گالری ما

اطلاعات تماس

جلو مبلی

این روزها برخی از افراد مبلمان اداری خود را بدون میز های مخصوص به آن خرید میکنند؛ چرا که میزهای برخی از مبلمان ها قیمت زیادی دارد و بسیاری از افراد توانایی خرید آن ها را ندارند. اما با توجه به این که وجود میز برای مبلمان ها ضروری است، جلومبلی گزینه مناسبی برای خانه و اداره محسوب می شود. البته توجه کنید که میز جلومبلی با میز عسلی تفاوت دارد و هر کدام باید در جای مخصوص به خود استفاده شوند. اما اگر می خواهید با کاربردهای مختلف میز جلومبلی و انواع آن آشنا شوید، در ادامه این این مطلب از وبسایت ساجیران همراه ما باشید.

تماس با ساجیران

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش

میز جلومبلی چیست؟

قبل از هرچیز بهتر است که توضیح مختصری درباره تعریف این مدل میز ارائه دهیم تا آشنایی کامل با آن پیدا کنید. ساختار جلومبلی به صورت کشیده است و بر خلاف میز عسلی، ارتفاع کمی دارد. میز جلومبلی بیشتر برای قراردادن وسایل مختلف استفاده می شود و بر زیبایی دکوراسیون خانه یا محل کار شما هم تاثیر زیادی می گذارد.

1 جلومبلی

کاربرد جلومبلی چیست؟

با وجود این که انواع مدل های مبلمان خانگی و اداری به همراه خود میز عسلی مخصوص دارند، شاید از نظر برخی از افراد استفاده از میز جلومبلی ضرورتی نداشته باشد. اما این در حالی است که کاربرد جلومبلی خیلی بیشتر از استفاده های عادی است. بنابراین در ادامه برخی از کاربردهای جلومبلی را معرفی می کنیم:

۱. زیبایی دکوراسیون

حتما شما هم در سالن خانه یا محل کار خود از اکسسوری های مختلفی استفاده می کنید تا زیبایی دکوراسیون را بیشتر از قبل کنید. جلومبلی یکی از بهترین انتخاب ها برای ایجاد زیبایی بیشتر خصوصا در محیط های اداری است و نفش مکمل در دکوراسیون خانه ایجاد می کند. به طوری که در نبود آن، زیبایی و چیدمان مبلمان اداری هم از بین می رود.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  طراحی فضای اداری با کمترین بودجه

۲. آسان تر شدن پذیرایی

با وجود جلو مبلی می توانید محیط مناسبی برای پذیرایی ایجاد کنید. سطح جلومبلی به گونه ای طراحی شده است که تمامی وسایل پذیرایی را روی خود جای می دهد. بنابراین شما می توانید آسان تر از میهمانان خود پذیرایی کنید.

۳. مکمل میز عسلی

وجود میز عسلی و جلومبلی در کنار هم، هارمونی جذابی را به وجود می آورد؛ مثلا می توانید میز جلو مبلی و عسلی را در دو سبک مختلف انتخاب کنید تا ترکیب جدید و جذابی ایجاد شود.

انواع جلومبلی چیست؟

میز های جلومبلی اصولا از جنس های مختلفی ساخته می شوند و هر کدام ویژگی خاصی دارند؛ از همین رو اگر می خواهید برای مبلمان کرو یا دیگر سبک های جلومبلی تهیه کنید، باید یکی از جنس های زیر را انتخاب کنید:

۱. جلومبلی چوبی

یکی از متداول ترین و زیباترین مدل های جلومبلی، از چنس چوب ساخته می شود. چوب باعث ایجاد گرما و صمیمیت بیشتر در فضای خانه یا اداره می شود و زیبایی خود را در طول زمان هم از دست نمی دهد. از طرفی با توجه به این که مبلمان و انواع میز مدیریتی از جنس چوب بسیار مرغوب ساخته می شود، هماهنگی جلومبلی چوبی با دیگر قسمت ها هم بیشتر می شود. همچنین مدل جلومبلی های چوبی تنوع زیادی دارد و برای انواع سبک ها کاربرد دارد. البته پیشنهاد می کنیم که از این مدل جلومبلی برای فضاهای بزرگ بیشتر استفاده کنید.

۲. جلومبلی شیشه ای

اگر فضای اتاق یا محل کار شما کوچک است، جلومبلی شیشه ای را انتخاب کنید؛ چرا که این مدل میز، باعث انعکاس بیشتر نور می شود و فضای اتاق را روشن تر می کند. میزهای شیشه ای بیشتر برای محیط های اداری استفاده می شود و در کنار میز کانتر جذاب، زیبایی بیشتری به قسمت ورودی شرکت شما هدیه می دهد. البته این مدل میز بیشتر در معرض شکستگی و الودگی قرار می گیرد.

۳. جلومبلی ام دی اف

جنس ام دی اف هم یکی از پر تنوع ترین و پر تقاضاترین انواع جلومبلی خصوصا برای محیط های اداری است. این مدل از میز اصولا تنوع زیادی دارند و قیمت آن ها هم مناسب تر از دیگر میزها است. البته مقاومت آن ها مانند میز چوبی نیست و امکان خراب شدن آن در طول زمان زیاد است.

۴. جلومبلی فلزی

برای محیط های اداری که امکان آسیب به تجهیزات بیشتر است، استفاده از جلومبلی فلزی پیشنهاد می شود. این میزها دوام و استحکام بیشتری نسبت به مدل های دیگر دارند و طبیعتا قیمت آن ها هم بیشتر است. همچنین وزن میز فلزی نسبت به مدل های چوبی بیشتر است؛ بنابراین شاید جابه جایی آن کمی سخت باشد.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  پرگولا چیست؟ ویژگی ها، کاربرد و انواع آن

۵. جلومبلی پارچه ای

جلومبلی های پارچه ای و چرمی بیشتر برای زیبایی محیط کاربرد دارد؛ بنابراین اصولا برای محیط های خانگی بیشتر خریداری می شود. از طرفی حتی می توانید سایز های کوچک تر آن ها را روبه روی صندلی اداری قرار دهید و برای استراحت هم استفاده کنید.

انواع جلومبلی بر اساس سبک ساخت چیست؟

جدای از متریال به کار رفته در ساختار جلومبلی، سبک های مختلف آن هم متفاوت است. از همین رو در ادامه برخی از مدل های جلومبلی را معرفی می کنیم:

۱. جلومبلی مدرن

در حال حاضر بسیاری از افراد، سبک های مدرن را برای  خرید تجهیزات خانه و محل کار خود مانند میز کارشناسی انتخاب می کنند؛ از همین رو جلومبلی آن ها هم باید به سبک مدرن طراحی شود. مدل های مدرن بیشتر از چوب ساده و شیشه ساخته می شوند و ساختار آن ها از نوع اشکال هندسی است.

۲. جلومبلی کلاسیک

جلومبلی های کلاسیک بیشتر برای دکوراسون های سنتی استفاده می شوند. همچنین جنس این مدل از جلومبلی ها بیشتر از نوع چوب است و اصولا منبت کاری های مختلفی در پای های آن انجام می شود؛ اما قیمت جلومبلی کلاسیک، بیشتر از مدل های دیگر است.

۳. جلومبلی روستیک و مینیمال

این مدل از جلومبلی های بسیار خاص است و برای دکوراسیون های مینیمال و روستیک هم کاربرد دارد. در ساختار جلومبلی روستیک، از چوب و سنگ بیشتر استفاده شده است و طراحی آن به شکل کاملا جذاب و ساده است. اما توجه کنید که برای خرید این مدل، باید تجهیزات دیگر از جمله فایلینگ اداری را هم متناسب با همین سبک انتخاب کنید.

نکات خرید جلومبلی

با توجه به کاربردها و انواع مختلف جلومبلی، باید در هنگام خرید این مدل از میزها به موارد مختلفی توجه کنید تا در نهایت بهترین خرید را داشته باشید. بنابراین برخی از نکات خرید جلومبلی را به شما معرفی می کنیم:

۱. به ارتفاع جلومبلی توجه کنید.

ارتفاع جلومبلی اصولا کمتر از میز عسلی است و استاندارد آن حدود ۴۵ سانتی متر است؛ اما با این وجود باید در هنگام خرید جلومبلی، به ارتفاع مبل های خود توجه کنید تا افراد احساس راحتی داشته باشند. برای آن ک ارتفاع استاندارد را تشخیص دهید، باید دقت داشته باشید که ارتفاع جلومبلی باید ۵ سانتی متر کمتر مبلمان باشد.

۲. طول و عرض جلومبلی باید استاندارد باشد.

معمولا از جلومبلی برای کاناپه های سه نفره استفاده می کنند؛ از همین رو باید طول جلومبلی دو سوم از مبل را در بربگیرد تا دسترسی آسان برای همه افراد ایجاد شود؛ در غیر این صورت، زیبایی مبلمان هم از بین می رود. بنابراین جتما به تقارن ایجاد شده در دو طرف مبلمان و نظم محیط توجه کنید.

3 جلومبلی

۳. به فضای بین  مبلمان و میز دقت کنید.

در هنگام چیدمان جلومبلی، باید حدود ۷۵ سانتی متر فاصله بین جلومبلی و مبلمان وجود داشته باشد که افراد بتوانند راحت رفت و آمد کنند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  تاثیر مبلمان لوکس اداری در زیبایی محل کار

۴. اندازه جلومبلی باید متناسب با فضا انتخاب شود.

تناسب بین جلومبلی و فضای موجود، جزو نکات مهم برای خرید جلومبلی اداری و خانگی است. البته تمامی تجهیزات دیگر مانند میز منشی هم باید بر اساس فضا خریداری شود. اگر فضای کوچکی در اختیار دارید، جلومبلی های کوچک تر و از جنس شیشه را انتخاب کنید.

۵. سبک جلومبلی باید با مبلمان ها هماهنگ باشد.

اگر تمامی وسایل محیط اداری شما از سبک مدرن است، باید جلومبلی های مدرن را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که انتخاب نادرست در خرید جلومبلی اداری، باعث ایجاد ناهماهنگی در فضای خانه یا محیط اداری می شود؛ بنابراین حتما به این موضوع توجه داشته باشید.

جان کلام

یکی از راه های آسان برای پذیرایی بهتر و قراردادن وسایل مختلف اداری و خانگی، خرید جلومبلی متناسب با دکوراسیون خانگی و اداری است. شما با وجود جلومبلی، می توانید در هزینه های خود برای خرید میز عسلی هم صرفه جویی کنید. اما اگر می خواهید متنوع ترین جلومبلی ها را تهیه کنید، وبسایت ساجیران به شما کمک می کند. محصولات این فروشگاه از متریال باکیفیتی ساخته می شود و مدل های مختلفی را هم ارائه می دهد. بنابراین شما می توانید برای مشاهده قیمت جلومبلی و خرید آن، از مدل های متنوع جلومبلی در ساجیران دیدن کنید. توجه داشته باشید که این فروشگاه نه تنها انواع میز جلومبلی را تولید می کند، بلکه در زمینه تولید تجهیزات مختلف اداری از جمله صندلی انتظار هم فعالیت دارد.

سوالات متداول

آیا حتما باید جلومبلی ست با مبلمان را بخریم؟

خیر. اگر بتوانید هارمونی جذابی را با دکوراسیون خانه یا محل اداره خود ایجاد کنید، خرید جلومبلی های هماهنگ با مبل هم ضروری نیست.

جلومبلی های چوبی به چند دسته تقسیم می شوند؟

میزهای چوبی به شکل های مختلفی از جمله منبت کاری شده و میزهای ساده به بازار عرضه می شوند.

 جلومبلی های مدرن در چند دسته قرار می گیرند؟

این مدل از میزها به شکل های مختلفی از جمله میز چوبی بسیار ساده، استیل و سنگ، استیل، آینه ای، استیل و رزین و چوب و لمسه کاری شده تولید می شوند.

آیا قیمت جلومبلی بیشتر است یا میز عسلی؟

فیمت میز عسلی نسبت به جلومبلی بیشتر است؛ از همین رو خرید جلومبلی مقرون به صرفه تر است.

چگونه جلومبلی در ساجیران سفارش دهیم؟

برای این کار باید محصولات موجود در سایت ساجیران را مشاهده کنید و سفارش خود را ثبت کنید. همچنین در صورت داشتن نمایندگی در شهر خود، می توانید به صورت حضوری هم  اقدام به خرید کنید.

منبع:

www.archiproducts.com

www.wayfair.com

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *