گالری ما

اطلاعات تماس

تصویر از پارتیشن شیشه ای

امروزه بسیاری از شرکت ها به دلیل فضای کم، نمی توانند محیط خصوصی برای کارمندان خود ایجاد کنند و همین موضوع هم باعث به هم خوردن تمرکز و در نهایت کاهش بهره وری کارمندان می شود. از طرفی حتی ممکن است که فردی با شنیدن صدای دستگاه های مختلف، تمرکز خود را برای کار کردن از دست بدهد؛ از همین رو برای تفکیک کردن محیط های مختلف شرکت، انواع پارتیشن اداری تولید شده است. در حال حاضر پارتیشن ها در انواع مختلفی ساخته می شوند و همین موضوع هم باعث سردرگمی افراد در هنگام خرید و اجرا می شود. اغلب افراد به دنبال پارتیشن های بادوام، زیبا و مقرون به صرفه هستند؛ اما سوال این جا است که در بین انواع مختلف دیوار جداکننده، کدام یک از آن ها طول عمر بیشتری دارند؟ اصلا برای خرید پارتیشن باید یه چه نکاتی توجه کنیم؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوال هستید، در ادامه این مطلب از وبسایت ساجیران همراه ما باشید.

تماس با ما

معرفی انواع پارتیشن بر اساس مدل

با توجه به این که امروزه پارتیشن اداری جزو ضروری ترین لوازم در شرکت های مختلف محسوب می شود، دیوارهای جداکننده در انواع و مدل های مختلفی هم ساخته می شوند. هر کدام از مدل ها ویژگی های خاص خود را دارند و در محل های مختلف به کار گرفته می شوند. بر همین اساس، بهتر است که با خصوصیات هر کدام از آن ها آشنا شوید تا در نهایت انتخاب درستی داشته باشید:

۱.پارتیشن شیشه ای

یکی از بهترین انتخاب ها برای روشن تر کردن فضای شرکت، استفاده از پارتیشن شیشه ای است. این مدل از دیوارهای جداکننده، بسیار زیباتر از دیگر مدل ها هستند و محیط کار جذابی را به وجود می آورند. برای ساخت این مدل، از شیشه های کاملا مستحکم و با دوام استفاده می شود و در چارچوب آلومینیوم یا فولاد قرار می گیرد. همچنین قیمت اجرای پارتیشن شیشه ای مقرون به صرفه تر از مدل های دیگر است و به دلیل شفافیت ظاهری، گزینه مناسبی برای شرکت های کوچک محسوب می شود.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  پرگولا چیست؟ ویژگی ها، کاربرد و انواع آن

پارتیشن تک جداره ساجیران

۲. پارتیشن آلومینیومی

یکی دیگر از انواع مدل های دیوار جداکننده، از جنس آلومینیوم ساخته می شود. پارتیشن الومینومی دارای فریم آلومینیوم هستند و استحکام زیادی دارند. همچنین در زمان کمی نصب میشوند و جابه جایی آن ها به آسانی انجام می شود. یکی دیگر از ویژگی های این مدل، قابلیت ترکیب با شیشه است که جذابیت بیشتری را ایجاد می کند. قیمت پارتیشن آلومینیومی هم مقرون به صرفه است؛ اما شاید به صورت ساده، جذابیت ظاهری زیادی نداشته باشد.

۳. پارتیشن ام دی اف

در حال حاضر پارتیشن چوبی جزو محبوب ترین و پرکاربردترین نوع دیوار جداکننده است که در مکان های مختلف از جمله خانه هم استفاده می شود. این مدل پارتیشن ها همزمان هم فضای خصوصی برای افراد ایجاد می کنند و در عین حال زیبایی و تنوع جذابی دارند. همچنین استحکام آن ها در برابر ضربه و عوامل دیگر زیاد است و در انواع طراحی ها هم اجرا می شوند. از طرفی شما می توانید بعد از چند مدت، رنگ آن ها را تغییر دهید و دوباره تغییر در فضای شرکت خود ایجاد کنید.

انواع پارتیشن از نظر ضخامت

تمامی مدل هایی که در قسمت قبلی به آن ها اشاره کردیم، با ضخامت های مختلفی تولید می شوند. در حالت کلی پارتیشن مانند دیوار، عایق کامل صدا و حرارت نیست؛ اما برای آن که تفکیک مناسبی بین دو ضخامت دیوارهای جداکننده داشته باشیم، باید انواع آن ها را در دو گروه زیر تقسیم بندی کنیم:

۱.پارتیشن تک جداره

پارتیشن های تک جداره تنها از قاب هایی با یک تکه ساخته می شوند که در حالت ایستاده قرار دارند. این مدل از دیوارها وزن سبکی دارند و جابه جایی آن ها به آسانی انجام می شود. همچنین تنوع و ظاهر آن ها به صورت ساده است و عایق قوی برای صدا و حرارت محسوب نمی شوند؛ اما قیمت پارتیشن اداری تک جداره مناسب تر از نوع دو جداره است.

IMG 2847 min طول عمر پارتیشن

 

۲. پارتیشن دو جداره

در این مدل از دیوارهای جداکننده نیازی به ستون برای نگهداشتن صفحات نیست؛ چرا که استحکام پنل های آن بسیار زیاد است. همچنین حتی پارتیشن آلومینیوم شیشه از نوع دو جداره هم عایق مناسبی برای صدا هستند و محیط کاملا خصوصی ایجاد می کنند. از طرفی شما می توانید پرده کرکره در فضای بین دو شیشه نصب کنید و حتی کابل شبکه هم از آن عبور دهید. قیمت پارتیشن دو جداره بیشتر از مدل تک جداره آن است؛ اما در عوض، تنوع و زیبایی محصولات در آن هم بیشتر است.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  پارتیشن برای محل کار، انواع، مزایا و ویژگی ها پارتیشن مناسب محل کار

طول عمر پارتیشن شیشه ای بیشتر است یا چوبی؟

4 min طول عمر پارتیشن

با توجه به این که دو نوع پارتیشن شیشه ای و چوبی زیبایی بیشتری دارند، برای برخی از افراد مقایسه طول عمر پارتیشن ها اهمیت بیشتری پیدا می کند. در حالت کلی جنس شیشه بیشتر در معرض شکستگی و آسیب قرار می گیرد و حتی در صورت دو جداره بودن هم نمی توان از این موضوع مطمئن باشید. در مقابل پارتیشن های چوبی بیشتر در برابر ضربه مقاومت دارند و دیر تر آسیب می بینند. البته برای استفاده در محیط های مرطوب، پارتیشن شیشه ای بهتر از چوبی ماندگار هستند. از طرفی قیمت پارتیشن چوبی هم مناسب تر از پارتیشن شیشه ای است؛ شما برای خرید پارتیشن آکوستیک شیشه ای و تضمین طول عمر آن، باید هزینه بیشتری برای خرید پروفیل آلومینوم پرداخت کنید؛ در حالی که پارتیشن چوبی، به طور کامل از چوب ساخته می شود و ماندگار تر است.

نکات مهم در انتخاب پارتیشن

با وجود انواع مختلف دیوارهای جدا کننده و مقایسه طول عمر پارتیشن، باید در هنگام خرید محصول مورد نظر خود، به نکات مختلفی توجه کنید که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

  • در هنگام خرید پارتیشن اداری، به فضای کاری خود توجه داشته باشید و بر اساس آن خرید کنید؛ اگر محیط کار کوچکی دارید، پارتیشن شیشه ای و چوبی تک جداره گزینه مناسبی است.
  • سبک دفتر کار شما تاثیر زیادی بر انتخاب مدل پارتیشن دارد. اگر دکوراسیون محل کار شما به صورت کلاسیک است، پارتیشن چوبی را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین برای سبک های مدرن، پارتیشن ترکیبی آلومینوم و شیشه و پارتیشن متحرک مناسب است.
  • از کیفیت متریال به کار رفته در پارتشن مطمئن شوید؛ چرا که در غیر این صورت، باید بعد از مدت کوتاهی برای خرید مجدد پارتیشن اقدام کنید.
  • قبل از انتخاب مدل نهایی خود، با متخصصان این حوزه مشورت کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.
  • یکی از نکات مهم در انتخاب پارتیشن، توجه به جداره های آن است. پارتیشن های دو جداره قطعا فضای بیشتری را اشغال می کنند؛ اما در عوض، عایق بهتری برای صدا هستند. بنابراین بهتر است که با توجه به نوع کار خود، ضخامت پارتیشن را تعیین کنید.

راهکارهای افزایش طول عمر پارتیشن

خرید پارتیشن اداری

متاسفانه بسیاری از افراد، تنها قبل از خرید پارتیش اداری وسواس زیادی به خرج می دهند؛ اما بعد از نصب آن ها، دیگر توجهی به حفاظت از پارتیشن ها نشان نمی دهند. باید بدانید که اگر به درستی از پارتیشن محافظت نکنید، بعد از مدتی دچار آسیب می شود. حتی اگر بهترین کیفیت پارتیشن را هم تهیه کرده باشید، باز هم باید با استفاده از موارد زیر، از آن محافظت کنید:

  • در صورت جابه جایی محیط کار، به محدودیت های موجود برای انتقال آن ها توجه کنید.
  • تمیز کردن پارتیشن ها به خصوص نوع شیشه ای آن، باید به شکل اصولی انجام شود. مثلا نباید از هر پارچه و هر مواد شوینده برای تمیز کردن آن استفاده کنید.
  • در صورتی که قسمتی از پارتیشن دچار آسیب شد، باید در کمترین زمان به فکر تعمیر آن باشید تا بر قسمت های دیگر تاثیر نگذارد.
پیشنهاد ما برای مطالعه:  طراحی دکوراسیون اداری لاکچری و مدرن، مراحل اجرا، ویژگی ها و انواع آن

بهترین کیفیت پارتیشن را از کجا تهیه کنیم؟

 

یکی از مهمترین موارد برای اطمینان از طول عمر پارتیشن، خرید از مراکز معتبر و تولیدکننده های باکیفیت پارتیشن اداری است. در حال حاضر فروشگاه های اینترنتی مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند؛ اما اگر به دنبال تولید کننده مستقیم هستید، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید. این گروه تولیدی ارائه کننده انواع تجهیزات اداری از جمله پارتیشن است و به شما در انتخاب بهترین مدل دیوار جداکننده کمک می کند.

جان کلام

اگر شما هم به دنبال با دوام ترین نوع پارتیشن هستید، با مطالعه این مطلب باید به نتیجه درستی رسیده باشید؛ اما با این وجود اگر هنوز هم در انتخاب مدل مناسب خود شک دارید، مشاوران گروه تولیدی ساجیران به شما در این زمینه کمک می کنند. بنابراین می توانید برای مشاهده مدل های مختلف پارتیشن و دیگر تجهیزات اداری باکیفیت، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

سوالات متداول

قیمت کدام پارتیشن ها بیشتر است؟

در بین مدل های پارتیشن، مدل شیشه ای، قیمت بیشتری نسبت به نوع چوبی دارند.

تفاوت بین پارتیشن تک جداره و دو جداره در چیست؟

در بین پارتیشن های دو جداره، امکان نصب پرده و رد کردن سیم های اتصال وجود دارد؛ در حالی که پارتیشن های تک جداره این قابلیت را ندارند. همچنین استحکام، طول عمر و قیمت  پارتیشن دو جداره بیشتر از نوع تک جداره است.

کدام یک از پارتیشن ها برای واحد های صنعتی مناسب تر هستند؟

پارتیشن های فلزی به دلیل استحکام بالای آن ها، گزینه مناسبی برای مراکز صنعتی محسوب می شوند.

نحوه ثبت سفارش پارتیشن در ساجیران چگونه است؟

شما می توانید در صورت وجود مراکز فروش فیزیکی در شهر خود، به صورت حضوری خرید خود را انجام دهید؛ در غیر این صورت، امکان ثبت سفارش و ارتباط با کارشناسان، در وبسایت ساجیران وجود دارد.

آیا ساجیران خدمات نصب و تعمیر پارتیشن را هم ارائه می دهند؟

بله. ساجیران خدمات نصب و تعمیرات جزئی در محل را برای مشتریان در نظر گرفته است؛ اما در صورتی که برای تعمیر نیاز به وسایل پیشرفته باشد، تعمیر در کارخانه انجام می شود.

 

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *