گالری ما

اطلاعات تماس

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری شرکت با ساجیران

همه ما ممکن است بارها با این سؤال روبرو شده باشیم که چرا طراحی دکوراسیون دفتر کار مهم است. واقعیت این بوده که اگرچه خانه محلی برای کسب آرامش و گذران زندگی افراد است و مهم‌ترین مکان در زندگی هر فرد شناخته می‌شود، اما همه ما به طور معمول بیشترین میزان از زمانی که بیدار هستیم را به فعالیت‌های کاری خود اختصاص می‌دهیم. ازاین‌رو طراحی دکوراسیون اداری و دفتر کار در بالابردن راندمان کاری و  تمرکز ما نقش بسزایی خواهد داشت.

امروزه شرکت‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که اگر قصد استخدام بهترین نیروهای متخصص را دارند باید از یک دکوراسیون اداری مدرن بهره ببرند. اجرای دکوراسیون اداری لاکچری شاید هزینه‌بر باشد اما می‌تواند یک استراتژی در جهت جذب بهترین استعداد‌ها و در نتیجه افزایش درآمد شرکت محسوب شود.

اگر شما نیز به طراحی و اجرای دکوراسیون اداری علاقه‌مند هستید در این مقاله از ساجیران با ما همراه باشید تا با ویژگی‌های طراحی دکوراسیون اداری بیشتر آشنا شده و چند مورد از مدل‌های دکوراسیون اداری را بررسی نماییم. امید است در این مقاله بتوانیم علاوه‌بر اطلاعات مفید، ایده‌های خلاقانه برای طراحی داخلی دکوراسیون اداری به شما ارائه دهیم.

تماس با ساجیران

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش

۵ ویژگی حیاتی در طراحی یک دکوراسیون اداری!

در طراحی دکوراسیون اداری اولین چیزی که اهمیت خواهد داشت و به‌سرعت بر روی بیننده تأثیر می‌گذارد، نوع ورودی، طراحی داخلی دکوراسیون و محل قرارگیری لوازم دکوراسیون اداری است. زمانی که شما از کارشناسان خبره و متخصص برای طراحی دکوراسیون دفتر کار خود کمک می‌گیرید، دیگر تفاوتی نمی‌کند در چه حوزه‌ای فعالیت دارید و به چه سبکی از دفتر کار نیاز خواهید داشت، زیرا تجربه و تخصص این افراد برای هر نیاز شما پاسخی مناسب ارائه خواهد کرد.

برای اینکه طراحی دکوراسیون اداری فراگیرتر باشد و مورد استقبال افراد بیشتری قرار گیرد لازم است منعطف و شفاف باشد. این‌گونه است که طراحی داخلی دکوراسیون اداری شما برای گروه وسیع‌تری از مردم شامل کارکنان و ارباب‌رجوع‌ها جذاب خواهد بود. ما در ساجیران یک چک‌لیست ۵ مرحله‌ای برای شما آماده کرده‌ایم که با استفاده از آن می‌توانید نقشه راه مشخص و روشنی برای رسیدن به یک طراحی دکوراسیون اداری شیک برای خود ترسیم نمایید.

۱. دید روشنی داشته باشید.

اولین جایی که باید فرایند طراحی دکوراسیون را از آن شروع کرد جلسه توجیهی است. جلسه توجیهی، جلسه‌ای میان صاحبان کسب‌وکار و طراحان دکوراسیون اداری خواهد بود که در آن به بررسی نیازهای کارفرما و ارائه راهکارهای مناسب برای پاسخ به آن‌ها پرداخته می‌شود. انتظار این است در این جلسه صاحبان کسب‌وکار و مدیران ارشد سازمان یا شرکت، حضور پررنگی داشته و نظرات و ایده‌های اولیه خود را ارائه دهند. در این جلسه تیم طراحی دکوراسیون اداری پیشنهادهای اولیه خود را برای اجرای دکوراسیون اداری مقرون‌به‌صرفه به شما ارائه خواهند داد. تلاش برای این است روند طراحی و اجرای دکوراسیون اداری کمترین اختلال را در فعالیت شرکت ایجاد نماید.

در این جلسه ابتدا آرزوها، اید‌ه‌ها و چالش‌های سازمان شنیده و مورد بررسی قرار می‌گیرد. در بخش بعدی جلسه که بیشتر به یک فرایند آموزشی شبیه است، راهکارهای پاسخ به موارد گفته شده مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از پایان جلسه تیم طراحی دکوراسیون اداری و دفتر کار گزارش جامعی از صحبت‌های مطرح شده در جلسه را تهیه خواهد کرد. در این گزارش تمام موارد بررسی شده در جلسه در آن منعکس شده و پوشش داده می‌شود.

۲. در مورد نیازهای کسب وکار و نیروی کار خود تحقیق کنید.

درک نیازهای کارکنان یک پارامتر مهم در ساخت و اجرای دکوراسیون اداری ایده‌آل است. کارشناسان ساجیران برای این منظور مطالعات و بررسی گسترده‌ای از فضای کاری و دفتر کار شما انجام می‌دهند تا به اطلاعات و بینشی صحیح از فضای فعلی دفتر کار شما و همچنین عملکرد کاری سازمان و پرسنل آن دست پیدا کنند. این اطلاعات به‌ویژه در زمان بازسازی دکوراسیون اداری از اهمیت ویژه برخوردار خواهد بود.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  پارتیشن برای محل کار، انواع، مزایا و ویژگی ها پارتیشن مناسب محل کار

این اطلاعات کمک خواهند کرد طراحان ساجیران، محدودیت‌های فیزیکی ساختمان را شناسایی کرده و بتوانند از فضای موجود بهترین و بهینه‌ترین استفاده را ببرند. ایجاد اتاق جلسات، دفاتر کوچک و بزرگ برای کارکنان، مناطق و دفاتر مشترک و فضای استراحت با استفاده از پارتیشن اداری و بهره‌گیری از این اطلاعات ممکن خواهد شد. همچنین از طریق این اطلاعات می‌توان بهترین نقاط برای قرارگیری میز و مبلمان اداری را تعیین نمود.

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری و میز خدمت

۳. یک محیط کاری چابک طراحی کنید.

پس از انجام بررسی‌ها و تحقیقات لازم، تیم طراحی و اجرای دکوراسیون اداری ساجیران آماده است تا با استفاده از اطلاعات به دست آمده پیشنهادهای نهایی و قابل اجرای خود را ارائه دهد در این پیشنهادها تلاش شده است ویژگی‌های مثبت موجود در دفتر کار شما حفظ و با رفع ایرادات آن به مطلوب‌ترین نتیجه دست پیدا کرد. همچنین تلاش می‌شود راندمان کاری و نحوه تعامل پرسنل با دکوراسیون دفتر کار در نظر گرفته شود تا میزان رضایت پرسنل از دکوراسیون داخلی دفتر کار بیشتر شود.

این موضوع در نهایت به افزایش راندمان، تمرکز و وفاداری پرسنل منتهی خواهد شد. طراحی دکوراسیون اداری حرفه‌ای امری است که تنها متخصصان و کارشناسان خبره از پس انجام آن برخواهند آمد. در روند طراحی دکوراسیون اداری تا آخرین جزئیات مورد بررسی قرار گرفته و وضعیت و محل قرارگیری همه لوازم دکوراسیون اداری به دقت مشخص خواهد شد.

۴. حرفه ای ها را وارد کنید.

حال که همه بررسی‌های لازم برای اجرای صحیح و اصولی دکوراسیون اداری انجام شده و نقشه‌های لازم تهیه شده است، زمان اجرا فرا می‌رسد. استفاده از نصاب‌های حرفه‌ای برای اجرای دکوراسیون اداری سبب می‌شود ایده‌های خلاقانه و جذاب که در طراحی ارائه شده‌اند به درستی پیاده‌سازی شده و بتوان بهترین نتیجه را به دست آورد. در این مرحله حضور یک مدیر پروژه که بر طرح‌های ارائه شده، روش‌های اجرا و قوانین و مقررات مسلط باشد، خطاهای پروژه را به حداقل خواهد رساند.

البته باید در نظر داشت این موارد نکاتی است که پیمانکاران اجرای دکوراسیون داخلی باید به آن توجه نمایند و اشاره به این نکات در این مقاله به این منظور انجام شده است که شما در زمان خرید دکوراسیون اداری و عقد قرارداد با پیمانکاران به آن دقت نمایید. ما در ساجیران به شما تضمین می‌دهیم در همه مراحل کار از حرفه‌ای‌ترین افراد برای طراحی و اجرای دکوراسیون اداری استفاده نماییم.

دکوراسیون اداری لاکچری همراه با میزکار گروهی

۵. اجرای هماهنگ و چابک

آخرین مرحله پروژه، نصب دکوراسیون اداری خواهد بود. در این مرحله تمام زحماتی که برای طراحی دکوراسیون اداری و دفتر کار کشیده شده به ثمر خواهد نشست. یکی از مهم‌ترین مواردی که در این زمان لازم است به آن توجه شود انجام هماهنگی لازم برای جلوگیری از اختلال در فعالیت شرکت است.

چه فضایی که قصد اجرای دکوراسیون اداری در آن را دارید یک محیط جدید است و چه با یک پروژه بازسازی دکوراسیون اداری روبه‌رو هستیم جابجایی زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات شرکت نیاز به هماهنگی مداوم میان تیم اجرای دکوراسیون اداری و پرسنل سازمان خواهد داشت تا از بروز مشکلات جلوگیری به عمل آید. کارشناسان ساجیران در تمامی مراحل پروژه، روند اجرای صحیح و اصولی دکوراسیون اداری شما را زیر نظر داشته تا هرگونه چالش رو شناسایی کرده و در جهت رفع آن اقدام نمایند.

مراحل اجرای دکوراسیون اداری

همانطور که همه می دانیم، طراحی محل کار از اهمیت به خصوصی برخوردار است. این طراحی نه تنها می تواند در روحیه کارمندان تاثیرگذار باشد، بلکه می تواند به جذب مشتریان شما را نیز کمک کند. از این رو برای یک طراحی داخلی اداری عالی و با تهویه و نور مناسب لازم است به نکات زیر توجه نمایید:

 • فضای کاری موجود را به دقت بررسی کنید. این به بهره وری درست از فضا و چینش مبلمان اداری کمک می کند.
 • در مرحله بعدی لازم است تا بهترین و مناسب ترین رنگ را انتخاب نمایید. یک رنگ خوب می تواند بر روی تمرکز کارمندان و بزرگ نشان دادن فضا تاثیر بگذارد.
 • استفاده از قطعات تزیینی و لوازم لوکس به زیبایی محل کار شما افزوده و آن را در نظر ارباب رجوعان، شیک و به روز نشان می دهند.
 • تلاش برای استفاده از بیشترین نور طبیعی به منظور ارائه بهترین محیط کاری ممکن، در روحیه کارمندان شما نقش چشمگیری دارد.
 • استفاده از مبلمان اداری متنوع، دیگر عنصر اصلی برای طراحی و اجرای فضای اداری شماست. البته به خاطر داشته باشید که راحتی مبلمان از هر چیزی مهم تر است.
 • در آخر هم باید ذکر کرد که استفاده از قفسه ها و کمدهای هماهنگ با دیگر مبلمان و چینش منظم آن ها، یک محیط کاری دوست داشتنی را به شما هدیه خواهد داد.
پیشنهاد ما برای مطالعه:  بررسی انواع سبک مبلمان اداری، اهمیت انتخاب صحیح بر اساس کسب و کار

تاثیر نورپردازی بر طراحی دکوراسیون داخلی

نورپردازی صحیح می تواند طراحی یک دکوراسیون داخلی را متحول کند. در اینجا میزان تأثیر نور مناسب بر فضای اتاق شرح داده شده است:

 1. اتاق را بزرگتر یا کوچکتر نشان می دهد: نور طبیعی و مصنوعی هر دو می توانند درک ما از اندازه یک اتاق را تغییر دهند. فضاهای روشن تر بزرگتر به نظر می رسند. از طرفی، مناطق تاریک و با نور کم یا بدون نور، کوچک تر و تنگ جلوه می کنند.
 2. نور مناسب بهره وری را افزایش می دهد: فضاهایی که با نور مناسب طراحی شده اند، می توانند بر روحیه کارمندان و بهره وری آنان تاثیر مثبت داشته باشند. این مورد، دیگر نکته حائز اهمیت درباره اجرای دکوراسیون داخلی است.
 3. در برجسته کردن یک نقطه خاص تاثیر دارند: گاهی لازم است تا برخی از مناطق اتاق یا دفترکار به وسیله نور و روشنایی بیشتر برجسته شوند. طراحان داخلی حرفه ای از این تکنیک برای جلب توجه و دستیابی به اهدافی مانند برجسته کردن میز کنفرانس در اجرای دکوراسیون داخلی اداری استفاده می کنند.

انواع دکوراسیون اداری قابل اجرا در شرکت

همان‌طور که اشاره کردیم دکوراسیون دفتر کار برای یک کارمند که حداقل ۸ ساعت از زمان بیداری خود را در محیط شرکت می‌گذراند بسیار حائز اهمیت است. دکوراسیون اداری حرفه‌ای یکی از عوامل مهمی است که به کارمندان کمک ‌می‌کند نه‌تنها عملکرد بهتری در انجام کارهای روزمره داشته باشد بلکه بتواند زمان بیشتری را صرف توسعه مهارت‌ها و دانش خود کند. این موضوع رشد شخصی و حرفه‌ای پرسنل را به دنبال خواهد داشت.

در ادامه به معرفی و بررسی چند مورد از مدل‌های دکوراسیون اداری که انتقال روحیه و فرهنگ سازمان به پرسنل مؤثر هستند خواهیم پرداخت.

دکوراسیون اداری شرکت و میز و مبلمان اداری

۱. طراحی دکوراسیون اداری به سبک صنعتی

برای بسیاری از شرکت‌ها که ماهیت صنعتی دارند طراحی دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی می‌تواند روح شرکت را به تصویر بکشد. در این نوع از دکوراسیون اداری رنگ‌های تیره مانند قهوه، خاکستری و سیاه و همچنین رنگ‌های سفید بیشترین کاربرد را خواهند داشت. در طراحی دکوراسیون اداری به سبک صنعتی سازه‌های فلزی بدون نمای اضافی و همچنین دیوارهای آجری بدون پوشش برای نشان‌دادن فضای صنعتی بسیار رایج است. برای پوشش کف معمولاً از پانل‌های چوبی استفاده می‌شود که احساسی قدیمی را نیز به همراه خواهد داشت. همچنین از پنجره‌های بلند بدون پرده برای منبع تأمین نور استفاده می‌شود.

۲. طراحی دکوراسیون اداری به سبک کلاسیک

شرکت‌هایی که سالیان طولانی تجربه فعالیت دادند عموماً در برابر طراحی دکوراسیون اداری مدرن مقاومت خواهند کرد. این مقاومت عموماً از تجربه شخصی مدیران اصلی این شرکت‌ها نشئت می‌گیرد. میز و مبل اداری استفاده شده در این سبک از طراحی دکوراسیون اداری، بزرگ و سنگین با جزئیات بسیار ظریف هستند. به‌طورکلی این سبک از دکوراسیون دفتر کار برای طراحی و ساخت دفاتر مدیریتی مناسب خواهد بود.

طراحی دکوراسیون اداری با پارتیشن بندی

۳. دفتری با فضای مینیمالیستی

بسیاری از ما در سال‌های اخیر نام طراحی‌های مینیمال را شنیده‌ایم. آکادمی سلطنتی اسپانیا اصطلاح مینیمالیستی را به‌عنوان یک گرایش هنری تعریف می‌کند که در آن برای هنرمند برای بیان منظور خود از حداقل ابزار استفاده می‌کند و اثر هنری خود را در انواع عناصر اضافی یا اشباع کننده پیراسته می‌کند. طراحی دکوراسیون اداری مینیمال نیز دقیقاً به همین‌گونه خواهد بود. در این نوع از دفتر کار فقط از موارد ضروری استفاده شده است و از پرداختن به جزئیات اضافی پرهیز شده است.

دکوراسیون داخلی شرکتی همراه با میز اداری

۴. طراحی دکوراسیون اداری با فضای کار مشترک

امروزه یکی از انواع دکوراسیون دفتر کار که طرف‌داران زیادی در میان شرکت‌ها به‌ویژه سازمان‌های پیشرو پیدا کرده است دفتر کار با فضای کاری مشترک است. دکوراسیون این نوع از دفاتر باید دارای میز اداری مناسب، یک صندلی کارشناسی گرم و راحت باشد که بتوان در آن فضا را به اشتراک گذاشت و درعین‌حال فضای شخصی افراد حفظ شود. فضاهای کار مشترک به طور منظم با قطعات هنری معاصر، نور طبیعی و حتی صندلی‌ها و میزهای بازیافتی طراحی می‌شوند.

دفتر کار با فضای کاری مشترک به دلیل به اشتراک گذاشتن فضاهای مختلف، استفاده بهینه‌تری از فضا خواهد داشت این بدان معناست که در متراژ مشخص می‌توان تعداد پرسنل بیشتری را مستقر نمود. ازاین‌رو این شیوه می‌تواند برای طراحی دکوراسیون اداری در تهران بسیار مناسب باشد.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  انواع روش های بازسازی دکوراسیون اداری و نکات مهم بازسازی

۵. طراحی دکوراسیون اداری به سبک قدیمی (Vintage)

این سبک ترندهای قدیمی را با روندهای فعلی ترکیب می‌کند تا روشی جدید برای تزئین یک محیط ایجاد کند. میز و صندلی اداری استفاده شده در این روش معمولاً عتیقه اما بازسازی شده، هستند.

۶. دکوراسیون شهری

دکوراسیون شهری، اگرچه در حال حاضر هنوز یک تابو در طراحی دکوراسیون اداری محسوب می‌شود، روندی است که راه خود را به بخش‌های مختلف باز می‌کند. استفاده از گرافیتی در دفاتر، فضایی دلپذیر و آرام را می‌سازد. اغلب این نوع طراحی در شرکت‌های تبلیغاتی، آژانس‌های خلاقیت، فناوری، رستوران‌ها یا رسانه‌ها اعمال می‌شود.

دکوراسیون دفتر کار مدیریت

۷. طراحی دکوراسیون خلاقانه

مانند طرح قبلی، این نوع طراحی بیشتر در شرکت‌های تبلیغاتی و گرایش‌های خلاقانه استفاده می‌شود. این دفاتر از طریق مبلمان غیرمعمول خود (اسلایدها، میزهای بازی، بارها، سالن‌های سرگرمی) تلاش می‌کنند تا تخیل همکاران را تقویت کنند.

۸. دکوراسیون چوبی

اگرچه امروزه دیگر استفاده از چوب برای طراحی کامل دکوراسیون دفتر کار دیگر یک ترند نیست، اما چوب هنوز یک عنصر مهم برای طراحی داخلی دکوراسیون اداری مناطق خاص یک دفتر کار است. چوب ظرافت، طراوت و بوی طبیعت می‌دهد، اما برای داشتن این ماده در دفتر خود باید مراقبت ویژه‌ای از آن داشته باشید تا از خراب‌شدن زودهنگام آن جلوگیری کنید.

در نظر داشته باشید اگر چه در این مقاله به چند مورد از انواع دکوراسیون‌ اداری اشاره کردیم اما این موارد تنها بخش کوچکی از مدل‌های دکوراسیون اداری هستند. از سوی دیگر ترکیب این مدل‌ها با یکدیگر می‌تواند به طراحی دکوراسیون اداری مدرن کمک شایانی نماید. به طور مثال امروزه بسیاری از شرکت‌ها از طراحی با فضای کاری مشترک، طراحی مینیمال و دکوراسیون خلاقانه به‌طور همزمان استفاده می‌کنند. این نوع از طراحی به‌ویژه در شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی و استارت‌آپ‌ها بسیار مشاهده می‌شود.

طراحی دکوراسیون چوبی

کلام آخر

یک دکوراسیون اداری شیک نه‌تنها شرکت را برای مراجعین جذاب خواهد ساخت بلکه پرسنل را نیز برای فعالیت با انرژی بیشتر تهییج خواهد کرد. با استفاده صحیح از پارتیشن اداری و میز و مبلمان اداری می‌توان دکوراسیون اداری مورد نظر را با بهترین کیفیت پیاده‌سازی کرد. ما در ساجیران برای اجرای تمامی خواسته‌های شما آماده خواهیم بود. خرید دکوراسیون اداری امری است که به دقت و تفکر زیاد نیاز خواهد داشت ازاین‌رو تلاش کرده‌ایم این شرایط را برای شما فراهم آورده و با ارائه مشاوره‌های تخصصی شما را در مسیر یافتن پاسخ مناسب برای نیازهایتان همراهی خواهیم کرد.

سوالات متداول

بهترین رنگ برای اجرای دکوراسیون اداری چیست؟

رنگ های خنثی بهترین رنگ برای دکوراسیون های اداری هستند زیرا چشم ها را خیلی زود خسته نکرده و در روشنایی محیط تاثیر به سزایی دارند. استفاده از رنگ های کرم و قهوه ای بهترین گزینه و رنگ های جیغ بدترین گزینه برای این کار هستند.

اجرای دکوراسیون محیط اداری دولتی چه تفاوتی با بخش های خصوصی دارد؟

میان طراحی این دو محیط تفاوت های اندکی مشاهده می شود. در طراحی ادارات خصوصی، سلیقه شخصی مدیر و کارمندان تا حدودی تاثیرگذار است در صورتی که برای طراحی ادارات دولتی، بیشتر سلیقه ارباب رجوع و مشتریان در نظر گرفته می شود.

محبوب ترین ایده های طراحی دکوراسیون اداری شامل چه مواردی می شوند؟

استفاده از گیاهان، عکس یا آثار هنری، تابلوهای بزرگ و مدرن، نقل قول های انگیزشی و لوازم جانبی سرگرم کننده روی میز از محبوب ترین ایده ها برای طراحی یک دکوراسیون اداری زیبا و به روز هستند.

دکوراسیون اداری مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

آنچه که دکوراسیون اداری مدرن را متمایز می کند، اجزای مدرن و لوکس آن است و می توان گفت که اولین انتخاب برای شرکت ها است. ظرافت و سادگی واژه ای است که یک دفتر مدرن را توصیف می کند. رنگ انتخابی برای این محیط ها، رنگ های آرام و خنثی است و عموما از وسایلی استفاده می شود که بیشترین راحتی را برای کارمندان فراهم آورند. علاوه بر این ها، در برخی از طراحی ها، دفاتر اداری با پارتیشن های شیشه ای از هم جدا می شوند و به این ترتیب فضای بیشتری را به نمایش می گذارند.

چرا داشتن یک دفتر کار با دکوراسیون خوب مهم است؟

یک دکوراسیون خوب روحیه را بهبود می بخشد، بهره وری را افزایش می دهد، بر اعتماد مشتریان تاثیر گذاشته و بر اعتبار برند شما می افزاید. اگر طراحی داخلی فضای اداری شما نیاز به بروز رسانی دارد، بازسازی فضا یک سرمایه گذاری ارزشمند است که می تواند تاثیر طولانی مدتی بر موفقیت آینده شرکت شما داشته باشد.

منبع:

www.foyr.com

www.furnishandfinish.com

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

نظرات (۳)

 1. جمشید جنتی
  ۰۵-۰۸-۱۴۰۲

  خیلی خوب بود

 2. بهمن توسلی
  ۰۴-۰۸-۱۴۰۲

  Awli bood

 3. صادق جلیلی
  ۰۲-۰۸-۱۴۰۲

  احسنت عالی بود

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *