گالری ما

اطلاعات تماس

1 سیستم آکوستیک در محل کار

قطعا همه افراد به دنبال این هستند که در محیط آرام و بدون سروصدا کار کنند. این موضوع هم تنها به صداهای بیرون شرکت ارتباطی ندارد؛ چون حتی وقتی که فردی در اتاق دیگر هم صحبت کند یا این که دستگاه های مخصوص هم روشن باشند، خود به خود باعث آزار دیگر کارمندان می شود. این روزها هم که در بیشتر محیط های کاری، پارتیشن به عنوان دیوارهای جداکننده استفاده می شوند، این موضوع بیشتر رایج است.

پارتیشن های معمولی عایق مناسبی برای صدا نیستند و حتی نوع دو جداره آن ها هم سکوت کاملی را ایجاد نمی کنند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای اطمینان از جلوگیری سر و صدا، به سراغ طراحی سیستم آکوستیک در محل کار خود بروید. اما اگر نمی دانید که اصول سیستم اکوستیک و موارد مربوط به آن چیست، ادامه این مطلب از وبسایت ساجیران را مطالعه کنید؛ چرا که در این مقاله، نکات مهمی در این زمینه ارائه می کنیم و شما می توانید با یکی از بهترین مراکز اجرا کننده سیستم آکوستیک هم آشنا شوید.

سیستم آکوستیک چیست؟

بسیاری از افراد اصلا نمی دانند که سیستم اکوستیک چیست و چه کاربردی دارد. به طور روزانه در اطراف تمامی انسان ها و در مکان های مختلف، صداهای مختلفی وجود دارد که در حالت عادی، آسیبی ایجاد نمی کنند؛ اما زمانی که باید فرد بر کار خاصی تمرکز داشته باشد، باعث کاهش بهره وری فرد و اختلال در انجام کار آن می شود. حالا فرض کنید که شما مدت زمان طولانی را در فضای پر سروصدا بگذرانید؛ قطعا بعد از مدتی دیگر نمی توانید به فعالیت های کاری خود ادامه دهید.

در برخی از فضاهای کاری که نیاز به تمرکز زیاد است، حتی صحبت کردن عادی کارمندان هم باعث به هم خوردن تمرکز افراد می شود. همین موضوع سبب می شود که برای آرام تر کردن فضا و جلوگیری از آلودگی صوتی، از سیستم آکوستیک استفاده کنید. آکوستیک در واقع به معنای عایق سازی فضا از صدا و کنترل صداهای موجود در محیط است. این روزها برای عایق سازی محیط های مختلف، از پارتیشن آکوستیک استفاده می شود که همزمان چند کاربرد مختلف دارد.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  طراحی بیوفیلیک چیست؟ بررسی 5 ویژگی اصلی این معماری و مزایای آن

انواع روش های سیستم آکوستیک در محل کار چیست؟

برای آن که بتوانید سکوت را در تمامی قسمت های محل کار خود ایجاد کنید، باید مانع از ورود صدا به داخل هر قسمت شوید. بنابراین اگر می خواهید انواع روش های سیستم آکوستیک در محل کار را بدانید، موارد زیر را بررسی کنید:

۱.پارتیشن آکوستیک به همراه فوم ضد صدا

یکی از روش ها برای عایق سازی محیط کار، استفاده از پارتیشن آکوستیک به همراه فوم ضد صدا است. در این روش، شما با استفاده از پارتیشن، جداسازی محل های مختلف را انجام می دهید. سپس برای عایق سازی آن، در داخل بدنه پارتیشن فوم ضد صدا نصب می کنید. فوم به کار رفته در پارتیشن باعث جذب صدا می شود؛ اما مانع از عبور نور به داخل اتاق است.  همچنین شما می توانید فوم های ضد صدا را به راحتی در قسمت های مختلف پارتیشن نصب کنید.

۲. پارتیشن آکوستیک با شیشه

اگر می خواهید محیط کار شما همیشه روشن باشد، از پارتیشن شیشه ای آکوستیک استفاده کنید. این پارتیشن ها جلوه کاملا شفافی دارد و امکان مشاهده افراد از بیرون در آن وجود دارد. همچنین جابه جایی و قیمت آن هم نسبت به پارتیشن های فوم دار بیشتر است. اما اگر به زیبایی محیط کار خود اهمیت می دهید، این نوع پارتیشن گزینه مناسبی است. البته توجه داشته باشید که پارتیشن های این دسته، در انواع مختلفی تولید می شوند. مثلا شما می توانید از مدل تمام شیشه یا پارتیشن آلومینیوم و شیشه آن استفاده کنید.

۳. پانل آکوستیک

پانل های آکوستیک هم گزینه مناسبی برای جلوگیری از انتشار صداهای آزاردهنده در محیط هستند. این پانل ها در درون خود عایق صوتی مخصوصی دارند که مانع از ایجاد صدا در فضا می شوند. همچنین همزمان می توانید زیبایی بیشتری را هم در محیط کاری خود ایجاد کنید؛ چرا که در طرح ها ورنگ های جذابی تولید می شوند و در کنار شیشه لاکوبل، زیبایی خاصی دارند. البته بیشتر افراد از پانل آکوستیک در استدیوهای ضبط، سالن همایش و سینماهای خانگی استفاده می کنند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  اصول طراحی دفتر کار مدرن + معرفی 5 ایده جذاب برای محیط های کاری

بهترین سیستم برای آکوستیک کردن فضای کاری چیست؟

حالا که با ویژگی های خاص هر کدام از روش های مخصوص به عایق سازی آشنا شدید، بهتر می توانید درباره انتخاب آن ها تصمیم بگیرید. عایق سازی با استفاده از فوم، یاعث تاریک تر شدن فضا می شود؛ خصوصا زمانی که به پارتیشن ام دی اف هم وصل شده باشد. از آن طرف هم پانل های عایق، خیلی برای محیط کار مناسب نیستند و باعث کلافگی افراد می شوند؛ اما در بین این سه مورد، پارتیشن های آکوستیک، قطعا بهترین انتخاب برای فضای کاری است. البته مزایای مختلف این روش را در ادامه توضیح می دهیم.

 مزایای سیستم پارتیشن آکوستیک چیست؟

پارتیشن ساجیران

قطعا اهمیت عایق سازی محیط کار بسیار زیاد است؛ اما اگر می خواهید با مزایای مختلف دیوار کاذب از نوع آکوستیک آشنا شوید، موارد زیر را بررسی کنید:

  • دیوارهای جدا کننده آکوستیک هم به عنوان دیوار جداکننده و هم عایق کننده استفاده می شود.
  • شما می توانید این مدل از دیوارها را در طرح ها و ابعاد مختلف طراحی و نصب کنید.
  • طرح و رنگ پارتیشن های آکوستیک، بسیار گسترده است و برای اتاق های مختلف، به شکل خاص اجرا می شود.
  • با وجود پارتیشن اداری آکوستیک، از ورود نور طبیعی به اتاق محروم نمی شوید؛ چرا که این مدل از پارتیشن ها، کاملا شفاف هستند.
  • دوام و ماندگاری سیستم پارتیشن اکوستیک بسیار بالا است؛ از همین رو سال ها به همان زیبایی اولیه باقی می ماند.
  • در صورت بروز آسیب و ضربه هم مقاومت زیادی دارد و صدمه ای به آن وارد نمی شود.
  • با وجود این پارتیشن ها می توانید حریم حصوصی خاصی را برای هر کدام از کارمندان شرکت خود ایجاد کنید.
  • میزان آلودگی های صوتی در محیط شرکت کاهش پیدا می کند و در نتیجه تمرکز آن ها بیشتر از قبل می شود.
  • شما با هر سبک دکوراسیون دفتر کار از جمله مدرن یا کلاسیک می توانید این مدل سیستم آکوستیک را اجرا کنید.

آیا برای آکوستیک کردن محیط کار باید تخصص داشته باشیم؟

شاید برای شما هم این سوال به وجود بیاید که آیا برای عایق سازی محیط کار باید تخصص خاصی داشته باشیم؟ آکوستیک سازی محیط کار نیاز به رعایت نکات مختلفی دارد تا در نهایت جلوگیری کاملی از صدا ایجاد شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای این کار، به سراغ افراد متخصص در زمینه عایق سازی محیط کار بروید. این موضوع خصوصا برای نصب پارتیشن آکوستیک اهمیت بیشتری دارد؛ چرا که اجرای پارتیشن بندی آکوستیک و به طور کلی دیگر مدل ها مانند پارتیشن آلومینیومی، باید به صورت تخصصی اجرا شود.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بررسی انواع سبک های طراحی اتاق کار و نکات مهمی که باید بدانید!

انواع پارتیشن آکوستیک باکیفیت را از کجا تهیه کنیم؟

2 سیستم آکوستیک در محل کار

یکی از مهمترین موارد برای عایق سازی استاندارد در محیط کار، خرید تجهیزات باکیفیت و استاندارد است. با توجه به این که مناسبترین پارتیشن برای محل کار از نوع آکوستیک است، پیشنهاد می کنیم که عایق سازی محیط کار خود را به گروه ساجیران بسپارید. این گروه حرفه ای، تولید کننده انواع تجهیزات اداری از جمله پارتیشن آکوستیک است و به طور تخصصی در زمینه نصب آن هم فعالیت می کند. همچنین شما می توانید به طور همزمان، لوازم اداری دیگر مانند میز و صندلی اداری و مدیریت را هم از ساجیران تهیه کنید.

جان کلام

قطعا عایق کردن محیط کاری، تاثیر زیادی بر افزایش تمرکز و بهره وری کارمندان شرکت دارد؛ از همین رو اگر تا به حال به فکر آکوستیک کردن محیط کار خود نبوده اید، حتما برای این کار اقدام کنید. توجه داشته باشید که اجرای این کار، باید به دست متخصصان حوزه دکوراسیون داخلی اجرا شود. بنابراین در صورت تمایل به دریافت مشاوره در این زمینه یا خرید پارتیشن متحرک، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید.

سوالات متداول

آیا نحوه آکوستیک کردن محیط کار عادی با استدیو ضبط صدا یکسان است؟

خیر. با توجه به این که حساسیت استدیو ضبط زیاد تر است، بنابراین ابزارها و روش های عایق سازی آن باید قوی تر اجرا شود.

انواع پارتیشن اداری آکوستیک چیست؟

شما می توانید یکی از مدل های پارتیشن آکوستیک شیشه ای، فومی، چوبی تک جداره و دو جداره را برای عایق سازی اجرا کنید.

قیمت نصب و اجرای پارتیشن آکوستیک چقدر است؟

با توجه به این که موارد و روش های عایق کردن متفاوت است، بنابراین قیمت یکسانی برای همه آن ها وجود ندارد. در حالت کلی قیمت سیستم آکوستیک به عوامل مختلفی از جمله ابعاد، شرکت تولید کننده، تخصص اجرا کننده، اندازه فضا، طرح و رنگ و موارد دیگر بستگی دارد.

کدام یک از پارتیشن های آکوستیک قیمت بیشتری دارد؟

در حالت کلی پارتیشن آکوستیک شیشه ای و ترکیبات آن با آلومینیوم، قیمت بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد.

آیا پارتیشن آکوستیک در تولیدی ساجیران خدمات پس از فروش دارد؟

بله. شما با سفارش پارتیشن و دیگر تجهیزات اداری در این مجموعه، از خدمات پس از فروش هم بهره مند می شوید.

منبع:

www.archiproducts.com

www.wayfair.com

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *