گالری ما

اطلاعات تماس

تصویر از فضای اداری داخلی کوچک

 قطعا همه کسب و کارها به دنبال فضای کاری بزرگ برای شروع کار خود هستند؛ اما امروزه با توجه به بالا رفتن قیمت ملک، توانایی مردم برای خرید یا اجاره فضاهای بزرگ کمتر شده است. همین موارد سبب شده است که کارمندان مجبور به کار در محیط های کوچک باشند. از آن طرف هم محیط کاری باید تجهیزات کاملی داشته باشد تا کار کردن را برای کارمندان آن محیط آسان تر کند؛ اما مشکلی که فضای اداری کوچک دارد، شلوغی و به هم ریختگی فضای آن است. متاسفانه در چنین فضاهایی، تمرکز افراد برای کار کردن کمتر از قبل می شود و در نتیجه بهره وری تمامی کارکنان کاهش پیدا می کند. البته این موضوع، با چیدمان صحیح و استفاده از تجهیزات استاندارد قابل حل است؛ بنابراین اگر شما هم می خواهید حتی در محیط های کوچک هم بهترین چیدمان را انجام دهید، در ادامه این مطلب از وبسایت ساجیران همراه ما باشید.

تماس با ما

آنچه در این مطلب می‌خوانید... نمایش

چگونه بهترین استفاده از فضای کوچک محیط اداری داشته باشیم؟

برای آن که بتوانید محیط کاملا مناسبی را برای کارمندان خود به وجود بیاورید، باید به نکات مختلفی در این زمینه توجه کنید. قطعا شما نمی توانیدتجهیزات مهم اجرای دکوراسیون اداری را حذف کنید؛ اما می توانید آن ها را در بهترین جای ممکن به کار بگیرید. قطعا با انجام این کار، باور نمی کیند که قبلا در چنین محیط کوچکی کار می کردید. مهمترین موارد برای استفاده بهینه از فضای کوچک کاری را در ادامه معرفی می کنیم:

۱. اتاق های کارکنان را تعیین کنید.

اگر تا به حال همه کارکنان به دلیل فضای کم، در کنار هم کار می کردند، بهتر است که فکری برای این وضعیت کنید. زمانی که محیط کوچک باشد، صدای اطرافیان بیشتر باعث آزار همکاران می شود و در نتیجه بهره وری آن ها را هم کاهش می دهد. البته قطعا شما نمی توانید دیوار جدید اضافه کنید؛ اما پیشنهاد می کنیم که با استفاده از پارتیشن اداری، اتاق های کوچک و مجزا تشکیل دهید. پارتیشن ها فضای زیادی را اشغال نمی کنند و باعث جداسازی محیط های مختلف نسبت به هم می شوند. همچنین توجه داشته باشید که پارتیشن ها به صورت تک جداره و دو جداره ساخته می شوند و برای انواع فضاها کاربرد دارند. پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید محیط کاری شما بزرگ تر از قبل جلوه کند، پارتیشن شیشه ای را در بین انواع جنس ها انتخاب کنید. این مدل از دیوارهای جدا کننده، علاوه بر عایق سازی، باعث روشن تر شدن فضا و تعامل کارمندان با یکدیگر می شود.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  بررسی انواع سبک مبلمان اداری، اهمیت انتخاب صحیح بر اساس کسب و کار

۲. رنگ های تیره را در فضای کاری خود حذف کنید.

بدترین کاری که صاحبان کسب و کارها در فضای کاری کوچک انجام می دهند، استفاده از رنگ های تیره برای وسایل اداری است. رنگ ها تاثیر زیادی بر کوچک یا بزرگ جلوه دادن محیط دارند؛ از همین رو باید جدای از سلیقه، به نکات مختلفی در این زمینه هم توجه داشته باشید. بهتر است که ترکیب رنگ مناسب دفتر کار را از بین رنگ های روشن و ملایم مانند سفید انتخاب کنید؛ چرا که با انعکاس نور، اتاق را بزرگتر جلوه می دهند. از طرفی به طور کلی رنگ های روشن، باعث شادابی و سرزندگی محیط و افراد می شوند و به افزایش بهره وری آن ها هم کمک می کنند. کارمندان و مراجعه کنندگان در محیط های آرامش بخش، قطعا استرس کمتری دارند و خلاقیت بیشتری از خود نشان می دهند. بنابراین بهتر است که رنگ دیوار کاذب و تجهیزات دیگر را روشن انتخاب کنید.

۳. سبک دکوراسیون مینیمال را اجرا کنید.

ویژگی اصلی سبک مینیمالیسم، سادگی و نظم است؛ از همین رو این مدل سبک دکوراسیون، بهترین انتخاب برای فضای اداری کوچک است. از طرفی با اجرای این سبک، شما بازدهی فضا را بیشتر از قبل می کنید. در نتیجه کارمندان، در محیط منظم، تمیز و ساده، عملرد بهتری را هم از خود نشان می دهند. برای آن که فضای مینیمال ایجاد کنید، باید با رنگ های خنثی برای تجهیزات مختلف مانند مبل اداری انتخاب کنید و وسایل بسیار ساده را تهیه کنید.

میز اداری

۴. به نورپردازی استاندارد محیط توجه کنید.

نورپردازی در محیط به قدری مهم است که در صورت عدم اجرای استاندارد، حتی فضاهای کاری بزرگ را هم کوچک تر جلوه می دهد. بنابراین اگر بتوانید نوپردازی صحیحی را در محیط کار خود ایجاد کنید، قطعا باعث بزرگ تر جلوه دادن محیط نسبت به اندازه واقعی خود می شوید. توجه کنید که استفاده از نور طبیعی، یکی از مهمترین موارد برای ایجاد محیط بزرگ و شاد است. گرمای نورطبیعی، بسیار جذاب تر از نورهای مصنوعی است و محیط آرام و دلپذیری را هم ایجاد می کند. البته در کنار نور طبیعی و استفاده از پنجره های مختلف، پارتیشن دو جداره شیشه ای هم گزینه مناسبی برای روشن تر شدن فضا است. از طرفی پیشنهاد می کنیم که به جای چراغ های بزرگ، از نور متمرکز در قسمت های مختلف استفاده کنید و تمامی محیط را پوشش دهید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  راهنمای خرید جلو مبلی

۵. مبلمان مناسب با محیط را تهیه کنید.

برخی از افراد این عقیده را دارند که انتخاب مبلمان اداری، تنها به سلیقه شخصی آن ها بستگی دارد؛ این در حالی است که بسیاری از مدل های مبلمان اداری موجود در بازار، برای محیط های کوچک مناسب نیستند و بدتر محیط را کوچکتر نشان می دهند. برای آن که بتوانید در چنین محیط هایی مبلمان قرار دهید، بهتر است که به سراغ مبلمان اداری چند منظوره بروید. با خرید این مدل از مبلمان ها، با یک تیر چند نشان می زنید. در وهله اول می توانید با استفاده از آن جلسه برگزار کنید و حتی بایگانی مناسبی برای اسناد خود داشته باشید. از طرفی شما همزمان در استفاده از فضا و هزینه، صرفه جویی می کنید. در مبلمان های اداری چند منظوره، امکانات مختلفی مانند قفسه، کشو و کابینت وجود دارد که مانع از شلوغ شدن فضا می شود. البته توجه کنید که در انتخاب رنگ مبلمان اداری هم به سراغ رنگ های روشن بروید.

۶. میز و صندلی اداری را هوشمندانه تهیه کنید.

شما نمی توانید خرید میز اداری و انواع صندلی را حذف کنید؛ چرا که کارمندان برای انجام وظایف خود، باید از میز و صندلی مخصوص به خود استفاده کنند. در حال حاضر با توجه به تنوع مختلف ساخت و رنگ میز و صندلی اداری، شما می توانید گزینه مناسب خود را پیدا کنید. البته توجه داشته باشید که حتی میز مدیریت را هم در سایز کوچک و کاملا مینیمال تهیه کنید تا فضای بیشتری در اختیار داشته باشید.

۷. چیدمان میز و مبلمان اداری را به شکل صحیح انجام دهید.

گاهی از مواقع حتی با وجود استاندارد بودن تجهیزات اداری، شما با چیدمان غلط، باعث استفاده نادرست از محیط می شوید. مثلا به جای این که میز کارگروهی را در وسط سالن قرار دهید، بهتر است که در گوشه ای از سالن جایی برای آن انتخاب کنید. از طرفی به جای این که میز کنفرانس و مبل اداری را جلوی پنجره قرار دهید و حس خفگی ایجاد کنید، با کمی فاصله آن ها را در کنار هم بچینید.

۸. صندلی های کوچک و ارگونومیک تهیه کنید.

قطعا انواع صندلی ها با سایزهای بزرگ و کاملا زیبا در بازار وجود دارد؛ اما اگر فضای کاری کوچکی در اختیار دارید، صندلی مدیریت سایز کوچک را تهیه کنید. با این کار، فضای کمتری در اتاق اشغال می شود و در نهایت، فضا بزرگتر جلوه می کند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:  وایت برد شیشه‌ ای، بررسی کاربرد، ویژگی، مزایا و معایب آن

۹. از گل و گیاهان در محیط کار استفاده کنید.

در محیط های کوچک که رفت و آمد افراد زیاد است، تهویه و تصفیه هوا اهمیت زیادی دارد. استفاده از گیاهان در کنار پارتیشن تک جداره، باعث بهبود کیفیت هوا می شود. از طرفی زیبایی دکوراسیون داخلی هم با وجود گیاهان زیبا بیشتر از قبل است. البته بهتر است که گاهان کوچک و کاملا خاص را انتخاب کنید.

تجهیزات اداری مناسب با فضای اداری کوچک را از کجا تهیه کنیم؟

قطعا وسایل اداری کوچک و مینیمال، باید از فروشگاه های متخصص انواع دکوراسیون اداری خریداری شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای خرید میز کارشناسی سفارشی متناسب با متراژ محیط، به وبسایت ساجیران مراجعه کنید. ساجیران یکی از تولیدکنندگان معتبر در ایران است که انواع وسایل اداری را با شرایط های مختلف و کاملا سفارشی شده هم تولید می کند. بنابراین اگر دغدغه خرید محصولات باکیفیت و با قیمت مناسب را دارید، از محصولات این فروشگاه دیدن کنید.

جان کلام

دغدغه افرادی که محیط کاری کوچک دارند، خرید تجهیزات مناسب با آن فضا است؛ از همین رو ما در این مطلب، به شما نکات مهمی برای چیدمان مناسب فضای کوچک را معرفی کردیم. البته توجه داشته باشید که این نکات، متناسب با هر محیط متفاوت است. بنابراین پیشنهاد می کنیم که با متخصصان دکوراسیون در وبسایت ساجیران، برای خرید محصولات مناسب با محیط کار خود از جمله صندلی کارشناسی، مشورت کنید تا بهترین چیدمان را داشته باشید.

سوالات متداول

بهترین تجهیزات برای ذخیره سازی در محیط های کوچک چیست؟

شما می توانید فضاهای ذخیره سازی دیواری مانند قفسه های و فایلینگ دیواری را برای ذخیره کردن اسناد شرکت انتخاب کنید.

آیا استفاده از آینه برای فضاهای کوچک مناسب است؟

بله یکی از راه های بزرگتر و روشن تر نشان داده فضای کاری، به کار گیری آینه در قسمت های مختلف است.

نحوه خرید تجهیزات اداری در ساجیران چگونه است؟

شما می توانید با مشاهده مدل های مختلف در سایت، از طریق مراجعه حضوری یا تماس تلفنی، برای سفارش تجهیزات اداری اقدام کنید.

بهترین نحوه چیدمان مبلمان اداری برای اتاق های مستطیلی چیست؟

بهتر است که در چنین اتاق هایی، مبلمان و تجهیزات اداری را به دیوارها نزدیک کنید و آن ها را در وسط اتاق قرار ندهید.

کدام یک از پارتیشن ها برای فضای کوچک مناسب تر است؟

قطعا پارتیشن های دو جداره، فضای بیشتری را اشغال می کند؛ اما از نظر عایق بودن صدا، پارتیشن دو جداره گزینه مناسب تری است.

 

امتیاز شما به این مقاله

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *