گالری ما

اطلاعات تماس

خرید مبلمان اداری

شاید با خود فکر کنید که خرید مبلمان محصوصا برای محیط های اداری، پیچیدگی خاصی ندارد و تنها باید به سلیقه خود در انتخاب بهترین مدل آن توجه کنیم. اما موضوع این جا است که آیا تنها سلیقه شخصی فقط برای خرید مبلمان کافی است؟ در حالت کلی، برای خرید تجهیزات و وسایل مربوط به دکوراسیون خانه یا حتی محل کار، جدای از سلیقه، باید به موارد دیگری هم توجه کنید. بسیاری از افرادی که در محل کار خود احساس آشفتگی و عدم تمرکز کافی دارند، رنگ و مدل تجهیزات اداری که یکی از مهمترین آن ها مبلمان اداری است را به درستی انتخاب نکرده اند. بنابراین اگر شما هم به دنبال اشتباهات مختلف افراد برای خرید مبلمان اداری و راه های درست برای انتخاب آن هستید، در ادامه این مطلب از وبسایت ساجیران همراه ما باشید.

تماس با ما

چرا باید برای خرید مبلمان اداری وسواس به خرج دهیم؟

برای برخی از افراد این چالش وجود دارد که چرا باید برای خرید مبلمان ساده که چند سال دیگر خراب می شود، وقت زیادی را صرف کنیم؟ مگر بقیه افراد در محیط های اداری خود چگونه از این وسایل استفاده می کنند؟ شاید در وهله اول خرید مبلمان برای محل کار خیلی سخت به نظر نرسد و در چند ساعت انجام شود؛ اما تاثیرات مثبت و منفی انتخاب اشتباه را در زمان استفاده از آن ها مشاهده می کنید. زمانی که فشار کاری در محیط اداره شما زیاد شده باشد و افراد وضعیت روحی مناسبی نداشته باشند، این رنگ و مدل تجهیزات اداری است که باعث بهتر یا بدتر شدن اوضاع فکری کارمندان می شود. مثلا اگر رنگ مناسبی را برای محیط کار خود انتخاب نکنید، بهره وری کارمندان کمتر از قبل می شود؛ چرا که تاثیر رنگ ها بر روحیه افراد خیلی زیاد است. از طرفی مدل های مختلف مبلمان اداری هم باید با دکوراسیون یکسان باشد و در صورت انتخاب اشتباه، زیبایی دکوراسیون کمتر از قبل می شود.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بهترین رنگ برای مبلمان اداری کدام است؟ + راهنمای خرید بهترین مبلمان

2 min 1 1 اشتباهات خرید مبلمان اداری

چند مورد از اشتباهات رایج در خرید مبلمان اداری

بسیاری از افراد اصلا نمی دانند که چگونه باید تجهیزات اداری را بخرند و از همین رو، ناخودآگاه مرتکب اشتباهات مختلفی می شود که جبران آن ها هم خیلی سخت است؛ چرا که باید هزینه زیادی برای خرید مجدد لوازم اداری از جمله میز کنفرانس صرف کنند و این موضوع اصلا اتفاق خوبی نیست. بنابراین در ادامه، برخی از اشتباهاتی که افراد در هنگام خرید مبلمان اداری مرتکب می شوند را معرفی می کنیم:

۱.با عجله خرید کردن

اولین و اصلی ترین اشتباهی که اکثر افراد انجام می دهند، خرید سریع مبلمان اداری است. اغلب افراد برای انتخاب مبلمان خانگی وسواس زیادی به خرج می دهند؛ اما زمانی که برای محیط کار خود خرید می کنند، به سرعت یکی از مدل های ساده و ارزان قیمت مبلمان را انتخاب می کنند. این در حالی است که مبلمان های مخصوص به محیط اداری باید بر اساس محیط اداری شرکت و ماهیت کسب و کار آن ها انتخاب شود.

۲. عدم توجه به سایز مبلمان

یکی دیگر از اشتباهات افراد، توجه نکردن به سایز مبلمان و فضای اداره است. مثلا اصلا نباید برای اتاق های کوچک، مبلمان ها بزرگی را خرید کنید. با این کار باعث شلوغ شدن فضا و به هم ریختگی روحی برای کارمندان شرکت می شوید. از طرفی اگر تعداد مبلمان های اداری بیشتر از فضای موجود در محل کار شود هم، محیط را بدون نظم می کند.

۳. عدم توجه به کیفیت مبلمان

اکثر افراد برای خرید میز اداری و مبلمان، به دنبال ارزان قیمت ترین محصولات هستند و خیلی به کیفیت آن ها توجه نمی کنند. این در حالی است که روزانه افراد زیادی از این تجهیزات استفاده می کنند و باید کیفیت مبلمان اداری مناسب باشد؛ در غیر این صورت، شما مجبور می شوید که در مدت زمان کوتاهی دوباره مبلمان را تعویض کنید و برای خرید مجدد اقدام کنید.

۴. عدم توجه به سبک مبلمان اداری

در هر محیط اداری، سبک خاصی از دکوراسیون اداری اجرا می شود و تمامی وسایل باید متناسب با آن سبک چیدمان شوند. اگر سبک مبلمان اداری با فضای کار و نوع کسب وکار هماهنگی نداشته باشد، باعث ایجاد به هم ریختگی برای کارمندان می شود و افراد در آن زودتر خسته می شوند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  مهمترین اکسسوری های هوم افیس (دفتر کار خانگی)

3 min 1 1 اشتباهات خرید مبلمان اداری

۵. توجه نکردن به نیازهای کارمندان

بیشترین استفاده از مبلمان اداری را کارمندان شرکت دارند؛ اما متاسفانه برخی از مدیران، به این موضوع توجه نمی کنند. مثلا کارمندان نیاز به میز بزرگتر و کشوهای مختلف برای نگهداری اسناد و وسایل مختلف دارند؛ اما کارفرمایان میز کارمندی کوچک را برای آن ها تهیه می کنند.

نکات مهم در خرید مبلمان اداری

اگر می خواهید این اشتباهات در خرید را مرتکب نشوید، بهتر است که به نکات مهم در خرید مبلمان اداری توجه داشته باشید:

۱.تجهیزات ارگونومیک و استاندارد را انتخاب کنید.

در هنگام خرید انواع میز و صندلی اداری، حتما به نکات ارگونومیک توجه کنید. قطعا یکی از ویژگی های مبلمان اداری، راحت بودن آن است. فرد باید با نشستن روی این مبلمان ها، احساس راحتی کاملی داشته باشد. مثلا صندلی اداری باید به گونه ای باشد که ستون فقرات و گردن کارمندان آسیب نبیند. همچنین بهتر است که به دنبال مبلمان هایی با درجه تنظیم باشید.

۲. به رنگ مبلمان توجه کنید.

یکی دیگر از نکات مهم در خرید مبلمان اداری، توجه به رنگ آن است. روانشناسی رنگ ها روی روحیه افراد تاثیر مثبت یا منفی می گذارد. پیشنهاد می کنیم که رنگ های آرامش بخش و جذابی را برای مبلمان اداری انتخاب کنید. رنگ هایی که خیلی محرک هستند و باعث تحرک زیاد از حد می شوند، در طول زمان باعث ایجاد به هم ریختگی روحی در کارمندان می شوند؛ بنابراین حتما در انتخاب رنگ مبلمان، وسواس بیشتری به خرج دهید.

۳. مبلمان های مقاوم را انتخاب کنید.

مقاومت مبلمان و میزهای اداری، جزو موارد مهم برای تضمین کیفیت و ماندگاری محصول است. با توجه به این که در محیط اداری افراد مختلفی تردد می کنند، بهتر است که به دنبال مبلمان و میز کارشناسی مقاوم باشید. با این کار مانع از آسیب به تجهیزات در طول زمان می شوید و در هزینه های شما هم صرفه جویی می شود.

۴. متناسب با بخش های مختلف شرکت خرید کنید.

در راهنمای خرید مبلمان اداری، توجه به فضا جزو موارد مهم محسوب می شود. زمانی که می خواهید برای انتخاب مبلمان اداری اقدام کنید، باید متناسب با هر فضا خرید خود را انجام دهید. مثلا اتاق مدیریت اصولا بزرگتر از دیگر اتاق ها است؛ از همین رو می توانید میز مدیریت بزرگی را در آن محل قرار دهید و در کنار آن هم چند مبلمان زیبا بگذارید. اما مثلا در اتاق هایی که چند کارمند در کنار هم کار می کنند، نیازی به خرید مبلمان های بزرگ وجود ندارد.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  معرفی 15 مدل ایده کتابخانه خانگی، اداری و مدارس

بهترین مبلمان اداری را از کجا بخریم؟

با توجه به این که ابعاد، مدل ها و سایز های مبلمان های خانگی با مبلمان اداری فرق دارد، بهتر است که برای خرید این دسته از مبل ها، به مراکز فروش مربوط به مبلمان اداری مراجعه کنید. البته پیدا کردن فروشگاهی که همزمان قیمت و کیفیت را به صورت یکسان ارائه دهد، برای تمامی افراد اهمیت دارد؛ از همین رو ما برای آسان تر شدن خرید شما، فروشگاه ساجیران را معرفی می کنیم. این فروشگاه ارائه کننده انواع تجهیزات اداری از جمله مبل و میز اداری است و محصولات آن گارانتی خرید هم دارد. بنابراین شما می توانید انواع مدل مبلمان اداری را در وبسایت ساجیران مشاهده کنید و ثبت سفارش خود را انجام دهید.

معرفی انواع کتابخانه

جان کلام

خرید مبلمان اداری شاید به ظاهر آسان به نظر برسد؛ اما اگر انتخاب اشتباهی داشته باشید، زیبایی محل کار شما را هم از بین می برد. بنابراین ما در این مطلب، موارد مهم درباره اشتباهات مختلف افراد در خرید مبلمان اداری را به شما ارائه کردیم. اما اگر می خواهید قبل از خرید هم از افراد متخصص در این زمینه مشاوره دریافت کنید، از وبسایت ساجیران کمک بگیرید.

سوالات متداول

مبلمان مدرن برای چه محیط های مناسب است؟

اگر محیط اداری صمیمی و کوچکی دارید، مبلمان های مدرن برای شما مناسب است؛ اما برای محیط های رسمی، بهتر است که به دنبال سبک کلاسیک باشید.

آیا تنها ظاهر زیبا برای خرید مبلمان اداری کافی است؟

خیر. شما باید بیشتر به کاربردی بودن مبلمان توجه کنید و زیبایی را در مرحله آخر بررسی کنید؛ چرا که اگر مبلمان کیفیت مناسبی نداشته باشد، زیبایی آن هم کاربردی ندارد.

نحوه خرید مبلمان اداری از ساجیران چگونه است؟

شما می توانید در صورت وجود نمایندگی فروش در شهر خود، به صورت حضوری خرید کنید؛ اما در غیر این صورت، امکان خرید مبلمان به صورت اینترنتی و از طریق سایت ساجیران هم وجود دارد.

آیا مبلمان های ساجیران خدمات پس از فروش دارد؟

بله. کلیه محصولات تولیدی ساجیران، گارانتی و خدمات پس از فروش دارند.

برای خرید مبلمان اداری به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید مبلمان و تجهیزات اداری باید به فضا، دکوراسیون دفتر کار، نیازهای کارکنان، کیفیت ساخت و بودجه خود توجه کنید.

 

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *