گالری ما

اطلاعات تماس

وایت برد شیشه‌ ای، تلفیق زیبایی و کارآمدی در ساجیران

تخته‌های وایت برد نسل جدیدی از تخته های تدریس هستند که جایگزین تخته‌ سیاه و گچ شدند. تخته‌های سیاه به دلیل نوع جنس و استفاده از گچ دردسرهای زیادی برای پاک کردن نوشته داشتند؛ بنابراین با تخته‌های وایت برد جایگزین شدند. تخته وایت برد در انواع مختلف ساخته می‌شوند. وایت برد شیشه‌ ای یکی از جدید‌ترین محصولات در حوزه نوشت افزار بوده‌است.

تخته وایت برد شیشه ای در دو نوع فریم MDF و بدون فریم و شیشه سکوریت طراحی و ساخته می‌شود. تخته وایت برد شیشه‌ ای می‌تواند زیبایی خاصی به محل کار و یا کلاس‌های درسی بدهد کما آنکه پاک کردن نوشته‌ها در این نوع از تابلو‌ها به سادگی انجام می‌شود. هر چقدر جنس شیشه بکار رفته آن بهتر باشد، پاک کردن نوشته‌ها راحت‌تر می‌شود. در ادامه به بررسی انواع تخته وایت برد شیشه ای، نحوه تولید و مزایا و معایب آن اشاره می‌کنم.

تخته وایت برد شیشه‌ ای، نسل جدید تخته سیاه

وایت برد شیشه ای یا به عبارتی گلس برد، تابلویی نوشتاری است که از جنس شیشه هستند. این شیشه‌ها سکوریت نازک و مقاوم هستند که در رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند. روی این تابلو‌ها می‌توان با انواع ماژیک‌های رنگی و همچنین ماژیک‌های سفید نوشت و سپس به راحتی پاک کرد. خود تابلو چیز پیچیده‌ای ندارد و یک محصول ساده به شمار می‌رود اما نوع شیشه آن و ساختن آن بسیار پیچیده است. در واقع اصل مطلب در کیفیت شیشه آن است. تخته‌ وایت برد شیشه‌ ای قیمت مختلفی دارد؛ که همگی به جنس و کیفیت شیشه استفاده شده در آن بر می‌گردد.

شیشه‌های سکوریت با فرایند خاصی تولید می‌شوند؛ برای همین با وجود ضخامت کم و نازک، دارای استحکام زیادی هستند. شیشه سکوریت نسبت به شیشه معمولی باید فرآیند پیچیده‌‌تری را پشت سر بگذارند؛ این شیشه کاربرد بسیاری دارد که در ادامه به بررسی کاربرد و مزایا و نحوه تولید آن می پردازیم. در خصوص تکمیل توضیحات باید گفت، در جهت ایجاد خاصیت مغناطیسی در تخته وایت برد شیشه ای یک ورقه فلزی در پشت شیشه استفاده می‌شود. این ورقه فلزی هم برای اضافه کردن خاصیت مغناطیسی است و هم برای افزایش استحکام تخته وایت برد شیشه ای.

تماس با ساجیران

ویژگی‌های تخته وایت برد شیشه ای

گفتیم که وایت برد شیشه ای در انواع مختلف تولید می‌شود که به طبع خصوصیات متفاوتی هم دارند. در ادامه چند فاکتور مهم برای ارزیابی این تخته برد‌ها بیان می‌شود.

 • اولین مورد در انتخاب تخته وایت برد شیشه ای برای کلاس درس یا محیط کاری، دقت در اندازه و ابعاد آن است. گلس برد‌ها در سایزهای مختلف تولید می‌شوند؛ مناسب‌ترین سایز را برای موقعیت خود انتخاب کنید. به طور مثال برای استفاده در منزل وایت برد شیشه ای کوچک توصیه می‌شود اما برای کلاس‌های آموزشی بهتر است از سایز‌های بزرگ‌تر استفاده شود‌.
 • دومین مورد که در انتخاب واید برد شیشه ای اهمیت دارد؛ وزن آن است. اگر بخواهید تخته وایت برد شیشه‌ ای را جا به جا کنید؛ در صورت سنگین بودن دچار مشکل می‌شوید‌ پس از مدل‌های سبک‌تر انتخاب کنید. مدل‌های سبک به راحتی قابل حمل و جا به جایی هستند. همچنین می‌توانید از تخته وایت برد شیشه ای متحرک هم استفاده کنید.
 • سومین مورد که می‌توان گفت مهم‌ترین مورد نیز می‌باشد؛ جنس و رنگ گلس برد است. وایت برد شیشه ای در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود که جنس‌های متفاوتی دارند. برای محیط‌های آموزشی معمولا از تخته وایت برد شیشه ای سفید استفاده می‌شود. زمینه سفید باعث می‌شود تا نوشته‌ها بهتر دیده شوند و چشم خسته نشود. مدل‌های رنگی بیشتر برای زیبا سازی و تفکیک موضوعات مختلف استفاده می‌شود. طرفداران گلس‌ برد‌های سفید و وایت برد شیشه‌ ای مشکی بیشتر هستند و تولید این دو رنگ بیشتر می‌باشد.
 • چهارمین فاکتور در خرید و انتخاب وایت برد شیشه ای قیمت نهایی و تمام شده آن است. متناسب با جنس، رنگ، اندازه قیمت این تابلو‌ها متغیر است. با توجه به نوع کاربرد و مقدار بودجه‌ای که کنار گذاشتید، می‌توانید محصولات خوبی را تهیه کنید.
 • پنجمین مورد در انتخاب تابلو وایت برد شیشه ای نوع جنس فریم یا به عبارتی قاب وایت برد است. گلس برد‌های خوب در دو نوع فریم؛ ام دی اف و آلومینیوم ساخته می‌شوند. از لحاظ زیبایی و همچنین مقاومت تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که با توجه به سلیقه‌ و نوع کاربرد مد نظر شما، می توانید آنها را خریداری کنید. وایت برد‌های بدون فریم نیز در بازار موجود است. این وایت برد‌ها از لحاظ بصری بسیار شیک و زیبا هستند؛ اما مقاومت بالایی ندارند.
 • ششمین ویژگی و آخرین آن، بحث مغناطیسی بودن تابلو وایت برد شیشه‌ ای است. یک گلس برد خوب دارای خاصیت مغناطیسی است. گلس برد‌های مغناطیسی بسیار پرکاربرد‌تر هستند. با توجه به اینکه وایت برد شیشه ای را در کجا و به چه منظور استفاده می‌کنید؛ می‌توانید مدل مغناطیسی آن را خریداری کنید. مدل مغناطیسی نسبت به مدل‌های ساده قیمت بیشتری دارد اما ارزش صرف هزینه را نیز دارد. در گلس برد‌های شیشه ای می‌توان با مگنت هر برگه یا عکسی را به تابلو چسباند.
پیشنهاد ما برای مطالعه:  طراحی فضای کار اشتراکی چطور باید باشد؟ مزایا، معایب و نکات طراحی فضای کار اشتراکی

مدل‌ های تابلو وایت برد شیشه ای

مهم‌ترین موضوع در ساخت وایت برد شیشه‌ ای، جنس شیشه و مرغوبیت آن است. هر اندازه شیشه ضخیم‌تر باشد احتمال آسیب و شکسته ‌شدن آن پایین خواهد آمد. قبلا اشاره کردیم که از لحاظ فریم، تخته‌ های وایت برد شیشه‌ ای به دو دسته ام دی اف و آلومینیوم تقسیم می‌شوند. اگر بخواهیم از لحاظ نوع شیشه و مرغوبیت آن وایت برد‌ها را دسته بندی کنیم، سه حالت وجود دارد. تابلو وایت برد‌های شیشه ای موجود در بازار با سه جنس متفاوت شیشه ساخته می‌شوند که عبارتند از:

 • وایت برد شیشه‌‌ ای معمولی: این نوع از گلس برد‌ها از شیشه معمولی ساخته می‌شوند. قیمت پایینی دارند و از نقاط ضعف آن عدم استحکام است؛ به طوری که احتمال شکستن آن بالا است. طی حمل و نقل و نصب این تابلو‌ها باید خیلی دقت کرد، زیرا احتمال خرد شدن و شکستن آن وجود دارد.
 • وایت برد شیشه‌ ای سکوریت: شیشه استفاده شده در این نوع، قبل از اینکه تبدیل به گلس برد شود داخل کوره قرار می‌گیرد. این تابلو‌ها در اصطلاح به وایت برد شیشه‌ ای سکوریت یا حرارت دیده معروف هستند. استحکام بالایی دارند و در بازار به عنوان تابلو وایت برد شیشه‌ ای نشکن عرضه می‌شوند.
 • وایت برد شیشه‌ ای مغناطیسی: تخته وایت برد‌های شیشه ای مغناطیسی نوع به کمال رسیده دو مورد قبل بود. این تابلو‌ها علاوه بر استحکام بالا، خاصیت مغناطیسی هم دارند. این ویژگی باعث می‌شود تا علاوه بر نوشتن، به عنوان یک تابلو اعلانات نیز استفاده شود. در تابلو وایت برد‌های شیشه‌ای مغناطیسی به سادگی می‌توان با چند مگنت تمامی اطلاعیه‌ها، اخبار، برنامه‌های کاری، نقشه‌ها و عکس‌ها را روی آن چسباند.

کاربرد وایت برد شیشه‌ ای

وایت برد شیشه ای در مکان‌های مختلفی استفاده می‌شود. از ویژگی‌های یک محصول خوب این است که بتوان در موقعیت‌های مختلف از آن استفاده کرد. برای هر مکانی گلس برد مخصوص تولید شده است. گلس برد‌هایی با ابعاد، جنس و طرح‌های مختلف برای موقعیت‌هایی که شما نیاز دارید در بازار موجود است؛ به طور مثال چند نمونه از کاربرد این وایت برد‌ها در مکان های مختلف را بیان می‌کنیم.

 • کاربرد خانگی: وجود یک وایت برد شیشه‌ ای در خانه باعث می‌شود تا به سادگی برنامه‌های خود را یاد‌داشت کنید و حتی قبوض مختلف و رسید‌ها را روی آن بچسبانید. همچنین می‌توانید در لابی مجتمع یا ساختمان از آن استفاده کرد.
 • کاربرد آموزشی: اصلی‌ترین کاربرد آن استفاده در مراکز آموزشی مانند، مدرسه‌ها، دانشگاه و موسسات آموزشی است. گلس برد‌ها جایگزین مناسب تخته سیاه هستند؛ تمیز‌تر هستند و آلودگی گچ را ندارند و همچنین زیباتر و شکیل‌تر هستند.
 • کاربرد اداری: یک اداره برای فعالیت خود نیاز به یک سری وسایل و ابزار دارد، مانند مبلمان اداری، پارتیشن‌ اداری و تابلو وایت برد شیشه ای. وجود یک گلس برد، باعث ایجاد یک فضای حرفه‌ای و مدرن می‌شود. همچنین مهندسان و کارشناسان می‌توانند برنامه‌های کاری خود را روی این تابلو بنویسند یا بچسبانند.
پیشنهاد ما برای مطالعه:  10 رنگ مبل پرطرفدار سال 1402، روش انتخاب بهترین رنگ مناسب دکوراسیون

وایت برد شیشه ای آبی

مزایا تخته شیشه ای وایت برد چیست؟

به طور کلی تخته وایت برد شیشه ای با عنوان تخته وایت برد مدیریتی هم شناخته می شوند. این تخته ها دارای مزایا مختلفی هستند که در ادامه آن ها را شرح می دهیم:

۱. زیبایی

استفاده از تخته وایت بردهای معمولی برای محیط کاری شیک، قطعا جلوه مناسبی را ایجاد نمی کنند؛ از همین رو شما با خرید تخته وایت برد شیشه ای، می توانید علاوه بر استفاده های آموزشی، جلوه ای زیبا را برای دکوراسیون داخلی خود ایجاد کنید.

۲. دوام

یکی از پر دوام ترین نوع تخته وایت برد، از نوع شیشه ای است. شیشه های به کار رفته در ساختار این تخته وایت برد، ده برابر قوی تر از شیشه های معمولی است؛ از همین رو قطعا زمان زیادی را می توانید از آن ها استفاده کنید. همچنین گیره هایی که تخته به آن وصل می شود هم بسیار مستحکم است؛ در نتیجه تخته را با قدرت روی دیوار نگهداری می کند.

۳. پاکسازی آسان

تخته های شیشه ای از مواد خاصی ساخته می شوند که نگهداری آن ها آسان است. همچنین به دلیل وجود مواد غیر متخلخل در این شیشه ها، به هیچ عنوان جوهر به داخل شیشه نفوذ پیدا نمی کند. بنابراین شما می توانید به آسانی سطح تخته وایت برد شیشه ای را پاکسازی کنید. البته باید بدانید که بهتر است نوشته ها را در مدت زیادی روی تخته نگهداری نکنید.

۴. قابلیت مغناطیسی

تعدادی از این تخته های شیشه ای، قابلیت مغناطیسی دارند و با نام وایت برد شیشه ای مغناطیسی هم شناخته می شوند. این تخته ها امکان چسباندن آهنربا را هم دارند؛ از همین رو می توانید نوشته های کاغذی را هم روی این تخته با آهنربا بچسبانید.

۵. ضد خش و ضد ضربه

ضد خش بودن هم یکی از مزایای استفاده از از تخته وایت برد شیشه ای است. اصولا سطح تخته های عادی پس از مدتی دچار خش می شوند یا این که با برخورد ضربه، تو رفتگی پیدا می کنند. اما خبر خوب این جا است که تخته های وایت برد شیشه ای ضد ضربه و ضد خش هستند.

۶. نصب و راه اندازی آسان

به دلیل این که تمامی سطح تخته وایت برد از نوع شیشه است، از همین رو نصب آن تنها با اتصال چند گیره محکم امکان پذیر می شود. همچنین تنها دو نفر از متخصصان کاربلد در طول چند دقیقه می توانند این مدل تخته را نصب کنند.

معایب تخته وایت برد شیشه ای چیست؟

در کنار مزایای این تخته، نباید از معایب آن هم غافل شوید:

۱. هزینه زیاد

همانطور که ذکر کردیم، تخته وایت برد شیشه ای دوام زیادی دارد؛ از همین رو طبیعی است که قیمت آن هم زیاد باشد. البته باید بدانید که این تخته ها جزو گزینه های مقرون به صرفه محسوب می شوند؛ چرا که قرار نیست در زمان کوتاهی آن ها را تعویض کنید. از طرفی به دلیل این که در ایران تولیدکنندگان کمتری برای تخته وایت برد شیشه ای داریم، قیمت این تخته ها بیشتر می شود.

۲. رنگ بندی محدود

درست است که تخته وایت برد شیشه ای انواع مختلفی دارد، اما نباید توقع رنگ بندی خیلی متنوع را داشته باشید.

۳. انعکاس نور

ممکن است به دلیل شفاف بودن زیاد گلس بردها، امکان انعکاس نور در این تخته ها وجود داشته باشد. بنابراین ممکن است که نوشته های موجود روی تخته به طور واضح مشخص نشود.

نحوه نصب وایت برد شیشه ای

نصب تخته وایت برد شیشه ای کار بسیار راحت و آسانی است به شرطی که وسایل و ابزار لازم را داشته باشید. قبل از نصب در هنگام حمل آن دقت کنید، زیرا احتمال دیدن ضربه و شکستگی وجود دارد. در هنگام حمل و نصب از دستکش استفاده کنید. دستکش باعث ایجاد اصطکاک بیشتر و در نتیجه احتمال لیز خوردن گلس برد از دستتان پایین می‌آید. کار با شیشه، یک کار ریسک پذیر و حرفه‌ای است؛ پس حتما از لباس و عینک و کفش ایمنی استفاده کنید.

بعد از خارج کردن از بسته بندی، وایت برد را روی زمین ناهموار، سخت و سفت قرار ندهید. اگر احتیاج بود که آن را روی زمین بگذارید سعی کنید از یک زیرانداز استفاده کنید. توصیه می‌شود این کار را به افراد متخصص و ماهر بسپارید تا به سادگی و سریع‌ترین زمان ممکن وایت برد شیشه‌ ای شما را نصب کنند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  کاربرد میز کانتر، بررسی انواع میز کانتر، ویژگی و کاربرد آنها

بهترین مارک گلس برد

در بازار انواع مختلفی از تابلوهای وایت برد شیشه ای موجود است‌. این تابلو‌ها در فریم‌های ام دی اف یا آلومینیومی تولید می‌شوند. شرکت‌های بزرگی دست به تولید وایت برد‌های نشکن و یا انواع رنگی آن زده‌اند. اگر بخواهیم بهترین مارک تخته وایت برد شیشه‌ ای را معرفی کنیم؛ به لیستی از شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی می‌رسیم. یکی از شرکت‌های مطرح و حرفه‌ای که در کار تولید انواع پارتیشن‌های شیشه‌ ای ، صندلی اداری و دیگر ملزومات اداری مانند وایت برد شیشه‌ ای می‌باشد؛ شرکت ساجیران است. ساجیران با بیش از چند دهه فعالیت در این حرفه جزو بهترین‌ها می‌باشد. تولید انواع تابلو وایت برد شیشه ای با نازل‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت ممکن.

کاربرد شیشه سکوریت

گفتیم که در ساخت وایت برد شیشه ای از شیشه‌های سکوریت استفاده می‌شود. این شیشه‌ها به عنوان شیشه نشکن شناخته شده هستند. کاربرد این نوع شیشه تنها در گلس برد‌ها محدود نمی‌شود و در واقع کاربردی وسیع دارد از جمله:

 1. لوازم منزل: استفاده از شیشه سکوریت در ظروف پیرکس، لوازم خانگی و ساخت انواع میزهای خانگی و اداری مانند میز کارشناسی، میز کنفرانس، میز ناهارخوری و همچنین استفاده در پارتیشن شیشه‌ ای مرسوم است‌. مقاومت بالا و زیبایی آن باعث افزایش استفاده از آن شده‌است.
 2. صنعت خودروسازی: یکی از زمینه‌های مهم استفاده از شیشه سکوریت، صنعت خودرو سازی است. در هنگام تصادف شیشه سکوریت یکباره خرد می‌شود و احتمال آسیب را کمتر می‌کند. همچنین در ضربات ضعیف به سادگی نمی‌شکند و برای شکستن آن نیاز به ضربه محکمی است.
 3. صنایع ساختمانی: استفاده از شیشه سکوریت در نمای ساختمان، پنجره‌ها، پله‌ها و محافظ شیشه ای، درب‌های شیشه ای ساختمان، دیوار‌های شیشه‌ای و ده ها مورد دیگر بسیار رایج است. در واقع شیشه جزو متریال بسیار زیبا و محبوب و البته بسیار کارآمد دردر صنعت ساختمان سازی می‌باشد.

تخته وایت برد در دفتر کار

سخن آخر

تابلو‌های وایت برد شیشه ای یا همان گلس برد‌ها در دنیای امروز بسیار محبوب هستند و جزو وسایل بسیار مدرن و شیک محسوب می‌شوند. این تابلو‌ها در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف با فریم یا بدون فریم ساخته می‌شوند. مطابق با جنس این تابلو‌ها قیمت‌های متفاوتی دارند. یکی از مرغوب‌ترین نوع این گلس برد‌ها؛ تخته وایت برد شیشه ای سکوریت با خاصیت مغناطیسی است.

با توجه به نیاز خود می‌توانید این تابلو کارآمد و زیبا را خریداری کنید. تمام نکات لازم برای انتخاب یک تخته وایت برد شیشه‌ ای بیان شده است؛ ضمن اینکه در حمل و نصب آن نکات ایمنی را رعایت کنید؛ درست است که عمر شیشه از عمر آدمی بیشتر است اما به راحتی احتمال شکسته شدن آن وجود دارد.

سوالات متداول

آیا تخته وایت برد شیشه ای به هیچ عنوان نمی شکند؟

با وجود این که شیشه سکوریت های به کار رفته در تولید تخته وایت برد شیشه ای بسیار مقاوم و پر دوام هستند، اما ممکن است که با ضربه بسیار شدید یا بی کیفیت بودن شیشه هم  شکسته شوند.

تخته وایت برد شیشه ای بیشتر برای چه مکان هایی مناسب است؟

کاربرد این مدل تخته ها در قسمت های مختلف آموزشی وجود دارد؛ اما پر کاربردترین محل برای تخته شیشه ای، در دفتر کار و اداره ها است؛ چرا که طول عمر زیادی دارد و جلوه شیکی را هم ایجاد می کند.

چه نوع تخته وایت برد شیشه ای را بخریم؟

دقت کنید که ضخامت شیشه تخته، حداقل ۶ میل باشد تا به راحتی منجر به شکستگی نشود. همچنین نوع شیشه این تخته ها باید از نوع سکوریت باشد تا استحکام مناسب را داشته باشد. از طرفی در پشت تخته وایت برد شیشه ای باید چاپ مخصوص سفید کوره ای وجود داشته باشد تا دوبینی برای کاربر ایجاد نکند.

تخته وایت برد شیشه ای را کجا نصب کنیم؟

بهترین محل نصب تخته وایت برد شیشه ای، در محلی به دور از نور خورشید است؛ چرا که نصب آن در کنار پنجره سبب انعکاس نور در تخته و آسیب به چشم افراد می شود.

آیا ماژیک خاصی برای این تخته ها وجود دارد؟

خیر. شما می توانید هر نوع ماژیک مخصوص به وایت برد را برای این نوع تخته ها استفاده کنید. اما توجه کنید که برای ایجاد دید بهتر، از ماژیک های سر پهن استفاده کنید.

منبع:

www.archiproducts.com

www.wayfair.com

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)

نظرات (۲)

 1. یدالله محرابی
  ۰۲-۰۸-۱۴۰۲

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

 2. سامان
  ۰۹-۱۱-۱۴۰۱

  سلام و خسته نباشین من یک وایت برد شیشه ای برای کارگاه می خواستم همه جا قیمت ها بالا بود یا کیفیت ها پایین ولی داخل سایتنتون اون محصولی ک مورد نظرم بود پیدا کردم ممنون از سایتتون

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *