گالری ما

اطلاعات تماس

3 دکوراسیون اداری

باور غلط بسیاری از صاحبان کسب و کارها این است که چون کارمندان حقوق دریافت می کنند، مجبور به کار کردن در تمامی محیط های اداری هستند. در واقع بر اساس عقیده این دسته از افراد، فرقی نمی کند که فضای کاری به چه شکلی باشد؛ چرا که نیروی کار باید بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. این در حالی است که محیط کاری، تاثیر بسیار زیادی بر افزایش راندمان کاری و شور و انگیزه کارمندان دارد. بنابراین اگر تا به حال به این موضوع توجه نداشته اید، بهتر است که به دنبال بهبود و بازیابی چینش فضای کاری خود باشید. بر همین اساس، ما در وبسایت ساجیران تصمیم گرفتیم نکات مهمی درباره اهمیت دکوراسیون اداری و راه های بهبود آن در عملکرد کارکنان را به شما ارائه دهیم.

تماس با ما

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش

طراحی دکوراسیون چه اهمیتی بر عملکرد کارکنان دارد؟

برای پاسخ به این سوال، بهتر است که خود را در دو موقعیت مختلف قرار دهید. فرض کنید که در محیط اداری تاریک، نامنظم و با وسایل غیر استاندارد مشغول به فعالیت هستید. از آن طرف در موقعیت دوم، تصور کنید که در محیط کاری شیک، منظم و با وسایل لوکس و مدرن کار می کنید. انگیزه شما برای کار کردن در کدام محیط ها بیشتر است؟ قطعا هیچ شخصی به دنبال بی نظمی و ناهماهنگی نیست و موقعیت دوم را انتخاب می کند؛ چرا که در حالت عادی هم انسان ها تمایل به نظم و زیبایی دارند.

اما برای آن که با اهمیت طراحی دکوراسیون اداری برای کارکنان آشنا شوید، موارد زیر را بررسی کنید:

پیشنهاد ما برای مطالعه:  راهنمای خرید جلو مبلی

۱.ایجاد آرامش کاری و موفقیت سازمان

از طرفی جدای از ویژگی های انسانی نیروی کار، امروزه یکی از عوامل مهم در موفقیت سازمان ها، رضایت و عملکرد کارکنان است. کارکنان تقریبا یک سوم از زمان روز را در محیط کار سپری می کنند؛ از همین رو قطعا نیاز به آرامش روحی و جسمی دارند. بنابراین طراحی دکوراسیون مناسب مثلا استفاده از پارتیشن آلومینیوم و شیشه، کمک بزرگی به ایجاد آرامش برای آن ها می کند.

انواع فایلینگ های اداری

۲. کاهش خطاهای انسانی

یکی از موارد مهم برای تاثیر دکوراسیون بر کارمندان، کم شدن خطاها است. زمانی که فرد در محیط آرامی کار کند، قطعا تمرکز بیشتری هم دارد و امکان بروز اشتباهات و خطاها انسانی هم کمتر می شود؛ در نتیجه ضرر کمتری به سازمان وارد می شود و کار با دقت بیشتری پیش می رود.

۳. احساس اهمیت مدیران به کارمندان

وقتی که کارمندان تلاش مدیران خود را برای آرامش و رفع نیازهای آن ها مشاهده می کنند، قطعا ارزش بیشتری برای محیط کار قائل می شوند. در این شرایط نیروی کار احساس می کنند که سازمان به خواسته های آن ها عمل می کند؛ از همین رو با حس مسئولیت و تعهد بیشتری کار خود را انجام می دهند.

چگونه با طراحی دکوراسیون اداری راندمدان کاری کارمندان را افزایش دهیم؟

با توجه به ضرورت طراحی دکوراسیون بر عملکرد کارکنان، برای برخی از افراد این چالش وجود دارد که آیا دکوراسیون اداری ما مناسب است؟ اصلا چه کارهایی برای بهتر شدن راندمان کاری باید انجام دهیم؟ چگونه باید بهترین دکوراسیون اداری را چیدمان کنیم؟ قطعا طراحی فضای داخلی اداره و سازمان ها، جدای از سلیقه نیاز به تخصص و دانش کافی در این زمینه دارد؛ از همین رو اگر می خواهید بهترین چیدمان را داشته باشید، حتما به نکات مهم زیر توجه کنید:

۱.تمامی اجزای دکوراسیون اداری باید با نظم چیدمان شوند.

یکی از مهمترین نکات برای افزایش راندمان کارمندان، نظم محیط است. زمانی که شما وسایل را در جای خود قرار ندهید، قطعا با شلوغی و بی نظمی زیادی مواجه می شوید. از طرفی این موضوع در محیط های کاری کوچکتر، بیشتر اهمیت دارد. ممکن است که کارمندان در فضای کوچکی مشغول به کار باشند. از طرفی هر کدام از آن ها هم میز کارمندی و تجهیزات خاصی نیاز داشته باشند. در این صورت اگر نتوانید نظم محیط را تامین کنید، قطعا دچار مشکل می شوید.

۲. فضای کاری جداگانه ای برای کارمندان ایجاد کنید.

در محیط های کوچک که اتاق های زیادی برای کارمندان وجود ندارد، امکان تداخل و مزاحمت های افراد برای یکدیگر وجود دارد و در مواقع زیادی، مشکلات زیادی را ایجاد می کند. شما با استفاده از طراحی دکوراسیون خاص و اجرای پارتیشن اداری، می توانید تا حد زیادی مرزی میان کارمندان ایجاد کنید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بهترین صندلی گیمینگ، بررسی 3 نوع و ویژگی های بهترین مدل ها

۳. سادگی را در دکوراسیون اداری خود فراموش نکنید.

دقت کنید که وسایل پر زرق و برق، شاید در روزها و ماه های اول جذابیت زیادی داشته باشند؛ اما ممکن است که در طول زمان حتی آشفتگی را برای کارمندان به وجود بیاورند. بر همین اساس، حتما سادگی را در دکوراسیون اداری خود از جمله مبل اداری رعایت کنید. البته توجه کنید که سادگی بیش از اندازه هم کسل کننده می شود؛ بنابراین محیط متعادلی را برای کار کردن فراهم کنید.

۴. نور محیط را به صورت استاندارد تنظیم کنید.

افراد همیشه در محیط های روشن تر، بازدهی بیشتری دارند؛ از همین رو حتما باید به نورپردازی محیط کار خود توجه داشته باشید. بهتر است که فضاهایی با نور طبیعی و پنجره را برای کار کردن انتخاب کنید. همچنین نور مصنوعی را هم به صورت استاندارد و کاملا بهینه برای فضای کاری به کار بگیرید. توجه داشته باشید که برخی از نورهای مصنوعی، باعث آسیب به چشم و حتی سردرد می شوند. بنابراین حتما برای نورپردازی محیط کار، از متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

۵. میز و صندلی ارگونومیک تهیه کنید.

کارمندان تقریبا تمامی زمان های کاری خود را روی صندلی خود سپری می کنند. حالا اگر میز و صندلی آن ها راحت نباشد، قطعا زودتر خسته می شوند و در نتیجه بهره وری آن ها هم کاهش پیدا می کند. از طرفی میزهای کوچک کارمندی، باعث ایجاد بی نظمی می شوند و بر آرامش روح افراد تاثیر می گذارند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که میز و صندلی ارگونومیک را برای خود و کارمندان تهیه کنید. این میز و صندلی ها قابلیت تنظیم دارند و احساس راحتی برای افراد ایجاد می کنند.

۶. مبلمان اداری استاندارد را استفاده کنید.

در تمامی سازمان ها، انواع مبلمان اداری برای کارمندان و مراجعه کنندگان تهیه می شود؛ اما توجه کنید که باید نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری را رعایت کنید. گاهی از مواقع، مبلمان ها با کاربردهای چندگانه خود، کمک بسیار زیادی به افزایش بهره وری کارمندان می کنند. البته اگر می خواهید نکات مهم در خرید مبلمان اداری را بدانید، مطلب مربوط به آن را مطالعه کنید.

1 min دکوراسیون اداری

۷. از انتخاب رنگ تجهیزات غافل نشوید.

بر اساس تحقیقات انجام شده، انتخاب رنگ تجهیزات و دکوراسیون اداری، تاثیر زیادی بر عملکرد کارکنان دارد؛ از همین رو باید رنگ مناسب با محیط اداری را برای خرید مبل و میز اداری رعایت کنید. رنگ های آرامش بخش و خلاقانه، باعث تمرکز بیشتر کارمندان و ایجاد آرامش برای آن ها می شود؛ بنابراین حتما به این نکته توجه داشته باشید.

۸. فضای ذخیره سازی برای اسناد ایجاد کنید.

بیشتر بی نظمی ها و آشفتگی های محیط کار، به دلیل عدم مکان مناسب برای نگهداری اسناد است. برای آن که فضای خلوت و کاملا منظمی را برای تمرکز بیشتر کارمندان ایجاد کنید، در کنار میز کار گروهی، فایلینگ اداری هم قرار دهید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  کاربرد انواع دیوار کاذب در دکوراسیون داخلی

۹. فضای استراحت کارمندان را ایجاد کنید.

افراد برای ان که بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند، باید استراحت کافی داشته باشند؛ از همین رو می توانید با استفاده از پارتیشن ام دی اف دو جداره، اتاق استراحت برای آن ها ایجاد کنید.

۱۰. از گل و گیاه در محیط کار خود استفاده کنید.

گیاهان همیشه به عنوان عناصر آرامش بخش و طبیعی، باعث بازیابی روحیه و آرامش بیشتر کارمندان می شوند؛ از همین رو پیشنهاد می کنیم که در قسمت های مختلف محیط اداری از جمله در کنار میز کنفرانس، از گل های زینتی زیبا استفاده کنید.

تجهیزات و وسایل مربوط به دکوراسیون را از کجا بخریم؟

قطعا با توجه به موارد ذکر شده، شما باید تمامی تجهیزات اداری خود را بر اساس قواعد خاص خود تهیه کنید؛ از همین رو بهتر است که به فروشگاه های تخصصی در این زمینه مانند ساجیران مراجعه کنید. این فروشگاه ارائه کننده انواع تجهیزات اداری برای فضاهای مختلف است و به شما در خرید میزو صندلی اداری و پارتیشن آلومینیومی هم کمک می کند. بنابراین در صورت تمایل به خرید تجهیزات اداری مختلف، می توانید از وبسایت ساجیران دیدن کنید.

نتیجه گیری

تمامی اجزای محیط، بر عملکرد کارمندان تاثیر می گذارند؛ از همین رو بهتر است که وسواس بیشتری برای طراحی دکوراسیون داخلی محل کار خود داشته باشید. ما در این مطلب، نکات مهمی درباره عوامل تاثیر گذار بر راندمان کاری را معرفی کردیم؛ اما اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر برای خرید انواع تجهیزات اداری هستید، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

سوالات متداول

تجهیزات رفاهی مورد نیاز برای اداره ها چیست؟

برای افزایش راندمان کاری، باید در حالت کلی وسایل گرمایشی و سرمایشی، سیستم تهویه و تمیزی محیط را فراهم کنید.

انواع سبک دکوراسیون اداری برای افزایش راندمان کاری چیست؟

شما می توانید محیط کاری خود را در سبک های مدرن، کلاسیک و مینیمال طراحی کنید.

چگونه از آزار صداها و شلوغی محیط کاری جلوگیری کنیم؟

شما می توانید برای این کار، دیوارها و درب های عایق صدا را تهیه کنید و از پارتیشن های دو جداره هم در محیط داخلی استفاده کنید.

آیا وبسایت ساجیران انواع پارتیشن های دو جداره را تولید می کند؟

بله شما می توانید برای سفارش هر کدام از جنس های پارتیشن، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

آیا تجهیزات تمامی دکوراسیون های اداری به صورت یکسان طراحی می شوند؟

خیر. قطعا نوع کسب و کار و حتی موقعیت مکانی شرکت، تعیین کننده نوع دکوراسیون و تجهیزات مربوط به آن است.

منبع:

www.archiproducts.com

www.wayfair.com

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *