بودن پارتیشن ندارند؛ از همین رو ممکن است که دیوارهای پارتیشن آکوستیک را به خوبی انتخاب نکنند. بنابراین ما تصمیم گرفتیم که سه عامل مهم در پارتیشن آکوستیک را به شما معرفی کنیم:

۱. جذب صدا

اصولا افراد این نوع پارتیشن را به منظور کاهش آلودگی صوتی استفاده می کنند؛ از همین رو دقت کنید که حتما جاذب صدا باشند. شما می توانید بر اساس نوع پارتیشن آکوستیک، مقدار جذب صدا را بررسی کنید. همچنین توجه کنید که حتما در بین پنل های آکوستیک، از لایه فوم استفاده شده باشد.

۲. تضعیف صدا

دقت کنید که حتما پارتیشن های معمولی‌تر مانند پارتیشن آکوستیک تک جداره، قدرت تضعیف صدا را داشته باشند. بسیاری از افراد فکر می کنند که پارتیشن‌ها فقط برای جداسازی فضا است؛ از همین رو توجه زیادی به قدرت تضعیف صدا ندارند. شما می توانید پنل های کاهش دهنده صدا را به عنوان پنل سقفی هم استفاده کنید.

۳. انتشار صدا

پارتیشینی دارای ویژگی های مثبت و استاندارد است که بتواند صدای شما از میز کارشناسی را به صورت یکنواخت منتقل کند. به این صورت که بازتاب امواج را به صورت خطی انجام دهد و آرامش فضا را بیشتر کند.

دلیل محبوبیت پارتیشن آکوستیک چیست؟

پارتیشن علاوه بر جدا کردن بخش های یک اداره یا منزل، نه تنها به آنجا زیبایی می بخشد بلکه بر اساس مدل به کار برده شده، مانع نفوذ صدا هم می شود. در واقع تاثیر صدا را تا حد مطلوبی کاهش می دهند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  شیشه لاکوبل چیست؟ از بررسی مزایا و معایب تا کاربرد انواع آن

از طرفی پارتیشن بندی از ارزان ترین گزینه ها برای توسعه محیط کار و استفاده حداکثری از فضا به حساب می آید. پارتیشن های آکوستیک به دلیل مزایای بی نظیری که دارند، توانسته اند از رقیب خود یعنی پارتیشن اداری پیشی بگیرند.

از جمله ویژگی ها و مزایای این نوع پارتیشن می توان به تمیزکاری آسان، رنگ بندی های مختلف و افزایش نور محیط در مقایسه با دیوارهای آجری اشاره کرد. علاوه بر این ها قیمت پارتیشن اکوستیک در مجموعه ساجیران بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است.

نکات مهم برای انتخاب پارتیشن آکوستیک

پارتیشن های آکوستیک یک راه حل همه کاره و بسیار کاربردی برای بهینه سازی فضاها می باشند که بسیاری از ساختمان های شرکتی را درگیر کرده اند اما انتخاب پارتیشن همیشه کار آسانی نیست.

انتخاب شما برای خرید پارتیشن می تواند در ایجاد یک فضای راحت، آرام و زیبا برای کارمندان تاثیر به سزایی داشته باشد.

از جمله نکات مهم برای انتخاب پارتیشن آکوستیک می توان به کنترل صدا، انعطاف پذیری، نگهداری آسان و طراحی دکوراسیون داخلی محیط اشاره کرد.

نصب پارتیشن آکوستیک به چه صورت است؟

استفاده از پارتیشن آکوستیک در یک اداره شیک و لوکس، ترکیب بسیار منحصر به فردی را به محیط القا می کند. به طور کلی پارتیشن آکوستیک تشکیل شده از اتصالات نگهدارنده و شیشه است، حال می توانید بسته به سلیقه و خواسته خود یکی از انواع پارتیشن های آکوستیک را برای تقسیم بندی فضای داخلی ساختمانی خود استفاده کنید.

نصب این گونه پارتیشن به صورت مکانیکی صورت می گیرد. از این رو سرعت نصب آن بسیار کمتر از دیوار چینی است به صورتی که برای نصب آن حتی به تعطیلی اداره و یا دفترکار نیاز نخواهید داشت.

بهترین مرکز خرید پارتیشن آکوستیک کجا است؟

با توجه به ویژگی های خاص پارتیشن اکوستیک و اهمیت عدم انتقال صدا از بیرون، خیلی مهم است که شما پارتیشن خود را از کدام فروشگاه خریداری کنید. از طرفی اصولا قیمت پارتیشن اکوستیک نسبت به انواع پارتیشن ساده بیشتر است؛ از همین رو این حساسیت در خرید برای افراد طبیعی امری طبیعی محسوب می شود.

اگر شما به دنبال بهترین کیفیت پارتیشن آکوستیک هستید، می توانید روی کمک ساجیران حساب کنید. این فروشگاه عرضه کننده انواع میز اداری و تجهیزات دیگر آن است که خیال شما را از بابت زیبایی و کیفیت محصولات راحت می کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای مشاهده قیمت پارتیشن اداری و میز کنفرانس، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

سخن آخر

یکی از مهم ترین موارد در دکوراسیون دفتر کار، تقسیم بندی صحیح و اصولی فضاها است. خرید پارتیشن به شما کمک می کند تا بیشترین استفاده از فضا به کمک محصولاتی باکیفیت را داشته باشید. امروزه انواع پارتیشن ساخته شده است که پارتیشن آکوستیک یکی از بهترین آن ها است. اگر تمایل به خرید این نوع پارتیشن را دارید، می توانید به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

سوالات متداول

بهترین پارتیشن ها برای دفاتر و شرکت ها کدام نوع هستند؟

انتخاب نوع و مدل پارتیشن ها باید براساس نوع کسب و کار، فضا و محیط مورد نظر شما سنجیده شود ولی به طور کلی پارتیشن های آکوستیک پاسخگو به تمام نیازهای یک مکان ایده آل می باشند.

انواع پارتیشن شیشه ای آکوستیک کدام است؟

این نوع پارتیشن را می توان به دو دسته اصلی شیشه ای تک جداره و دوجداره تقسیم بندی کرد. با این حال پارتیشن آکوستیک دوجداره در مقایسه با تک جداره در برابر نفوذ صدا مقاوم تر بوده و عایق بهتر صدا است.

پارتیشن از نوع آکوستیک را از کجا بخریم؟

ساجیران مفتخر است به عنوان مجموعه برتر ارائه کننده پارتیشن های مختلف از جمله پارتیشن آکوستیک بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

معایب پارتیشن آکوستیک چیست؟

امروزه پارتیشن های آکوستیک ضد آب طراحی می شوند که سبب محبوبیت بیشتر آن ها شده است. اما علی رغم مزایای متعدد این نوع پارتیشن، نظافت آن ها تا حدودی سخت و زمان بر می باشد.

قیمت پارتیشن آکوستیک به چه عواملی بستگی دارد؟

همان طور که گفته شد پارتیشن های آکوستیک در انواع مختلفی تهیه و تولید می شوند. به علاوه متریال استفاده شده، کیفیت مواد به کاربرده شده و اندازه پارتیشن در قیمت آن اثرگذار هستند.

منبع:

www.archiproducts.com

www.wayfair.com

۵/۵ - (۵ امتیاز)

نظرات (۲)

  1. حبیب الله فروتن
    ۰۴-۰۸-۱۴۰۲

    چرا اینقد کم؟

  2. عیسی طهماسبی
    ۰۳-۰۸-۱۴۰۲

    حرف ندارید

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *