گالری ما

اطلاعات تماس

پارتیشن آکوستیک

حتما برای شما هم پیش آمده است که در محیط های اداری، با وجود شلوغی و صدای دیگر همکاران، دچار عدم تمرکز روی کارها شده اید. البته طبیعی است؛ این که چند نفر به طور همزمان در یک محیط بسته فعالیت داشته باشند، قطعا مشکلات مختلفی را برای یکدیگر به وجود می‌آورند.

از طرفی نمی توانید به همکاران خود بگویید که برای به هم خوردن تمرکز شما، اصلا صحبت نکنند؛ در این زمان استفاده از پارتیشن آکوستیک بهترین انتخاب است. حتما برای شما این سوال پیش می آید که پارتیشن اکوستیک چیست؟ کاربرد آن چیست؟ برای پاسخ به این سوالات، پیشنهاد می کنیم که در ادامه این مقاله از وبسایت ساجیران همراه ما باشید.

معرفی پارتیشن آکوستیک

به طور کلی پارتیشن ها به عنوان جداکننده برای قسمت های مختلف در اداره ها استفاه می شود. کسانی که فضای کوچکی برای کار دارند، با استفاده از انواع پارتیشن اداری می توانند تقسیم بندی مناسبی برای محیط خود داشته باشند. از طرفی در حال حاضر پارتیشن ها با استفاده از متریال گوناگونی ساخته می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد.

پارتیشن آکوستیک یکی از بهترین نوع پارتیشن است که هر اداره باید از آن استفاده کند؛ چرا که استفاده از این پارتیشن ها کمک فوق العاده بزرگی به کاهش آلودگی صوتی و بهبود عملکرد کارکنان می کند.

برای ساخت پارتیشن آکوستیک، از مواد مختلفی از جمله فوم، شیشه، پشم، چوب، سنگ و دیگر متریال مقاوم استفاده می شود. همچنین علاوه بر زیبایی ظاهری، جایگزین خوبی برای دیوار آجری هم به شمار می رود. باید این نکته را بدانید که استحکام این پارتیشن نسبت به انواع دیگر بیش تر است؛ از همین رو قیمت پارتیشن آکوستیک هم بالاتر است.

تاریخچه پارتیشن آکوستیک

به طور کلی پارتیشن آکوستیک برای اولین بار در جولای سال 2003 جای خود را در صنعت ساختمان سازی باز کرده است. در آن زمان ساختمان ها باید به گونه ای طراحی می شدند که فضای آن ها، صوت های بیشتر از 40 دسی بل را از خود رد نکنند.

از طرفی این در حالی است که پارتیشن ها در سال 1960 در آمریکا وارد سیستم ساختمان سازی مسکونی و اداری مردم در دنیا شده است. بنابراین با این وجود، حدود 43 سال بعد از اولین نوع پارتیشن، آکوستیک به شکل تکامل یافته ای در اداره ها و ساختمان های مسکونی استفاده می شود.

مزایای استفاده از پارتیشن اکوستیک چیست؟

اگر شما به عنوان مدیر شرکت این مقاله را مطالعه کنید، حتما باید از میزان عملکرد کارمندان در فضاهای آرام آگاهی کاملی داشته باشید. از طرفی اگر حتی کارمند هم هستید، حتما درک می کنید که اصلا در محیط شلوغ و پر سر و صدا نمی توانید در آرامش کار کنید. از همین رو ما استفاده از پارتیشن آکوستیک را به شما پیشنهاد می کنیم. اما اگر به دنبال مزایای این پارتیشن هستید، موارد زیر را بررسی کنید:

عایق صدا

اولین و مهمترین مزایای این پارتیشن، عایق صدا است. البته توجه کنید این میزان عایق بودن، بستگی به ضخامت و جداره آن هم دارد. اصولا پارتیشن های دوجداره، عایق مناسب تری نسبت به پارتیشن های تک جداره است.

زیبایی

زیبایی، عامل مهمی در دکوراسیون داخلی است؛ از همین رو باید به شما بگوییم که پارتیشن آکوستیک، دارای زیبایی و جذابیت های فوق العاده ای است. در حال حاضر این نوع پارتیشن را در مدل های مختلفی تولید می کنند که هر کدام زیبایی منحصر به فردی برای خود دارند. از طرفی خبر خوب این است که شما بدون نیاز به پرداخت هزینه های فوق العاده زیاد هم می توانید به راحتی با یک تیر دو نشان را بزنید. به این صورت که هم به زیبایی توجه کنید و هم عایق صدا ایجاد کنید.

 افزایش نور با پارتیشن آکوستیک

افزایش نور

شاید با خود بگویید که پارتیشن چگونه باعث افزایش نور می شود؟ در واقع پارتیشن آکوستیک دارای انواع مختلفی است که یکی از آن ها، پارتیشن شیشه ای نامیده می شود. پارتیشن شیشه ای سبب افزایش تمرکز کارکنان و افزایش نور در محیط کاری می گردد؛ از همین رو حتی محیط های کوچک و تاریک هم با وجود این پارتیشن ها روشن می شوند.

دوام فوق العاده

یکی از ویژگی های مثبت پارتیشن آکوستیک، دوام فوق العاده آن است. این پارتیشن ها با استفاده از متریال مقاومی ساخته می شوند که به راحتی قابلیت شکنندگی را ندارند. از طرفی شما دیگر نباید نگران فرسودگی و ساییدگی این نوع پارتیشن شوید؛ چرا که جنس رویه پارتیشن آکوستیک بسیار مقاوم است. همچنین اگر شما تنها یک بار این پارتیشن ها را خریداری کنید، می توانید تا  چند سال آن ها را به محل های مختلف جا به جا کنید.

ایجاد فضای خصوصی

پارتیشن آکوستیک این امکان را فراهم می کند که کارمندان به راحتی بتوانند اطلاعات مهم را در پشت تلفن یا در کامپیوتر، ارائه دهند. از طرفی به دلیل مسائل شخصی و صحبت های آن ها در زمان استراحت، استفاده از پارتیشن آکوستیک بهترین راه برای حفظ حریم خصوصی است.

توجه کنید که حتی پارتیشن شیشه ای آکوستیک هم آسیبی به حریم خصوصی شما در محیط کاری نمی رساند؛ چرا که عایق خوبی برای صدا است.

کاربردهای پارتیشن آکوستیک

به دلیل ویژگی های خاص و منحصر به فرد پارتیشن آکوستیک، در حال حاضر در قسمت های مختلفی از آن استفاده می شود. بنابراین برخی از این مهمترین موارد را در ادامه توضیح می دهیم:

اداره ها

مهمترین و اصلی ترین کاربرد این نوع پارتیشن، در اداره ها است. اصلا اگر بخواهیم هدف اصلی ساخت پارتیشن آکوستیک را نام ببریم، از بین بردن آلودگی های صورتی در اداره ها و مکان های شلوغ را باید ذکر کنیم.

شما می توانید برای استفاده بهینه از فضا و کاهش انتقال صدا از دیوارها، پارتیشن آکوستیک را در تمامی قسمت ها استفاده کنید. اصولا در اداره ها افراد به دنبال پارتیشن هایی با جنس جوب هستند که زیبایی دکوراسیون را هم بیشتر کنند. بنابراین پارتیشن آکوستیک دو جداره چوبی، گزینه مناسبی برای آن ها محسوب می شود.

بیمارستان

یکی از مهمترین مناطقی که نیاز به سکوت و آرامش دارد، بیمارستان ها هستند. استفاده از پارتیشن آکوستیک در بیمارستان ها به منظور آرامش بیماران و پزشکان است که مانع از نفوذ سر و صدای شهری هم به بیمارستان می شود. همچنین با توجه به اهمیت نورپردازی استاندارد در بیمارستان ها، انواع رنگ های روشن پارتیشن و نوع شیشه ای آن هم تولید شده است. اما باز هم پر کاربردترین پارتیشن در مراکز پزشکی، پاتیشن چوبی است.

کتابخانه

تقریبا مهمترین محل هایی که حتی یک صدای کوچک هم به دیگران آسیب می رساند، کتابخانه ها هستند. در کتابخانه ها افراد باید در سکوت و آرامش کامل روی مطلب روبه روی خود تمرکز داشته باشند؛ از همین رو استفاده از پارتیشن آکوستیک، عایق خوبی برای صداهای محیط بیرون و داخل کتابخانه است.

پارتیشن بندی محیط کتابخانه

ساختمان های مسکونی

شاید با خود فکر کنید که پارتیشن در ساختمان مسکونی خیلی طرفدار ندارد؛ اما باید بگوییم که در حال حاضر بسیاری از افراد با استفاده از پارتیشن برای خود محیطی امن و دنج را ایجاد می کنند. از طرفی خانه محل آرامش است و وجود صدای ماشین در خانه، اصلا جلوه جالبی را ندارد.

برای آن که بتواننید کمی از این آلودگی های صوتی را کاهش دهید، از پارتیشن آکوستیک کمک بگیرید. در حال حاضر انواع پارتیشن دوجداره فومی ساخته شده است که مانع از عبور صدا و حرارت می شوند.

انواع پارتیشن آکوستیک چیست؟

همانطور که گفتیم، متریال مختلفی در ساخت پارتیشن آکوستیک تاثیر دارند؛ از همین رو استفاده از همین متریال گوناگون، سبب پیدایش مدل های مختلف پارتیشن می شوند. در ادامه به مهمترین انواع پارتیشن آکوستیک اشاره می کنیم:

پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی جزو متداول ترین و پر تقاضاترین نوع پارتیشن اکوستیک است. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا چوب عایق خوبی برای صدا است؟ در پاسخ باید بگوییم که علت عایق بودن پارتیشن چوبی، تنها جنس چوب نیست. چوب این توانایی را دارد که صداهای اطراف را به خود جذب کند و با انعکاس آن، سبب ارتعاش کمتر صدا شود. از طرفی به دلیل استفاده از چوب MDF در ساختار پارتیشن، رنگ و تنوع فوق العاده ای دارد.

در حال حاضر پارتیشن های چوبی به دو دسته پارتیشن چوبی تک جداره و پارتیشن چوبی دو جداره تقسیم بندی می شوند. در واقع پارتیشن چوبی تک جداره عایق کمتری برای صدا است و برای محیط هایی با حساسیت کمتر استفاه می شود. همچنین قیمت کمتری نسبت به پارتیشن های دیگر دارد و تقریبا مانند دیوار عادی عمل می کند.

پارتیشن دو جداره چوبی جزو بهترین انتخاب ها برای افراد است؛ چرا که عملیات حذف صدا و آلودگی صوتی را با بهترین شکل ممکن انجام می دهد. این پارتیشن ها از دو لایه چوب و یک لایه هوا ساخته شده است که باعث از بین رفتن صدا و جلوگیری از انتقال هوا بین دو محیط می شود.

پارتیشن فومی

پارتیشن آکوستیک فومی، یکی دیگر از انواع این مدل پارتیشن است. در ساخت این پارتیشن از فوم 24 میلی متری ساخته می شود که با عناون جاذب صدا و ارتعاشات الکترونیکی هم معروف است. پارتیشن فومی دارای طراحی های فوق العاده جذاب و زیبا است و در مکان های گوناگون کاربرد دارد. همچنین شما می توانید این نوع پارتیشن آکوستیک را به هر مکانی حرکت دهید؛ چرا که سازگاری کامل با هر محلی را دارد .

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن آکوستیک شیشه ای، جزو پارتیشن های دوجداره در بازار است که از دو شیشه و لایه خلا ساخته شده است. این پارتیشن ها شباهت زیادی با شیشه های دوجداره عادی دارند؛ با این تفاوت که جلوه و طرح های آن ها بسیار خاص و شیک است. همچنین عایق مناسبی برای صدا محسوب می شود و حتی در برابر حرارت هم مقاومت خوبی دارد.

در حال حاضر پارتیشن شیشه ای دو جداره را با ترکیبی از آلومینیوم و شیشه، فوم و شیشه و ام دی اف و شیشه هم می سازند. توجه کنید که این پارتیشن ها مانع نفوذ نور به اتاق نمی شوند؛ اما فضای امن و دنجی را برای شما ایجاد می کنند.

پارتیشن اکوستیک با کیفیت

پارتیشن آکوستیک باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

اصولا افراد عادی و غیر متخصص تجربه زیادی در تشخیص استاندارد بودن پارتیشن ندارند؛ از همین رو ممکن است که دیوارهای پارتیشن آکوستیک را به خوبی انتخاب نکنند. بنابراین ما تصمیم گرفتیم که سه عامل مهم در پارتیشن آکوستیک را به شما معرفی کنیم:

جذب صدا

اصولا افراد این نوع پارتیشن را به منظور کاهش آلودگی صوتی استفاده می کنند؛ از همین رو دقت کنید که حتما جاذب صدا باشند. شما می توانید بر اساس نوع پارتیشن آکوستیک، مقدار جذب صدا را بررسی کنید. همچنین توجه کنید که حتما در بین پنل های آکوستیک، از لایه فوم استفاده شده باشد.

تضعیف صدا

دقت کنید که حتما پارتیشن های معمولی تر مانند پارتیشن آکوستیک تک جداره، قدرت تضعیف صدا را داشته باشند. بسیاری از افراد فکر می کنند که پارتیشن ها فقط برای جداسازی فضا است؛ از همین رو توجه زیادی به قدرت تضعیف صدا ندارند. شما می توانید پنل های کاهش دهنده صدا را به عنوان پنل سقفی هم استفاده کنید.

انتشار صدا

پارتیشینی دارای ویژگی های مثبت و استاندارد است که بتواند صدای شما از میز کارشناسی را به صورت یکنواخت منتقل کند. به این صورت که بازتاب امواج را به صورت خطی انجام دهد و آرامش فضا را بیشتر کند.

بهترین مرکز خرید پارتیشن آکوستیک کجا است؟

با توجه به ویژگی های خاص پارتیشن اکوستیک و اهمیت عدم انتقال صدا از بیرون، خیلی مهم است که شما پارتیشن خود را از کدام فروشگاه خریداری کنید. از طرفی اصولا قیمت پارتیشن اکوستیک نسبت به انواع پارتیشن ساده بیشتر است؛ از همین رو این حساسیت در خرید برای افراد طبیعی امری طبیعی محسوب می شود.

اگر شما به دنبال بهترین کیفیت پارتیشن آکوستیک هستید، می توانید روی کمک ساجیران حساب کنید. این فروشگاه عرضه کننده انواع میز و صندلی اداری و تجهیزات دیگر آن است که خیال شما را از بابت زیبایی و کیفیت محصولات راحت می کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای مشاهده قیمت پارتیشن اداری و میز کنفرانس، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

جان کلام

همانطور که مبلمان اداری برای کسب و کارها بسیار مهم است، خرید پارتیشن هم امری ضروری محسوب می شود. امروزه انواع پارتیشن ساخته شده است که پارتیشن آکوستیک یکی از بهترین آن ها است. اگر تمایل به خرید این نوع پارتیشن را دارید، می توانید به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

 

منابع:

archiproducts.com

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *