گالری ما

اطلاعات تماس

بهترین رنگ برای مبلمان اداری از دید ساجیران

دغدغه بسیاری از افراد این است که چه نوع مبلمانی را برای اداره خود انتخاب کنند؟ بهترین رنگ برای مبلمان اداری چیست؟ قطعا مبلمان یکی از مهمترین و اصلی ترین لوازمی است که در تمامی مکان ها از جمله اداره های مختلف باید استفاده شود.

حتما شما هم با ورود به هر شرکت، در وهله اول به رنگ دکوراسیون داخلی و زیبایی فضا توجه می کنید؛ بنابراین حتما باید در انتخاب رنگ مبلمان اداری هم دقت زیادی به خرج دهید. با توجه به اهمیت زیبایی دکوراسیون فضای اداری در جذب مشتریان، پیشنهاد می کنیم که این مقاله از وبسایت ساجیران را مطالعه کنید؛ چرا که قرار است نکات مهمی را برای انتخاب رنگ مبلمان اداری به شما ارائه دهیم.

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش

اهمیت رنگ مبلمان در فضای اداری چیست؟

به طور کلی یکی از زیر شاخه های اصلی در رشته روانشناسی، روانشناسی رنگ ها است که در تمامی قسمت های زندگی نقش زیادی دارد؛ به این صورت که از رنگ لباس شما گرفته تا رنگ پرده خانه و مبلمان اداری، وابسته به روانشناسی رنگ ها هستند.

برای اولین بار روانشناسی به نام آنجلا رایت، تئوری روانشناسی رنگ را در سال ۱۹۸۴ ابداع کرده است. از همان روز تا کنون، انتخاب رنگ به عنوان عامل مهمی در روحیه و حالت های روانی هر فرد محسوب می شود.

همین موضوع سبب شده است که در حال حاضر طراحان دکوراسیون داخلی، از ابزارهای فوق العاده کاربردی برای طراحی مبلمان اداری بهره مند شوند. این که شما بتوانید فضای گرم و خاصی را در اداره خود ایجاد کنید، قطعا راه زیادی را برای تاثیر بیشتری روی مشتریان طی کرده اید.

بسیاری از افراد فکر می کنند که تنها با انتخاب رنگ مناسب مبلمان اداری با سلیقه خود، می توانند طراحی مبلمان اداری را انجام دهند؛ در حالی که ممکن است سلیقه شخصی شما با نوع دکوراسیون و کسب و کار شما همخوانی نداشته باشد. بنابراین اهمیت انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری مشخص می شود.

راه ارتباطی با ساجیران

انواع رنگ ها چه تاثیری روی دکوراسیون و روحیات مشتریان می گذارند؟

هر تم رنگی که شما طراحی دکوراسیون داخلی خود انتخاب می کنید، نمایانگر ذهنیت خاصی از شما برای مشتریان است. این رنگ می تواند الهام بخش آن ها باشد یا این که باعث ایجاد ذهنیت منفی شود. همچنین این رنگ، در عملکرد کارمندان هم تاثیر فوق العاده زیادی می گذارند.

استفاده از رنگ مناسب سبب فعال تر شدن کارمندان می گردد و بر عکس رنگ های نامناسب و خسته کننده، سبب ایجاد رخوت در بین آن ها می شود. از طرفی هر رنگ، پیام و ذهنیت مخصوص به خود را به افراد القا می کند. بنابراین ما در ادامه، تاثیر چند رنگ مهم برای انتخاب مبلمان اداری را به شما معرفی می کنیم:

رنگ سفید

رنگ سفید یکی از بهترین رنگ های خنثی است که اصولا با تمامی کسب و کار ها همخوانی دارد. طبق تحقیقات انجام شده، رنگ سفید به عنوان کامل ترین رنگ در طبیعت شناخته می شود؛ چرا که با بازتاب رنگ سفید، تمامی طیف نوری بدون هیچ شکستی وارد چشم انسان می گردد. از طرفی رنگ سفید باعث آرامش افراد می شود؛ اما بهتر است که سفید را به تنهایی و به طور یکنواخت در تمامی قسمت های شرکت استفاده نکنید؛ چرا که باعث خنثی شدن بیش از حد می شود.

رنگ قرمز

قرمز جزو رنگ های خاصی است که نهایت شجاعت، هیجان و قدرت کسب و کار را نشان می دهد. آن دسته از کسب و کارهایی که فعالیت و جنب و جوش بیشتری دارند، از رنگ قرمز استفاده می کنند. این رنگ سبب می شود که کارکنان سرعت بیشتری برای انجام کار خود پیدا کنند. البته باید بدانید که استفاده بی رویه از رنگ قرمز هم عامل عصبی تر شدن افراد داخل شرکت است.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  مقایسه پارتیشن تک جداره و دوجداره، ویژگی های هر کدام و راهنمای خرید

رنگ زرد

رنگ زرد نمایانگر خلاقیت و اعتماد به نفس است که باعث دوستی بیشتر در بین افراد می شود. اگر می خواهید محیطی خلاق و شاداب را ایجاد کنید، استفاده از مبلمان رنگ زرد گزینه مناسبی است. شاید تنها رنگی که بتوانید در تمامی قسمت ها از آن استفاده کنید، رنگ زرد است. رنگ زرد باعث ایجاد تجرکات ذهنی است که فکر شما را نسبت به مسائل بازتر می کند. اما توجه کنید که به دلیل تحریک کننده بودن این رنگ، بهتر است که رنگ زرد را در اتاق جلسات خود استفاده نکنید.

رنگ نارنجی

ترکیبی از رنگ زرد و قرمز، باعث ایجاد رنگ نارنجی می شود که باعث ایجاد حس راحتی و رهایی برای افراد است. بنابراین اصولا مبلمان رستوران ها و فست فودها به رنگ زرد انتخاب می شود. همچنین باید بدانید که اگر دفتر رسمی دارید، کمتر از رنگ نارنجی استفاده کنید؛ اما بالعکس برای محیط های مثبت و پر انرژی، گزینه مناسبی است.

رنگ سبز

همیشه رنگ های طبیعی، باعث ایجاد حس آرامش می شود. رنگ سبز هم جزو همان رنگ هایی است که هارمونی و هماهنگی را در فضای کاری شما ایجاد می کند. یکی از مشخصه های اصلی خلاقیت که شما در کسب و کار خود رعایت می کنید، با خرید مبلمان سبر رنگ نمایان می شود. برای کارمندانی که بیشتر وقت خود را در محیط کاری می گذارنند، خرید مبلمان سبز انتخاب خوبی است؛ چرا که باعث ایجاد بهره وری و خلاقیت بیشتر می شود. همچنین بیشتر افراد در اتاق جلسات خود، برای بازتر شدن فکر و بهبود صحبت کردن، از رنگ سبز استفاده می کنند.

رنگ آبی

رنگ آبی، نمایانگر آرامش و جلب اطمینان است. اعتماد، منطق و تمرکز افراد با دیدن رنگ آبی بیشتر از قبل می شود. همچنین کسب و کارهای قدرتمند و ثابت، با استفاده از رنگ آبی، شهرت و قدرت خود را بیشتر از قبل می کنند.

رنگ خاکستری

امروزه رنگ طوسی یا خاکستری، جزو متداول ترین انتخاب ها برای افراد مختلف شده است؛ به طوری که در خرید مبل کلاسیک خانگی و اداری از آن ها استفاده می کنند. این موضوع هم به دلیل خنثی بودن رنگ خاکستری رخ می دهد.

همچنین برای کسانی که به دنبال مدرن تر شدن دکوراسیون داخلی خود هستند، استفاده از رنگ خاکستری پیشنهاد می گردد. البته باید بدانید که استفاده کامل از این رنگ، باعث ایجاد رخوت و افسردگی می شود و اثرات منفی روی افراد می گذارد.

رنگ قهوه ای

تا چند وقت پیش اکثر افراد از رنگ قهوه ای برای دکوراسیون داخلی خانه و محل کار خود استفاده می کردند؛ چرا که قهوه ای باعث ایجاد امنیت، ارتباط و راحتی افراد می شود. همچنین حتی با وجود رنگ های دیگر برای مبلمان، بسیاری از شرکت ها و سازمان های مختلفی، مبلمان های خود را به رنگ قهوه انتخاب می کنند. البته اگر بخواهید قهوه ای را به صورت مدرن تر استفاده کنید، بهتر است که آن را با ترکیب زرد و طلایی اجرا کنید.

رنگ مشکی

رنگ مشکی نمایانگر قدرت، ثروت و حرفه ای بودن کسب و کار است؛ اما با توجه به تیره بودن آن و اثرات منفی روی روحیات افراد، استفاده از رنگ مشکی در تمامی نقاط پیشنهاد نمی شود. البته جدای از اثرات منفی، باعث ایجاد حس مرموز بودن برای افراد مختلف می شود و عملکرد آن ها را دچار مشکل می کند.

نمای از طراحی دکوراسیون دفتر کار باتوجه به انتخاب رنگ مبلمان اداری مناسب و مدرن

مهمترین نکاتی که در انتخاب رنگ مبلمان باید بدانید!

اصولا زمانی که شما برای دکوراسیون داخلی خود به دنبال مبلمان هستید، باید در انتخاب رنگ بندی مبلمان اداری خود توجه زیادی داشته باشید؛ اما این که چگونه استاندارد رنگ مبلمان را رعایت کنید، باید نکات زیر را بدانید:

انتخاب رنگ مبلمان بر اساس نوع کسب و کار شما

در قسمت قبلی، تاثیرات انواع رنگ هایی که بیشتر برای دکوراسیون دفاتر استفاده می شود را به شما ارائه کردیم؛ اما این که کدام یک از این رنگ ها را برای دفتر کار خود انتخاب کنید، وابسته به نحوه دکوراسیون داخلی شما است. در حال حاضر ارتباط بین رنگ مبلمان و کسب و کار شما به قدری مهم است که فعالیت تجاری شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

بسیاری از مشاغل مانند مشاغل پزشکی و درمانی، بهتر است که از رنگ های روشن و خنثی مانند سفید، سبز و آبی استفاده کنند. همچنین برای کسب و کارهای استارت آپی و مشاغل فکری، رنگ زرد گزینه مناسب تری محسوب می شود. البته اگر برای شرکت های ورزشی، رستوران ها و دیگر مراکز پر جنب و جوش به دنبال مبلمان هستید، انتخاب رنگ های نارنجی و قرمز متداول تر است.

انتخاب رنگ مناسب با محیط

امروزه ترکیب کردن چند رنگ مختلف برای خرید مبل راحتی، بسیار مرسوم شده است؛ اما باید دقت کنید که چه رنگ هایی را با یکدیگر ترکیب می کنید. بهتر است بدانید که ترکیب چند رنگ در مبلمان، بیشتر برای منازل استفاده می شود و برای مراکز اداری، به کارگیری یک رنگ به تنهایی کافی است.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  شیشه لاکوبل چیست؟ از بررسی مزایا و معایب تا کاربرد انواع آن

انتخاب رنگ بر اساس رنگ برند شما

قطعا هر شرکتی برای خود برند و لوگوی خاصی را طراحی کرده است. همچنین رنگ های موجود در این لوگوها، می تواند عامل مناسبی برای انتخاب رنگ مبلمان شرکت هم باشد. توجه کنید که استفاده از رنگ برند در رنگ بندی مبلمان اداری، سبب تبلیغ غیر مستقیم کسب و کار هم می شود.

رنگ مناسب اتاق جلسات را هوشمندانه انتخاب کنید!

اتاق جلسات یکی از مکان هایی است که افراد زمان زیادی را در آن می گذرانند؛ از همین رو بهتر است که رنگ های الهام بخش و خلاق تری مانند آبی و سبز برای مبلمان های آن استفاده کنید. از طرفی با توجه به بالا بودن قیمت میز کنفرانس، بهتر است که قبل از خرید مبل، از هماهنگی با مدل میز کنفرانس هم مطمئن شوید.

رنگ اتاق استراحت را آرامبخش در نظر بگیرید.

همه کارمندان برای تجدید قوا و بازیابی انرژی خود، به دنبال فضایی آرامش بخش ولی در عین حال انرژی بخش هستند؛ بنابراین در تمامی شرکت ها، اتاق استراحت طراحی شده است. به شما پیشنهاد می کنیم که برای بهتر شدن روحیه افراد، از رنگ های شادتری مانند نارنجی و زرد استفاده کنید. البته برای جلوگیری از کسل شدن بیش از حد، استفاده از رنگ های مکمل هم گزینه مناسب تری محسوب می شود.

مبلمان اداری را بر اساس میزان فضای اداره انتخاب کنید.

امروزه مبلمان های مختلفی در بازار وجود دارد؛ اما بسیاری از آن ها متناسب با فضای اداری شما نیستند. بنابراین به طور کلی برای خرید صندلی ارگونومیک یا مبلمان اداری، به وسعت فضای اداری توجه کنید.

مثلا بهتر است که برای اتاق های کوچک، از مبل های ساده و کوچک تر استفاده کنید. همچنین رنگ های تیره باعث کوچک تر نشان دادن فضای اتاق می شود؛ از همین رو اگر فضای کوچکی دارید، رنگ های روشن را بیشتر انتخاب کنید.

از طرفی توجه داشته باشید که اگر دفتر کار شما بدون پنجره است، باید مبلمان های روشن تری را انتخاب کنید؛ اما اگر دارای پنجره های زیبا و نور طبیعی هستید، ترکیب رنگ تیره و روشن گزینه مناسبی برای شما است.

نکات مهم هنگام انتخاب رنگ صندلی اداری

صندلی اداری یکی اجزای مهم مبلمان اداری است که شاید اهمیت رنگ آن توسط خیلی ها نادیده گرفته شود. اما باید بگوییم که همین عضو کوچک دفتر کار شما می تواند تاثیر به سزایی در طراحی دکوراسیون و البته روحیه شما داشته باشد. از این رو در ادامه به بررسی نکات مهم درباره انتخاب رنگ صندلی اداری خواهیم پرداخت.

رنگ های روشن، نشاط و جنب و جوش را برای شما به ارمغان می آورند. کسانی که اشتیاق زیادی برای انجام کارهای خود ندارند و بیشتر مواقع کسل هستند، بهتر است از رنگ های گرم و زنده برای صندلی و مبلمان اتاق کار خود استفاده کنند. رنگ های سبز و زرد در این دسته قرار دارند. آن ها اغلب با احساس انرژی مثبت همراه هستند. خرید جلو مبلی مناسب این فضا می تواند تاثیر قابل توجهی در زیبایی دکوراسیون شما داشته باشد.

دیگر نکته در رابطه با ترکیب رنگ مبلمان و صندلی هاست. دانستن جالب ترین ترکیب رنگ ها برای این کار می تواند بسیار ارزشمند باشد. ترکیب مبلمان سفید و سیاه یکی از زیباترین و پرطرفدارترین رنگ ها است که می تواند صرف نظر از اندازه برای هر دفتری مناسب باشد.

نور را در نظر بگیرید. نور دیگر عامل بسیار تاثیرگذار بر فضای یک اتاق است. اگر دفتر کار شما نور خوبی ندارد، یک انتخاب هوشمندانه برای رنگ مبلمان می تواند فضای اتاقتان را دگرگون سازد.

با این حال، همیشه آسان نیست که بفهمیم کدام رنگ ها برای نورهای خاص بهتر عمل می کنند. به همین دلیل است که بسیاری از طراحان، مبلمان اداری را با توجه به رنگ دیوارها و کف انتخاب می کنند.

در پایان لازم است تا از بهترین طراحی برای دکوراسیون دفتر کار خود استفاده کنید. زمانی که طراحی دکوراسیون خوبی نداشته باشید، حتی شیک ترین صندلی ها و میز کارها از بهترین برند مبلمان اداری و زیبا ترین رنگ ها نمی توانند در بهبود ظاهر اتاق معجزه کنند. به همین دلیل است که سازماندهی و چیدمان لوازم اهمیت زیادی پیدا می کند.

رنگ مناسب مبلمان اتاق استراحت

اتاق استراحت یک فضای ضروری در ادارات است که برای استراحت کوتاه مدت کارمندان کاربرد دارد. فضا و رنگ مبلمان این اتاق می تواند تاثیر به سزایی در روحیه و آرامش کارکنان داشته باشد.

طبق تحقیقات صورت گرفته می توان گفت که استفاده از رنگ های آبی و سبز برای مبلمان این اتاق یکی از بهترین گزینه ها است. آبی به عنوان عاملی برای تقویت بهره وری و آرامش شناخته می شود.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  اصول طراحی دفتر کار مدرن + معرفی 5 ایده جذاب برای محیط های کاری

علاوه بر آبی، خرید بهترین مبلمان اداری در رنگ های زرد، نارنجی و سبز از دیگر پیشنهادات روانشناسان برای اتاق های استراحت است.

پیش از انتخاب رنگ مبلمان اداری چه مسائلی را باید در نظر گرفت؟

برخلاف تصور بسیاری، انتخاب رنگ مبل اداری چندان هم آسان نیست و به کمی تحقیق و پرس و جو نیاز دارد. از این رو اگر شما هم قصد خرید مبلمان اداری جدید را دارید، بهتر است به نکات زیر توجه نمایید. چرا که علاوه بر قیمت صندلی اداری، قیمت پاف و یا دیگر اجزای مبلمان اداری، رنگ مبلمان از دیگر نکات حائز اهمیت است.

  • نوع کاربری مبلمان دیگر مسئله ای است که اهمیت بالایی دارد. بدیهی است که رنگ صندلی اداری باید متفاوت از مبلمان پذیرایی باشد. رنگ مبلمانی که برای کارمندان انتخاب می کنید، بهتر است متفاوت از رنگ مبلمان برای ارباب رجوع ها باشد. در نهایت باید توجه داشته باشید که رنگ مبلمان بر فضا و اندازه دفتر کار تاثیر به سزایی دارد.

بهترین مبلمان اداری را از کجا خرید کنیم؟

اصولا خرید مبلمان یکی از متداول ترین نیازهای مشتریان است؛ از همین رو مراکز زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. اما باید توجه داشته باشید که مبلمان اداری، با مبلمان های شخصی تفاوت زیادی دارند. بنابراین بهتر است که برای خرید مبلمان اداری، به مراکز معتبر برای این کار مراجعه کنید.

ساجیران یکی از تولیدی های بسیار معتبر و باکیفیت در زمینه لوازم و تجهیزات اداری است که خیال شما را از این بابت راحت می کند. لازم است بدانید که قیمت مبلمان اداری در این فروشگاه، نسبت به بسیاری از مراکز دیگر مناسب تر است. شما می توانید در صورت تمایل به خرید میز کارمندی یا پارتیشن اداری متناسب با دکوراسیون داخلی خود، از محصولات وبسایت ساجیران دیدن کنید.

جان کلام

انتخاب رنگ مبلمان اداری یکی از مهمترین فاکتورها در حفظ زیبایی و تاثیر روانی کسب و کار شما محسوب می شود. شما با انتخاب درست رنگ برای مبلمان، می توانید مشتریان بیشتری را به خود جلب کنید.

بنابراین ما در این مقاله با توجه به اهمیت رنگ مبلمان اداری، نکات مهمی را برای انتخاب رنگ مبلمان اداری به شما ارائه کردیم. شما می توانید جهت کسب اطلاع از قیمت انواع تجهیزات اداری از جمله مبلمان، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

سوالات متداول

مناسب ترین رنگ ها برای مبلمان اداری کدامند؟

رنگ های سرد اغلب انتخاب های ایده آلی برای ارتقای بهره وری و کارایی در دفتر هستند زیرا فضای آرام تری را ایجاد می کنند. آبی، سبز، بنفش و قهوه ای چهار رنگی هستند که به عنوان بهترین رنگ ها برای مبلمان اداری انتخاب می شوند.

پرکاربردترین رنگ برای مبلمان اداری کدام است؟

طبق روانشناسی رنگ ها می توان گفت که آبی محبوب ترین و پرفروش ترین رنگ در حوزه مبلمان اداری است. آبی به عنوان یک رنگ بسیار محبوب برای محیط های کاری، به دستیابی به یک فضای متعادل و آرام کمک می کند و سبب افزایش تمرکز و راندمان کاری کارمندان می شود. یک اتاق با مبلمان آبی به ویژه برای کسانی که در محیط های شلوغ و سخت کار می کنند، می تواند بسیار مفید باشد.

مبلمان تیره بخریم یا روشن؟

پاسخ این سوال تا حدی به سلیقه شما بستگی دارد اما به جز این مورد نباید از ابعاد فضا و سبک طراحی دفتر کار خود غافل شوید. مبلمان با رنگ روشن می توانند به اتاق کوچک کمک کنند تا بزرگتر و مطبوع تر به نظر برسد. علاوه بر این، بر نور و روشنایی اتاق تاثیر به سزایی دارند. البته مبلمان روشن عموما برای اتاق های بزرگ توصیه نمی شوند چرا که ممکن است فضا را بیش از حد باز و بزرگ نشان دهند. در اینجا است که مبلمان با رنگ تیره پیشنهاد می شوند.

کدام یک از رنگ های مبلمان خیلی دیر از مد می افتند؟

برخی از رنگ ها هرگز از مد نمی افتند. این رنگ ها که تحت عنوان رنگ کلاسیک نیز شناخته می شوند، شامل رنگ های خنثی از جمله مشکی، کرم، بژ، آبی سرمه ای و سبز تیره هستند. بنابراین اگر به دنبال انتخابی هوشمندانه هستید، توصیه می کنیم خرید مبلمان اداری با یکی از رنگ های فوق را امتحان کنید.

ترکیب چه رنگ هایی با هم یک ترکیب زیبا را به شما هدیه می دهد؟

پنج ترکیب قرمز و زرد، صورتی و بنفش، زرد و مشکی، بنفش و نارنجی و سبز و آبی می توانند فضایی بی نظیر را برای شما فراهم آورند. علاوه بر این، اگر به دنبال یک ترکیب متداول و همواره مد هستید، ترکیب مبلمان اداری سیاه و سفید همان چیزی است که شما می خواهید. میز مشکی با صندلی چرمی سفید یکی از زیباترین و شیک ترین ترکیب ها برای مبلمان اداری است.

منبع:

www.furnishandfinish.com

www.housebeautiful.com

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاه (۱)

  1. محمدرضا باهنر
    ۰۲-۰۸-۱۴۰۲

    چجوری می تونیم با کارشناسانتون در ارتباط باشیم

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *