گالری ما

اطلاعات تماس

5 اکسسوری های هوم آفیس

امروزه در بیشتر خانه ها، فضایی برای انجام کارهای اداری افراد تحت عنوان هوم افیس وجود دارد. هوم افیس یا همان اتاق کار، با قسمت های مختلف خانه فرق دارد؛ از همین رو باید تجهیزات به کار رفته در آن هم خاص تر از دیگر قسمت ها باشد. این موضوع هم به دلیل کاری است که افراد در این قسمت انجام می دهند. زمانی که شما قرار است مانند اداره، ساعت های زیادی را در هوم افیس مشغول به کار باشید، قطعا باید آسایش و راحتی خود را فراهم کنید؛ چرا که در غیر این صورت، میزان بازدهی شما برای انجام کار کاهش پیدا می کند. این موضوع خصوصا برای افرادی که دورکار هستند و تمامی زمان های کاری خود را در خانه می گذرانند، اهمیت بیشتری دارد. بنابراین اگر می خواهید با انواع اکسسوری و لوازم مناسب برای دکوراسیون هوم افیس آشنا شوید، در ادامه این مطلب از وبسایت ساجیران همراه ما باشید.

تماس با ما

چرا دکوراسیون هوم افیس مهم است؟

حتما در ذهن برخی از افراد این موضوع آمده است که به غیر از میز، صندلی و کامپیوتر، دیگر چه اکسسوری برای خانه نیاز است؟ اصلا چرا با وجود وسایل مختلف در خانه، دوباره برای خرید تجهیزات جانبی دفتر کار هزینه کنیم؟ درست است که شما می توانید روی مبلمان خانه یا حتی میز ناهارخوری هم کارهای خود را انجام دهید. از طرفی قطعا در هر خانه، اکسسوری های تزئینی و کاربردی مختلفی هم وجود دارد. اما اگر می خواهید با اهمیت هوم افیس آشنا شوید، کافی است که چند روزی را با شرایط کاری یکسان در هر دو حالت امتحان کنید. در وهله اول استفاده از اتاق کار، مانع بی نظمی در محیط داخلی خانه می شود. مثلا فرض کنید که در حال کار کردن روی مبلمان، مهمان به خانه شما بیاید و با اوضاع به هم ریخته سالن پذیرایی روبه رو شود. در حالی که اگر این کارها را در اتاق کار انجام دهید، نهایتا درب را در هنگام ورود مهمان می بندید. از طرفی وجود دکوراسیون مناسب برای هوم افیس، باعث ایجاد تمرکز بیشتر بر کار و در نهایت افزایش بهره وری شما می شود. با این کار می توانید فضاسازی مناسبی از محل کار اداری داشته باشید و جدی تر به کار خود ادامه دهید. همچنین حتی اگر شرایط کافی برای مطالعه و کار کردن در خانه داشته باشید، اصلا دیگر نیازی به اجاره دفتر کار و هزینه برای دکوراسیون آن نخواهید داشت.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  راهنمای خرید جلو مبلی

انواع اکسسوری های هوم افیس

برای دکوراسیون اتاق کار خانگی، شما نیاز به وسایل و تجهیزات مختلفی دارید که تمامی این موارد در مجموع، تشکیل هوم افیس را می دهند. برخی از این تجهیزات، کاملا ضروری و اصلی هستند و برخی دیگر از آن ها به عنوان اکسسوری های جانبی استفاده می شوند. اما ما در ادامه، همه این موارد را معرفی می کنیم:

۱. میز اداری

اولین و مهمترین وسیله برای اتاق کار، خرید میز اداری است. برای آن که آسان تر و به مدت طولانی کارهای خود را انجام دهید و خستگی کمتری داشته باشید، باید به میز و صندلی اداری توجه کنید. ابعاد میز کار باید بر اساس فضای اتاق شما انتخاب شود. همچنین طراحی میز باید به گونه ای باشد که تمامی تجهیزات را بتوان روی آن جای داد. از طرفی با توجه به تنوع میز اداری، شما می توانید از مدل های مستطیل، مربع، دایره و ال شکل بهره مند شوید. البته برای حفظ سلامت خود، بهتر است که میزهای ارگونومیک با قابلیت تنظیم ارتفاع را انتخاب کنید.

نورپردازی صحیح برای دفتر کاری مدرن

۲. صندلی اداری

ارگونومیک بودن میز و صندلی، باید همزمان با یکدیگر رعایت شود. صندلی اداری جزو مهمترین اکسسوری هایی است که نه تنها باعث راحتی بدن می شود، بلکه سلامت شما را هم در طول زمان تضمین می کند. صندلی های ارگونومیک اداری، باعث حفظ حالت بدنی استاندارد می شود و پشتی و نشیمنگاه نرمی هم دارد. همچنین قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی و دسته های هم اهمیت زیادی دارد.

 

۳. سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ

سیستم های الکترونیکی لپ تاپ یا کامپیوتر، جزو معمول ترین تجهیزات اداری برای هوم افیس است که به شما در انجام کارهای خود کمک می کند. اما اگر می خواهید سیستم خود فضای کمتری اشاغل کند، لپ تاپ گزینه مناسب تری است.

۴. تجهیزات الکترونیکی

جدای از سیستم کامپیوتر، شما به تجهیزات جانبی مختلفی مانند هدفون، پرینتر، وبکم، موس و کیبورد مناسب هم نیاز دارید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  طراحی فضای کار اشتراکی چطور باید باشد؟ مزایا، معایب و نکات طراحی فضای کار اشتراکی

۵. بالشتک های ضد خستگی

برای آن که فشار وارد شده بر گردن و کمر خود را کمتر کنید، بالشتک های ارگونومیک طبی را در بین انواع اکسسوری های هوم افیس تهیه کنید. این بالشتک ها در انواع مختلفی وجود دارند و در زیر نشیمنگاه و پشت گردن قرار می گیرند. با این کار، آسیب وارد شده به اندام های مختلف کمتر می شود و در نتیجه بهره وری فرد هم افزایش پیدا می کند.

۶. پارتیشن اداری

ممکن است که محیط خانه شلوغ باشد یا این که صداهای بیرون، مانع از تمرکز کامل رو کار شود. برای جلوگیری از این مورد، می توانید پارتشین اکوستیک را در اتاق خود قرار دهید. این پارتیشن ها عایق مناسبی برای صدا است و هزینه خرید آن ارزان است. از طرفی قابلیت انتقال نور خورشید به داخل هوم افیس را هم دارد و می توانید به راحتی آن را جابه جا کنید.

طراحی داخلی شرکت تاشار قشم توسط ساجیران

۷. گل و گیاه

اگر می خواهید خستگی کار بر شما غالب نشود و حتی در طول انجام کار هم شاد و سرحال باشید، گل و گیاه را در هوم افیس قرار دهید. گل ها علاوه بر زیبایی دکوراسیون اتاق کار، باعث تصفیه هوا می شوند و سلامت روح و روان شما را هم تضمین می کنند.

۸. اکسسوری های کاربردی

برخی از وسایل مانند کتابخانه، چراغ مطالعه، تخته یادداشت، لوازم تحریر اداری، سازمان دهنده کابل، ساعت دیواری و پاف مبل هم برای اتاق کار ضروری است.

نکات مهم در هنگام خرید  اکسسوری های اتاق کار

اگر می خواهید تجهیزات اداری لازم را تهیه کنید، باید به نکات مهم در خرید اکسسوری های هوم افیس هم توجه داشته باشید؛ چرا که خرید نامناسب، ممکن است که در ظاهر دفتر کار شما تاثیر بگذارد:

۱. فضای اتاق کار

هر کدام از تجهیزات مانند مبلمان اداری برای هوم افیس باید به گونه ای انتخاب شود که با ابعاد اتاق کار شما هماهنگی داشته باشد. ممکن است که شما اتاق بزرگی را برای کار انتخاب کرده اید و با خیال راحت،  میز و مبلمان اداری بزرگی را برای آن خرید کنید. اما اگر زیر پله خانه خود را برای این کار در نظر گرفته اید، باید تمامی تجهیزات را هم در سایز کوچک تر خرید کنید.

۲. نوع سبک طراحی

در حال حاضر سبک های مختلف مدرن، کلاسیک و مینیمال برای تجهیزات اداری وحود دارد؛ اما برای آن که انتخاب درستی داشته باشید، در وهله اول به سلیقه خود و نوع دکوراسیون اتاق توجه کنید.

۳. نورپردازی

قطعا اگر نورپردازی اتاق کار خود را به صورت استاندارد انجام ندهید، تمامی زحمت های شما از بین می رود. توجه کنید که نور هوم افیس باید تمامی فضا را به صورت یکسان روشن کند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  طراحی دکوراسیون اداری لاکچری و مدرن، مراحل اجرا، ویژگی ها و انواع آن

۴. رنگ وسایل

با توجه به اهمیت روانشناسی رنگ ها، انتخاب رنگ مناسب می تواند باعث افزایش بهره وری و نور نامناسب باعث از بین بردن تمرکز شما شود. بنابراین حتما انتخاب رنگ مناسب و آرامش بخشی در اتاق کار خود ایجاد کنید. از طرفی رنگ وسایل هم باید با یکدیگر هارمونی داشته باشند.

طراحی فضای کار در خانه

۵. توجه به کیفیت اکسسوری ها

به این فکر کنید که شما قرار است هزینه زیادی برای خرید تجهیزات هوم افیس پرداخت کنید؛ از همین رو به سراغ تولید کنندگان باکیفیتی بروید که محصولات آن سال ها استفاده شوند. اگر به دنبال فروشگاه اصیل و باکیفیت در این زمینه هستید، ساجیران به شما کمک می کند. این وبسایت اکثر تجهیزات و اکسسوری های ذکر شده در این مطلب را در انواع جنس و طرح های مختلف تولید می کند. بنابراین شما می توانید تنها با مراجعه به یک فروشگاه، بیشتر تجهیزات اداری را با ضمانت و خدمات پس از فروش تهیه کنید.

جان کلام

تمامی افرادی که به صورت دورکار مشغول به فعالیت هستند، باید مکان مناسبی برای کار کردن طراحی کنند. از طرفی در هوم افیس، به تجهیزات مختلفی نیاز دارید که ما در این مطلب به آن اشاره کردیم. اما اگر درباره چیدمان هوم افیس و تهیه مبلمان اداری نیاز به دریافت مشاوره دارید، کارشناسان فروش در وبسایت ساجیران به شما کمک می کنند.

سوالات متداول

آیا وجود کمد و کتابخانه در هوم افیس ضروری است؟

برای آن که مدارک و کتاب های خود را دسته بندی کنید، بهتر است که از کتابخانه استفاده کنید؛ اما برای خرید آن، حتما به فضا توجه کنید.

هوم افیس حتما در اتاق جداگانه است؟

خیر. شما می توانید حتی در گوشه سالن پذیرایی یا اتاق خواب خود، پارتیشن اداری نصب کنید و هوم افیس طراحی کنید.

آیا می توان از تجهیزات خانگی هم برای اکسسوری هوم افیس استفاده کنیم؟

بله. برخی از اکسسوری های جانبی که نیاز به ارگونومیک بودن ندارند، برای دکوراسیون هوم افیس استفاده می شوند. البته بهتر است که همه تجهیزات با یکدیگر هماهنگی داشته باشند.

نحوه خرید تجهیزات هوم افیس در ساجیران چگونه است؟

اگر نمایندگی فروش ساجیران در شهر شما وجود دارد، می توانید به صورت حضوری برای ثبت سفارس اقدام کنید؛ اما اگر نمایندگی در شهر شما نیست، با تماس به دفتر مرکزی، تجهیزات مورد نیاز خود را سفارش دهید.

آیا امکان سفارشی سازی تجهیزات در ساجیران وجود دارد؟

بله اگر موارد موجود در سایت متناسب با محیط اتاق کار خانگی شما نیست، می توانید سفارش خود را به صورت شخصی در ساجیران ثبت کنید.

منبع:

www.mohitara.com

www.portablepartitions.com

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *